Majstersztyk Kanonierów, Arsenal 7-1 Blackburn

Majstersztyk Kanonierów, Arsenal 7-1 Blackburn 04.02.2012, 14:56, Rafal Mazur 3474 komentarzy

Zupełnie nietypowo, bo o godzinie 14.00 sympatycy londyńskiego Arsenalu zebrali się na Emirates Stadium, by wspólnymi siłami wesprzeć swój zespoł w walce o trzy punkty do ligowej tabeli w starciu z osiemnastą ekipą Premier League, Blackburn Rovers. Spotkanie wydawało się o tyle ciekawe, że Kanonierzy nie zdołali odnieść zwycięstwa w ostatnich czterech meczach i notabene było znakomitą okazją do wyrwania się z marazmu i stagnacji. Podopieczni Wenegera poradzili sobie mimo tego fantastycznie, gromiąc gości aż 7-1.

Godzinę przed pierwszym gwizdkiem Arsene Wenger desygnował jedenastkę, która miała stawić czoła przyjezdnym. Do składu powrócił Tomas Rosciky, a Alex Oxlade-Chamberlain okazał się jednak w pełni sił, mimo wcześniejszych pogłosek o drobnym urazie. Na prawej obronie zobaczyliśmy Francisa Coquelina, a na ławce znów zasiadł Thierry Henry.

Kanonierzy od początku spotkania przejęli inicjatywę. Mieli przewagę zarówno w posiadniu piłki, jak i strzałach na bramkę.

Już w 3. minucie Robin van Persie wyprowadził londyńczyków na prowadzenie. Poważny błąd popełnił jeden ze środkowych obrońców, podając futbolówkę pod nogi Coquelina. Francuz wypuścił Theo Walcotta, który mocnym podaniem wzdłuż bramki znalazł niepilnowanego Holendra. Van Persie dopełnił tylko formalności i było 1-0.

W 12. minucie doszło do ostrego starcia w polu karnym Arsenalu, w którym mocno ucierpiał Wojtek Szczęsny. Modeste brutalnie potraktował Polaka, wchodząc wyprostowaną nogą w kolano bramkarza. Na szczęście, po krótkiej interwencji lekarza, golikiper The Gunners kontynuował grę.

Z biegiem czasu nic nie ulegało zmianie. Nadal to gospodarze dominowali i spychali gości pod własne pole karne. W 22. minucie kapitalnym uderzeniem na bramkę popisał się Tomas Rosicky, a chwilę póżniej swoją szansę na powiększenie dorobku bramkowego Per Mertesacker, ale jego główka byla niecelna.

W 31. minucie gry drużyna Blackburn wyrównała za sprawą Mortena Gamsta Pedersena. Laurent Koscielny popełnił faul taktyczny na jednym z napastników gości w okolicach 20 metra od bramki Szczęsnego. Do futbolówki podszedł Pedersen i umieścił ją idelanie w okienko. 1-1

5 minut później nastroje kibiców znów się odmieniły. W środku pola szarżował Alex Song, który prostopadłym podaniem znalazł Theo Walcotta. Anglik widząc, że w lepszej sytuacji znajdował się Robin van Persie, odegrał do Holendra, który na pustą bramkę nie zwykł się mylić. 2-1

W 39. minucie Arsenal prowadził już 3-1 i to o dziwo nie za sprawą Van Persiego, który tym razem wystąpił w roli asystenta. Najlepszy strzelec The Gunners w tym sezonie popisał się kapitalnym podaniem otwierającym drogę do bramki Oxlade-Chamberlainowi. Anglik minął jeszcze Paula Robinsona i pewnie umieścił piłkę w siatce.

2 minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą część Gael Givet został ukarany czerwonym kartonikiem za brutalne wejście w nogi Robina van Persie.

Do końca pierwszej częsci gry nic godnego uwagi nie miało miejsca, więc arbiter zagwizdał po raz ostatni, a po 15 minutach przerwy zawodnicy wrócili na murawę, by rozegrać drugą połowę.

5 minut po rozpoczynającym gwizdku Kanonierzy powiększyli przewagę. Po rzucie rożnym bitym przez van Persiego piłka została wybita przez jednego z obrońców Blackburn, a także muśnięta przez Kościelnego. Do niej pierwszy doskoczył Mikel Arteta, który pewnym strzałem po ziemi zwiódł Robinsona i zdobył kolejną bramkę.

W 54. minucie mogliśmy już stwierdzić, że rozpętał nam się istny koncert bramkowy. Na prawym skrzydle szarżował Theo Walcott. Anglik wbiegł w pole karny, po czym delikatnym podaniem uruchomił Chamberlaina - ten zupełnie zaskoczył Robinsona silnym uderzeniem w prawy róg bramki i było 5-1.

Oceniając po przebiegu meczu, znakomite zawody rozgrywał po raz kolejny Alex Oxlade-Chamberlain. Anglik bez skrupołów rozrywał oba skrzydła gości, dryblując i ośmieszając kolejnych rywali.

Może i trudno w to uwierzyć, ale w 61. minucie Arsenal dołożył kolejne trafienie. Tym razem Francis Coquelin zajął miejsce Walcotta i jednym zwodem ograł lewego obrońcę Blacburn. Francuz zauważył jeszcze nabiegającego van Persiego, który dostawiwszy tylko nogę pokonał bezradnego Robinsona. Holender skompletował w ten sposób drugiego hat-tricka w tym sezonie, a trzeciego w swojej karierze w AFC.

W 70. minucie na placu gry pojawili się Thierry Henry i Bacary Sagna. Wenger podjął dziwną decyzję o zmianie Chamberlaina oraz Koscielnego. Dwie minuty później boisko opuścił Alex Song, a jego meisjce zajął Benayoun.

Kolejne minuty przebiegały już tylko pod dyktando graczy Arsenalu. Goście wyglądali na zdruzgotanych i podłamanych, nie potrafili skonstruować akcji, a ich podania kończyły się fiaskiem.

W 91. minucie nastapił kojeny etap zniszczenia gości. Na 40 metrze Thierry Henry przejął futbolówkę i po krótkim sprincie odegrał do Robina van Persie, kontynuując bieg do przodu. Van Persie podaniem zwrotnym znalazł Titiego, który strzałem w środek bramki pokonał Robinsona i zaliczył 228 trafienie w barwach Arsenalu.

Chwilę później sędzia zakończył dzisiejsze zawody, a piłkę przekazał na ręcę Robina van Persie. Podsumowując, Kanonierzy rozegrali dziś mecz, na który fani czekali od początku sezonu - 7 bramek, kapitalna gra i konsekwencja przyczyniły się do rozgromienia rywala. Dziwi tylko uparta postawa Arsene Wengera wobec zmian Chamberlaina, który był jednym z dwóch najlepszych graczy na boisku. Miejmy nadzieję, że zwycięska passa potrwa do końca sezonu.

Blackburn Rovers autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
smyk komentarzy: 3405.02.2012, 22:43

czytać cały artykuł

dennis93 komentarzy: 107205.02.2012, 22:43

songoku95;

Mozesz podac link ? Bo szukam i nie moge znalezc..

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 205.02.2012, 22:42

AOC

Niestety enka ma chyba już kontrakt do 1015 czy jakoś tak... Najgorszy jest ten polsat.. Dlaczego oni nie pokazują meczy we wtorki???

AOC komentarzy: 44905.02.2012, 22:40

hmm Canal+ za granica ma wykupioną LM. Fajnie jakby w Polsce wykupił :)

popekns komentarzy: 742005.02.2012, 22:39

Siemano, siemaki!

songoku95 komentarzy: 2348605.02.2012, 22:38

mad
jak Cesc strzelał karnego to do dziewczyny zadzwoniłem i płakałem jej do słuchawki i mówiem
,,powiedz, że strzeli":D

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 205.02.2012, 22:37

Arsenal23

Dokładnie. Już ten filmik oglądałem chyba z 1000 razy, a i tak zawsze się śmieję z tego. To samo jak był mecz AFC vs FCB jak było 2;2. Zawsze jak Fabregas strzelał karnego to się modliłem żeby strzelił go, choć i tak wiedziałem że go strzeli.

songoku95 komentarzy: 2348605.02.2012, 22:33

to jest genialne, świetna muzyka i naprawde poprawia humor...
Arsenal23
powiem Ci, że na poprawe humoru oglądam na wrzucie bo jest po polsku a Pełka niszczy:)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.02.2012, 22:32

NoComent, nie zagrasz sobie :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.02.2012, 22:30

youtube.com/watch?v=Dx-vO84DoAI&feature=channel_video_title

Pamiętacie ? Ja to oglądam jak chce sie odstresować, zawsze działa.

pawel94 komentarzy: 122005.02.2012, 22:29

Macie linki do spornych sytuacji/ karnych z meczu Chelsea-Manchester.

fc_aquila komentarzy: 205.02.2012, 22:28

w zasadzie nie, ale na liscie uzytkownikow nadal figuruje jako jeden z nich chyba ?

ArseneAl komentarzy: 2341705.02.2012, 22:27

@fc_aquila
Zbanowany użytkownik już w zasadzie nie jest użytkownikiem. A to konkurs dla użytkowników :)

fc_aquila komentarzy: 205.02.2012, 22:26

przepraszam. Czy zbanowani uzytkownicy mogą wziac udzial w konkursie haxbala (w regulaminie nic nie pisze ze nie mogą) ???????

songoku95 komentarzy: 2348605.02.2012, 22:24

ale niezbyt interesuję się ligą francuską tylko to co przeczytam na eurosporcie itp. Hazard jakoś prezentuje się w tym sezonie?/

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 205.02.2012, 22:24

youtube.com/watch?v=EQAeGbjU3bY&feature=related

Pamiętacie?? Haha, jak to sobie przypomnę, to zawsze się duszę ze śmiechu

ArseneAl komentarzy: 2341705.02.2012, 22:24

A jaka jest w ogóle cena za Hazarda? Nie wiadomo za ile by go puścili.. Ale za mniej niż 30 mln to chyba nie ma co liczyć.

Theo10 komentarzy: 832005.02.2012, 22:22

Jestem w szoku. Wyszedłem z domu przy stanie 3-0 dla Chelsea, z myślą że ManU co najwyżej może stracić jeszcze kilka kolejnych bramek.... a tu takie coś , 3-3.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 205.02.2012, 22:21

songu

Raczej nie. Lille jak nie dostanie konkretniej oferty, to go nie puści.

songoku95 komentarzy: 2348605.02.2012, 22:20

Ej a może być taka akcja, że dużo młodych pokaże się na Euro, to wtedy cena Hazarda zmniejszy się?? Czy raczej nie ma takiej opcji?

AOC komentarzy: 44905.02.2012, 22:18

meczyki.pl/dziwny_samoboj_z_ligi_angielskiej,844,filmik.html

ArseneAl komentarzy: 2341705.02.2012, 22:18

@songoku95
Niby tak ale to akurat się też tyczy połowy naszych "celów" transferowych :P

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 205.02.2012, 22:18

Oglądacie chociaż czasami jego mecze?? Ma fantastyczną technikę, szybkość i ładnie się zgrywa z drużyną. Z Hazardem to on najbardziej błyszczy w całej lidze. Na Martina też bym się nie obraził, bo młodszy i tańszy.

songoku95 komentarzy: 2348605.02.2012, 22:16

arseneal
słuszna uwaga, jednak jeżeli pojedzie na Euro to może być zupełnie na odwrót :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.02.2012, 22:14

Ja nie chcialbym Valbueny, chociaż każdy lepszy od Theo.

ArseneAl komentarzy: 2341705.02.2012, 22:13

@madderns29
No to jak już mamy brać niskiego francuza do środka to bym wolał Martina. Może w tym sezonie statystykami nie powala (co tu się dziwić Sochaux jest ostatnie w lidze) ale on naprawdę jest świetnym zawodnikiem. No i jest szansa, że jak jego klub spadnie z ligi to bedzie dostępny za przystępną cenę.

songoku95 komentarzy: 2348605.02.2012, 22:11

mad
uwierz mi ja chciałbym każdego innego piłkarza który mógłby ogarnąć prawe skrzydło. Nawet jeżeli miałbyć to Busi...;D

AOC komentarzy: 44905.02.2012, 22:10

O matko zaraz najlepszy okres(oprócz impez typu euro i mś) dla prawdziwych kibiców. 2 mecze z milanem, polskie zespoły w ważnych meczach o LE. Jesteśmy na półmetku PL ale to także niedługo się zmieni.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 205.02.2012, 22:06

Pamiętacie jak w wakacje była plotka, że Valbuena miał by zastąpić Nasriego i każdy mówił, że on jest słaby i nawet na ławce by się u nas nie mieścił. Teraz pewnie każdy by go wziął z pocałowaniem ręki. Bardzo bym go chciał mieć w Arsenalu. On jest skrzydłowym, ale Wenger by go mógł przesunąć na środek za Ramseya.

songoku95 komentarzy: 2348605.02.2012, 22:02

marzag
no tak ale w albumie są 2 zdjęcia. Może jakieś różnice są nie chciało mi się szukać :)

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 205.02.2012, 22:01

ArseneAl

NA Sunderland Per na ławkę a koklę na lewą, a na milan chyba gibbs wróci. Obym więcej juz nie musiał w najbliższej przyszłości widzieć Vermy na LO, ani Dj na PO

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 105.02.2012, 22:00

songoku, a to nie to samo zdjecie x 2?

ArseneAl komentarzy: 2341705.02.2012, 22:00

@songoku95
No to już by była lepsza opcja :)
Sagna---Kosa---Verma---Coquelin
Lecz nie wiem czy Wenger się na takie coś pokusi.

songoku95 komentarzy: 2348605.02.2012, 21:59

facebook.com/photo.php?fbid=336285283069827&set=a.222999014398455.61565.222998654398491&type=3&theater

dwa zdjęcia naszego nowego zawodnika z prezentacji

ArseneAl komentarzy: 2341705.02.2012, 21:58

Wątpliwa sprawa żeby od razu Gibbs zagrał w podstawie. Wenger coś mówił, że może najpierw da mu zagrać jakiś mecz w rezerwach. Jak dobrze pójdzie to może zobaczymy go na ławce z Milanem ale na więcej bym nie liczył.

songoku95 komentarzy: 2348605.02.2012, 21:58