Mały dołek formy. Porażka 0-2 z PSV

Mały dołek formy. Porażka 0-2 z PSV 27.10.2022, 19:42, Dawid Wieczorek 879 komentarzy

Ostatnia słabsza forma Arsenalu zdaje się mieć potwierdzenie. O ile w ostatnich meczach Arsenal zdołał zdobyć chociaż jedno "oczko", tak dzisiaj musiał uznać wyższość piłkarzy PSV. Arsenal mógł dziś zapewnić sobie 1. miejsce w swojej grupie i tym samym przypieczętować sobie awans do 1/8 finału Ligi Europy, na co wystarczyłby jedynie jeden punkt. I najwidoczniej taki był plan Artety na ten mecz - zremisować mecz jak najmniejszym nakładem sił. Tak się jednak nie stało, a ekipa hiszpańskiego szkoleniowca zasłużenie poniosła dziś 2. porażkę w sezonie.

Oto składy, w jakich wyszły na ten mecz oba zespoły:

PSV: Benitez - Mwene, Ramalho, Branthwaite (80' Teze), Max - Sangare, Gutierrez, Veerman (81' Til) - El Ghazi (46' de Jong), Simons (80' Madueke), Gakpo (84' Mauro Jr).

Ławka rezerwowych: Hoever, Teze, Obispo, van Ginkel, de Jong, Madueke, Drommel, Mauro Jr, Til, Waterman, Bakayoko, Ledezma.

Arsenal: Ramsdale - Tomiyasu (74' White), Saliba, Holding (64' Jesus), Tierney (74' Gabriel) - Lokonga (56' Partey), Xhaka, Odegaard (57' Saka) - Vieira, Nketiah, Martinelli.

Ławka rezerwowych: Hein, White, Cedric, Gabriel, Partey, Smith, Cirjan, Ibrahim, Nelson, Saka, Jesus.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu zespołów była bardzo słaba. Mimo to mogło się wydawać, że Arsenal zdaje się kontrolować to spotkanie. Dwie skazy na występie drużyny Artety zostawiły dwie nieuznane bramki zdobyte przez piłkarzy PSV, kolejno przez Cody'ego Gakpo i Xaviego Simonsa. Kibice Kanonierów mogli mieć nadzieje, że to kubeł zimnej wody dla piłkarzy ich ulubionego klubu i liczyli, że druga połowa gry będzie lepsza w wykonaniu podopiecznych Mikela Artety.

Szkoleniowiec gospodarzy, Ruud van Nisterlooy, w przerwie postanowił wprowadzić na plac gry jedną ze swoich gwiazd - Luuka de Jonga. Okazało się to być genialną decyzją, gdyż doświadczony Holender z miejsca odmienił grę PSV Eindhoven.

Już w 56. minucie gospodarze dopięli swego. Świetne odegranie od 32-letniego napastnika wykorzystał Joey Veerman, który pewnym strzałem pokonał Aarona Ramsdale'a.

Mikel Arteta bardzo szybko zareagował na straconego gola i już chwilę później wprowadził na boisko gwiazdy swojego zespołu, Thomasa Parteya oraz Bukayo Sakę. Trzeba jednak przyznać, że wszystkie zmiany dokonane dziś przez Hiszpana były kompletnie anonimowe i nic nie wniosły do gry The Gunners.

W 63. minucie Aaron Ramsdale popełnił fatalny błąd. Chcąc wypiąstkować piłkę lecącą z rzutu rożnego, minął się z nią, a ta trafiła wprost na głowę Luuka de Jonga, który podwyższył prowadzenie wicemistrza Holandii.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, tak samo jak gra lidera Premier League. Było to wyjątkowo fatalne spotkanie w wykonaniu Kanonierów, którzy zamiast próbować odrabiać straty, mogli przegrać jeszcze wyżej. Brak odpoczynku dla najlepszych zawodników, brak zdobycia zaledwie jednego punktu, który dałby zwycięstwo w grupie i przede wszystkim brak dobrej gry. To chyba najczarniejszy scenariusz, który mógł sobie wyobrazić Mikel Arteta. Mimo to Arsenal dalej ma szansę na wygranie swojej grupy, a może osiągnąć to już za tydzień w domowym spotkaniu z FC Zurichem.

Liga EuropyPSV EindhovenRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
silvano95 komentarzy: 980029.10.2022, 16:19

Widać ze chłopaki z Brighton chcą coś udowdnić Potterowi

Sebastiansuski komentarzy: 17729.10.2022, 16:18

Ciekawe czy Potter będzie się cieszył przy takim wyniku :)

arsenallord komentarzy: 29696 newsów: 11729.10.2022, 16:16

Potter nawet jako trener Chelsea wygląda dziś jak szkoleniowiec Brighton. Brawo!

Slaviola komentarzy: 1237729.10.2022, 16:16

Widzę że Brighton się ze smerfami nie pierd..i!

arsenallord komentarzy: 29696 newsów: 11729.10.2022, 16:07

Trossard urodził się co do dnia i roku jak ja. Chcę go. Ale nie tylko dla tego. Fajny zawodnik i inny styl na LS niż Gabi. Fajnie by się uzupełniali

Kris3Tears komentarzy: 442329.10.2022, 16:06

Brawo Brajton

Armata500 komentarzy: 4358 newsów: 13029.10.2022, 16:06

T. Silva w ciągu minuty dwa razy wybił piłkę z bramki Chelsea... Ale już 1:0 dla Brighton. Co porobił ich Trossard.

@arsenallord:

A ja nawidzę Napoli. Oby w końcu zdobyli to upragnione mistrzostwo.

Artu komentarzy: 188829.10.2022, 15:42

@arsenallord: Napoli mój drugi klub któremu kibicuję. Arsenal jednak ponad wszystko

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.10.2022, 15:35

Gabriel trenował normalnie, wiec gitara. Jutro obowiązkowo 3 punkty i wracamy na tron!

arsenallord komentarzy: 29696 newsów: 11729.10.2022, 15:34

Nienawidzę Napoli. Mam nadzieję, że Milan obroni tytuł

Artu komentarzy: 188829.10.2022, 15:30

Ależ Napoli miażdży w tym sezonie i w Serie A i w LM. Osimhen wraca po kontuzji i znowu zaczął seryjnie strzelać. Ja jednak zwróciłem uwagę na gruzińskiego skrzydłowego Chwicza, ależ chodzi jak w szwajcarskim zegarku. Widziałbym go u nas.

arsenallord komentarzy: 29696 newsów: 11729.10.2022, 15:22

Szkoda. Ale widać po City, że powietrze też trochę uciekło.nszkoda tylko, że do mundialu mają dwa łatwe mecze u siebie.

Furgunn komentarzy: 921729.10.2022, 15:21

City dziś było do zrobienia. Trudno.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.10.2022, 15:21

Kurde ale fart City ehh

Furgunn komentarzy: 921729.10.2022, 15:20

Za późno błendan, za późno. Na co oni czekali..

sickstick komentarzy: 276229.10.2022, 15:14

@boomer: Najgorsze że Tsigalki czy Aghahowy nie można ściągnąć do Arsenalu przez work permit

boomer komentarzy: 3129.10.2022, 15:11

@kylo100:
Przycinałem konkretnie w CMa od 1993r., od wersji 93/94 jeszcze na Amidze a w kultowego 01/02 to odkąd wyszedł. Od zawsze grywałem w te CMy Arsenalem, i to już będzie z 30 lat choć ostatnie z 20 lat to raczej sporadycznie bez szaleństw jak kiedyś... ;) Fajnie, że pasjonaci ciągle robią te updaty, życie płynie a CM jak był tak jest. Kazdemu polecam zwłaszcza kultowy 01/02 ale też warto odpalić te wcześniejsze gdzie Wright, Smith i zwłaszcza młody Paul Dickov dawali mi tytuły... To se ne vrati... :)) Pozdrawiam!!

Furgunn komentarzy: 921729.10.2022, 15:06

@sWinny: już zimą by się przydało go ściągnąć.

sWinny komentarzy: 781929.10.2022, 15:05

Jak tielemans będzie chciał do nas przejść po wygaśnięciu kontraktu to brałbym bez mrugnięcia okiem. Świetny, uniwersalny grajek

XandeR komentarzy: 966429.10.2022, 14:54

@arsenallord: zapomniałem o ms. To w styczniu, nie zmienia faktu że zdominowaliśmy Ligę i nieprzyjemnie się to ogląda

Taki komentarzy: 204629.10.2022, 14:50

De Bruyne jest dla City ważniejszy niż Haaland.

arsenallord komentarzy: 29696 newsów: 11729.10.2022, 14:48

@XandeR: Do końca grudnia mają dwa mecze u siebie. I więcej nie mają licząc również wyjazdy. Punkt przewagi nad nami i mecz więcej od nas. Jak mogą odlecieć na 10 pkt?

XandeR komentarzy: 966429.10.2022, 14:46

Liga angielska się zrobiła jak reszta, Psg, Bayern, City, wykupują każdego co gra powyżej przeciętnie i zabijają fun.

Teraz mają do końca grudnia same mecze w domu, pewnie odlecą na 10 pkt i po sezonie ligowym

XandeR komentarzy: 966429.10.2022, 14:40

Lisy ładnie broniły to bramka z dupy. Szkoda, ale ciężko zatrzymać tą maszynke z pieniędzmi

Garfield_pl komentarzy: 2793429.10.2022, 14:40