Mały dołek formy. Porażka 0-2 z PSV

Mały dołek formy. Porażka 0-2 z PSV 27.10.2022, 19:42, Dawid Wieczorek 879 komentarzy

Ostatnia słabsza forma Arsenalu zdaje się mieć potwierdzenie. O ile w ostatnich meczach Arsenal zdołał zdobyć chociaż jedno "oczko", tak dzisiaj musiał uznać wyższość piłkarzy PSV. Arsenal mógł dziś zapewnić sobie 1. miejsce w swojej grupie i tym samym przypieczętować sobie awans do 1/8 finału Ligi Europy, na co wystarczyłby jedynie jeden punkt. I najwidoczniej taki był plan Artety na ten mecz - zremisować mecz jak najmniejszym nakładem sił. Tak się jednak nie stało, a ekipa hiszpańskiego szkoleniowca zasłużenie poniosła dziś 2. porażkę w sezonie.

Oto składy, w jakich wyszły na ten mecz oba zespoły:

PSV: Benitez - Mwene, Ramalho, Branthwaite (80' Teze), Max - Sangare, Gutierrez, Veerman (81' Til) - El Ghazi (46' de Jong), Simons (80' Madueke), Gakpo (84' Mauro Jr).

Ławka rezerwowych: Hoever, Teze, Obispo, van Ginkel, de Jong, Madueke, Drommel, Mauro Jr, Til, Waterman, Bakayoko, Ledezma.

Arsenal: Ramsdale - Tomiyasu (74' White), Saliba, Holding (64' Jesus), Tierney (74' Gabriel) - Lokonga (56' Partey), Xhaka, Odegaard (57' Saka) - Vieira, Nketiah, Martinelli.

Ławka rezerwowych: Hein, White, Cedric, Gabriel, Partey, Smith, Cirjan, Ibrahim, Nelson, Saka, Jesus.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu zespołów była bardzo słaba. Mimo to mogło się wydawać, że Arsenal zdaje się kontrolować to spotkanie. Dwie skazy na występie drużyny Artety zostawiły dwie nieuznane bramki zdobyte przez piłkarzy PSV, kolejno przez Cody'ego Gakpo i Xaviego Simonsa. Kibice Kanonierów mogli mieć nadzieje, że to kubeł zimnej wody dla piłkarzy ich ulubionego klubu i liczyli, że druga połowa gry będzie lepsza w wykonaniu podopiecznych Mikela Artety.

Szkoleniowiec gospodarzy, Ruud van Nisterlooy, w przerwie postanowił wprowadzić na plac gry jedną ze swoich gwiazd - Luuka de Jonga. Okazało się to być genialną decyzją, gdyż doświadczony Holender z miejsca odmienił grę PSV Eindhoven.

Już w 56. minucie gospodarze dopięli swego. Świetne odegranie od 32-letniego napastnika wykorzystał Joey Veerman, który pewnym strzałem pokonał Aarona Ramsdale'a.

Mikel Arteta bardzo szybko zareagował na straconego gola i już chwilę później wprowadził na boisko gwiazdy swojego zespołu, Thomasa Parteya oraz Bukayo Sakę. Trzeba jednak przyznać, że wszystkie zmiany dokonane dziś przez Hiszpana były kompletnie anonimowe i nic nie wniosły do gry The Gunners.

W 63. minucie Aaron Ramsdale popełnił fatalny błąd. Chcąc wypiąstkować piłkę lecącą z rzutu rożnego, minął się z nią, a ta trafiła wprost na głowę Luuka de Jonga, który podwyższył prowadzenie wicemistrza Holandii.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, tak samo jak gra lidera Premier League. Było to wyjątkowo fatalne spotkanie w wykonaniu Kanonierów, którzy zamiast próbować odrabiać straty, mogli przegrać jeszcze wyżej. Brak odpoczynku dla najlepszych zawodników, brak zdobycia zaledwie jednego punktu, który dałby zwycięstwo w grupie i przede wszystkim brak dobrej gry. To chyba najczarniejszy scenariusz, który mógł sobie wyobrazić Mikel Arteta. Mimo to Arsenal dalej ma szansę na wygranie swojej grupy, a może osiągnąć to już za tydzień w domowym spotkaniu z FC Zurichem.

Liga EuropyPSV EindhovenRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.10.2022, 18:12

@Oldgunner3: Elneny już wraca

Oldgunner3 komentarzy: 967529.10.2022, 18:10

Fajny wynik chelsea,szkoda,że tottenham się podniósł,ale trzeba im oddać,że walczyli do końca mimo niełatwego meczu w tygodniu ze Sportingiem.Chociaź nasi ,zwłaszcza w 2 połowach fizycznie wyglądają blado to jutro trzeba ten mecz jakoś wygrać bo w końcu z kim jak nie z czerwoną latarnią,beniaminkiem i w dodatku u siebie.?!Jednak teraz wychodzi nasza krótka ławka chociaż mamy tylko 3 kontuzje graczy którzy mogli by coś wnieść do drużyny czyli Zina,ESR i mimo wszystko Elneny.W przerwie zimowej obowiązkowo trzeba ze 2 transfery przeproeadziç bo ta liga wszelkich zaniedbań nie wybacza.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.10.2022, 18:08

@adias: czyżby niedopatrzenie?

enrique komentarzy: 1905529.10.2022, 18:07

@adias: Dobre pytanie, skoro jest dozwolonych 5.

adias komentarzy: 726 newsów: 829.10.2022, 18:02

A co to sie stało ze Newcastle dokonało sześciu zmian?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.10.2022, 18:01

@XandeR: kto się skarżył na stadionie, że gramy co 3 dni? XDDD

XandeR komentarzy: 965429.10.2022, 18:00

@danielosik:

No kir.. Na stadionie się skarżyli :D

Nie biegając i oddając spotkanie tak jak każda druga polowe w ostatnich dwóch tygodniach

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125129.10.2022, 17:58

@bobslej22: zaraz zacznie ktoś pisać, że w tamtym sezonie to były emocje, a w tym niesamowite nudy bo wygrywamy niemal każdy mecz

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.10.2022, 17:58

@XandeR: gdzie się skarżyli?! Podaj źródło

XandeR komentarzy: 965429.10.2022, 17:57

Na PSV stadium i ostatnie 3 spotkania nie istnieją w drugiej połowie.

bobslej22 komentarzy: 825229.10.2022, 17:55

Haha Tottenham wyciągnął wynik a niektórzy piszą że u nas tego brakuje . Palma odje.... . Proponuję przypomnieć sobie poprzednie sezony, początek tego sezonu a na koniec spojrzeć na tabelę. No kuwa ogarnijcie się .

lordoftheboard komentarzy: 822629.10.2022, 17:55

No wiadomo ze kury wcisna

bigMick komentarzy: 108529.10.2022, 17:55

@TlicTlac
Przecież tutaj jak ktoś strzeli w końcówce/ wygra 1 bramką to zawsze teksty w stylu " kurrr, [wstaw drużynę] znowu na farcie, ile mozna?!". Obojętnie jak przebiegał mecz

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.10.2022, 17:53

@XandeR: gdzie nasi się skarżyli że muszą grać co 3 dni?

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125129.10.2022, 17:53

@Koroniarz: brakuje ci przegrywania w każdym meczu? Spoko, ja tam wolę jak prowadzimy w większości spotkań.

TlicTlac komentarzy: 600929.10.2022, 17:53

Akurat Totki w pełni zasłużenie wygrywają ten mecz, przecież cisną niemiłosiernie to Bournemouth, ale no "udało im się" :d ja wiem, że można ich nie lubić (a nawet trzeba), ale po co pisać, że w każdym meczu im "się udaje"?

@lordoftheboard: tak o najgorszym klubie w PL, a co?

XandeR komentarzy: 965429.10.2022, 17:52

Kury klasa, chciało im się to odrobili, a nasi niech się więcej skarżą ze muszą grać co 3 dni i sobie chodzą po boisku to zaraz top 2 mogą stracić

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11729.10.2022, 17:52

Typowe Spursy. Wiedziałem że wygrają jak strzelili pierwszą. Nikt tak do końca w tej lidze nie gra jak oni

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.10.2022, 17:52

Jakie to są farciarze to ja nawet nie komentuje...

zgubilemlodowke komentarzy: 69929.10.2022, 17:49

O panie, przy takim wyścigu żółwi jak w tym sezonie to nawet taki dołek w jaki wpadliśmy niewiele znaczy. Ale oby było odbicie od niego ze słabm Nottinghamem i to w dobrym stylu.

Elastico07 komentarzy: 1250929.10.2022, 17:48

@Gilberto55 napisał: "Trossard zimą niemożliwy do wyjęcia? Mała presja na Martinellim by się przydała:)"
Jeżeli Trossard to nie mała.

enrique komentarzy: 1905529.10.2022, 17:39

Huh ale się Newcastle rozbujało chyba w tym roku będą chcieli się bić o miejsca premiowane pucharami europejskimi.

Slaviola komentarzy: 1237629.10.2022, 17:36

Newcastle już 4:0.

Coraz lepiej grają Sroki.

lordoftheboard komentarzy: 822629.10.2022, 17:34

@danielosik: mówisz o tym soton co z nami zremisował? XD

Gilberto55 komentarzy: 63029.10.2022, 17:34

Znowu pewnie albo kury grają lipę i jakoś wygrają 1 bramką albo zremisują. Strasznie wkurzające są

@Slaviola: kury mają fart od początku

Chakaa komentarzy: 191229.10.2022, 17:31

@DawidAFC: Coś z nogą, było widać jak kuleje

Slaviola komentarzy: 1237629.10.2022, 17:30

Kury remisują.

Mam nadzieję że już więcej jajek nie zniosą.

Największe zaskoczenie- Newcastle.
Mam nadzieje ze prędzej czy później nie pomogą im petrodolary.

krzykus1990 komentarzy: 516429.10.2022, 17:27

Widzę, że Newcastle próbuje walczyć o big4 wow.

darek250s komentarzy: 10283 newsów: 529.10.2022, 17:25

Jutro nie wiem jak nie wiem jakim sposobem ale 3 pkt to mus.

Furgunn komentarzy: 921029.10.2022, 17:15

Ale się rozstrzelali ;)

Ale bramka Mee xd

Dzulian komentarzy: 254329.10.2022, 17:13

@wajktor1998: Ten remis już był nieistotny. Bo tydzień temu też wszyscy oprócz City stracili punkty :)