Marność nad marnościami... Tottenham 3-3 Arsenal!

Marność nad marnościami... Tottenham 3-3 Arsenal! 20.04.2011, 21:54, Szymon Ortyl 1048 komentarzy

Dzisiejsze derby północnego Londynu, rozpoczęły się niejako w cieniu zbliżającego się ( kolejnego już z resztą ) El Clásico, jednak to kibice Arsenalu i Tottenhamu są jak na razie świadkami niesamowitego widowiska.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Już po pierwszych 10 minutach meczu, na tablicy wyników widniały liczby 1 i 2. Arsenal prowadził 2-1 po golach Theo Walcotta, który wykorzystał sytuację sam na sam z Gomesem oraz Nasriego, po strzale z dystansu. W międzyczasie, po strzale Van der Vaarta i błędzie Szczęsnego, który nie upilnował krótkiego rogu bramki, padła pierwsza bramka dla Tottenhamu.

W 23. minucie, Abou Diaby w brutalny sposób sfaulował Lukę Modrica nieomal łamiąc Chorwatowi nogę, jednak sędzia nie przerwał gry. 5 minut później, po podaniu van Persiego, w kolejnej sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Walcott, jednak piłka po strzale Anglika otarła się o słupek i wyleciała za boisko.

W 30. minucie, po strzale Luki Modrica dobrą interwencją popisał się Wojtek Szczęsny. 6 minut później lekkiej kontuzji po starciu ze Szczęsnym nabawił się Bale, jednak Anglik chwilę później wrócił do gry.

W 40. minucie, po błędzie Williama Gallasa, dośrodkowaniu Walcotta i 2 strzałach van Persiego, piłka znalazła drogę do bramki Tottenhamu..

Minutę później Bale po raz kolejny wpadł na Szczęsnego doznając kontuzji kolana, jednak kilka minut później utykając wrócił do gry.

W międzyczasie, po wybiciu piłki z własnego pola karnego przez piłkarzy Arsenalu, ta trafiła pod nogi Huddlestone'a, który pokonał zasłoniętego Szczęsnego strzałem z dystansu.

W ostatnich sekundach spotkania, po niepotrzebny faulu na Van der Vaarcie, żółtą kartką ukarany został Gael Clichy. Kilka sekund później, sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

Po przerwie na boisku pojawili się Kaboul oraz Lennon, którzy zmienili Corlukę i Bale'a. W 46. minucie, żółtymi kartkami za faule na Modricu, ukarani zostali Song i Djourou. W 51. minucie Jack Wilshere zastąpił na boisku Abou Diaby'ego.

W 63. minucie, w sytuacji sam na sam z Gomesem znalazł się w Walcott, jednak Anglik z niewiadomych powodów zatrzymał się po czym niecelnie podał do Fabregasa.

W 70. minucie po podaniu ze środka pola, Bacary Sagna zgubił krycie, co zmusiło Szczęsnego do sfaulowania Lennona w polu karnym. Sędzia wskazał na wapno, a polskiego bramkarza pewnym strzałem pokonał Van der Vaart.

Minutę później 100% sytuację miał Modric, jednak niesamowitą interwencją nogami popisał się Szczęsny. W odpowiedzi, groźny strzał oddał Cesc Fabregas, jednak piłkę za linię końcową wybić zdołał Gomes.

W 77. minucie, Sandro zastąpił na boisku Pawliuczenkę. Po chwili, po groźnym strzale Croucha, kolejną wspaniałą interwencją popisał się Szczęsny. W 80. minucie, na placu gry w miejsce Nasriego i Walcotta pojawili się Arszawin i Bendtner.

W końcówce spotkania, Szczęsnego próbował pokonać Sandro, jednak Polak po raz kolejny udowodnił, iż jest bramkarzem o kilka klas lepszym od Manuela Almunii. Kilka chwil później sędzia zakończył spotkanie.

Tottenham Hotspur autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
ProoGamer komentarzy: 1723.04.2011, 23:09

No

mcdarks9 komentarzy: 64022.04.2011, 19:17

Transfer Torresa powinien byc numerem 1 bo to poprostu pieniadze wyrzucone w bloto.
Liverpool zrobił na tym zloty interes i w dodatku wzmocnił sie 2 dobrymi zawodnikami.

pelek komentarzy: 214622.04.2011, 18:49

Nie wiem czy już ktoś podał tą informację:
Mikael Silvestre 5 miejsce w rankingu najmniej udanych transferów sezonu [wg Goaldotcom].
Się chyba tam nie znają na prawdziwej wartości Keczupa :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952122.04.2011, 18:44

goonersaur.com/2011/04/fabregas-is-defenitely-better-than-xavi-at-this-young-age/

Statystyki pokazujące ,że Cesc jest lepszy od Xaviego .

Arsenal_1886 komentarzy: 1952122.04.2011, 18:11

Robben jest genialny ,ale nie chcę kolejnej szklanki w zespole :P Bez niego byśmy spokojnie musieli sobie radzić przez przynajmniej 1/3 sezonu :P
Lepiej na skrzydło , jako tańsza opcja to A.Young lub E.Hazard .

vladdyboy komentarzy: 18922.04.2011, 18:06

sciagnac robbena i sneijdera i bylo by cacy :D

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 222.04.2011, 17:40

Arsenal_1886
No wiadomo, Sneijder jest rewelacyjny, ale Fabregas musi zostać. Jest cholernie ważnym ogniwem naszego zespołu. Najlepiej mieć ich dwóch w zespole, chociaż to oczywiście niemożliwe, a szkoda;/

evelred komentarzy: 369122.04.2011, 17:40

gdzie sneijderowi do cesca? to byłby krok w tył, bylibyśmy tylko finansowo do przodu, a nie o to chodzi

Arsenal_1886 komentarzy: 1952122.04.2011, 17:09

devilpage.pl/index/news/komentarze/26425/sneijder_cena_wywolawcza_25_milionow

Gdybyśmy sprzedali Ceska za ponad 45 mln funtów ,a sprowadzilibyśmy za mniej Sneijdera to wyszlibyśmy na + . Tylko czy Wenger wyłoży tyle pieniędzy na jednego gracza mimo ,że miałby pieniądze ze sprzedaży Ceska ? ;/ To oczywiście byłby jego idealny zastępca ,ale jak Cesc pozostanie to też nie będzie źle .

titi_henry komentarzy: 356822.04.2011, 17:08

Kurde, tak wlasnie sobie patrze na ta tabele i ilosc zwyciest, porazek i remisow to wychodzi, ze prawie co drugiego meczu nie jestesmy wstanie wygrac... oO Na 33 mecze az 15 razy nie zdobylismy 3 pkt, to przeciez mega duzo, niesamowite...

vladdyboy komentarzy: 18922.04.2011, 17:04

za duzo remisow w tym sezonie...

popekns komentarzy: 742022.04.2011, 16:49

Ja tam stawiam, że to było sezon temu.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52022.04.2011, 16:39

No chyba że tak. W takim razie racja po Waszej stronie.

damian199656 komentarzy: 762622.04.2011, 16:31

sebasz-> tak to było na Emirates

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52022.04.2011, 16:27

@damian
Nie jestem w 100% przekonany, być może masz rację, ale czy finał Youth to odbywał się na naszym stadionie ?? Nie na Anfield to było czasem ? Ja bym obstawił 2-1 z LFC po bramkach Meridy i Benia, ale też pewien nie jestem.

Z forum onet
"Ja jestem kibicem Arsenalu, Barcelony, ale także Valencii, Atletico, Borussi, Tottenhamu..."
mógł dopisać jeszcze Real i MU. Ciekawe w jakim stopniu kibicuje tym drużynom

Gunner48 komentarzy: 792922.04.2011, 16:16

kojarzy to ktoś?:D

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 322.04.2011, 16:04

Aj, guru zapomniał poprawić na "Manchester".

popekns komentarzy: 742022.04.2011, 15:57

Groszek: w tym problem, że nikogo to nie interesuje.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16822.04.2011, 15:52

Achtung, guru przemówił.

groszek989 komentarzy: 922.04.2011, 15:50

arsenal to cioty!

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52022.04.2011, 14:31

Jeśli mówimy o grze Cesk-Nasri to czasami mam wrażenie, że Francuz nie jest taki do końca sobą, bo czuje że nie może zrobić czegoś więcej bo Cesk jest liderem i trzeba zagrać mu piłkę. Nasri z przed paru miesięcy gdy grał jak Hiszpan był kontuzjowany wyglądał całkiem inaczej Nie iem może to się po jakimś czasie przetrawi i będzie działać.

popekns komentarzy: 742022.04.2011, 13:52

Jak ktoś chce sobie poprawić humor: kwejk.pl/obrazek/53702/niezly,trick,:).html

MatArsenal9870 komentarzy: 216722.04.2011, 13:42

Cesc zawsze gra wszechstronnie. Kolka lat temu nawet był całkowicie ofensywny za czasów Flaminiego i Silvy. Strzelał wiele bramek. Teraz gra bardziej totalnie i na różnych stronach boiska można go ujrzeć ( oczywiście gdy się stara).

karlo komentarzy: 906922.04.2011, 13:35

Jak trzeba było Fabregas cofał się i tak było w tym nieszczęsnym pojedynku z newcastle.

Siwyy666 komentarzy: 55022.04.2011, 13:00

Nie pamiętam żeby Fabregas się cofnął.No nic,może się mylę.Fajnie się dyskutował ale muszę spadać:)

Topek komentarzy: 13939 newsów: 12622.04.2011, 12:58

Newcastle nie jest dobry przykładem. Przypominam, że prawie całą drugą połowę graliśmy w dziesiątkę i wypadł nam właśnie środkowy. Fabregas akurat wtedy, to się cofnął. S

Spokój w środku mamy, tylko potrzebujemy tam Jacka i Alexa. Każde inny skład kadrowy bardziej lub mniej rozpierdziela formację.

Siwyy666 komentarzy: 55022.04.2011, 12:52

*nie przegrać

Wiesz czego nam brakuje w grze?Spokój.
Mecz z Tottenhamem,Liverpool i wiele wiele innych.
Uważam ,że Cesc to piłkarz który w pewnym momencie wprowadzałby tempo gry,raz spokojna gra,raz szybka.
Bo np. mecz z Newcastle,4-0 a później wiemy jak to się skończyło,Cesc grał wtedy wysoko,za Robinem.Według mnie jakby dać go głębiej to mogliśmy ten mecz nie ''przgrać''.

Topek komentarzy: 13939 newsów: 12622.04.2011, 12:47

Hiszpan. Trudno, żeby nie-rozgrywający był rozgrywającym.

Rozegranie byłoby lepsze, bo...? Cesc byłby tam gdzie Wilshere, grając wszerz, czasem mega-długie piły na Theo, albo wrzuty na Robina, a Nasri jeśli by się nie rozbijał o Hiszpana, to brałby piłkę ciągnął na przód z futbolówką przy nodze i rozbijał się o obrońców. Rozgrywanie totalne.

Siwyy666 komentarzy: 55022.04.2011, 12:40

Chodzi mi to ,że wtedy rozegranie piłki było by o wiele lepsze,nie wydaje mi się ,że ograniczyło by to potencjał tych piłkarzy.
Teraz zadam ci pytanie:
Messi ma więcej asyst od Xaviego w tym sezonie,więc kto jest lepszym rozgrywającym Argentyńczyk czy Hiszpan?

Topek komentarzy: 13939 newsów: 12622.04.2011, 12:36

Eksperta od ostatnich podań zamienić na gościa, który podawać nie potrafi? Co my z tego mielibyśmy mieć, oprócz mocnego ograniczenia potencjału obu zawodników?

Siwyy666 komentarzy: 55022.04.2011, 12:32

No,dobrze więc powiem tak:
Cesc grałby głębiej a na jego pozycje dałbym kogoś innego np.Nasri.

Topek komentarzy: 13939 newsów: 12622.04.2011, 12:29

Jeśli według Ciebie teraz mamy dziury, to gdybyśmy jeszcze cofnęli najbardziej wysuniętego zawodnika ze środka (nie zmieniając nic więcej), nie byłoby ich? gdzie tu logika?

Odległości też wynikają z charakterystyki zawodników. Theo musi grać na linii z obrońcami i wybiegać do podań, bo inaczej jest bezużyteczny.

Siwyy666 komentarzy: 55022.04.2011, 12:26

Dlaczego tak uważasz?I tak u nas są zbyt dalekie odległości między formacjami,nawet jak Fabregas gra wysoko.

Topek komentarzy: 13939 newsów: 12622.04.2011, 12:24

Wróć. Teraz nie ma dziury. Dziura by była, jakbyśmy cofnęli Ceska.

Siwyy666 komentarzy: 55022.04.2011, 12:23

*to długo

Masz rację,mamy dziury między formacjami ale potrafimy zamknąć przeciwnika wjego polu karnym ,np. mecz z Liverpoolem,nie trwało do dług ale...

Topek komentarzy: 13939 newsów: 12622.04.2011, 12:20

Jak mielibyśmy zamknąć przeciwnika, mając "kilometrową" dziurę między formacjami? Mówisz o Barcelonie, a słowem o Inieście nie wspomniałeś.

Siwyy666 komentarzy: 55022.04.2011, 12:18

Przecież nie stał by tylko w miejscu,w momencie zamknięcia przeciwnika w jego polu karnym,był by przy grze.
Tak,uważam ,że nasz środek nie jest za dobry(chodzi mi o kolektyw,nie samych piłkarzy),trochę poklepiemy i nie wiemy co dalej robić.

Topek komentarzy: 13939 newsów: 12622.04.2011, 12:14