Martinez zawiedziony brakiem czystego konta

Martinez zawiedziony brakiem czystego konta 06.11.2019, 23:49, Diam51 7 komentarzy

Tylko cztery minuty dzieliły Arsenal od zachowania czystego konta i wygrania wyjazdowego meczu Ligi Europy przeciwko Vitorii SC. W doliczonym czasie Bruno Duarte zdobył jednak wyrównującego gola dla gospodarzy, a spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Oto, co kibicom do przekazania w wywiadzie miał argentyński golkiper Kanonierów - Damián Emiliano Martínez:

O poziomie trudności tego starcia...

Było ono zdecydowanie ciężkie, zwłaszcza w pierwszej połowie. Boisko nie było dobrze przystosowane do gry i nie potrafiliśmy wykreować sobie zbyt wielu okazji. Rywale oddali za to kilka niezłych uderzeń, lecz my dobrze prezentowaliśmy się w obronie. Po przerwie szybciej przemieszczaliśmy się piłką, jednak końcówka była dla nas pechowa.

O wyrównującym trafieniu...

Przeciwnicy często stwarzali zagrożenie, lecz my byliśmy skuteczni w defensywie. Sami strzeliliśmy bramkę w zaawansowanej fazie meczu i próbowaliśmy dołożyć kolejną, co nam się nie udało ze względu na brak dogodnych sytuacji.

Co sądzisz o swoim występie?

Próbowałem utrzymać zespół w grze. Frustrujące jest to, gdy tracisz gola w samej końcówce. Ten wolej mógł polecieć wszędzie... Doszło jednak do rykoszetu, a piłka wpadła w górny róg bramki. To bardzo irytujące dla mnie i dla nas wszystkich. Musimy pogodzić się z remisem.

Jak grało Ci się za trójką defensorów?

Ustawienie defensywne nie ma wpływu na moje zadanie. Taka była decyzja menedżera, a my popieramy jego i to, co mówi. Nieważne, czy gramy z tyłu czwórką, czy trójką zawodników, bo moim obowiązkiem i tak jest bronienie strzałów.

O nadchodzącym pojedynku z Lisami...

Już się na nim skupiamy, gdyż starcie z Vitorią jest zakończone. Wiemy, co mamy poprawić i z Leicesterem powalczymy o zwycięstwo.

Emiliano MartinezLiga Europy autor: Diam51 źrodło: Arsenal.com
qki500 komentarzy: 3007.11.2019, 14:36

Od jakiegoś czasu ciągle ta sama gadka. Żadnego stylu i ja odnoszę wrażenie, że zawodnikom to nie przeszkadza tylko biorą potężne tygodniówki

ejmati komentarzy: 94807.11.2019, 11:10

Jak on może w ogóle mówić o skuteczności obrony przy tylu wykreowanych sytuacjach rywala XDD

tomash473 komentarzy: 211507.11.2019, 09:18

Boisko było źle przygotowane, ale rywale stworzyli zagrożenie, a my nie potrafiliśmy wykreować zbyt wielu sytuacji, ale kontrolowaliśmy spotkanie. Choooj, dooopa, kootas!!! No nie, no po prostu qurwa no nie! Boże czy Ty to widzisz?! Cały zespół jest zainfekowany wirusem kasztanozy, ****... epidemia, nie ma ratunku!

Amadi komentarzy: 51307.11.2019, 08:46

Strzał Mustafiego też mógł polecieć wszędzie, głupie tłumaczenie

takie mecze powinniśmy ustawiać sobie od początku, a kontrolować mecz w obronie dopiero przy 2 bramkach przewagi

A my nawet remisująć w 95' gramy do tyłu i sędzia kończy mecz
Z tego meczu Vitoria powinna była wywieźć 3pkt, ale mieliśmy szczęście, chyba każdy się zgodzi, bo nie kreujemy żadnych akcji, a bramkę znów zdobywamy ze stałego fragmentu

W ogóle nie rozumiem z czego żyją zawodnicy Arsenalu, remisujemy w 65', a Saka zamiast przeprowadzić jak najszybszą zmianę, spaceruje...
chyba, że podejśćie do meczu było takie, że mamy 9 punktów i nie chcemy przegrać jak najmniejszym kosztem, ale o czym by to świadczyło...

DavidSilva21 komentarzy: 338007.11.2019, 00:55