Mecz do zapomnienia, Stoke 1:0 Arsenal

Mecz do zapomnienia, Stoke 1:0 Arsenal 01.03.2014, 16:52, Łukasz Kęczkowski 2636 komentarzy

Byliśmy świadkami bardzo słabego meczu na Britannia Stadium. Sytuacji było jak na lekarstwo, znacznie więcej fauli, brzydkiej i brudnej gry. Widowisko takie jak to dzisiejsze kibice powinni jak najszybciej zapomnieć, natomiast gracze Arsenalu powinni mieć je w pamięci przez długi czas, by szybko, a najlepiej w ogóle, się nie powtórzyło. Co prawda można mieć pretensje do sędziego, jednak podopieczni Wengera sami są sobie winni. Dzisiaj zagrali zwyczajnie tragicznie, nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji strzeleckich i ponieśli bolesną porażkę.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Stoke City: Begović - Cameron, Shawcross, Wilson, Pieters - Walters, Nzonzi, Whelan, Adam, Arnautovic - Crouch.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Wilshere - Cazorla, Rosicky, Podolski - Giroud.

Pierwsze minuty były dość senne w wykonaniu obu zespołów. Gra toczyła się głównie w środku pola, żadna z ekip nie stwarzała drugiej realnego zagrożenia. Warto także odnotować, iż w ciągu pierwszego kwadransa gry to gracze Stoke mieli znacznie większe posiadanie piłki.

W piętnastej minucie w dogodnej sytuacji do zdobycia pierwszej bramki w meczu był Walters, jednak jego uderzenie głową minimalnie minęło bramkę Szczęsnego.

Trzy minuty później na indywidualną akcję zdecydował się Santi Cazorla, jednak uderzenie Hiszpana znacznie minęło spojenie bramki strzeżonej przez Begovicia.

W dwudziestej pierwszej minucie Cazorla ładnie wypuścił Gibbsa lewym skrzydłem, Anglik dośrodkował w pole karne rywala, jednak osamotniony Giroud nie był w stanie celnie uderzyć.

W trzydziestej minucie francuski snajper znowu otrzymał dośrodkowanie, tym razem z prawej strony, i udało mu się oddać celny strzał, jednak zbyt lekki by zaskoczyć Begovicia.

Dwie minuty później ładnym rajdem popisał się Arteta, podał na lewo do Podolskiego, jednak strzał Niemca nie poszybował nawet w światło bramki.

W trzydziestej dziewiątej minucie ładną kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak ostatnie podanie od Girouda do Wilshere'a było dla Anglika zbyt mocne.

Trzy minuty później bardzo ładny strzał z dystansu oddał Whelan, jednak świetnym refleksem popisał się Szczęsny i odbił piłkę. Chwilę później kontratak przeprowadzili gracze Arsenalu, jednak Santi Cazorla zagrał samolubnie i nie podał futbolówki Podolskiemu, tylko sam oddał strzał, który bez problemu wyłapał Begovic.

W 52. minucie ekwilibrystycznego uderzenia próbował Peter Crouch, jednak piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez Szczęsnego.

Już minutę później pod bramką Polaka naprawdę się zakotłowało. Nie wynikło to jednak ze świetnej gry gospodarzy, lecz z błędów w komunikacji graczy Arsenalu. Piłkę próbował łapać Szczęsny, wybijał ją w tej samej chwili Giroud, jednak na szczęście po chwili sędzia odgwizdał spalonego.

W 65. minucie kolejną sytuację stworzyli sobie gracze Stoke. Crouchowi udało się przeskoczyć Koscielny'ego i oddać kąśliwy strzał głową, jednak refleksem popisał się Szczęsny.

W 66. minucie pierwszą zmianę przeprowadził Arsene Wenger. W miejsce Lukasa Podolskiego zameldował się Mesut Ozil.

W 72. minucie Charliego Adama zastąpił Stephen Ireland. Dwie minuty później Alex Oxlade-Chamberlain zmienił Tomasa Rosicky'ego.

74 minuta i rzut karny dla Stoke! Sędzia uznał, że Koscielny zagrał piłkę ręką i bez wahania podyktował jedenastkę. Futbolówkę na wapnie ustawił Walters i płaskim strzałem pokonał Szczęsnego. 1:0 dla Stoke.

W 81. minucie Jacka Wilshere'a zastąpił Yaya Sanogo.

Dwie minuty później strzał ze skraju pola karnego oddał Mesut Ozil, jednak jego uderzenie minimalnie minęło słupek bramki Begovicia.

W 88. minucie Arnautovicia zmienił Etherington.

W 94. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Yaya Sanogo. Francuz znalazł się niekryty w polu karnym, przyjął podanie od Chamberlaina i złożył się do strzału. Niestety piłka po jego uderzeniu poszybowała wysoko ponad bramką.

Raport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
matt21 komentarzy: 541402.03.2014, 17:25

Liga hiszpańska jest tak nuuuudna...
Po odejściu Henry'ego nic mnie już do niej nie ciągnie.

stovegunner komentarzy: 238202.03.2014, 17:24

derby madrytu niczym gran derbi

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078402.03.2014, 17:24

belzebub
musisz ściągnąć dodatek downloadhelper

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 302.03.2014, 17:24

Dla A Madryt powinno też być teraz czerwo.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 102.03.2014, 17:23

adrian
nie czekam na wyrok, ale wiem,ze ten mecz moze byc bardzo decydujacy. Uwierz mi,ze chciałbym wygrac ten puchar jak nic innego. Ale mam spore obawy,przed tym meczem,a co do presingu Eve. Jednak licze,ze Wenger wie,ze to ostatni dzwonek.
Cały sezon zaczałem z myśla o FA Cup, nawet ten głupi puchar myszki miki to jest cos.

Belzebub666 komentarzy: 280102.03.2014, 17:20

moze mi ktoś wytłumaczyc jak ściągnąc piosenke z youtube ?

matt21 komentarzy: 541402.03.2014, 17:19

Z Evertonem zagramy swoją piłkę.
Ze Stoke gra się ciężko, jeżeli nie wpakuje się bramki w 1 połowie to tak jest, a w meczach z czołówką, kosiarze dają z siebie wszystko.

macjaw komentarzy: 38902.03.2014, 17:17

real niestety ma drukowany tytuł w primiera division to widać ewidentnie moze trzeba pomyslec o jakis bardziej surowych karach dla zespolow ktorym ewidentnie sedziowie pomagaja zdobyc tytul

Bolek komentarzy: 423202.03.2014, 17:16

Zagra Real z Barcą to będą drukować pod Barcę :)
Żadna niespodzianka.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.03.2014, 17:16

Buta zgubił i kosta.

Jakubowski komentarzy: 8702.03.2014, 17:14

Sędzia już drukuje w meczu Real-Atletico.. Jak zwykle w stronę Realu..

mitmichael komentarzy: 4924302.03.2014, 17:14

Karny jak byk dla Atletico powinien byc

rafi_i komentarzy: 421802.03.2014, 17:14

Real Madryt znowu kradnie, karny na Coscie ewidentny ale co tam po co gwidzdać

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 102.03.2014, 17:13

adrian
no czyli jest to spotkanie rozstrzygajace,bo jest przegramy to po nas.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 102.03.2014, 17:11

niech*

no to powiedzą, ale najpierw nie się odbędą ;p

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 102.03.2014, 17:10

Marcin najblizsze 2-3 mecze moga powiedziec wszystko

mar12301 komentarzy: 2314202.03.2014, 17:10

no, skończyła się już "szansa" na mistrza dla Atletico. Jak co sezon, nagle puchną i koniec.

kamilo_oo komentarzy: 2356702.03.2014, 17:09

carlosV;

HAHA też pamiętam jak co niektórzy nie chcieli Benzemy. A w Realu juz nowy kontrakt mu szykują

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 102.03.2014, 17:08

KOL

wszystko jest możliwe, poczekajmy do tych meczów najpierw, pózniej będziemy oceniać

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 102.03.2014, 17:06

Przecież to było wiadome, że Benzema jest lepszy od Żiru, ja to zawsze wiedziałem

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.03.2014, 17:06

meczyki.pl/obrazki,12395

Jaka Mina Thiago sędziowie też skilują ;d

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 102.03.2014, 17:06

adrian
nie zakładam, gdzie ty to przeczytałes? nawet nie pisałem tego na złość.

Wsystko wyjdzie juz w sobote,bo nie ma sie co oszukiwac,ze nagle ogramy City Chelsea,Eve i Totki ,Swansea i nadobimy,te 4 pkt.
Sobota to najważniejszy mecz jaki nam został.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 102.03.2014, 17:05

Huehuehue, pamiętam jak tu niektórzy gadali, że nie chcą Benzemy bo Żiru jest lepszy..
Real na mistrza! Fajnie.

kamilo_oo komentarzy: 2356702.03.2014, 17:05

Angel jaka asysta ^^

mitmichael komentarzy: 4924302.03.2014, 17:05

No to szybko Real objal prowadzenie Benzema co za forma a kibice chcieli by go sprzedano

Bolek komentarzy: 423202.03.2014, 17:05

Jeśli mamy grać w finale FA Cup, to ja chcę, by naszym przeciwnikiem był właśnie Manchester City. Takie zwycięstwo będzie smakowało lepiej.

Ale początek Realu

mar12301 komentarzy: 2314202.03.2014, 17:03

Wszyscy mówią, że będzie wojna;o

na razie oglądajmy derby Madrytu, póki możemy.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.03.2014, 17:01

I sezonowców przybędzie a u nas 9 lat nic i kibice na dobre i złe :D

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 102.03.2014, 16:59

za ciekawie*

musi ktoś te City wyeliminować w FA Cup bo jak dojdziemy do finału my i oni to może być nie zacie kawie

Kiepomen komentarzy: 433302.03.2014, 16:56

Moim zdaniem my tak naprawde nie mamy DM z prawdziwego zdarzenia. bo co, Arteta ? Ja tak naprawde teraz nw dlaczego on gra w takim klubie jak Arsenal, gosciu jest slaby jak sik pajaka, jedyne co potrafi zrobic DOBRZE to podac do boku. ani sie przepchac, ani poslac dobrej prostopadlej. Sory ale z zadaniem typu podaj do nqjblizszego i nie strac pilki to nawet vermalen by sobie poradzil na dm. A Flam to walczak, jednak troche hudelrawy, i bez blysku. Jednak daje charyzme druzynie.Marzy mi sie tiote, to bylo by cos

Gofer999 komentarzy: 1470902.03.2014, 16:56

Jaki to zawalony sezon jak tyle czasu utrzymujemy się w czołówkce? Gdzie przed sezonem wszyscy płakali że ledwo do ligi europy się załapiemy, na razie jest lepiej niż wszyscy zakładali.xD

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.03.2014, 16:54

Tak to właśnie jest cholerne city.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 102.03.2014, 16:53

adrian
dokładnie, długo nie bedzie trzeba czekać, w sobote mamy Eve, potem kilka cieżkich spotkań i juz sie wyjaśni. Ale damy rade,ale Wenger moze sobie kurtke postawić w gablocie.

mrsomebody komentarzy: 602102.03.2014, 16:51

Ciekawe kto z PL ma taki puchar? Nikt!

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 302.03.2014, 16:49

I mc ma puchar wiec pewnie faktycznie wojna idzie jak poprzednim razem była to to też puchar podnosili.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.03.2014, 16:48

Tak jak mówiłem. 3-1

Rider komentarzy: 242202.03.2014, 16:48

haxball.com/?roomid=~2d30ac4dc4a2fc30823814940be82be799e8ccd5a5b0e99f849fd8fd2e77b3bd8