Mecz do zapomnienia, Stoke 1:0 Arsenal

Mecz do zapomnienia, Stoke 1:0 Arsenal 01.03.2014, 16:52, Łukasz Kęczkowski 2636 komentarzy

Byliśmy świadkami bardzo słabego meczu na Britannia Stadium. Sytuacji było jak na lekarstwo, znacznie więcej fauli, brzydkiej i brudnej gry. Widowisko takie jak to dzisiejsze kibice powinni jak najszybciej zapomnieć, natomiast gracze Arsenalu powinni mieć je w pamięci przez długi czas, by szybko, a najlepiej w ogóle, się nie powtórzyło. Co prawda można mieć pretensje do sędziego, jednak podopieczni Wengera sami są sobie winni. Dzisiaj zagrali zwyczajnie tragicznie, nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji strzeleckich i ponieśli bolesną porażkę.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Stoke City: Begović - Cameron, Shawcross, Wilson, Pieters - Walters, Nzonzi, Whelan, Adam, Arnautovic - Crouch.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Wilshere - Cazorla, Rosicky, Podolski - Giroud.

Pierwsze minuty były dość senne w wykonaniu obu zespołów. Gra toczyła się głównie w środku pola, żadna z ekip nie stwarzała drugiej realnego zagrożenia. Warto także odnotować, iż w ciągu pierwszego kwadransa gry to gracze Stoke mieli znacznie większe posiadanie piłki.

W piętnastej minucie w dogodnej sytuacji do zdobycia pierwszej bramki w meczu był Walters, jednak jego uderzenie głową minimalnie minęło bramkę Szczęsnego.

Trzy minuty później na indywidualną akcję zdecydował się Santi Cazorla, jednak uderzenie Hiszpana znacznie minęło spojenie bramki strzeżonej przez Begovicia.

W dwudziestej pierwszej minucie Cazorla ładnie wypuścił Gibbsa lewym skrzydłem, Anglik dośrodkował w pole karne rywala, jednak osamotniony Giroud nie był w stanie celnie uderzyć.

W trzydziestej minucie francuski snajper znowu otrzymał dośrodkowanie, tym razem z prawej strony, i udało mu się oddać celny strzał, jednak zbyt lekki by zaskoczyć Begovicia.

Dwie minuty później ładnym rajdem popisał się Arteta, podał na lewo do Podolskiego, jednak strzał Niemca nie poszybował nawet w światło bramki.

W trzydziestej dziewiątej minucie ładną kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak ostatnie podanie od Girouda do Wilshere'a było dla Anglika zbyt mocne.

Trzy minuty później bardzo ładny strzał z dystansu oddał Whelan, jednak świetnym refleksem popisał się Szczęsny i odbił piłkę. Chwilę później kontratak przeprowadzili gracze Arsenalu, jednak Santi Cazorla zagrał samolubnie i nie podał futbolówki Podolskiemu, tylko sam oddał strzał, który bez problemu wyłapał Begovic.

W 52. minucie ekwilibrystycznego uderzenia próbował Peter Crouch, jednak piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez Szczęsnego.

Już minutę później pod bramką Polaka naprawdę się zakotłowało. Nie wynikło to jednak ze świetnej gry gospodarzy, lecz z błędów w komunikacji graczy Arsenalu. Piłkę próbował łapać Szczęsny, wybijał ją w tej samej chwili Giroud, jednak na szczęście po chwili sędzia odgwizdał spalonego.

W 65. minucie kolejną sytuację stworzyli sobie gracze Stoke. Crouchowi udało się przeskoczyć Koscielny'ego i oddać kąśliwy strzał głową, jednak refleksem popisał się Szczęsny.

W 66. minucie pierwszą zmianę przeprowadził Arsene Wenger. W miejsce Lukasa Podolskiego zameldował się Mesut Ozil.

W 72. minucie Charliego Adama zastąpił Stephen Ireland. Dwie minuty później Alex Oxlade-Chamberlain zmienił Tomasa Rosicky'ego.

74 minuta i rzut karny dla Stoke! Sędzia uznał, że Koscielny zagrał piłkę ręką i bez wahania podyktował jedenastkę. Futbolówkę na wapnie ustawił Walters i płaskim strzałem pokonał Szczęsnego. 1:0 dla Stoke.

W 81. minucie Jacka Wilshere'a zastąpił Yaya Sanogo.

Dwie minuty później strzał ze skraju pola karnego oddał Mesut Ozil, jednak jego uderzenie minimalnie minęło słupek bramki Begovicia.

W 88. minucie Arnautovicia zmienił Etherington.

W 94. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Yaya Sanogo. Francuz znalazł się niekryty w polu karnym, przyjął podanie od Chamberlaina i złożył się do strzału. Niestety piłka po jego uderzeniu poszybowała wysoko ponad bramką.

Raport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Qarol komentarzy: 1450202.03.2014, 19:50

Nie ma co myslec póki co o Bayernie, bo w sobote mamy ważniejsze spotkanie ; )

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078402.03.2014, 19:50

o co chodzi z Legią i Jagą, bo nie oglądałem ?

The_Wizard_of_Oz komentarzy: 82802.03.2014, 19:50

ja myślę, że jeżeli Kun wraca to City da rade... na fortunie jest aż 14 na ich awans, niezły kurs napewno warto zaryzykować.

mar12301 komentarzy: 2311702.03.2014, 19:49

no, w teorii tak.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29702.03.2014, 19:49

ale fakt z Giroudem na ataku będzie ciężko...

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29702.03.2014, 19:48

@mar12301: no i co z tego ? to jest piłka nożna... wszystko może się wydarzyć

mar12301 komentarzy: 2311702.03.2014, 19:47

Ze Stołkami daliśmy pupy, a wy chcecie wygrać co najmniej 3-1 z Bayernem.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29702.03.2014, 19:45

albo chociaż dać wygraną na city i Arsenal :D

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 302.03.2014, 19:44

O city właśnie myślałem, żeby postawić na awans bo wraca aguero i będą w sumie pełnym składem przystępować. Bo do kartki grali jak równy z równym w pierwszym meczu.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29702.03.2014, 19:44

illpadrino: też nad tym myślałem :D ale nei wiem czy są jakieś szanse

The_Wizard_of_Oz komentarzy: 82802.03.2014, 19:42

illpadrino
szkoda kasy, to już lepiej na City.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 302.03.2014, 19:41

myślałem postawić dyszkę na awans arsenalu i milanu... ]:)

Bolek komentarzy: 423202.03.2014, 19:40

@illpadrino
Na San Siro grali lepiej od Atletico, a nie dali rady strzelić gola...
Na wyjeździe lepiej nie będzie, więc raczej Milan nie awansuje.
Chyba, że Balotelli coś odpali kosmicznego.

Qarol komentarzy: 1450202.03.2014, 19:39

Szanse teoretycznie ma, ale moim zdaniem nie da rady ; p

W sumie wystarczy im wygrać. Trafią z dyspozycją dnia i mogą awansować, ale ja w to nie wierzę.

malyglod komentarzy: 648702.03.2014, 19:39

i pomyśleć, że Maradona do Barcelony przychodził za jakieś 3 mln...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.03.2014, 19:38

vine.co/v/MKl0mB3arwX

To pokazuje wszystko.

mar12301 komentarzy: 2311702.03.2014, 19:38

arsenal159

jak to co? Polscy kibole jak zwykle pokazują się światu.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 302.03.2014, 19:37

Milan wg Was ma szanse awansowac z atletico?

sledziooo komentarzy: 88002.03.2014, 19:37

Kiepomen - walkower jak nic.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29702.03.2014, 19:36

o co chodzi z meczem legii ?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 102.03.2014, 19:36

arsenallord
Padał również jak dzieciak potykający się o krawężniki. Za dużo tego symulowania. Padł z 4 razy, a faul był jedynie w jednej sytuacji. Przyjdzie do Anglii i będzie płakał jeszcze więcej. Tak czy siak bym go chciał.

The_Wizard_of_Oz komentarzy: 82802.03.2014, 19:36

obustronny walkower (po 0 pkt) prawdopodobnie.

rafi_i komentarzy: 421802.03.2014, 19:34

Wiedzieliście gola Yaya Toure z dzisiaj? Co on gra w tym sezonie to jakaś masarka.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.03.2014, 19:34

@mar12301

Szkoła Vertonghena ;d

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11702.03.2014, 19:33

Świetne derby Madrytu! Od teraz jestem jeszcze większym fanem Costy. Jak dzieci robił tak świetnych piłkarzy jak Pepe, Ramos czy Alonso.

Jak Arsenal byłby wczoraj chociaż w 25% zmotywowany jak piłkarze Realu i Atletico, to rozbiliby Stoke.

mar12301 komentarzy: 2311702.03.2014, 19:33

hahahahahaha

Kiepomen komentarzy: 432902.03.2014, 19:24

Ej to co bd walkower ? Bo w FL mam kilku pilkarzy z legi i co sie stanie, mecz bd powtorzony ?

mar12301 komentarzy: 2311702.03.2014, 19:23

No i Tottki tylko 6 pkt straty..

Kiepomen komentarzy: 432902.03.2014, 19:22

A chelsea w lecie prawdopodbnie kupi Luka show'a .... On jest fanem chelsea, a mou pewnie nie zaprzepasci takiej okazji /:

Bolek komentarzy: 423202.03.2014, 19:19

@rafi_i
Czasem z premium na Futbol HD korzystam i jeszcze nigdy nie miałem problemów z zacinaniem.

Sewer komentarzy: 157002.03.2014, 19:19

@rafi_i

Kiedyś było tam dobrze teraz zrobiła się bieda straszna,wszystko muli facet zmienia streamy w trakcie meczu nieraz na jeszcze gorsze.

rafi_i komentarzy: 421802.03.2014, 19:17

Co za złodziejstwo na tym futbol hd, kupiłem premium tydzień temu i jeszcze meczu nie oglądnąłem żeby nie zacinało non stop. Włączam darmowego streama o podobnej jakości i śmiga jak ta lala ...

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 102.03.2014, 19:16

kibice Legii to mogą sobie gacie sprać, cwaniakiwarszawiaki

Qarol komentarzy: 1450202.03.2014, 19:15

@Kiepomen

Wenger by w życiu nie wydał ~ 100 mln za zawodnika. To akurat bardzo dobrze, bo są jakieś granice.

Sewer komentarzy: 157002.03.2014, 19:15

Za pieniądze się wszystkiego nie kupi.Może to i wyświechtany slogan ale widać to idealnie.

madridista1 komentarzy: 15702.03.2014, 19:15

matt21

Styl był słaby lecz wielka drużynę ce****e to, że potrafi nie przegrywać meczu nawet przy slabszej grze. Derby Madrytu rządzą sie swoimi prawami wszyscy wszystkich prowkują i zachowanie czyste konto w takim meczu jest praktycznie niemozliwe

Qarol komentarzy: 1450202.03.2014, 19:14

Polska dzicz, co poradzisz. Dlatego między innymi nie interesuje się zupełnie rodzimym "futbolem" ; D

Kiepomen komentarzy: 432902.03.2014, 19:14

Jestem akropnie ciekawy jak real by sie prezentowal pod sterami wengera. Z taka forsa do wydania, i z tyloma gwiazdami, ktore ciezko zgrac. Wydaje mi sie ze papcio by z tego zrobil absolutna potege.

polishbrigadesx komentarzy: 1020402.03.2014, 19:13

Legia wywiesiła skrojone flagi, kibice jagi się w****ili i zaczęli rzucać hukowe na sektor rodzinny i się spinać, Legia zrobiła wjazd na sektor gości

Bolek komentarzy: 423202.03.2014, 19:12

@mwk
Jakby wydawał te pieniądze mądrze (tak jak np. zwykle robi Bayern), to nie miałbym nic przeciwko.

Bolek komentarzy: 423202.03.2014, 19:11

@CesK
Mieli dołek, ale chociaż było widać jakiś zamysł w ich grze. Kreowali sytuacje, ale brakowało czasem szczęścia...
Teraz wygrywają na szczęściu, ale to się kiedyś skończy.

Kiepomen komentarzy: 432902.03.2014, 19:10

W realu jest po prostu absolutnie za duzo gwiazd. Nie tworza kolektywu.Juz 2 gwiazdy w jednej druzynie to problem ale 5 ? Po prostu nie da sie dogadac, w sprawach pilkarskich. Ronaldo, Bale, Modric,Isco. no i di maria na siłe.

mwk komentarzy: 96902.03.2014, 19:10

Czytając komentarze niektórych osób, stwierdzam, że jakby Wenger zaczął wydawać pieniądze na nowych zawodników, to przestaliby kibicować Arsenalowi. ^^

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.03.2014, 19:09

Do niecodziennej sytuacji doszło w meczu 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa, a Jagiellonią Białystok. W czasie pierwszej połowy spotkania kibice Legii wtargnęli na trybunę zajmowaną przez kibiców gości. Kilka osób zostało pobitych. W przerwie organizator spotkania ogłosił zakończenie meczu.

;o

CesK komentarzy: 210702.03.2014, 19:09

Boas byłby jeszcze gorszy

Bolek komentarzy: 423202.03.2014, 19:08

Niepotrzebnie zwolnili Boasa z tego Tottenhamu.

Qarol komentarzy: 1450202.03.2014, 19:08

Warto zauważyć również sześć(?) lat pod rząd zakończenie rozgrywek na 1/8 LM. Czy taki wynik, biorąc pod uwagę wydawane pieniądze jest satysfakcjonujący?

Bolek komentarzy: 423202.03.2014, 19:07

@Qarol
Dodałbym jeszcze, że w drodze do tego finału Arsenal wyeliminował Real.

matmal77 komentarzy: 69302.03.2014, 19:07

anty_pzpn
dziekowka :) To ładny rozp . . .

matt21 komentarzy: 541402.03.2014, 19:06

a i za Capello Real mógł się pochwalić stabilnością w defensywie, a teraz waszą obronę można porównać do tej z Liverpoolu.