Mecz do zapomnienia, Stoke 1:0 Arsenal

Mecz do zapomnienia, Stoke 1:0 Arsenal 01.03.2014, 16:52, Łukasz Kęczkowski 2636 komentarzy

Byliśmy świadkami bardzo słabego meczu na Britannia Stadium. Sytuacji było jak na lekarstwo, znacznie więcej fauli, brzydkiej i brudnej gry. Widowisko takie jak to dzisiejsze kibice powinni jak najszybciej zapomnieć, natomiast gracze Arsenalu powinni mieć je w pamięci przez długi czas, by szybko, a najlepiej w ogóle, się nie powtórzyło. Co prawda można mieć pretensje do sędziego, jednak podopieczni Wengera sami są sobie winni. Dzisiaj zagrali zwyczajnie tragicznie, nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji strzeleckich i ponieśli bolesną porażkę.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Stoke City: Begović - Cameron, Shawcross, Wilson, Pieters - Walters, Nzonzi, Whelan, Adam, Arnautovic - Crouch.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Wilshere - Cazorla, Rosicky, Podolski - Giroud.

Pierwsze minuty były dość senne w wykonaniu obu zespołów. Gra toczyła się głównie w środku pola, żadna z ekip nie stwarzała drugiej realnego zagrożenia. Warto także odnotować, iż w ciągu pierwszego kwadransa gry to gracze Stoke mieli znacznie większe posiadanie piłki.

W piętnastej minucie w dogodnej sytuacji do zdobycia pierwszej bramki w meczu był Walters, jednak jego uderzenie głową minimalnie minęło bramkę Szczęsnego.

Trzy minuty później na indywidualną akcję zdecydował się Santi Cazorla, jednak uderzenie Hiszpana znacznie minęło spojenie bramki strzeżonej przez Begovicia.

W dwudziestej pierwszej minucie Cazorla ładnie wypuścił Gibbsa lewym skrzydłem, Anglik dośrodkował w pole karne rywala, jednak osamotniony Giroud nie był w stanie celnie uderzyć.

W trzydziestej minucie francuski snajper znowu otrzymał dośrodkowanie, tym razem z prawej strony, i udało mu się oddać celny strzał, jednak zbyt lekki by zaskoczyć Begovicia.

Dwie minuty później ładnym rajdem popisał się Arteta, podał na lewo do Podolskiego, jednak strzał Niemca nie poszybował nawet w światło bramki.

W trzydziestej dziewiątej minucie ładną kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak ostatnie podanie od Girouda do Wilshere'a było dla Anglika zbyt mocne.

Trzy minuty później bardzo ładny strzał z dystansu oddał Whelan, jednak świetnym refleksem popisał się Szczęsny i odbił piłkę. Chwilę później kontratak przeprowadzili gracze Arsenalu, jednak Santi Cazorla zagrał samolubnie i nie podał futbolówki Podolskiemu, tylko sam oddał strzał, który bez problemu wyłapał Begovic.

W 52. minucie ekwilibrystycznego uderzenia próbował Peter Crouch, jednak piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez Szczęsnego.

Już minutę później pod bramką Polaka naprawdę się zakotłowało. Nie wynikło to jednak ze świetnej gry gospodarzy, lecz z błędów w komunikacji graczy Arsenalu. Piłkę próbował łapać Szczęsny, wybijał ją w tej samej chwili Giroud, jednak na szczęście po chwili sędzia odgwizdał spalonego.

W 65. minucie kolejną sytuację stworzyli sobie gracze Stoke. Crouchowi udało się przeskoczyć Koscielny'ego i oddać kąśliwy strzał głową, jednak refleksem popisał się Szczęsny.

W 66. minucie pierwszą zmianę przeprowadził Arsene Wenger. W miejsce Lukasa Podolskiego zameldował się Mesut Ozil.

W 72. minucie Charliego Adama zastąpił Stephen Ireland. Dwie minuty później Alex Oxlade-Chamberlain zmienił Tomasa Rosicky'ego.

74 minuta i rzut karny dla Stoke! Sędzia uznał, że Koscielny zagrał piłkę ręką i bez wahania podyktował jedenastkę. Futbolówkę na wapnie ustawił Walters i płaskim strzałem pokonał Szczęsnego. 1:0 dla Stoke.

W 81. minucie Jacka Wilshere'a zastąpił Yaya Sanogo.

Dwie minuty później strzał ze skraju pola karnego oddał Mesut Ozil, jednak jego uderzenie minimalnie minęło słupek bramki Begovicia.

W 88. minucie Arnautovicia zmienił Etherington.

W 94. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Yaya Sanogo. Francuz znalazł się niekryty w polu karnym, przyjął podanie od Chamberlaina i złożył się do strzału. Niestety piłka po jego uderzeniu poszybowała wysoko ponad bramką.

Raport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 102.03.2014, 13:47

adrian
a kto tego Bendtnera zatrzymał? kto czekał jak głupi nie wiadomo na co? i rzucał oferty za Papisa Cisse na koniec ?
To piłkarz ledwo dycha i ma cały czas grać i grać .... gratuluje

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29702.03.2014, 13:47

@King: tak :) Ronaldo dziś juz gra :D

anty_pzpn_ komentarzy: 337002.03.2014, 13:47

A ja wczoraj caly dzien zylem z mysla ze zobacze dzisiaj final city sunderland na orange sport a tu nie pokazuja,nieeeee

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 102.03.2014, 13:46

adrian
w meczach,które wygrywalismy,ale Wenger w 65 minucie zaczyła murowac przy 1:0 wcale nie siedziałem cichutko.
Wczoraj Brendan przy 1:0 wprowadził Sterlinga i za moment dobił rywala.

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 102.03.2014, 13:44

barney, poczuj sie jak wenger

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 102.03.2014, 13:43

maciekgooner, truestory wjazd w piszczel giroud, uderzenie go lokciem czy zawisniecie na nim sedziowie predzej odgwizduja jako faul giroud, niz faul na nim

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 102.03.2014, 13:43

arsenal159
dobrze to wyglada. mozna spróbować?
Cristano to dzisiaj gra?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 102.03.2014, 13:42

adrian
mówisz o stałych rotacjach, a dlaczego Ozil,Rasemy i Ziru sa tak zajechani?
bo po za szansami w pucharach,po za kontuzjami i stała rotacja. Arteta - Flamini. Rosicky-Podolski-Ox
na prawde zbyt mało z tego korzysta.
Rotacja to tez zmiany w czasie meczu, wczoraj OX wszedł na 10 minut i zrobił wiecej niz cała reszta.

K4n0ni3R komentarzy: 97002.03.2014, 13:41

Można tylko gdybać ile pkt więcej mielibyśmy gdyby Theo i Aaron byli zdrowi... Ale to jest Arsenal i tego nikt nie zrozumie bo w jakim klubie dwaj najlepsi zawodnicy doznają długoterminowych kontuzji(Theo w ostatnim meczu ze Spurs pokazał że spokojnie mógł by grać na szpicy a i współpraca z Mesutem wyglądała bajecznie)

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102002.03.2014, 13:40

Cze grał ktoś w FIFA14 sezony. Dlaczego klub sam mi sprzedaje Wilshere. Ma na 3 lata kontrakt i zlozyl transfer request, ale to ja jestem menedzerem. Ta gra jest do dupy jak mi sami gracza sprzedaja.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 102.03.2014, 13:38

Z Wengerem juz prawie 10 lat nie jest dobrze. To jak bedzie po zmianie trenera jest czystym gdybaniem, jednak bedzie to musiało predzej czy poźniej nastapic.
I kazdy klub reaguje tak,ze jestli jest kiepsko to zmieniaja trenera.
Jestli nawet nowey nie bedzie sobie radził to go zmienimy.Jednak trzeba robic ,kroki do przodu,a nawet jedem w tył,zeby zrobic dwa kroki do przodu,bo narazie to dreptamy w miejscu.

The wizard
jest wąska? to dlaczego przy pełnym składzie juz były problemy pomiesic piłkarzy na ławce?
Mamy takich piłkarzy którzy,sa ani słabi,ani dobrzy. A Wenger ich trzyma,nie wiadomo po jaka cholere,ani z nich nie korzysta,ani ich nie wywali. Papa Wenger ma za miekkie serduszko.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 102.03.2014, 13:34

Niuchacz
bede musial sie wziac jeszcze za to kiedys ;P

CarlosV
BPL jest duzo trudniejsza liga. Nie porównuj tak. Nie oglądam meczów Realu ale na pewno Ronaldo nie grał wszystkich meczów w sezonie

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511602.03.2014, 13:33

O jezus. Dosyć k.com chyba na razie. Baja.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 102.03.2014, 13:32

i carlos wrzucił real i psg to ligi angielskiej.
Chyba nie tylko 11 piłkarzy mielismy w składzie.
A jesli twoim zdaniem nie miał kim rotowac to czyja to jest wina?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320702.03.2014, 13:31

Niuchacz3,

Próbujesz teraz swoją głupotę zrzucić na mnie... ale nie, bo Ty byłeś PEWNY, że Wenger w tym roku prócz meczu ze Stoke nie kwestionuje decyzji arbitrów... teraz przeczysz samemu sobie, bo jednak jest ich więcej, a Ty tak pewnie utwierdziłeś się, że był to tylko mecz ze Stoke.

A ja mogę prócz tych Twoich 3 meczów także dołożyć jeszcze kilka np. Soton czy City.

A co do kibicowania, to ja się zastanawiam czy kibicujesz Arsenalowi czy Wengerowi, bo chyba to drugie... lecz pamiętaj, że żaden człowiek nie jest większy niż klub (wg. Ciebie chyba jest) i pisanie, że bez Wengera byłoby źle itp. to jest tylko czyjeś gdybanie, bo równie dobrze mogłoby być bardzo dobrze, ale to jest także gdybanie.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511602.03.2014, 13:30

@Daniho
Żałuj. ;p

The_Wizard_of_Oz komentarzy: 82802.03.2014, 13:30

nie lubi rotować, bo nie ma kim spójrzmy prawdzie w oczy ta kadra jest za wąska nawet przy wszystkich zdrowych zawodnikach. szczególnie na bokach pomocy, ataku, bokach obrony...

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 102.03.2014, 13:30

A kim on miał rotować walcząc o mistrza? Czy najlepsi gracze dostają odpoczynek? Nie pamiętam kiedy ostatnio Ronaldo siedział na ławie, by odsapnąć. Ibra? To samo. I tak dalej.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 102.03.2014, 13:28

Niuchacz
nie probowalem nawet jakos zajety bylem , a potem juz calkiem zapomnialem o Tormencie ;p

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 102.03.2014, 13:27

KOL
Ramsey najbardziej na tym ucierpial. Gosc w kazdym meczu mial przebiegniete 13 km , walczyl , rzuczal sie na pilke , a odpoczynek mial tylko w pucharach. Papcio nie lubi rotowac skladem i niestety to wychodzi

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511602.03.2014, 13:26

@Daniho
I co? Odpaliłeś Tormenta na CD3? : )

The_Wizard_of_Oz komentarzy: 82802.03.2014, 13:26

trzeba się modlić, żeby Tottenham nas jeszcze nie dopadł w tabeli...

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511602.03.2014, 13:25

@carlosV
Ale z City i tak prawdopodobnie byśmy przegrali, więc już pół biedy. ;p

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 102.03.2014, 13:25

Daniho
teraz trzeba sie zastanowic dlaczego sie posypało?
jechalismy praktycznie tym samy składem. Ramsey,Mesut, Giroud zero odpoczynku.
Każdy ogarniety trener widzi jak gra rywal, jakie sa jego słabe pkt. i jesli gra ciagle to samo przez 3 miechy to potem mozesz wypunktowac jego słabe strony. Na nas wystarczył presing.

DzAno komentarzy: 35502.03.2014, 13:25

carlosV
chodzi mi o to, że samo sędziowanie w PL jest na żenującym niskim poziomie i to nie tylko w meczach z nami. Póki nie wprowadzą powtórek tak to będzie wyglądać. Dzisiejsza piłka jest za szybka aby arbiter wszystko sam ogarniał, a jak widać Ci boczni sędziowie mu zbytnio nie pomagają ;p

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 102.03.2014, 13:23

Niuchacz
Jeszcze z City. Tam to dopiero sędzia odwalał szopkę.

@Arsenalfcfan
No to może konfa po meczu ze Stoke nie była wyjątkiem, tylko jedną z nielicznych sytuacji. Wydymali nas z Bayernem, wydymali nas ze Stoke, to co miał powiedzieć? "Nie no, sędziowie wykonali dzisiaj kawał dobrej roboty, nie mam zastrzeżeń". Zastanów się i lepiej przemyśl, co na konfach mówi Twój taktyczny mistrz. Każda porażka, to wina sędziego (czasem jeszcze temu, że cała komisja ligi i FIFA jest przeciwko niemu i źle rozpisuje terminarz), a po meczu CFC z WBA sędziowanie stało na najwyższym poziomie. Na razie znaleźliśmy dwa przykłady takiej sytuacji. W tym sezonie narzekania trochę było chyba jeszcze po meczu z AVFC, gdzie też zostaliśmy wydymani. Czyli sędzia wyrolował nas de facto w tym sezonie trzy razy. I jeżeli ktoś tu nie akceptuje realiów, to tylko i wyłącznie Ty. Już nawet nie interesuje Cię, co dzieje się w klubie, tylko na ślepo szukasz pretekstu, żeby zgnoić Wengera. Kontuzja Ramseya - wina Wengera, Stoke rzeźniki - wina Wengera. Kiepskie warunki atmosferyczne - wina Wengera. Ogarnij trochę, już serio się zastanawiam, czy Ty rzeczywiście kibicujesz AFC, bo po każdej porażce wyrastasz jak grzyb po deszczu i stwarzasz wrażenie, jakbyś się tą klęską napawał. Po wygranej siedzisz cichutko.

DzAno komentarzy: 35502.03.2014, 13:20

KingOfLoyal ma rację, na nas wystarczy ostry pressing i kanonierzy biegają jak chłopcy we mgle.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 102.03.2014, 13:20

Daniho juz nie chce wymieniac z kim mielismy problemy.

DzAno komentarzy: 35502.03.2014, 13:18

Sędziowanie wczoraj było na żenującym poziomie, ale aż dziwi mnie to, że się do tego nie przyzwyczailiście jeszcze. IMO Stoke wczoraj grało lepiej, ewidentnie brakuje nam łącznika między obroną a ofensywą (Ramsey wróc). Obrońcy wczoraj stoją z piłką i nikt im nie wychodzi aby tą piłkę zabrać, to wtedy długa piła na Giroud po ziemi lub w powietrzu, który może i wygrywał te pojedynki ale nie miał komu potem odgrywać i tracił. A Arteta wczoraj na solidnym poziomie, tylko facet zapomniał opcję "podaj do przodu". Cazorla będzie grał, bo Wenger wierzy w niego jak kiedyś w Ramseya. Jednej decyzji Wengera nie umiem zrozumieć, co wczoraj robił Podolski w 1 składzie kosztem Alexa ? ; o

Arsenalfcfan komentarzy: 1320702.03.2014, 13:18

Daniho,

A no to co najmniej 50% to wina Wengera. :)

carlos
jeszcze w tym sezonie z drużyna grajaca presing sobie nie poradzilismy.
Bayern 20 minut? Przetrwalismy borussie u nich..ale to oni razili nieskutecznoscia,bo piłka mijała bramke kilka razy o kilka cm. to tyle z pozytywów z gra presinigiem.
I nie powiedziałem,ze jestem pewny,ze nie poradzimy sobie, tylko zobaaczymy jak sobie poradzimy.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 102.03.2014, 13:17

Afan
Nie napisales tez ze popelnil, zas gorliwie go bronisz, bo mial chwile, a poczni pewnie drapali sie chwilowo po kroczu i nie mogli uniesc choragiewki. Wniosek jest prosty. To nie jest jakis zoltodziob ktory sedziowal 1 mevz bpl i nie przywykl do tempa rozgrywek..

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 102.03.2014, 13:17

Arsenalfcfan
- brak transferow
- kontuzje

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 102.03.2014, 13:16

My powinnismy sie uczyc od "slabszych " druzyn. Oni daja z siebie wszystko nawet jak graja z bardzo dobrymi druzynami. U nas pilkarze wychodza bez przekonania o tak : "a zagrajmy sobie w pilke , wynik jest niewazny"

Arsenalfcfan komentarzy: 1320702.03.2014, 13:15

tak btw. to jak nie uda nam się zdobyć nic w tym sezonie, to na co będziemy zganiać?

Sadu komentarzy: 160602.03.2014, 13:15

z evertonem pewnie będzie drugi remis i kolejne punkty stracone

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 102.03.2014, 13:14

Typy nie rozumieja, ze jak glowny nie widzi to od czarnej roboty jest boczny. Drugie nadepniecie bylo blisko linii bocznej, sedzia byl blisko, ale co tam, lepiej cwaniaczyc i wysmiewac, ze "po powtorkach kazdy madry". Gdyby usprawiedliwiac ich wasza gadanina to w co drugim meczu byloby deptanie, plucie, popchniecia, uderzenia w twarz etc..bo nie widzoeli!

krawiec256 komentarzy: 54202.03.2014, 13:12

MaciekGoooner

Arsenalfcfan komentarzy: 1320702.03.2014, 13:12

carlosV,

Zacytuj mnie gdzie napisałem, że sędzia nie popełnił błędu... TO SĄ TWOJE SŁOWA, nie moje.
Jeżeli znajdziesz takie zdanie to będzie wielki, bo ja nie napisałem, że sędzia nie popełnił błędu, a że bał się podjąć decyzji, której nie był pewny... A to chyba nie to samo? Czytaj ze zrozumieniem, bo jak będziesz czytał co 2 słowo i całkowicie inaczej to interpretował to rozmowa z Tobą nie ma sensu.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 102.03.2014, 13:11

Z Evertonem nam nie idzie ostatnio i boje sie tego meczu . Plus tylko taki ze na Emirates nawet niezle nam idzie

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 102.03.2014, 13:11

Afan
wielka burza zaczyna sie po powtórkach i zobacczeniu 15 zdjec po meczu.
Sedzia ma chwile i widzi to co widzi.
Jedynym ratunkiem jest teraz jakas kara dla Adama,ale dla nas to juz żadna korzyść.

MI sie juz nie chce gadac o szczegółach, jest wiatr w gablotach,a w sobote jest jedyna szansa w tym sezonie,wiec spokojnie czekam.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 102.03.2014, 13:10

Kol
Spuszczasz sie nad meczem, ktory byl pare mies temu, i nad tym swietnym pressingiem, i oczywiscie, jak to ty, jestes pewny ze to wlasnie tym nas stlamsza.