Mikel Arteta po meczu z Leeds United

Mikel Arteta po meczu z Leeds United 19.12.2021, 13:15, Patryk Bielski 20 komentarzy

Arsenal wygrał wczoraj z Leeds 1-4 i podtrzymał zwycięską passę. Na pomeczowej konferencji prasowej Mikel Arteta odpowiadając na pytania dziennikarzy, odniósł się do formy Gabriela Martinelliego, wcześniejszego zejścia z boiska Tomyiasu i koronawirusa w jego zespole.

O tym, jak ważna jest cierpliwość i wyczucie czasu w przypadku Martinelliego…
Widzimy piłkarzy każdego dnia na treningach i wiemy, kiedy zawodnik jest gotowy do gry na odpowiednim poziomie, który będzie mógł pokazać w trakcie meczu. Tak było w przypadku Gabiego, którego zaczęliśmy wystawiać coraz częściej. Nie jest korzystne dla zawodnika, jeśli pomimo braku formy wychodzi w pierwszym składzie, nawet jeśli pojawiają się zewnętrzne opinię, że powinien grać. Na koniec chciałbym dodać, że jesteśmy tutaj, aby chronić i rozwijać graczy w najlepszy możliwy dla nich sposób. Każdego dnia oceniamy formę zawodników i jestem bardzo szczęśliwy z tego, jak prezentuje się Gabi.

O poprawie gry Martinelliego na skrzydle…
Gabi przebył długą drogą. Dzięki swojej pasji, energii, zaangażowaniu, jest w tym miejscu. Jednakże są aspekty gry, które musi stale rozwijać i utrzymywać te, w których jest wyjątkowy. Tak jak dzisiaj, gdy wykorzystał otrzymaną szansę. Uważam, że jego rozwój idzie w dobrym kierunku.

O rasistowskich komentarzach wobec jego graczy…
Niestety, mogę potwierdzić, że zostało to zgłoszone do zarządcy stadionu i teraz zajmą się tym władze FA.

Czy któryś z zawodników rezerwowych usłyszał rasistowskie komentarze?
Tak, był to jeden z zawodników siedzących na ławce.

O zejściu Tomiyasu z kontuzją…
Nie, to był bardziej problem mięśniowy. Organizm Tomiyasu jest bardzo obciążony, ponieważ zagrał on we wszystkich możliwych meczach. odkąd do nas przybył, przez co w tym tygodniu zaczął to odczuwać. Zdecydowałem się zdjąć go z boiska, ponieważ nie był w stu procentach pewny co do kontynuowania gry. Miejmy nadzieję, że to nie jest kontuzja.

O tym, dlaczego London Colney musiało zostać gruntownie wysprzątane na początku tego tygodnia...
Był to środek zapobiegawczy. Mieliśmy parę przypadków covidowych w zespole i chcieliśmy zadziałać prewencyjnie. Każdy z nas miał wśród swojego otoczenia parę przypadków pozytywnych, których liczba zaczęła rosnąć, dlatego chcieliśmy ochronić resztę zespołu, a Gary (klubowy lekarz) oraz personel medyczny zarekomendowali zamknąć wszystko na jeden dzień oraz upewnić się, że reszta jest negatywna, tak abyśmy mogli bezpiecznie wrócić do London Colney.

O tym, że Sambi Lokonga ma Covid i czy ktoś jeszcze?
Tak, również Pablo Mari jest chory i niestety obaj będą niedostępni.

O niezaczepionych graczach…
Wspomniałem o tym i zasugerowałem, aby piłkarze się zaszczepili, jednakże to prywatna sprawa każdego zawodnika i nie sądzę, żebyśmy mogli ich zmusić. Musimy ich edukować i starać się przekazać rzetelne informację na ten temat, a także spróbować zrozumieć różne decyzje piłkarzy, którzy wywodzą się z różnych kultur i środowisk. Myślę, że radzimy sobie z tym dobrze do tej pory i musimy to kontynuować.

Tłumaczenie: Wojciech Gardys.

Leeds UnitedMikel Arteta autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
PabloCebular komentarzy: 62820.12.2021, 16:23

Ogólnie bardzo dobry występ Gabriela. Tylko jest jedna rzecz, która mnie w nim mocno irytuje i mam nadzieję, że w ciągu roku to poprawi. LEWA NOGA! Mam wrażenie, że czasami można dograć do kolegi słabszą nogą, a Gabi wszystko przekłada na prawą i czasami jest już po całej akcji i trzeba grać do tyłu.

coooyg11 komentarzy: 184820.12.2021, 14:43

@Elastico07: zapodaj mi tych pomocników co kręcą takie super liczby bo aż jestem ciekawy ? ^^

Laca miał 2 genialne sezony w Lyonie, 2 bardzo dobre w Lyonie i Arsenalu, reszta już niestety mocno przeciętna.

Można go nie lubić, bo jest bardzo nieskuteczny, jednak nie zabierajcie mu umiejętności i nie róbcie z niego jakiegoś ogórka pokroju Nketiaha ^^

kubex komentarzy: 542320.12.2021, 13:08

@Elastico07 - który to pomocnik bo ciekawy jestem? Messi czy Cristiano? :)
Uprzedzając odpowiedź, ważna jest stosunek goli do ilości występów.

Elastico07 komentarzy: 1007620.12.2021, 12:59

@kaman17 napisał: "Ok, ale Lacazette strzelił już ponad 150 bramek w karierze, a Gabi 15"
150 bramek w wieku 31 lat będąc środkowym napastnikiem? Pomocnicy kręcą dużo lepsze liczby

coooyg11 komentarzy: 184820.12.2021, 09:03

@kappapakap: haha pięknie ich zaorałeś ^^

jsky007 komentarzy: 49620.12.2021, 08:11

"Tomiyasu jest bardzo obciążony, ponieważ zagrał on we wszystkich możliwych meczach."
Tego się od długiego czasu najbardziej obawiam.
Nie mamy kim go zastąpić a jak będize grał z takim obciążeniem i bez rotacji to szybko go zajedzie Mikel ;/.
Musimy dbać o niego jak o pomnik przyrody ;)
Wszyscy piszą o napastniku oraz B2b ale PO to chyba konieczność. Ewnetualne częście ASM niech się tam ogrywa. No chyba, że Bellerin się ucieszy grą w puharach i po 10 minut w PL.

kaman17 komentarzy: 431720.12.2021, 01:19

A co do tego, że Lacazette powinien strzelać o wiele więcej się zgadzam i jestem zdania, że w Arsenalu brakuje napastnika, który będzie robił liczby.
Totalnie nie zgodziłem się ze stwierdzeniem, że Lacazette powinien się uczyć wykończenia od Martinelliego.

kaman17 komentarzy: 431720.12.2021, 01:17

@Elastico07:
Ok, ale Lacazette strzelił już ponad 150 bramek w karierze, a Gabi 15.
Młody ma szansę na wielką karierę i bez problemów może to osiągnięcie przebić, ale na razie... Daleko mu do tego.
I chyba zapomniałeś o zmarnowanych okazjach Gabiego nawet z tego sezonu. Cieszę się, że młody gra jak z nut, ale mam uczulenie na brak obiektywizmu.

kappapakap komentarzy: 11919.12.2021, 22:32

@Armata500: haha typie wyluzuj. Pisałem o swoich odczuciach odnośnie strzałów Laci i jego pewności, gdy je oddaje. I okazuje się, że się potwierdziły. A Ty ignorancie sprawdziłeś chociaż, że komentujesz?

Sezon 20/21 stan na koniec marca.

3) Alexandre Lacazette (Arsenal)
Shot conversion: 31%
Shot accuracy: 75%
Goals: 11
xG: 10.99

‘Work the keeper’ seems to be Lacazette’s policy, with the Frenchman’s shooting accuracy comfortably the best among the 25 highest scorers in the Premier League, with James Ward-Prowse closest on 68%. Lacazette has also played fewer minutes than any other player on this list.”

Dla porównania Sanchez po 60 bramce dla Arsenalu:
Shooting accuracy 57,45 %
Shot conversion rate 21,28 %
Mins per goal 169

Klasyczny przykład: nie wiem, ale wypowiem się i jeszcze pouczę. Hipokryta.

Elastico07 komentarzy: 1007619.12.2021, 22:15

@Armata500 napisał: "kappapakap napisał: "Laca nie ma wykończenia?"

Nie, nie ma.
@kappapakap napisał: "W tym aspekcie przypomina mi trochę van Persiego, Alexisa Sancheza czy Luisa Suareza."

Matka wie, że ćpiesz? A Xhaka kogo Ci przypomina, Makelele? Takie samo porównanie z tyłka.
@kappapakap napisał:

"Nie wiem jakie ma statystyki"

Ach, no więc się wydało. Klasyczny przykład nie wiem, ale się wypowiem. No to chłopie - może sprawdź sobie statystyki zanim zaczniesz pisać głupoty? To nie boli, naprawdę. Żyjemy w świecie przepełnionym informacjami oraz w dobie Internetu. 30 sekund i znajdziesz statystyki dowolnego piłkarza, w tym Lacazette. A gdybyś wiedział jakie ma statystyki, nie pytałbyś czy Laca nie ma wykończenia i nie doszłoby do tego absurdalnego porównania."

Ależ ulga widzieć tu jeszcze kumate i obiektywne osoby

Elastico07 komentarzy: 1007619.12.2021, 22:14

@kappapakap napisał: "Laca nie ma wykończenia? W tym aspekcie przypomina mi trochę van Persiego, Alexisa Sancheza czy Luisa Suareza."
Porównujesz wykończenie czyt.liczbe strzelonych bramek lacazetta do van persiego Alexisa czy suareza? Widzę że kilka niezłych spotkań Lacazetta okraszonych 1 strzelona bramka i 2 asystami zrobiło z niego Boga pola karnego w oczach niektórych.Poziom zdań niektórych użytkowników w zależności od sytuacji nt zawodników jest tu wyjątkowo słaby i nieobiektywny.Lacazette to niezły zawodnik ale jeśli chodzi o wykończenie i liczne strzelonych bramek u nas jest na bardzo niskim poziomie i potrzebujemy tam zdecydowanie kogoś lepszego a z nim pora się pożegnać bo wątpię żeby zgodził się na rolę rezerwowego.

Armata500 (redaktor) komentarzy: 3932 newsów: 13019.12.2021, 20:55

@kappapakap napisał: "Laca nie ma wykończenia?"

Nie, nie ma. @kappapakap napisał: "W tym aspekcie przypomina mi trochę van Persiego, Alexisa Sancheza czy Luisa Suareza."

Matka wie, że ćpiesz? A Xhaka kogo Ci przypomina, Makelele? Takie samo porównanie z tyłka. @kappapakap napisał:

"Nie wiem jakie ma statystyki"


Ach, no więc się wydało. Klasyczny przykład nie wiem, ale się wypowiem. No to chłopie - może sprawdź sobie statystyki zanim zaczniesz pisać głupoty? To nie boli, naprawdę. Żyjemy w świecie przepełnionym informacjami oraz w dobie Internetu. 30 sekund i znajdziesz statystyki dowolnego piłkarza, w tym Lacazette. A gdybyś wiedział jakie ma statystyki, nie pytałbyś czy Laca nie ma wykończenia i nie doszłoby do tego absurdalnego porównania.

drewniane_krzeslo komentarzy: 235019.12.2021, 16:07

Aż dziw, że nie było pytań o Aubę.

kappapakap komentarzy: 11919.12.2021, 15:42

Laca nie ma wykończenia? W tym aspekcie przypomina mi trochę van Persiego, Alexisa Sancheza czy Luisa Suareza. Nie wiem jakie ma statystyki, ale jak ma piłkę przy nodze i oddaje strzał to mam podobne odczucia jakie miałem w przypadku powyższych. W przeciwieństwie do np. Walcotta czy Welbecka.

Anfield89 komentarzy: 4719.12.2021, 15:33

Trzeba mieć nadzieję, że uda się rozegrać przynajmniej 2 kolejne mecze ligowe i wykorzystać wiatr w żaglach. Jest spora szansa na 6 pkt i na pewno wywarłoby to presję na sąsiadów w tabeli, co przy odrabianiu zaległosci nie byłoby dla nich komfortowe.

Elastico07 komentarzy: 1007619.12.2021, 15:13

@kaman17: przecież tu nie chodzi o karnego.Laca nie ma wykończenia i udowadnia tu co mecz.Gabi w tym aspekcie go zjada i nie ma o czym dyskutować.Co do tego ma doświadczenie to nie rozumiem,chyba tylko to że lacazettowi nic ono nie daje

kaman17 komentarzy: 431719.12.2021, 15:09

Laca też bardzo dobrze strzela karne. To był jego chyba pierwszy przestrzelony od kiedy przyszedł do Arsenalu. I tak naprawdę nie był wykonany źle. Fabian dobrze obronił, ale strzał leciał w boczną siatkę. Oczywiście, niestrzelony karny to błąd napastnika, ale pisanie że Laca może się uczy od Gabriela jest słabe. Chłop ma nieporównywalnie większe doświadczenie.

Elastico07 komentarzy: 1007619.12.2021, 14:57

@Song_o napisał: "Martinelli niech strzela karne, chłopak ma zimną krew i dobre wykończenie. Oby go już omijały kontuzje"
Z
Lacazette powinien się od niego uczyć,wstyd dla Francuza i wielka duma młodego

kuzguwu komentarzy: 438419.12.2021, 13:45

Trzeba ufać sztabowi w kontekście wystawiania zawodników w 1 składzie, co pokazuje Gabi, kiedy otrzymał swoją szansę to widać, że jest na to gotowy i ją wykorzystuje.

Song_o komentarzy: 124619.12.2021, 13:30

Martinelli niech strzela karne, chłopak ma zimną krew i dobre wykończenie. Oby go już omijały kontuzje

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Everton 22.05.2022 - godzina 17:00
:
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City38296393
2. Liverpool38288292
3. Chelsea382111674
4. Tottenham382251171
5. Arsenal382231369
6. Manchester United3816101258
7. West Ham381681456
8. Leicester3814101452
9. Brighton3812151151
10. Wolves381561751
11. Newcastle3813101549
12. Crystal Palace3811151248
13. Brentford381371846
14. Aston Villa381361945
15. Southampton389131640
16. Everton381162139
17. Leeds389111838
18. Burnley387141735
19. Watford38652723
20. Norwich38572622
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah2213
Son Heung-Min217
Cristiano Ronaldo183
H. Kane168
K. De Bruyne157
Diogo Jota154
S. Mané152
J. Vardy142
R. Sterling134
W. Zaha131
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz kwietnia wybór redaktorów
6
Gracz kwietnia wybór użytkowników Bernd Leno
Bernd Leno
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl