Mniejsza o styl: Manchester 0-1 Arsenal

Mniejsza o styl: Manchester 0-1 Arsenal 12.05.2024, 22:31, Mateusz Rosłoń 1996 komentarzy

Arsenal potrzebował trzech punktów na Old Trafford, żeby do ostatniej kolejki pozostawać w walce o mistrzostwo Anglii. Chyba nikt nie spodziewał się, że Manchester United będzie na własnym stadionie łatwym rywalem, i rzeczywiście drużyna Erika ten Haga postawiła londyńczykom trudne warunki mimo braków kadrowych i nie najlepszej formy w ostatnich tygodniach. Ale udało się - Kanonierzy strzelili jedyną bramkę w spotkaniu i wywieźli z Manchesteru komplet punktów.

Manchester United: Onana; Wan-Bissaka (87' Forson), Casemiro, Evans (75' Kambwala), Dalot; Mainoo, Amrabat (87' Eriksen), McTominay; Diallo (70' Antony), Højlund (88' Wheatley), Garnacho

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu; Partey (90' Kiwior), Ødegaard (90' Jorginho), Rice; Saka (82' Jesus), Havertz, Trossard (66' Martinelli)

W pierwszej połowie Arsenal zaczął bardzo aktywnie, choć Czerwone Diabły także wyprowadziły kilka groźnie zapowiadających się akcji, również w wyniku prostych błędów Kanonierów. Drużynie z Manchesteru brakowało jednak skuteczności, a Arsenalowi w 20. minucie udało się trafić do siatki. Ben White posłał długą piłkę do znajdującego się na prawym skrzydle Havertza, ten zszedł do pola karnego i wyłożył futbolówkę przed bramkę. Tam świetnie wbiegał Trossard, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. Warto zaznaczyć, że w sytuacji tej fatalnie zachował się Casemiro, który złamał linię spalonego.

Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że druga połowa toczyła się pod dyktando Arsenalu. Czerwone Diabły raz po raz zapędzały się pod pole karne Davida Rayi, zbyt dużo miejsca dostawał zwłaszcza Alejandro Garnacho. Na całe szczęście wciąż zawodziła ich skuteczność. Arsenal również miał swoje szanse - strzelali choćby Ødegaard, Rice i Martinelli (ten ostatni chyba najgroźniej), ale świetnymi interwencjami popisywał się Andre Onana. Mecz był napięty do ostatniego gwizdka, jednak ostatecznie Arsenalowi udało się utrzymać wypracowane w pierwszej połowie prowadzenie.

Przed nami już tylko jeden mecz obecnej kampanii Premier League - za tydzień Arsenal na własnym stadionie podejmie drużynę Evertonu. Natomiast już we wtorek Manchester City rozegra swoje zaległe spotkanie z Tottenhamem, po którym dowiemy się, która z drużyn pretendujących do tytułu podejdzie do ostatniej kolejki jako lider Premier League. Jakkolwiek to brzmi dla kibiców Kanonierów, musimy trzymać kciuki za Koguty i liczyć na potknięcie ekipy Pepa Guardioli.

Skrót spotkania:

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
Rynkos7 komentarzy: 733413.05.2024, 21:26

Piękny ten VAR

sWinny komentarzy: 798613.05.2024, 21:26

Jak to dobrze, że w przyszłym sezonie będą pół automatyczne spalone. Znacznie to ułatwi sprawy

sickstick komentarzy: 295913.05.2024, 21:24

@ozzy95 napisał: "Każe swoim graczom wygrać mecz - bezczelny ten Unai."
No dokładnie, co ta nienawiść do Arsenalu robi z człowiekiem.

kaljot (zawieszony) komentarzy: 85213.05.2024, 21:24

2-1

notopyk komentarzy: 360513.05.2024, 21:24

Gakpoooo !!!! Ajeeeee

ozzy95 komentarzy: 2120 newsów: 113.05.2024, 21:23

@sickstick napisał: "Emery kazał swoim graczom umierać na bosku i wypruwać z siebie flaki, byle tylko osiągnąć wynik przy którym Spurs nie będzie miało o co grać z City i tym samym pozbawi Arsenalu mistrzostwa."

Każe swoim graczom wygrać mecz - bezczelny ten Unai.

jedi133 komentarzy: 152713.05.2024, 21:22

@thegunner4life: przesadzacie. Naprawdę. To tak nie działa.

notopyk komentarzy: 360513.05.2024, 21:21

@thegunner4life: oby :)

gregory3213 komentarzy: 96613.05.2024, 21:20

aston villa ma w ostatniej kolejce wyjazd do palace a tottenham do sheffield więc mogą przy takim wyniku mieć realne szanse na top4 gdyby jutro wygrali

thegunner4life komentarzy: 908713.05.2024, 21:20

@notopyk:
Jutro bedzie od 2024 dni.

notopyk komentarzy: 360513.05.2024, 21:19

Manchester City nie wygrał na wyjeździe z Tottenhamem w Premier League od 2023 dni

Taka tam ciekawostka , może jednak się nie przejada jutro po nich :)

notopyk komentarzy: 360513.05.2024, 21:17

Niech ta Aston dzisiaj przegra.. chociaż nie wiem czy to w ogóle coś da, wszystko wskazuje na to, że city tak czy siak się jutro przejedzie po kurakach :(

thegunner4life komentarzy: 908713.05.2024, 21:15

Remis też dobry!

Gunner27 komentarzy: 54413.05.2024, 21:14

@thegunner4life: Ale żeby mieli w ogóle o co walczyć to AV nie może tego meczu wygrać

Dziadyga komentarzy: 867913.05.2024, 21:14

Martinez dał samobója,kurs na AV wzrósł i obstawili.Bo o co ten pool gra? O nic.

@thegunner4life:
Nic nie mów. Człowiek jak planował kalendarz w robocie to nie brał pod uwagę że najważniejszy mecz sezonu będzie bez udziału Arsenalu. Jak Spurs jutro wygrają to w środę na kacyku rano rowerek do biura.

Arsenalsupporters komentarzy: 63713.05.2024, 21:12

Topek komentarzy: 13993 newsów: 12613.05.2024, 21:10

Ma ktoś video samobója Martineza? To musiało być piękne

thegunner4life komentarzy: 908713.05.2024, 21:09

@Er4s: ja słyszałem, ze w Tottenhamie chca zalapac sie do Ligi mistrzow, dlatego jutro zagraja jakby to byl final LM!

Thoneick komentarzy: 200013.05.2024, 21:09

Druga minuta meczu, a kopacze Tottenhamu w tym momencie.. "kuźwa na tą chwilę trzeba będzie grać na poważnie przeciwko City"

CiapsonPL komentarzy: 20813.05.2024, 21:09

Martinez sprzedał mecz.
Martinez zawsze miał łeb do interesów.

Er4s komentarzy: 338613.05.2024, 21:08

Jestem ciekaw czy w takim Chelsea czy United chcą załapać się do Ligi Konferencji czy raczej woleliby już zająć to 7me i móc się w spokoju skupić na PL

krzykus1990 komentarzy: 539413.05.2024, 21:05

Skoro jest kibicem Arsenalu co podkreślał to ostatnio to wiadomo co musiał zrobić i nie zwlekał od razu cyk w 2 minucie jak się tylko nadarzyła okazja xD

Lamoreaux komentarzy: 355213.05.2024, 21:04

Emiliano prawdziwy kanonier.
Strzelił sobą gola, żeby dać jutro motywację kurom na mecz z City

Er4s komentarzy: 338613.05.2024, 21:04

@Kredens:
Właśnie w Havertzie najfajniejsze jest to że jego styl gry irytuje i drażni nie tylko Nas, kibiców ale też zwłaszcza zawodników drużyny przeciwnej. Można niemca i jego sposobu gry nie lubić ale trzeba przyznać że w drugiej połowie sezonu jest efektywny na maksa. Dodatkowo oprócz tego że utrzyma się przy piłce i zazwyczaj jej nie straci to strasznie dokucza stoperów rywala walcząc o wszystkie górne piłki a takiego wariantu nie mieliśmy od czasów Oliviera.

Koroniarz komentarzy: 1031213.05.2024, 21:04

Villa nam zabiera pkt a później oddaje w taki sposób innym

MrXander komentarzy: 213.05.2024, 21:04

Martinez Once a gunner moment

krzykus1990 komentarzy: 539413.05.2024, 21:03

Martinez ostatnio bardzo podkreślał że kibicuje Arsenalowi i teraz to udowodnił xD

notopyk komentarzy: 360513.05.2024, 21:03

Hahah ale brameczka :D tyle co Twarowski powiedział, że trzeba coś specjalnego zrobić żeby pokonać któregoś z bramkarzy dzisiaj xD

enrique komentarzy: 2001613.05.2024, 21:02

Gadałem dzisiaj z szefem, fan Tottenhamu od dziecka, karnet i te sprawy i rozmawialiśmy o jutrze. Jego zdaniem nie ma opcji o podłożeniu, ale nie wszyscy gracze zagrają na 100% jeśli dzisiaj stracą szanse na LM + na swoich forach (nie mam pojęcia gdzie on siedzi) już była dyskusja, fani absolutnie nie chcą by to oni "wygrali nam mistrzostwo" i dyskutują nawet między sobą o celebracji bramek... City.

ostriket komentarzy: 669713.05.2024, 21:02