Na wyjazdach bez zmian. Manchester United - Arsenal 2:1

Na wyjazdach bez zmian. Manchester United - Arsenal 2:1 29.04.2018, 20:34, Kamil Garczorz 1307 komentarzy

Arsenal kontynuuje swoją fatalną serię w meczach na obiektach rywali. W 35. kolejce ligowej Kanonierzy udali się na gorący teren, na Old Trafford musieli jednak uznać wyższość Czerwonych Diabłów. Gospodarze po golu w końcówce zapewnili sobie zwycięstwo 2-1.

Gdy Arsene Wenger zaczynał pracę w Londynie prym w Anglii wiódł Manchester United sir Alexa Fergusona. To właśnie zespół Szkota był pierwszym wielkim rywalem Arsenalu pod dowództwem Francuza. Spotkanie z drużyną z czerwonej części Manchesteru, ale już z Jose Mourinho na ławce był również ostatnim wielkim klasykiem Arsene'a Wengera w roli sternika Kanonierów. Tuż przed meczem wielką klasą wykazali się obecny oraz były menadżer United. Jose Mourinho z wielką życzliwością przywitał się z Wengerem, a z rąk Alexa Fergusona Francuz odebrał nagrodę. Piękny widok, gdy wielcy rywale w taki sposób sobie dziękują oraz żegnają.

Nie trudno było przewidzieć, że Arsenal nie wyjdzie w swoim najmocniejszym zestawieniu. W końcu to już znana praktyka menadżera klubu z północnego Londynu, gdy mecz rozgrywany jest na kilka dni przed spotkaniem Ligi Europy. W skutek tego mogliśmy zobaczyć Konstantinosa Mawropanosa, debiutanta, który został rzucony na głęboką wodę. Przez nieobecność Koscielnego oraz Cecha funkcję kapitana drużyny pełnił Granit Xhaka.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Manchester United: De Gea - Valencia, Lindelof, Smalling, Young - Herrera (64' Martial) Matic, Pogba - Lingard (64' Fellaini) Lukaku (50' Rashford) Alexis

Arsenal: Ospina - Bellerin, Chambers, Mavropanos, Kolasinac (64' Monreal) - Xhaka, Maitland-Niles - Iwobi, Nelson (64' Welbeck) Mchitarian (76' Wilock) - Aubameyang

Spotkanie rozpoczęło się dość żywiołowo, jednak po kilku minutach tempo gry zmalało, a żadna ze stron nie próbowała odważniej zaatakować. Pierwsza dobra okazja, i to od razu wykorzystana, miała miejsce w 16. minucie. Niestety na prowadzenie wyszli gospodarze. Romelu Lukaku będąc w polu karnym zdołał dośrodkować do Alexisa Sancheza, który oddał strzał na bramkę, ale piłkę wślizgiem na słupek skierował Bellerin, na nieszczęście Kanonierów futbolówka wpadła pod nogi Pogby, który bez problemów umieścił ją w siatce. Chwilę później dobrą okazję na wyrównanie miał Mchitarian, ale minimalnie chybił celu. Do końcu regulaminowego czasu nie oglądaliśmy nic ciekawego i sędzia z czystym sumieniem mógł zakończyć pierwszą część spotkania.

Druga połowa rozpoczęła się dobrze dla Arsenalu. 6 minut po rozpoczęciu gry niedokładność gospodarzy wykorzystał Xhaka, który oddał piłkę Mchitarianowi, a Ormianin wykorzystał to, że miał dużo wolnej przestrzeni i spokojnym plasowanym uderzeniem zza pola karnego pokonał swojego byłego klubowego kolegę, Davida De Geę. Dalsza część meczu toczyła się w podobny sposób jak w pierwszej części. Oba zespoły grały spokojnie, czasem nawet mozolnie rozgrywając akcje. W 76. minucie znów miłym gestem wykazali się gospodarze, a w zasadzie ich kibice. Joe Willock wchodził na plac gry w miejsce Henricha Mchitariana, który schodząc z boiska otrzymał oklaski od fanów obu stron. Gdy wydawało się, że to starcie zakończy się podziałem punktów, serca kibiców Arsenalu zadrżały. Na dwie minuty przed końcem Fellaini trafił w słupek, a ta odbijając się od Rashforda wpadła do bramki. Ale Anglik znajdował się na pozycji spalonej i arbiter nie mógł uznać tego gola. Przyjezdni kibice mogli więc odetchnąć z ulgą. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze i już w doliczonym czasie gry Fellaini dopiął swego i ustalił wynik na 2-1.

Warto po tym spotkaniu powiedzieć kilka ciepłych słów o naszym debiutancie. Mawropanos nie ugiął się pod ciężarem presji i rozegrał naprawdę dobry mecz. Grek zdołał utrzymać nerwy na wodzy i kilka razy udanie interweniował powstrzymując ataki Czerwonych Diabłów. Dobry występ zaliczył również Ainsley Maitland-Niles, który partnerował Granitowi Xhace w środku pola.

Trzeba przyznać, ze ten mecz był po prostu bezbarwny i nie należał do najbardziej emocjonujących widowisk. W przeciągu całego spotkania oglądaliśmy zaledwie 6 celnych uderzeń, po 3 z każdej strony. Ale oprócz tych, który znalazły drogę do bramki nie mogły zrobić krzywdy bramkarzom.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Manchesterem United

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Womanizer komentarzy: 992801.05.2018, 21:52

Ulreich i Rafinha to co zrobili w tym dwumeczu to jakaś totalna kompromitacja. Tych 2 panów wywalić na zbity łeb po sezonie dyscyplinarnie.

Gorrann komentarzy: 213101.05.2018, 21:52

Ogólnie jak słyszałem kiedyś manago, to zawsze starają się by nie podoawać do bramkarza. Właśnie dlatego

mistiqueAFC komentarzy: 2676901.05.2018, 21:51

Wystarczyło piłkę wykopać.Co ty kuźwa było?

bro komentarzy: 24501.05.2018, 21:51

Benzema>Welbeck>Lewandowski??

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 101.05.2018, 21:50

Co tam sędziowie skoro Bayern sam chce się wyeliminować :D

Kowal96 komentarzy: 1759101.05.2018, 21:50

No to papa, Zidane postawi autobus, 2 bramek Bayern to raczej nie strzeli.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 501.05.2018, 21:50

Takich bramek to nawet Arsenal z Cechem, Kościelnym i Mustafim nie traci.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190301.05.2018, 21:50

Kurde piła leci a ten brejkdensa tańczy hahahaha, takiego dziwnego błędu to jeszcze nie widziałem

enrique komentarzy: 1920101.05.2018, 21:49

Pfff Bayern to może niech wpierw zainwestuje w drugiego bramkarza bo ten gość to jakaś kpina.

schnor25 komentarzy: 1854601.05.2018, 21:46

@thegunner4life: Jak jakiś "debil" coś palnie, zacznie sypać, to może jakimś cudem ruszy lawina. Sportowcy się szprycują (czyli oszukują), to niby włodarze mieliby być czyści pod innym względem? Może ten sport był czysty, gdy raczkował, gdy gra toczyła się jedynie o "lokalną" sławę, kobiety, ale nie teraz, że za byle gówno płaci się w dziesiątkach /setkach milionów euro.

kubaburza123 (zawieszony) komentarzy: 33901.05.2018, 21:45

rivaldo700
ta cała remontada to ustawka nad ustawki :) a to tylko 1 mecz :)
**** ze barca to leszcze i nawet z pomocą sedziego sobie nie radza w lm

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 301.05.2018, 21:45

Akurat faul na Lewym dzisiaj to też mógł być apokojnie karny. Ramos nawet nie dotknął piłki a podciął Lewego. Chodzi o tego co Muller sie wkurzał. No i ręka 100% teraz.

Womanizer komentarzy: 992801.05.2018, 21:45

@Chopinno:

Ciul tam z jakąś 1/8 i PSG. W 2009 roku było drukowanie stulecia w półfinale z Chelsea. Brak dwóch 10000% karnych za siatówke w polu karnym dla Smerfów.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.05.2018, 21:45

Bayern ma wszystko na tacy ale są mierni w wykorzystywaniu sytuacji. Dobra spadam na ostatnie 45 minut.

Chopinno komentarzy: 328701.05.2018, 21:45

Co do korupcji to szybko ucichła afera z losowaniem i biletami do kupienia na stronie Romy :D to też trochę wskazuje na to, że coś tam śmierdzi

thegunner4life komentarzy: 900601.05.2018, 21:43

@schnor25:
A może tak być. Kto by Ci uwierzył np. W 2006 roku że Platini jest zamieszany w korpucje? Może za 20 lat się dowiemy.

Chopinno komentarzy: 328701.05.2018, 21:42

@RIVALDO700: ekhem PSG ekhem

@Kyrtap: niekoniecznie się zgodzę, jednak nadal to są prawdopodobne dwie bramki :D w tym przypadku Real potrzebowałby dwóch bramek do awansu, a teraz potrzebuje nie stracić

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.05.2018, 21:41

@kubaburza123: barca była raz na 5 ostatnich lat w półfinale Lm . Rzeczywiście UEFA ich ciągnie ze hej hehe.

Womanizer komentarzy: 992801.05.2018, 21:41

A rok temu Real z Bayernem 2 gole po spalonych i brak czerwo dla Casemiro :D

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 101.05.2018, 21:40

@Chopinno:

2 to absolutny maks.

Chopinno komentarzy: 328701.05.2018, 21:39

@Kyrtap: 3 sytuacje z Monachium dziś 2 faule na Lewym + ręka. Nie mówię, że każda z tych sytuacji była 100%, ale jak jest 6 sytuacji 50/50 to i tak trzy się należały :D