Nadrabiamy zaległości: Arsenal vs Chelsea

Nadrabiamy zaległości: Arsenal vs Chelsea 23.04.2024, 11:35, Trempa 1209 komentarzy

Mecze w środku bieżącego tygodnia to spotkania, które nie mogły odbyć się w pierwotnym terminie z powodu udziału drużyn w FA Cup. Rozpoczynamy już we wtorek, kiedy to Arsenal w derbowym starciu podejmie na własnym boisku Chelsea.

Kanonierzy wygrali bardzo ważne spotkanie w sobotę w Wolverhampton. Po porażce z Aston Villą oraz Bayernem Monachium piłkarzom zależało na odpowiedniej reakcji. W meczu z Wilkami chodziło tylko o 3 punkty. Drużyna dopięła swego i po bramkach Trossarda oraz Odegaarda wyjechała z hrabstwa West Midlands z pełną pulą. Wróciła tym samym na fotel lidera Premier League, podczas gdy Manchester City nie brał udziału w rozgrywkach ligowych.

Jeśli chodzi o sytuację kadrową, w składzie z pewnością zabraknie Timbera, który wraca po długoterminowej kontuzji i rozegrał wczoraj 45 minut w meczu drużyny u-21. Były to pierwsze minuty Holendra od 8 miesięcy. Nie wiadomo, czy dostępny będzie Tomiyasu. Japończyk nie znalazł się w kadrze na poprzedni mecz, odczuwając jeszcze skutki starcia w meczu z Bayernem. Jego absencja miała charakter zapobiegawczy, więc powinien szybko wrócić do gry.

Przeciwnicy z zachodniej części Londynu przyjadą na The Emirates po odpadnięciu w półfinale FA Cup z Manchesterem City. Z całą pewnością czują niedosyt po tym meczu, ponieważ porażkę zawdzięczają głównie nieskuteczności pod bramką rywala.

O sytuacji The Blues w erze po Abramowiczu można napisać książkę. U steru zasiadł Todd Boehly, który postanowił zaimplementować rozwiązania wcześniej nie spotykane w zarządzaniu klubem piłkarskim, wymieniając kadrę zespołu w ekspresowym tempie, płacąc wysokie kwoty odstępnego oraz oferując młodym piłkarzom 8/9-letnie kontrakty w celu amortyzacji kosztów zawodnika. Pierwszy sezon zakończył się rozczarowaniem: brak wyników, stylu i ciągłe zmiany na stanowisku trenera poskutkowały 12 miejscem na koniec sezonu.

W obecne rozgrywki Niebiescy weszli z kolejnym trenerem. Młody zespół powierzono Mauricio Pochettino. Po pierwszej części sezonu niewiele się zmieniło w kontekście pozycji w tabeli i zanosiło się na kolejny rok bez awansu do europejskich pucharów. Jednak od grudniowych świąt zespół zaczął skuteczniej punktować i skrócił dystans do drużyn znajdujących się na pozycjach 6-8.

Do północnego Londynu przyjadą osłabieni brakiem zawodników leczących długoterminowe kontuzje – Colwill, Fofana, James, Lavia, Nkunku, Ugochukwu nie powąchają dzisiaj murawy. Dodatkowo po ostatnim meczu na dolegliwości narzekają Chilwell i Gusto, a z powodu choroby poza treningiem pozostał najelpszy gracz w tym sezonie, Cole Palmer. Występ tej trójki stoi pod znakiem zapytania.

Faworytem dzisiejszego meczu są gospodarze, jednak obecna Chelsea to zespół nieprzewidywalny. Potrafią stwarzać okazje, ale potrafią również być niesamowicie nieskuteczni. Czy Cole Palmer zagra? Czy Nicolas Jackson tym razem ustawi celownik? Czy Kanonierzy odprawią sąsiadów z kwitkiem i zasiądą spokojnie w fotelu, czekając na wyniki rywali z Liverpoolu i Manchesteru?

Piotrek95 komentarzy: 976223.04.2024, 21:49

Ten mecz znowu jest tak pechowy, tu powinno być 3:0 i czerwona kartka dla Jacksona, jakim cudem Var tu nie dał czerwonej?

Niepowazna jest ta liga

zdyp komentarzy: 469223.04.2024, 21:49

db poczatek a pozniej sporo certolenia ;\
nasi czekaja na remis a powinno byc leciutko 3.0 i chill w 2 polowie

Pires9999 komentarzy: 120123.04.2024, 21:49

Takimi piłkarzami przegrywa się mistrza .mogliśmy już zamknąć mecz . ****si walnie gola a jest groźna więc możliwe.jak można być takim cieniasem. Arabia wez go .

Ashburton komentarzy: 454123.04.2024, 21:49

Ale ten makumba na prawej stronie chelsea to szybki jedst. Aż strach by byl jak by tam zina czy kiwior byli.

bobslej22 komentarzy: 841323.04.2024, 21:49

Hooper niezły osioł

Szogun komentarzy: 29507 newsów: 323.04.2024, 21:49

Ja Jesusa za Sake bym dał a potem Martinelliego. Ta dwójka lubi grać ze sobą.

Dziadyga komentarzy: 866123.04.2024, 21:49

Cisniemy dziadów ostro,znowu że 3-0 powinno być,groźne kontry Chelsea i oby obrona była bardziej konkretna.

I kolejna łysa p****a sędziuje.

blazejpak komentarzy: 38523.04.2024, 21:49

Havertz i Saliba na minus

technik93 komentarzy: 15323.04.2024, 21:49

Havertz dzisiaj jest przy*****y jak lato z radiem...
Gdyby zamiast niego śmigał taki Watkins to byśmy już ze 3;0 prowadzili

bobslej22 komentarzy: 841323.04.2024, 21:48

Mecz z tych będzie możemy stracić głupio bramkę. Kurde muszą strzelić druga bo będzie głupi remis.

aguero10 komentarzy: 861223.04.2024, 21:48

Wynik strasznie niepewny .
Havertz bez komentarza .
Saka bez szału .
Brakowało Parteya w formie .

FlameDood komentarzy: 165223.04.2024, 21:48

Duży niedosyt po pierwszej połowie. Ta Chelsea jest tak mierna w obronie jak i rozegraniu od bramki że jest niepojęte. Z drugiej strony bardzo groźni w kontrach. Trzeba się spiąć na drugą połowę i zrobić to samo co w pierwszej.

jurasmolas44 komentarzy: 187423.04.2024, 21:48

Jak słucham komentatorów to mam wrażenie że bliżej i do Chelsea. Jakoś cały czas gadają o wroceniu do gry Chelsea a nic nie mówią o naszym pressingu i nie strzelonych setkach

Furgunn komentarzy: 960523.04.2024, 21:48

Zamiast wykorzystać przewagę to się wdajemy w jakieś głupie granie znowu z przeciwnikiem, tak tego meczu nie wygramy. Sporo szczęścia mamy, ale kusimy los

Szogun komentarzy: 29507 newsów: 323.04.2024, 21:48

Gra się tak jak przeciwnik pozwala. Oby wygrać

Moczyknur komentarzy: 188423.04.2024, 21:47

U Havertza odezwała się choroba dwubiegunowa. Widzi Chelsea i nie wie jak grać.

Albo to syndrom Sztokholmski.

Jogurt komentarzy: 175023.04.2024, 21:47

@ostriket napisał: "słaba końcówka pierwszej połowy, trzeba się nakręcić na drugą bo te placki z CFC jeszcze jakiegoś farfocla wcisną...

no i Kai do zmiany bo dzisiaj poza tym strzałem to moooocno średnio... Tomi też objeżdżany ile wlezie"

Mysle ze Kiwior nie zdazylby sie odwrócić przy tym szybkim czarnym a zina nawet by sie zauwazyl ze ma kogos kryc

Skotii komentarzy: 1738 newsów: 823.04.2024, 21:47

Z całym szacunkiem do Kaia, ale dzisiaj impostor na boisku xD
Jesus za Havertza i będzie git.

Marcel90 komentarzy: 833723.04.2024, 21:47

Havertz slabiutko, lewa obrona niestety strasznie przecieka

Andy98 komentarzy: 20523.04.2024, 21:47

Nie moge patrzec na havertza, irytuje mnie tak, że odechciewa mi sie ogladac mecz

Gofer999 komentarzy: 1482923.04.2024, 21:47

O Leo gwizdnął faul a jak tamta parówczak depnął Tomiego to nic.

Craz komentarzy: 365223.04.2024, 21:47

Za dużo zabawy , Jesus na boisko za havertza

Marzag komentarzy: 41816 newsów: 123.04.2024, 21:47

@Er4s napisał: "No chyba inny mecz oglądamy"
Najwidoczniej, przepuszczenie do Rayi jedyna ryzykowna decyzja, finalnie Raya dotarl do pilki pierwszy.

miki007 komentarzy: 40823.04.2024, 21:47

Czelsi dzisiaj to niewidomi kielce ale nonszalancja i lekceważenie może się złe skończyć

Szogun komentarzy: 29507 newsów: 323.04.2024, 21:47

Tylko minutę doliczył. Myślę,że w drugiej będzie lepiej

FilipCz komentarzy: 196423.04.2024, 21:47

Wygrywamy, ale gramy beznadziejnie, a to tylko słaba czelsi

Freo98 komentarzy: 669423.04.2024, 21:47

@enrique: ale nawet nie masz pojęcia co zrobił,a jesteś przekonany że jej nie powinien dostać?

GreKa komentarzy: 349523.04.2024, 21:47

Jak Kai w drugiej to nie oglądam :⁠-⁠)

Barney komentarzy: 2141723.04.2024, 21:47

Ale mam w**** , mieliśmy dużo więcej sytuacji ,ale Chelsea też mogła strzelic.

Havertz dzisiaj tragiczny , najgorszy jego mecz w sezonie.

enrique komentarzy: 2000023.04.2024, 21:46

żółta dla Artety? Sędzia pijany, wjazd z alkomatem i to na teraz!

Quavol komentarzy: 8323.04.2024, 21:46

Gdyby tylko był obiektywny w swoich decyzjach...

Ordzik komentarzy: 81323.04.2024, 21:44

Będziemy grać w takim stylu z Totkami , to nas pogonią z kurnika z pozytywnym dla siebie wynikiem

zwierz komentarzy: 179523.04.2024, 21:44

Pachnie czerwem dla Chelsea w tym meczu.

mikowhy komentarzy: 3220 newsów: 1023.04.2024, 21:44