Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Theo10 komentarzy: 851004.05.2024, 14:50

Przy 2-0 czułbym się bardziej komfortowo.
Ty śmierdzi jakimś głupim remisem.

executer1 komentarzy: 281004.05.2024, 14:49

Tragicznie wygląda dzisiaj nasze wykańczanie akcji. Może za bardzo chcą ale obyśmy nie stracili gola bo nie widzę tego jak my strzelimy dzisiaj więcej bramek

minio7 komentarzy: 300704.05.2024, 14:49

Partey bez żółtej to tylko jak 90 minut przesiedzi na ławce chyba

pablofan komentarzy: 261204.05.2024, 14:49

… z taką skutecznością, to my nawet nie mamy co się martwić o ewentualny remis city bo oni co mecz po kilka bramkę strzelają i nawet obecna zaliczka może być niewystarczająca xd

FilipCz komentarzy: 196904.05.2024, 14:49

Prosimy się o gola

miki9971 komentarzy: 6810 newsów: 204.05.2024, 14:49

@Damper napisał: "Niesamowity jest Havertz. Wszystko co najlepsze w ofensywie pochodzi dzisiaj od niego."

Trzeba przyznać, że nie tylko dzisiaj - gość wskoczył w najlepszym momencie na taki poziom. Strasznie mi się podoba jego gra od kilku spotkań.

pablofan komentarzy: 261204.05.2024, 14:46

Śmierdzi ten mecz Aston villa. Jak się prędko nie ogarnie saka, albo MA, to będą ciężary.

minio7 komentarzy: 300704.05.2024, 14:46

@pablofan: przecież Saka tak od dwóch miesięcy wygląda, no ale jak wchodzi Gabi to wcale nie jest lepiej

MuodyWenger komentarzy: 1613 newsów: 1204.05.2024, 14:45

W tej sytuacji był bardziej karny niż w tej z końcówki 1. Połowy

XandeR komentarzy: 990804.05.2024, 14:45

Ale z Havertza jest monstrum od miesiaca, wszystko mu wychodzi :O

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 304.05.2024, 14:45

Havertz znowu świetne zachowanie. Spoko jest narzekać.

Sebastiansuski komentarzy: 26704.05.2024, 14:45

Havert zawodnikiem meczu, Saka do zmiany

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 104.05.2024, 14:45

On tam w ogóle piłkę trafił?

Oldgunner3 komentarzy: 1009104.05.2024, 14:45

No i było ostrzeżenie.Ile jeszcze trzeba?

Marcel90 komentarzy: 835804.05.2024, 14:44

Saka strasznie marnuje

Mickeylo komentarzy: 278704.05.2024, 14:44

Kai i Ode dzisiaj mistrzostwo, tylko Saka coś fajtłapi.

pablofan komentarzy: 261204.05.2024, 14:44

Lubię sake, ale to co dziś odwala w polu karnym to jest kryminał.

AR14 komentarzy: 133104.05.2024, 14:43

@Dominik11 napisał: "Powinno być 5-0 dla nas"

A w zeszłym sezonie powinniśmy wygrać mistrza i co

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 304.05.2024, 14:42

Havertz,że to nie wpadło.

krzykus1990 komentarzy: 539404.05.2024, 14:42

Havertz też chyba jeszcze o głodzie . Arsenal nie może grać spotkań o 13:30.

Arsenal2004 komentarzy: 413404.05.2024, 14:42

Ciekawe ile Travers zrobi pkt w fanatsy xd

Oldgunner3 komentarzy: 1009104.05.2024, 14:42

Zaczynamy igrać z losem - jak można tyle pudłować.Jakas nonszalancja czy lekceważenie bo trudno to okreslić.

tomaszszef komentarzy: 162204.05.2024, 14:41

Oby przez te niewykorzystane akcje glupio sie nie skonczylo . Juz west ham i aston to wykorzystaly

Barney komentarzy: 2142404.05.2024, 14:41

Saka 20 gol w tym sezonie

pablofan komentarzy: 261204.05.2024, 14:41

Duch jesusa na boisku xd

Furgunn komentarzy: 961504.05.2024, 14:41

@minio7 napisał: "też mi przeszkadza, miło że pytasz"

Proszę bardzo, polecam się. I przykro mi, że oglądasz piłkę nożną, musisz bardzo cierpieć, chyba, że jesteś masochistą.

krzykus1990 komentarzy: 539404.05.2024, 14:41

Chyba Saka chyba późno jadą obiad bo strzela jakby był o głodzie .

Theo10 komentarzy: 851004.05.2024, 14:41

Ależ zmarnował to Saka. Havertz powinien mieć drugą asystę (jeśli tak zaliczać karny).

Ależ by była jazda po niemcu, gdyby to on strzelał, a Saka podawał.

johntravolta komentarzy: 104.05.2024, 14:41

Saka to potrzebuje konkurencji bo na wiosne gra jak kasztan

pablofan komentarzy: 261204.05.2024, 14:40

Dziś kompletnie odcina im myślenie gdy stają przed samym strzałem. No lepszej sytuacji dostać nie mógł. Ja wiem, że to jakiś młokos na bramce wisienek, ale żeby strzelać jak do przedszkolaka, to nie przystoi takiemu piłkarzowi jakim jest Saka.

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30