Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41826 newsów: 104.05.2024, 14:40

Dziś Havertz 3 sytuacje stuprocentowe wywalczył z czego tylko jedna bramka padła. Po meczu ludzie będą mówić że słaby mecz zagrał bo bez gola i asysty.

miki9971 komentarzy: 6810 newsów: 204.05.2024, 14:40

Bukayo, miałeś tyle czasu, że mogłeś oddać strzał i poprosić o rękawice bramkarza, żeby się przebrać i wybronić....

Thoneick komentarzy: 200004.05.2024, 14:40

Serio nie mógł podprowadzić piłki 2m dalej?

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 104.05.2024, 14:39

@minio7 napisał: "Nieźle jak na kogoś kto nie lubi piłki nożnej :D"
Grać pewnie lubi ale na tym się kończy jego zainteresowanie piłka nożna :p

pablofan komentarzy: 261204.05.2024, 14:39

Kur..a! Znów to zrobił.

Arsenal2004 komentarzy: 413404.05.2024, 14:39

Saka mogłeś przyjąć i strzelić o wiele lepiej.

minio7 komentarzy: 300704.05.2024, 14:39

Saka nie ładuje do pustaka :/

Garfield_pl komentarzy: 3091204.05.2024, 14:39

Aj taka patelnia,tyle czasu

@kaziu874 napisał: "Tak jak napisałem, dla mnie karny 100% i Havertz wykorzystał sytuację, brawo dla niego. Ale nie podobają mi się jego symulki, które widziałem nie raz, a argument o tym że inni zawodnicy mogą nietrafiony bo po prostu nie toleruję takiego czegoś, czy to w Arsenalu czy innych drużynach."
Za ewidentne symulki jak najbardziej każdego karać, też tak uważam, ale jak jest kontakt, to niech się tłumaczy sędzia z decyzji, bo to też spryt dać się sfaulować.

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 304.05.2024, 14:39

@minio7: Spoko. Gramy wszystkie mecze ładnie lecz to też jest potrzebne. Takie boiskowe cwaniactwo to część footballu. Przedłużanie,faule których nie widać,szczypanie,popychanie. Lekkie faule na bramkarzu w każdym meczu popełniane przez Whitea też ładne nie są ale skuteczne i o to chodzi.

MuodyWenger komentarzy: 1613 newsów: 1204.05.2024, 14:38

Wreszcie kogoś sędziowie przekręcili w meczu z nami. Niespotykane uczucie

minio7 komentarzy: 300704.05.2024, 14:38

@Furgunn: też mi przeszkadza, miło że pytasz

Furgunn komentarzy: 961504.05.2024, 14:37

@minio7 napisał: ": dla mnie cwaniactwo jest obrzydliwe i stanowi antytezę sportu"

Granie na czas i symulowanie urazów też Ci tak przeszkadza czy to już jest spoko? :D

Garfield_pl komentarzy: 3091204.05.2024, 14:37

Bukayo Saka is the first Englishman to score 20+ goals in single season for Arsenal since Theo Walcott in 2012/13 .

minio7 komentarzy: 300704.05.2024, 14:36

Imponujący poziom prezentuje White w ostatnich meczach, strzela, podaje, rozgrywa, odbiera. Nieźle jak na kogoś kto nie lubi piłki nożnej :D

kaziu874 komentarzy: 683304.05.2024, 14:35

@Garfield_pl napisał: "Jakie to ma znaczenie? Inni zawodnicy,innych drużyn mogą, ale nasz nie? Bramkarz zaczepił , miękki ale karny, tym bardziej w meczu gdzie sędzia nawet nie spojrzał na Var po takim wejściu w Sake. Gdyby to było padolino, to brak karnego i żółta, więc sędzia niech się tłumaczy xD jak Kane tak się wywracał co chwilę, to był kozak napastnik, sprytny xD"

minio7 komentarzy: 300704.05.2024, 14:34

@Furgunn: dla mnie cwaniactwo jest obrzydliwe i stanowi antytezę sportu. Dlatego mogę sobie racjonalizować co najwyżej, że inni też tak robią, ale na pewno nie będę pochwalał decyzji Kaia żeby zamiast próbować do końca, kłaść się w polu karnym, z resztą już nie pierwszy raz w tym meczu. Nie taki Arsenal pokochałem 20lat temu i nie taki chciałbym oglądać przed telewizorem

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 304.05.2024, 14:34

@Dziadyga: Więc tu jest odpowiedz na pytanie. Cel uświęca środki.

miki9971 komentarzy: 6810 newsów: 204.05.2024, 14:33

Ale, że nic o czerwonej to jest śmiech ;) Parodyści w studiu.

Ups147 komentarzy: 359604.05.2024, 14:33

Mi ten karny przypomina trochę karnego dla City z nami, gdzie Xhaka "faulował" Bernardo. Nikt Traversowi tam kopyta nie kazał wkładać, takie błędy się wykorzystuje i Kai bardzo dobrze to zrobił. Kontakt był? Był, wiec nawet var nie miał zbytnio jak tej decyzji podważyć. Skończmy już być takimi rycerzami w białej zbroi, dymają nas cały sezon, a teraz nam nie pasuje decyzja varu na naszą korzyść. To jakaś abstrakcja jest.

damianARSENAL komentarzy: 870304.05.2024, 14:33

Skończy się 5:0 i nikt nie będzie pamiętał tego karnego tylko hattricka Havertza

fabregas1987 komentarzy: 2603804.05.2024, 14:33

Ja juz nie licze na ladna gre czy pogromy, bo wiem ze obecnie dochodzi ogromny czynnik presji z racji koncowki sezonu. Te 3 spotkania po prostu trzeba wygrac, niewazne jak i iloma golami. Na piekny futbol przyjdzie czas w kolejnych rozgrywkach

@Mickeylo: tyle razy co piłką w łeb dostał to wiesz

Zloty komentarzy: 79404.05.2024, 14:32

Karny sprytnie wymuszony przez Havertza
Według mnie nie powinno się odgwizdywać takiego dziadostwa

Garfield_pl komentarzy: 3091204.05.2024, 14:32

@Szogun napisał: "Jakież byłoby niezadowolenie wygrać mistrzostwo."
Chyba rywali, ja tam będę się cieszył na maksa i gol to gol ;) wywalone jak , ważne teraz wygrać wszystko do końca, i zobaczymy czy da nam to coś , czy nie:)

sebastix11 komentarzy: 602704.05.2024, 14:32

@miki9971: @Garfield_pl: i jakie wpychanie bramkarza ? przecież on ewidentnie blokuje pozycje, a nie wpycha ani popycha

Dziadyga komentarzy: 867904.05.2024, 14:32

@Szogun napisał: "Wyobraźmy sobie sytuację,że teraz wygrywamy 1:0 i wygrywany mistrza po takim karnym. Jakież byłoby niezadowolenie wygrać mistrzostwo."

Jak nie lubię jakiś oszustw to tu latalbym po całym pokoju ze szczęścia xD

Oldgunner3 komentarzy: 1009104.05.2024, 14:32

Ktoś tu mówił,że jest jakieś niezadowolenie,zniecierpliwienie czy też mówiąc nieco oględnie nadmierne oczekiwania w stosunku do drużyny,ale bez jaj - nie gramy z Bayerenem czy Realem lecz z Bournemouth i to u siebie mając do dyspozycji całą kadrę - kiedy mamy oczekiwać na łatwe i spektakularne zwycięstwo jak nie teraz.?!

Furgunn komentarzy: 961504.05.2024, 14:31

@minio7 napisał: "ok, napiszę w takim razie najprościej jak potrafię. Jak nasz zawodnik potyka się przy delikatnym kontakcie to fajnie, ale jak przeciwnik w naszym polu karnym zrobi to samo to wtedy jest to super czy niekoniecznie?"

No odpowiedź chyba oczywista jest, cwaniactwo to część tego sportu. Jak Cię nie ucieszy dzisiaj zwycięstwo nasze bo był miękki karny to już twoja sprawa.

sebastix11 komentarzy: 602704.05.2024, 14:31

@Garfield_pl: @miki9971: boli ich wielki Arsenal, ukryte koguty...

Garfield_pl komentarzy: 3091204.05.2024, 14:31

@kaziu874 napisał: "Karny oczywisty według zasad jakie są w takich sytuacjach, ale denerwuje takie szukanie kontaktu (w innych meczach nawet symulki) Havertza."

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 304.05.2024, 14:30

Mickeylo komentarzy: 278704.05.2024, 14:30

Wasyl to wgle jakaś pomyłka w tym studiu, gość nawet nie potrafi się płynnie wypowiedzieć, nie mówiąc już o kocopołach które gada.

Simpllemann komentarzy: 52870 newsów: 52404.05.2024, 14:29

Ciągle oglądacie studio w przerwie meczu i zawsze na nie narzekacie. Podziwiam.

minio7 komentarzy: 300704.05.2024, 14:29

@Furgunn: ok, napiszę w takim razie najprościej jak potrafię. Jak nasz zawodnik potyka się przy delikatnym kontakcie to fajnie, ale jak przeciwnik w naszym polu karnym zrobi to samo to wtedy jest to super czy niekoniecznie? To taka hipokryzja postrzegania w rzeczywistości poprzez pryzmat tego komu sie kibicuje. Mnie taki karny nie cieszy bo wiem że gdyby podobny kontakt gwizdnął na korzyść wisienek to wszyscy jak jeden mąż tu doszukiwaliby się przekrętu. Mi daleka jest mentalność Kalego, ale jak widzę i słyszę Tobie już niekoniecznie

Arsenal2004 komentarzy: 413404.05.2024, 14:29

W sumie to bardzo dobry mecz, tylko brakowało skuteczności. Myśle, że teraz nam będzie łatwiej i strzelimy kilka goli jeszcze.
A karny to taki sam jak na Elliocie w meczu z mułami, czyli naciągany i według mnie nie powinno go być.

tabasco10a komentarzy: 97604.05.2024, 14:29

White do bramkarzy się przystawia jak jakiś creep na dyskotece, który łapie przypadkiem tu i tam xD

tomaszszef komentarzy: 162204.05.2024, 14:28

Skutecznosc do poprawy. Goscie w 10 powinni juz dawno grac. Lecimy 2 polowe !!!!

Garfield_pl komentarzy: 3091204.05.2024, 14:28

@sebastix11 napisał: ": jak zwykle jak Wasyl jest i ten w kamizelce nic dla Arsenalu... Christie juz na boisko być nie powinno, zero varu w ogole i w studio ani slowa na ten temat"
I jeszcze płacz o White'a xD

miki9971 komentarzy: 6810 newsów: 204.05.2024, 14:26

@sebastix11: Bo to dwa buce są, już normą się stało, że zawsze przeciw Arsenalowi. Znawcy

Oldgunner3 komentarzy: 1009104.05.2024, 14:26

Wygląda jakby na tą chwilę największym naszym rywalem i niewiadomą był sędzia o fizjonomii Jasia Fasoli.Jednak w 2 połowie wypadałoby coś dorzucić szybko żeby spokojnie dograć spotkanie bo zawsze jakaś jedna szmata może wpaść.Uważać trzeba.

Furgunn komentarzy: 961504.05.2024, 14:26

@minio7 napisał: "mój komentarz nie jest trudny do zrozumienia, ale jakoś nie dziwie się, że Cię przerosła jego interpretacja no chyba, że kibicujesz Arsenalowi od zeszłego sezonu to wtedy zwracam honor, bo czasów Sterlinga z City możesz nie pamiętać :P"

Ja twój komentarz zrozumiałem, zadałem pytanie. Więc jak już chcesz kontynuować tą jałową dyskusje, to zamiast tutaj się wymądrzać po prostu odpowiedz.

sebastix11 komentarzy: 602704.05.2024, 14:25

@miki9971: jak zwykle jak Wasyl jest i ten w kamizelce nic dla Arsenalu... Christie juz na boisko być nie powinno, zero varu w ogole i w studio ani slowa na ten temat

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30