Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
aguero10 komentarzy: 861204.05.2024, 13:24

Nie będzie to łatwy mecz ale liczą się tylko 3 pkt .
Trzeba szybko strzelić a potem już z górki.

Ech0z komentarzy: 1049704.05.2024, 13:14

Na Viaplay teraz dwóch Polaków z akademii co trenowali Kaia opowiadają i jego talencie. Warto zobaczyć od początku

miki9971 komentarzy: 6810 newsów: 204.05.2024, 13:05

Jesus na ławie i zaczynamy balet.

Havertz dzisiaj 1G 2A.

pioafc komentarzy: 4409 newsów: 204.05.2024, 13:00

Jaki Timber? Walczymy o tytuł, mamy 3 najważniejsze mecze od lat, a wy chcecie grać gościem, który zagrał 55 minut w lidze angielskiej od sierpnia? wtf

Jack_Herrer komentarzy: 6318 newsów: 19204.05.2024, 12:55

Wystawianie Timbera na końcówkę sezonu byłoby ze strony Artety wielce nieroztropne...

Paul77 komentarzy: 1018504.05.2024, 12:54

@Koroniarz: ja nie piszę że akurat Auba, tylko zawodnik o takiej charakterystyce by się przydał.

kubeczek85 komentarzy: 94904.05.2024, 12:51

Zrobić swoją robotę i czekać na wilki...

Koroniarz komentarzy: 1031204.05.2024, 12:48

@Paul77: tylko, że Auba był dostaw noga i było dużo pretensji do niego za styl gry. Ja tam wole grać w 11 z Havertzem niż w 10 z Aubą

AR14 komentarzy: 133104.05.2024, 12:46

Szacunek dla Mikela, że pupilki jednak też potrafią grzać ławę i grają najlepsi obecnie!

Pires9999 komentarzy: 120104.05.2024, 12:35

Ale ten środek wygląda. Partey wez sobie nogę kup jakąś sztuczna i miazga bedzie

kamo99111 komentarzy: 728004.05.2024, 12:34

To chyba jednak Timbera już w tym sezonie nie zobaczymy. A szkoda :-( przynajmniej jeden transfer na przyszły sezon już jest :-D

kylo100 komentarzy: 377104.05.2024, 12:33

Nadal bez Timbera :(

krzykus1990 komentarzy: 539404.05.2024, 12:33

Gdzie Timber ? Miał dzisiaj grać .

Adamarsenal1 komentarzy: 336604.05.2024, 12:32

Zespół na mecz z Bournemouth: Raya, White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu, Partey, Odegaard, Rice, Saka, Havertz, Trossard.

Rezerwowi: Ramsdale, Zinchenko, Jorginho, Smith Rowe, Vieira, Jesus, Nketiah, Kiwior, Martinelli

pablofan komentarzy: 261204.05.2024, 12:31

@TlicTlac: każdy ma prawo do swojego zdania, ale idąc twoim tokiem myślenia, to byłoby trzeba pół składu napiętnować łatką odpadu z innego klubu xd bo ja też
Mam w pamięci poważne błędy Saliby,Gabriela czy nawet Kościelnego i Pera, a są czy byli to zawodnicy kluczowi dla tego klubu.

zdyp komentarzy: 469404.05.2024, 12:30

Starting XI: Raya; White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu; Partey, Rice, Odegaard; Saka, Havertz, Trossard

Subs: Ramsdale, Kiwior, Zinchenko, Jorginho, Fabio Vieira, Smith Rowe, Martinelli, Nketiah, Jesus

Elastico07 komentarzy: 1286304.05.2024, 12:30

@Paul77 napisał: "Havertz podobnie jak Jesus nie jest typowym kilerem, nie ma tego instynktu napastnika, choć przyznaję że zaskoczył mnie bardzo pozytywnie."

Nunez > Gabriel Jesus/Havertz

mi wychodzi 6-3 albo 5-3, jakby przyrównać Diaza do Martinellego."

Ale masakryczna odklejka, na jakiej podstawie zrobiłeś to porównanie? Wybacz, ale żeby robić takie zestawienie i np. Thiago ponad Parteya, to trzeba albo kompletnie nie wiedzieć o czym się mówi, albo być idiotą.

Proszę, porównaj sobie zestawienia, wyciągnij wnioski.

Thiago rozegrał w tym sezonie oszałamiające 5 minut, już nawet kibice Liverpoolu nie pamiętają jak on wygląda. Cała reszta porównania też niczym żywcem wyjęta z odklejonego forum lfc.pl

Paul77 komentarzy: 1018504.05.2024, 12:28

Trzeba kogoś jak był Auba, że półka go szukała, a on sam potrafił seryjne zdobywać gole.

Gunner27 komentarzy: 54404.05.2024, 12:25

@Bartek_: I oby tak było

TlicTlac komentarzy: 605904.05.2024, 12:22

Sami uważacie, że Havertz na środku ataku rozwiąże wszystkie problemy Arsenalu?
Ja uważam, że przydałby się nominalny napastnik na tą pozycję, chociaż żeby była opcja lepszego zastawiania się, główek, przede wszystkim lepszego wykończenia -> na murujące zespoły.
Obecnie na środku ataku radzi sobie znacznie lepiej niż w środku pola, ale czy jest receptą na sukces?

TlicTlac komentarzy: 605904.05.2024, 12:15

@Ashmadia napisał: "Skoro robisz takie zestawienie, a potem piszesz, że masz uprzedzenie do odpadów z Chelsea i się nigdy nie przekonasz do nic, to znaczy, że nie ma sensu z Tobą dyskutować."

i prawidłowo, ktoś potrafi dochodzić do słusznych wniosków.
Tyle, że czytaj ze zrozumieniem, napisałem, że do Havertza może jeszcze się przekonam; jesień miał okropną (tak, tak, wdrażanie do zespołu), wiosnę już ma dobrą formę, jak utrzyma na następny sezon, to mi zniknie klapka "odpad z Chelsea";

Jorginho mam w pamięci parę błędów wynikających z braku szybkości, w tym 1, gdzie podarował gola przeciwnikowi.
Co ciekawe jak było tyle hejterów Xhaki za to, że nie jest tak szybki, jak powinien itp., to Jorg przecież prawie że w każdym aspekcie jest od niego gorszy.

Paul77 komentarzy: 1018504.05.2024, 12:09

Mam nadzieję że dziś z Bournemouth będzie lekko, łatwo i przyjemnie, a nie tak jak w poprzednim sezonie że w gaciach było pełno do końca meczu.

Bartek_ komentarzy: 39304.05.2024, 11:53

Dziś (oby) zdobywamy 3 pkt, a w drugim meczu będzie wilk syty i Manchester City, czyli remis.

Dziadyga komentarzy: 867904.05.2024, 11:29

@petroniusz7 napisał: "Ja już zaklepałem urlop na 20 maja. Obym miał co opijać."

Oby!

Dzulian komentarzy: 285304.05.2024, 10:47

Trynia zbanowali? On pewnie na grillu nie był. Ale kiełbache opierdzielił :D

Olczyck komentarzy: 113404.05.2024, 09:57

@M4rcin napisał: "Gramy za 4 godzny a tu cisza jakby sezon ogórkowy był. Nawet newsa meczowego nie ma :)"

Spokojnie wczoraj był wieczór grillowy może jeszcze wszyscy śpią xD

M4rcin komentarzy: 174204.05.2024, 09:47

Gra ktos w efootball? Jakiś sparing cos tego?

petroniusz7 komentarzy: 1674 newsów: 204.05.2024, 09:27

Ja już zaklepałem urlop na 20 maja. Obym miał co opijać.

Gunner27 komentarzy: 54404.05.2024, 08:42

Defensywny pomocnik Brighton Carlos Baleba jest w kręgu zainteresowań Arsenalu

aguero10 komentarzy: 861204.05.2024, 07:45

@Mastec30:

Mistrz Anglii w nowych strojach to by było coś .

Mastec30 komentarzy: 698104.05.2024, 07:36

Arsenal will launch their new home kit for the 2024/25 season on Thursday, 16th May. [@Olly_A_informer] #afc

Czyli prawdopodobnie zagramy ostatni mecz sezonu w nowych strojach

Ashmadia komentarzy: 184504.05.2024, 07:25

Szobo < Ode
Nunez > Gabriel Jesus/Havertz"

Furgunn komentarzy: 961504.05.2024, 06:18

@TlicTlac napisał: "Havertz to nie jest zawodnik na obecny Arsenal"

A na jaki Arsenal jest zawodnik, który obok naszego duetu w obronie i Ode ma największy wpływ na to jak wygląda nasza gra i wyniki?

ArsenalChampion komentarzy: 838304.05.2024, 01:15

*z ofensywnych graczy

ArsenalChampion komentarzy: 838304.05.2024, 01:10

@TlicTlac napisał: "Havertz to nie jest zawodnik na obecny Arsenal, tak jak zapewne i Nunez na obecny Liverpool (gorszy of Firmino).
Zwyczajnie Nunez jest lepszym napastnikiem niż Havertz, patrząc na same statystyki niby go przebija (no ale Havertz grał ileś tam meczy na środku); Nunez ma 11 bramek, 8 asyst w 2k minut, Havertz w 2,3k minut 12 bramek i 6 asyst."

Havertz wiosna obok odeegarda jest najlepszym graczem Arsenalu, a ty piszesz ze to nie jest zawodnik ma obecny Arsenal? Ośmieszasz się. Przecież ewidetnie widać że ty nie oglądasz meczow, bo patrzysz w suche staty. Gdybyś obejrzał mecz, to wiedziałbyś że ten cały nunez to drugie tyle marnuje sytuacji wypracowanych przez kolegów, bo ma problemy żeby trafic czysto w piłę. Ktoś tak słaby technicznie długi nie pociągnie w topowym klubie premier league

TlicTlac komentarzy: 605904.05.2024, 00:55

@Damper napisał: "Jeden z kluczowych zawodników obecnego Arsenalu nie jest zawodnikiem na obecny Arsenal. Gość liczbowo jest nr 2 po Sace, przecież to też dzięki niemu jesteśmy w takim miejscu jak teraz."

Widocznie jestem uprzedzony do Havertza i Jorginho (odpadów z Chelsea), gdzie do Niemca jeszcze może się przekonam w następnym sezonie (jak utrzyma lepszą formę), a do Włocha już na pewno nie.

TlicTlac komentarzy: 605904.05.2024, 00:53

@Marcel90 napisał: "Ten Nunez ma xG na poziomie -7,80 xDD"

To patrząc na samą pozycję - Diogo Jota ma dużo lepszą skuteczność/staty (na liczbę minut) niż Havertz i Jesus.

Damper komentarzy: 296204.05.2024, 00:49

Marcel90 komentarzy: 835804.05.2024, 00:46

@TlicTlac: Ten Nunez ma xG na poziomie -7,80 xDD

TlicTlac komentarzy: 605904.05.2024, 00:43

@ArsenalChampion napisał: "Havertz przy Nunezie to bóg futbolu"

xDD Oglądasz Ty mecze Arsenalu w ogóle?

@Mickeylo napisał: "Robertson to LO a nie PO więc nie wiem czemu porównujesz go do White'a."

Racja, nie wiem czemu mi się wbiło, że TAA to LO.

Mickeylo komentarzy: 278704.05.2024, 00:41

Nunezowi to wgle dałbym rolę w jakimś "Tarzanie", albo "Apocalypto 2" pasowałby mi tam.

Nicsienieda komentarzy: 823 newsów: 104.05.2024, 00:38

Havertz to bóg futbolu, koniec kropka.

ArsenalChampion komentarzy: 838304.05.2024, 00:36

Havertz przy Nunezie to bóg futbolu

ArsenalChampion komentarzy: 838304.05.2024, 00:35

@TlicTlac napisał: "Serio uważasz, że Havertz czy Jesus to lepsi napastnicy od Nuneza czy Joty? Jesus mnie osobiście mega rozczarowuje, szczególnie w tym sezonie."
Ty w ogóle widziałeś jak gra Nunez? Przeciez on co 2 piłkę kiksuje, to nie jest zawodnik na Liverpool

ArsenalChampion komentarzy: 838304.05.2024, 00:34

Szobo < Ode

Ty chyba za bardzo nie oglądasz meczy liverpoolu co? Bo sie mocno wygłupiłeś

Spejsik komentarzy: 362204.05.2024, 00:30

@Damper napisał: "To ma być poważny argument?"
Przeczytaj jeszcze raz mój komentarz, jednak tym razem na spokojnie

Damper komentarzy: 296204.05.2024, 00:23

@TlicTlac napisał: "w pomocy grasuje Jorginho, za którego na pewno stawiałbym Gravenbercha."

Ta, pamiętam jak to wyglądało w lutym, kiedy zagrali przeciwko sobie. To, że Gravenberch ma warunki, potencjał i jest perspektywiczny jeśli chodzi o przyszłość to nie znaczy, że na tu i teraz on jest lepszy od Jorginho. Póki co to on może uczyć się od Jorginho piłkarskich myczków.

Nicsienieda komentarzy: 823 newsów: 104.05.2024, 00:23

@TlicTlac: Porównywałeś do Nuneza, a na te chwilę obaj są lepsi od niego. Ma potencjał, ale póki co jest niewypałem.
Porównywałeś TAA z naszą lewą obroną, a powinieneś był z Whitem i na odwrót.
Partey ma więcej meczów niż Thiago, 68 vs 92, a jest w Anglii o pół roku dłużej.

Mickeylo komentarzy: 278704.05.2024, 00:23