Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
coooyg11 komentarzy: 343102.05.2024, 14:06

Kudus / Isak / Bruno / jakiś LO i mamy chyba najmocniejszą ekipę od 2004 roku

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 302.05.2024, 13:56

Też wolałbym Sesko i gdyby udało się jeszcze zabezpieczyć pozycję CM CB DB byłby potężny skład. Orstein mówi,że Kudus ma klauzulę odejścia między 50 a 80 mln euro.

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 302.05.2024, 13:53

However, writing in his exclusive CaughtOffside column, Fabrizio Romano has played down the Kudus Arsenal links, stating that the club are now focused on offloading players, while he also named Brighton as someone with Kudus on their list for a while now.

“My understanding for now is that the priority for Arsenal at the moment is to offload and sell players,” Romano said. “I think that’s pretty normal after the big spending on Kai Havertz, Jurrien Timber and Declan Rice.

DavidSilva21 komentarzy: 344402.05.2024, 13:47

@Szogun napisał: "According to a report from Spanish outlet Fichajes, Arsenal is said to be planning a move to sign Artem Dovbyk"
Żadnych Ukrainców więcej plz.

BizoNxd6 komentarzy: 291402.05.2024, 13:17

Isak da więcej niż łamaga Jesus, musimy mieć 9 bo z nim jest masakra.

Garfield_pl komentarzy: 3091702.05.2024, 12:46

Ange Postecoglou on Ben White gloves moment:

"To be honest, if I saw one of my players do it I’d be saying ‘Mate, seriously? Get the ball and play some football’.

"That doesn’t mean it’s not a strategy that can’t be used, but I just don’t care about it. Makes no impact on me."

Dziadyga komentarzy: 868002.05.2024, 12:37

@Womanizer napisał: "Nie nie. Top4 mają przegrać ostatecznie w 37 kolejce. Gdzie remis z City się okaże niewystarczający, przy mocnym finiszu AV :D"

Tez tak moze byc :D ale nie bede taki cham,jak mamy miec mistrza to niech sie cieszą z "trofeum" top 4 xD do gabloty włożą... :D

Womanizer komentarzy: 1013302.05.2024, 12:20

@Dziadyga: Nie nie. Top4 mają przegrać ostatecznie w 37 kolejce. Gdzie remis z City się okaże niewystarczający, przy mocnym finiszu AV :D

Furgunn komentarzy: 961702.05.2024, 12:19

Mimo że decyzja dotycząca Erika ten Haga zostanie podjęta pod koniec sezonu, Manchester United planuje utrzymać go jako menedżera w przyszłym sezonie ze względu na brak wyraźnej alternatywy oraz koszty zwolnienia Holendra.

The Athletic

Dziadyga komentarzy: 868002.05.2024, 12:08

Dla mistrzostwa jestem nawet skłonny zgodzić sie na kuraki w Top4.Trudno,na kompromisy trzeba isc xD

Garfield_pl komentarzy: 3091702.05.2024, 11:33

Arsenal will go big for Isak. [@pokeefe1]

Adi17 komentarzy: 317902.05.2024, 11:30

@krzykus1990 napisał: "Ostatni raz City wyjazdowe spotkanie z Tottenhamem wygrało w 2018 roku ."

Guardiola po zdobyciu potrójnej korony w tamtym sezonie, w jednym z wywiadów zapytany o cele na przyszły sezon - powiedział, że zdobyć bramkę na wyjęździe z Tottenhamem. Taki remisik by siadł jak złoto.

adias komentarzy: 763 newsów: 802.05.2024, 11:28

Mamy na pokładzie znawców Smart Watch? Zastanawiam się nad zakupem Apple Watch
9, warte polecenia? Czy są na rynku tańsze sensowne alternatywy?

ArsenalChampion komentarzy: 838302.05.2024, 10:54

Koszulki tottenhamu już założone?

Traitor komentarzy: 10383 newsów: 2402.05.2024, 10:52

Oby Totki zlapaly serie winow, trzeba im motywacji przed meczem z City i dalej walki o top 4 :p

krzykus1990 komentarzy: 539402.05.2024, 10:50

Ostatni raz City wyjazdowe spotkanie z Tottenhamem wygrało w 2018 roku .

Barney komentarzy: 2142402.05.2024, 09:46

@Szogun:

Moim zdaniem plota ten gość raczej jest przeciętniakiem.

Mastec30 komentarzy: 698502.05.2024, 08:52

@Szogun: W podobnej cenie jest Sesko i wolałbym zdecydowanie jego

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 302.05.2024, 08:06

According to a report from Spanish outlet Fichajes, Arsenal is said to be planning a move to sign Artem Dovbyk, the in-form star from Girona FC, in the Arsenal is strategizing a move to acquire the services of an in-form star who has contributed to 19 goals and assists in this campaign. The potential transfer fee for this player is estimated to be around £45 million.upcoming transfer window.

tomaszszef komentarzy: 162301.05.2024, 23:45

@Garfield_pl napisał: "gdzie minusy? xD kury , muły, smerfy poza LM brzmi pięknie ;)"

Faktycznie tu masz racje :)

Garfield_pl komentarzy: 3091701.05.2024, 23:15

@tomaszszef napisał: "Lipa. Angieleskie zespoly same daly ciala w cwiercfinalach a FA sie non stop popisuje z terminarzem i wszystkimi powtorkami. Niby najlepsza liga a wladza ligi najgorsza , ktora podejmuje non stop glupie decyzje.
Byly transfery do konca sierpnia, 5 zawodnikow na ławce , pilkarz sezonu wybierany w 30 kolejce . Troche sie zmienia ale decyzje podejmowane w opoznieniem o kilka lat."

Lipa to by była, gdyby to AFC walczył o 5 miejsce, a tak to ( krótkoterminowo) gdzie minusy? xD kury , muły, smerfy poza LM brzmi pięknie ;)

tomaszszef komentarzy: 162301.05.2024, 23:13

@Garfield_pl: Lipa. Angieleskie zespoly same daly ciala w cwiercfinalach a FA sie non stop popisuje z terminarzem i wszystkimi powtorkami. Niby najlepsza liga a wladza ligi najgorsza , ktora podejmuje non stop glupie decyzje.

Garfield_pl komentarzy: 3091701.05.2024, 23:01

Bundesliga has now officially the fifth Champions League spot secured for next season, same as Serie A.

ozzy95 komentarzy: 2120 newsów: 101.05.2024, 22:52

Czytam, że Bruno G. na naszym celowniku. Mega by mnie jaral ten transfer, pięknie byłoby mieć tego chama w składzie, po prostu go kochasz ( jeśli gra w twoim klubie), lub nienawidzisz, nie ma nic pomiędzy. Jego zaangażowanie, pressing i kreatywność jest nieoceniona, to jak on potrafi łamać linie i progresowac podaniem, no po prostu miodzio. Czy ktoś mógłby się oprzeć środkowi Rice i Bruno? Jeszcze pewnie będziemy mieć w odwodzie Tomka i Jorginho. Piękne. Zjadamy potencjałem i elastycznością w pomocy większość klubów w Europie.

Freo98 komentarzy: 669501.05.2024, 22:26

Antony Taylor znowu drukuje, nowe nie znałem

Gofer999 komentarzy: 1482901.05.2024, 22:24

Żeby się na nich ta nieskuteczność nie zemściła.

kaljot (zawieszony) komentarzy: 85201.05.2024, 22:17

presować:*

kaljot (zawieszony) komentarzy: 85201.05.2024, 22:15

znamy artete on chce napastmnika ktory bedzie pesowac , a wiec kto sie najbardziej wpisuje w taka charakterystyke?

bobslej22 komentarzy: 841301.05.2024, 22:06

Rozje.... tą ligę*

@enrique: każdy znający się na piłce dobrze wie że Bergkamp nie pokazał wszystkiego na co go było stać. No a to wystarczyło na to żeby różne.... ta ligę. Całe to kibicowanie u mnie zaczęło się od Bergkampa. Najpierw Holandia później Arsenal i tak został tylko Arsenal bo Van Persie hehe.

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 301.05.2024, 22:04

@enrique: Oglądałem mecze Arsenalu już wcześniej lecz przez tego człowieka pokochałem ten klub. Gracja z jaką się poruszał,jego wizja gry,nieszablonowe podania i powtarzalność goli to coś co jest nie do podrobienia.

Damper komentarzy: 296201.05.2024, 21:47

Patrząc na liczbę rozegranych minut to pewniakami Artety i kluczowymi zawodnikami Arsenalu są: Raya, Saliba, Gabriel, White, Rice, Odegaard, Saka i Havertz. 8 piłkarzy. To są zawodnicy, którzy grają praktycznie od deski do deski. Cała reszta kadry już dość wyraźnie odstaje pod względem czasu spędzonego na boisku.

enrique komentarzy: 2001601.05.2024, 21:47

@Szogun napisał: "Kids today will never understand how good Dennis Bergkamp was......."
Ktoś mnie może za to wychłostać, ale ja już dawno temu pisałem że dla mnie Bergkamp to jest ulubiony zawodnik Arsenalu na przestrzeni lat, jego zagrania i bramki to była topka, uwielbiałem go oglądać na boisku, i ten motyw że sporo spotkań opuścił bo się bał latać :)

Gofer999 komentarzy: 1482901.05.2024, 21:46

@KapitanJack10: Nie zauważyłem żeby to była kłótnia. :D:D:D

KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 401.05.2024, 21:45

@Gofer999: No dla mnie też. Czemu ty się w zasadzie ze mną kłócisz? XD

marcin04c komentarzy: 307801.05.2024, 21:44

@Paul77: za ten duet trzeba dać co.bajmnoej 200mln.

marcin04c komentarzy: 307801.05.2024, 21:43

@KapitanJack10: mam podobne wrażenie. Jak oglądam to wydaje mi się że oni grają na poziomie Chelsea z meczu z nami.

Gofer999 komentarzy: 1482901.05.2024, 21:42

@KapitanJack10: Aha. Czyli strata punktów w innym etapie sezonu niż końcowy nie ma znaczenia w ogólnym rozrachunku? Dla mnie to każdy mecz powinien być rozgrywany najlepszym możliwym składem.

KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 401.05.2024, 21:40

@Gofer999: A po tym grudniu byliśmy jakoś daleko w wyścigu o Mistrza? Nie sądzę. Od tego czasu mamy taką serię, że w każdej innej lidze byśmy odjechali na spokojną odległość reszcie. Tutaj jedna porażka i już nas przegonili. To jest dowód, że nie możemy sobie pozwolić na większe ryzyko przy wpuszczaniu rezerwowych.

Garfield_pl komentarzy: 3091701.05.2024, 21:38

I niech jeszcze PSG dostanie z 2 bramki xD

@Paul77 napisał: "Rashford gra głównie na lewym skrzydle, a tam mamy chyba jednak dobrą sytuację. Trzeba klasycznego napastnika"
Tak jak pisałem, ewolucja drużyny może postępować a pewny skład ma kilku piłkarzy tylko, reszta może być zastąpiona, więc niby jest Trossard, Gabi , ale ten pierwszy mimo super sezonu, może być zastąpiony.

Damper komentarzy: 296201.05.2024, 21:28

Rash w 4 ostatnich meczach przeciwko Arsenalowi 4 bramki i 2 asysty. Może to siedzi Arcziemu na bani.

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 301.05.2024, 21:28

@Paul77: Zależy od prędkości odbudowy.Bez Havertza trudno teraz wyobrazic sobie pierwszy skład a prawie wszyscy nazywali go floopem.

KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 401.05.2024, 21:27

Btw oglądacie BVB-PSG? Czy tylko mi się wydaje, że to jakiś patologiczny futbol niegodny półfinału LM? Tyle niedokładnych podań, taki chaos, zero pomysłu pod żadnym polem karnym, co chwilę straty i to wszystko po obu stronach po równo.
Wczoraj było czuć prestiż, a dzisiaj paździerzem zajeżdża.

Gofer999 komentarzy: 1482901.05.2024, 21:26

@KapitanJack10 napisał: "Ktoś tu fajnie napisał niedawno, że w całym 2024 rozegraliśmy w lidze jedną słabą połowę z AV i przez to prawdopodobnie nie zdobedziemy mistrzostwa."

Ta osoba chyba zapomniała jak wyglądał grudzień w naszym wykonaniu. Jeśli przegramy mistrza to to nie będzie przez jedną złą połowę w 2024.

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 301.05.2024, 21:21

Ian Wright: “He’s the messiah."

Thierry Henry: “I have always said Dennis Bergkamp will remain the best partner I have ever had. He is a dream for a striker.”

Marco Van Basten: “If Ryan Giggs is worth £20million, Dennis Bergkamp is worth £100million.”

Peter Schemeichel: “Played football like it was all a dream – you couldn’t even imagine some of the things that he was capable of doing with a football.”

Kids today will never understand how good Dennis Bergkamp was.......

Paul77 komentarzy: 1018501.05.2024, 21:19

Dla mnie idealny duet który by przyszedł do Arsenalu, to Isak i Daglaz Luiz.

KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 401.05.2024, 21:18

@aguero10 napisał: "Problem u nas jest ławka z której po wejściu do pierwszej 11 nic nie dają . Tylko zastanawia mnie jedno czemu tak mało Arteta rotuje składem ?"
Chłop co najpierw sobie odpowiada, a późnej zadaje pytanie xd

Ktoś tu fajnie napisał niedawno, że w całym 2024 rozegraliśmy w lidze jedną słabą połowę z AV i przez to prawdopodobnie nie zdobedziemy mistrzostwa. Margines błędu w lidze jest w zasadzie żaden, więc to zdecydowanie nie są warunki, żeby sobie budować rezerwowych. Chociaż pewnie kilku z nich mogłoby dać coś ekstra, gdyby złapało wiatr, no ale jak pierwsza 11 daje radę, to nie możemy ryzykować.

Barney komentarzy: 2142401.05.2024, 21:16

Ja wolę Gyorkesa niż Rasha ,chyba że za max 60 baniek. Plus jest taki ,że jak go Mikel odrodzi to niezły bol dupy będą mieli fani Utd jak im załaduje hatricka i w ogóle w lidze będzie walił 20+ goli. Te ich miny coś pięknego

Damper komentarzy: 296201.05.2024, 21:14