Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Paul77 komentarzy: 1018528.04.2024, 17:12

Najważniejsze dziś trzy punkty, niech teraz City mają w gaciach i się spinają.

siersciu komentarzy: 607 newsów: 128.04.2024, 17:12

Prawda o tym sezonie jest jedna : JAK ARSENAL NIE STRZELI SOBIE SAM,TO RACZEJ RYWAL NIE DA RADY :)
Trzy punkty plus - Fotelik,schłodzony "Bocian" i Kibicujemy Drużynie Robin Hooda!!!!!

Olczyck komentarzy: 113428.04.2024, 17:11

Fajnie jak by mecz na Old Trafford był o mistrza wygrywamy jesteśmy mistrzem przegrywamy mamy jeszcze mecz z evertonem ale city by musiało przegrać dwa mecze

fabregas1987 komentarzy: 2603828.04.2024, 17:11

Najsmieszniejsze jest to, ze Raya zgarnie Zlota Rekawice XD

SMAEY komentarzy: 5928.04.2024, 17:11

Dobrze, że pokazali na koniec dokładną powtórkę sytuacji z Rudym z początku. To on kopnął Trossarda i stracił kulawiec równowagę i padł na pysk. Wyglądało jakby kulkę dostał i dopiero po kilku krokach to poczuł i runął :)
Dobrze, bo by piały te kwoki pół roku, ze nieuczciwie wygraliśmy. A tak to wszystko jasne. Dwie dosyć przypadkowe sytuacje doprowadziły do traty dwóch bramek ...
teraz trzymamy kciuki za NTGH.
COY Tricky Trees !! :D

FlameDood komentarzy: 166128.04.2024, 17:09

@Garfield_pl napisał: "Być może, ale dziś nie ma to znaczenia kompletnie, COYG!!"
Oczywiście, że tak. A teraz całym sercem za Nottingham.

kaljot (zawieszony) komentarzy: 85228.04.2024, 17:09

@krzykus1990: powiedzial co wiedzial. wszytkie mecze beda ciezkie !

Barney komentarzy: 2142628.04.2024, 17:09

Rayi się zdarzyło nic to nie zmienia potem grał bardzo dobrze znów wyłapując większość piłek

Olczyck komentarzy: 113428.04.2024, 17:09

Ciężko Artecie wyplenic frajerstwo z Arsenalu ale małymi kroczkami idzie do przodu w tamtym roku byśmy to zremisowali

Topek komentarzy: 13996 newsów: 12628.04.2024, 17:09

@pablofan: tu sie zgadzam. Martinelli koszmarna zmiana, nawet w defie był tragiczny i już widziałem karnego dla Spurs po jego faulu w doliczonym czasie. Trossard powinien grać pełne 90 jeśli jest w stanie fizycznie. Arteta chyba liczy na kontry ale Gabi nawet w tym już cieniuje

Goooner1 komentarzy: 13328.04.2024, 17:08

Nottingham Forest do boju!!!!!!!!!!!!!!
Walczyć, gryźć trawę od pierwszej minuty!!!!!

Arsenal2004 komentarzy: 413428.04.2024, 17:08

Raya ma 2 atuty, który są u niego najważniejszy czyli rozgrywanie i chłodna głowa, bo bramkarsko to jest po prostu średniakiem no jest niski. I dzisiaj zawiódł w tym czym jest teoretycznie najlepszy, nie można w taki sposób oddawać barmek przeciwnikowi. Żeby on rzeczywiście był pod aż taką presją, ale on miał duzo czasu na wybicie tej piłki lub podanie do kolegi z drużyny.

Garfield_pl komentarzy: 3092328.04.2024, 17:08

@FlameDood napisał: "Zwycięstwo mega cieszy ale jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że 4/5 takich meczy jak dzisiaj byśmy nie wygrali. Dzisiaj według mnie był ten jeden mecz. A najgorszej jest to, że tego meczu mogliśmy nie wygrać tylko dzięki naszym błędom bo kurczaki nie zagrały niczego imponującego."
Być może, ale dziś nie ma to znaczenia kompletnie, COYG!!

Marcel90 komentarzy: 835828.04.2024, 17:08

Tutaj byl głębszy plan Artety, oddal dwie bramki zeby Tottki uwierzyły, ze nie sa tacy słabi i spróbowali powalczyć na City

sidtsw komentarzy: 334928.04.2024, 17:07

Raya tak gra bo Arteta tak chce zeby tak gral i dlatego go kupilismy, wiem ze odwalil ale dla Artety to wkalkulowane ryzyko

Czeczenia komentarzy: 1255728.04.2024, 17:07

Całe szczęście, że Arsenal nie pogubił punktów w starciu z Arsenalem, bo Tott*nham dziś na stadion nie dotarł.

pablofan komentarzy: 261728.04.2024, 17:07

@FlameDood: tak też było w 1 spotkaniu. Sami im bramkę sprezentowaliśmy na remis. Z Chelsea było podobnie w części zimowej.

bobslej22 komentarzy: 841328.04.2024, 17:07

Przez tego Raye i końcówkę prawie się zesrałem w salonie z nerwow

minio7 komentarzy: 300728.04.2024, 17:07

Ja to się tak zastanawiam czy co poniektórych tutaj za każdy błąd w pracy szef łaja jak burą sukę że musicie się na tym Rayi wyżywać? Każdy popełnia błędy i każdy zasługuje na odrobinę wyrozumiałości. I tak możemy się cieszyć, że mamy bardzo solidnego człowieka między słupkami. Od czasów Lehmanna bardziej stabilnego bramkarza nie mieliśmy między słupkami. Warto chyba czasem docenić całokształt a nie przypierdzielać się o detale, z taką refleksją idę świętować 3 punkty j czekać aż City się wywróci i sobie głupi ryj rozwali COYG

Garfield_pl komentarzy: 3092328.04.2024, 17:07

@Topek napisał: "Dawno tak kuriozalnych goli dla przeciwnika nie było. Jakiś taki kabaret."
Miejmy nadzieję,że te błędy wykorzystane dziś były i reszta kolejek będzie git. Kury wciąż walczą z AV i to duży Plus, bo postawią się City, a City zagra inaczej niż my i kontry kur mogą działać tym bardziej. Teraz full skupienie na wisienki, na szczęście jest czas na odpoczynek.

Damper komentarzy: 296228.04.2024, 17:06

@Elastico07 napisał: "Ja mdlalem pod koniec meczu.Raya powinnien ponieść konsekwencje i usiąść od początku następnego sezonu!"

Co Ty bredzisz. Pijany?

pablofan komentarzy: 261728.04.2024, 17:06

@Topek: paradoksalnie uspokoilismy i przede wszystkim opanowaliśmy gre w drugiego połowie… do momentu wylewu Rayi i wejścia GM11.
Brazylijczyk jak dla mnie może już się nawet nie podnosić z ławki. Zero całkowite jeśli chodzi o przydatność dla zespołu.

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 328.04.2024, 17:05

Pamiętam jak włóczyłem się po lasach Sherwood I w oddali zobaczyłem stadion i wtedy zostałem kibicem Nottingham.

arsenallord komentarzy: 30186 newsów: 11728.04.2024, 17:05

Ostatnio pisałam że Endo z Evertonem dał najgorszą zmianę w tym sezonie Premier League. Martinelli dziś chciał nim powalczyć. W tym momencie wolałbym chyba Nelsona wpuścić.

FlameDood komentarzy: 166128.04.2024, 17:05

Oldgunner3 komentarzy: 1009128.04.2024, 17:05

@lukasz845: W póżnych 70 nie 80 1 mistrzostwo Anglii ,a 2 zwycięstwa w pucharze Europy.A w 2 połówce widać już było ,że mamy więcej w nogach niż kurczaczki no i św. Mikołaj w którego wcielił się Raya.

Garfield_pl komentarzy: 3092328.04.2024, 17:04

@Marcel90 napisał: "Dowieźli, ale strasznie niepotrzebna nerwówka"
Derby, najważniejsze od lat, presja, ale mamy to !! Ebac resztę, dziś tylko się cieszyć:D

Elastico07 komentarzy: 1286328.04.2024, 17:04

Przez najbliższe 3g jestem wielkim fanem.nothhingham jak daro lew

pablofan komentarzy: 261728.04.2024, 17:04

Dobrze, że to gówno co zagrali o obronie dziś nad nie obsralo. Raya powinien dostać strzał od kolegów w szatni na otrzeźwienie. Nie można cwaniaczyć będąc kur*a bramkarzem. Szczególnie, że gramy raz, że bardzo ważny mecz w szalenie istotnym momencie, to jeszcze o najwyższe cele! A zachowanie jak na sparingu. Ok, można rozgrywać od tyłu, wciągać ofensywę rywala, ale mając jaja na swoim miejscu i przede wszystkim plan awaryjny! Raya się zesral i zaczęło od niego walić ku*a. Z takim GK, to my możemy walczyć o puchar myszki miki, a nie o najważniejsze trofea. Edu i MA niech zrobią wszystko co w ich mocy by zawinąć tego Vicario do nas. Chłop się w totkach zmarnuje.
Cieszą 3 punkty, ale jestem przez te emocje kilka lat starszy.
Czas na city. Oby radość dziś nas już nie opuściła!

Topek komentarzy: 13996 newsów: 12628.04.2024, 17:04

Dawno tak kuriozalnych goli dla przeciwnika nie było. Jakiś taki kabaret. Ale na szczęście wytrzymaliśmy. Oby to był ostatni bład Rayi w tym sezonie.

Dzięki Havertz za te pierwszą polowe.

ksowa90 komentarzy: 152928.04.2024, 17:04

@Oldgunner3: dokładnie. Ja jestem tak upocony jakbym po schodach się przebiegł 2h

Marcinafc93 komentarzy: 32911 newsów: 128.04.2024, 17:04

Wygrana jest, ale w **** niedosyt, mecz pod pełną kontrolą i takie coś…
Strata punktów City jedynie mnie ukontentuje, o co będzie ciężko, walczyć Notthingham

Paul77 komentarzy: 1018528.04.2024, 17:03

@fabregas1987: mimo wszystko Raya nie jest bramkarzem na top. To taki Bartez, błazen z dużą dozą szczęścia.

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 328.04.2024, 17:03

Najważniejsze,że wygraliśmy i teraz trzeba skupić się na kolejnych spotkaniach. Strasznie dużo niedokładności która musi być zlikwidowana.

ozzy95 komentarzy: 2122 newsów: 128.04.2024, 17:03

Dobra panowie teraz grzecznie przebrać koszulki na te Nottingham i jedziemy.

Goooner1 komentarzy: 13328.04.2024, 17:03

50% spotkania na stojąco oglądałem. Muszę sobie czegoś polać żeby zeszło ciśnienie ze mnie.

Craz komentarzy: 365828.04.2024, 17:03

Raya powinien dostać w szatni liścia za taki głupi babol chłopa odcięło totalnie

Oldgunner3 komentarzy: 1009128.04.2024, 17:03

Przez Rayę straciełem dziś qpę zdrowia,całe szczęście ,że nie na darmo.3 piękne punkciki wywiezione.

Olczyck komentarzy: 113428.04.2024, 17:03

@Marzag: nie byłbym tego taki pewny na Old Trafford zawsze nam ciężko ale mam nadzieje ze bedzie jak mówisz

lukasz845 komentarzy: 456128.04.2024, 17:03

@arsenallord napisał: "Mówiłem już że od dziecka jestem fanem Nottingham Forest?"

Od lat 60-tych, gdy zdobyli 2 Puchary Europy

krzykus1990 komentarzy: 539428.04.2024, 17:03

City do końca ma jeszcze tyle wyjazdów co my w ogóle meczów

fabregas1987 komentarzy: 2603828.04.2024, 17:02

gdyby strzelili na 3:3 to chyba by Raye na taczkach wywiezli

Koroniarz komentarzy: 1031228.04.2024, 17:02

no Raya za często nam zawalał mecze niż ratował ale dzisiaj 3 pkt najważniejsze. Ciśniemy dalej na majstra !

arsenallord komentarzy: 30186 newsów: 11728.04.2024, 17:02

Mówiłem już że od dziecka jestem fanem Nottingham Forest?

krzykus1990 komentarzy: 539428.04.2024, 17:02

Dobrze , że strzelili 3 gole w pierwszej połowie uff. Jeszcze spacerek u siebie ciężki wyjazd na old trafford i na luzie ostatni mecz u siebie z Everonem

swistak86 komentarzy: 125828.04.2024, 17:02

Co jak co, przykro będzie jak nie wygramy ligi po takich cennych zwycięstwach z drużynami z top6 i tych pogromach z innymi

szermi komentarzy: 18028.04.2024, 17:01