Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Lamoreaux komentarzy: 355207.05.2024, 14:02

@3rdpitch napisał: "Seven Hag to definicja frauda. On tak manipuluje i nakręca makaron na uszy ze mógłby być adwokatem albo naganiać na piramidy finansowe"

Nie do końca. Bo powyżej pewnego pułapu IQ u odbiorcy takiego mitomaństwa, szybko wychodzi szydło z worka.

Mastec30 komentarzy: 695507.05.2024, 13:59

@damianARSENAL napisał: "Halo, pierwszy do odstrzelenia jest Nketiah, nie Jesus."

Oni są na równi do odstrzału

@damianARSENAL napisał: "Miałem wielkie nadzieje związane z Tomiyasu ale ten chłop to irytująca szklanka."

Jeszcze może dołączyć to jeszcze nic nie znaczy że raz go nie było. Saka nieraz to tydzień nie jest widoczny na treningu żeby potem jednak zagrać. A co by nie mówić Tomiyasu zdrowy to obecnie nasz najlepszy LO

Barney komentarzy: 2140807.05.2024, 13:57

bittersweetparis.com kupował ktoś może z tego sklepu jaka jakość bo bluza która mi się spodobała bardzo droga ?

3rdpitch komentarzy: 468807.05.2024, 13:53

pablofan komentarzy: 256607.05.2024, 13:48

@Womanizer: city ma możliwość gry na skrzydle Grealishem, doku, Silva, Fodenem czy nawet alvarezem. Dlatego jak wypada im jedno ogniwo mają kolejne, które jest w stanie je właściwie zastąpić. My na PS nie mamy nic konkretnego. Wenger też tak piłował jeden garnitur i każdy z nas dobrze wie jak to się kończy na dłuższą metę.

kaziu874 komentarzy: 683307.05.2024, 13:41

Manchester United have set a club record for the most defeats in a single Premier League season (13).

W niedzielę pomagamy łysemu Holendrowi w śrubowaniu rekordu porażek i ujemnego bilansu bramek.
#MuremZaTenHagiem

Barney komentarzy: 2140807.05.2024, 13:31

@damianARSENAL:

Obaj są do odstarzu jak będzie oferta to się nie ma co zastanawiać. Havertza plus nowy napastnik i starczy.

Nie możemy co roku tak fatalnie sprzedawać.trzeba coś zarobić bo zaraz ffp się za nas weźmie.

damianARSENAL komentarzy: 869707.05.2024, 13:19

Halo, pierwszy do odstrzelenia jest Nketiah, nie Jesus.

Barney komentarzy: 2140807.05.2024, 13:16

@Joker_224:

Jesusa bym sprzedał od razu za te minimum 55mln ,ale wydaje mi się ,że to ambitny gość i nie będzie chciał iść przed 30 do arabów.

Joker_224 komentarzy: 539007.05.2024, 13:04

Podobno Araby się zaczynają interesować naszym G. Jesusem, a dokładniej to lider ich drugiego poziomu rozgrywkowego Al-Qadisiyah. Ja bym się chyba pokusił o sprzedaż przy niezłej sumce

damianARSENAL komentarzy: 869707.05.2024, 13:00

Garfield_pl komentarzy: 3086807.05.2024, 12:59

Takehiro Tomiyasu is the ONLY player absent from Arsenal training at Sobha Realty Training Centre today, but ‘he could come later on’, while Bukayo Saka is wearing strapping on his leg.

@SkySportsNews

Traitor komentarzy: 10383 newsów: 2407.05.2024, 12:56

ale ten mecz bedzie mial emocje, jakby fulham zremisowalo.. :P

Gunner27 komentarzy: 54407.05.2024, 12:54

@damianARSENAL: To prawda. Old Trafford jest bardzo niewygodnym terenem do gry dla naszych

FlameDood komentarzy: 164907.05.2024, 12:54

@Adamarsenal1 napisał: "Według now.afc Tomiyasu jako jedyny nie wziął udziału w treningu, pewnie znowu kontuzja :/"
Oby nie. Mam nadzieję, że ten sezon dokończymy już trójką Tomi-Rice-Leo na lewej stronie.

Adamarsenal1 komentarzy: 335707.05.2024, 12:49

damianARSENAL komentarzy: 869707.05.2024, 12:44

Choćby nie wiem w jak słabiej formie byłoby United, to nam zawsze potrafią urwać punkty na Old Trafford

Joker_224 komentarzy: 539007.05.2024, 12:41

@Overmars84 napisał: "To nie znaczy, że teraz nie dadzą sobie rady"
no zsalahowałeś mnie trochę

Spejsik komentarzy: 361907.05.2024, 12:37

Patrząc na to co wyczyniała wczoraj obrona United, to w niedzielę może być ciekawie :p

Overmars84 komentarzy: 18307.05.2024, 12:37

@bizooon napisał: "Undav i Lookman już się raz od Premier League odbili. Olise sprawdzony kocur."

Undav wcale się nie odbił, tylko poszedł zbierać minuty i się ogrywać, a Arsenal to nie Brighton i tutaj byłby kocurem :)

kaziu874 komentarzy: 683307.05.2024, 12:29

@GunnersFan9 napisał: "Muły jakkolwiek by nie grały, to na nas zawsze mobilizują się na 200%"
Nie lekceważę united, ale 200% mobilizacji tego co wczoraj zobaczyłem to wciąż za mało żeby zagrozić maszynie Artety.

Womanizer komentarzy: 1013007.05.2024, 12:20

Olise jak ma kumatego agenta, to oferty Arsenalu nawet nie będą rozważać.
Saka nie ma zdrowia Tomiyasu. Można go zluzować na 600-700 minut w sezonie i to jest max. 3k minut Bukayo musi robić, żeby sie rozwijać.

GunnersFan9 komentarzy: 8715 newsów: 807.05.2024, 12:17

Kilka lat temu też jechaliśmy jako pewniaki do zwycięstwa z Manchesterem United a wygrana wybił nam małolat Rashford. Muły jakkolwiek by nie grały, to na nas zawsze mobilizują się na 200%

Overmars84 komentarzy: 18307.05.2024, 12:17

@pablofan napisał: "Osobiście chciałbym, aby do Arsenalu trafił Nico Williams i Joshua Kimmich"

To by było piękne, ale dla mnie nie realne

Kiepomen komentarzy: 447107.05.2024, 12:11

Też bym chciał Olise, ale na gościa nie ma szans bo na 100% by chciał grać w podstawie a na to nie ma u nas szans. Gdziekolwiek nie przejdzie, tam będzie 1 wyborem na skrzydle. Juz prędzej bym widział Eze, który jest mega uniwersalny (prawy lewy i srodkowy pomocnik) i potrzebujemy kogokolwiek, kto da nam zastępstwo w razie gdyby Odegard wypadł. Gość nie będzie wiecznie zdrowy

Overmars84 komentarzy: 18307.05.2024, 12:09

Ja bym jeszcze chętnie zobaczył u Nas Q. Timbera

artur759 komentarzy: 75007.05.2024, 12:08

@Be4Again: Z tego co patrzę na transfemakt to Olise zagrał w 37 meczach PL w sezonie 22/23, czyli opuścił jedno spotkanie ligowe. Chyba, że mają jakiś błąd w statystykach.

Overmars84 komentarzy: 18307.05.2024, 12:07

@Joker_224 napisał: "przecież jeden i drugi odbił się od EPL i to nie tak dawno"

To nie znaczy, że teraz nie dadzą sobie rady

Be4Again komentarzy: 378707.05.2024, 11:48

@artur759 napisał: "Akurat Olise w poprzednim sezonie opuścił tylko jedno spotkanie. Nie jest to Salah czy Rice pod względem zdrowia, jednak też nie przesadzałbym w drugą stronę i nie porównywał do Neto."

W sezonie 22/23 ma opuszczonych 13 spotkań CP - 135 dni! W sezonie 23/24 ma opuszczonych 8 spotkań CP - 60 dni. Łącznie w ciągu dwóch lat ma 195 dni spędzonych na leczeniu kontuzji. 60 mniej niż Neto w analogicznym czasie, jednak nadal jest to sporo zważywszy, że to problemy mięśniowe i to w tak młodym wieku.

Neto w tym samym czasie

ZielonyLisc komentarzy: 2032107.05.2024, 11:29

Mimo wszystko czuć obawy przez wyjazdem na OT, ten teren nigdy specjalnie nam nie leżał. Wierzę w chlopakow, że to zmienią

Dzulian komentarzy: 284807.05.2024, 11:22

@sWinny napisał: "Śmieszne jest to, że ludzie z united całą porażkę zrzucają na ten haga. Mocno mi się przypomina sytuacja z Arteta, który nas objął."

Różnica w tym że Arteta sprzątał po poprzednikach. A Łysy sprząta i po poprzednikach i po sobie. Kupił Casemiro za 70 mln, który w tym momencie jest pół emerytem i sie nadaje do odstrzału. Antony 95 mln, Hojlund niegotowy na poziom Premier League itd.

Nie można pomijać łysego, bo on sam swoimi transferami, po części to bagno stworzył.

pablofan komentarzy: 256607.05.2024, 11:13

@Barney: kontuzja, ale ponoć mało poważna więc pewnie z nami zagra.

pablofan komentarzy: 256607.05.2024, 11:09

@artur759: @Overmars84: czytam. Stąd zero wzmianki o Bruno, bo sam mnie nie jara.
Osobiście chciałbym, aby do Arsenalu trafił Nico Williams i Joshua Kimmich. Pierwszy jest bardzo uniwersalnym graczem, potrafi wygrywać pojedynki
1na1 Ina skrzydle i jest obunozny. Z kolei w BM jest taki burdel, że aż szkoda nie spróbować wyciągnąć takiego zawodnika na DP. Mental na światowym poziomie i dobrze organizuje grę i z pewnością gorszy od Jorginho
I Parteya nie będzie.
Uważam jeszcze, że Arsenal powinien zabezpieczyć LO i tutaj niestety nie mam własnego kandydata. Natomiast Ciekawa opcja wydaje się ten Goncalo Inacio ze sportingu, ale on to bardziej SO.
Z kolei na atak ten Sesko nie byłby zły gdy miał faktycznie zająć miejsce eddiego. Wydaje się być taka druga wersja Kaia.

Barney komentarzy: 2140807.05.2024, 11:06

Czemu Bruno wczoraj nie grał z nami zagra ?

Barney komentarzy: 2140807.05.2024, 10:49

To może Bowena na ławkę jeśli nie kosztował by fortune

sWinny komentarzy: 797607.05.2024, 10:48

To są lata zaniedbań, a widoczny jest tylko wierzchołek góry lodowej. Tutaj trzeba gruntownej przebudowy od samego dołu struktur praktycznie na każdym szczeblu.

No ale lepiej dla nas. Dalej niech myślą, że zmienią trenera i będzie git. I wrócą do czasów SAF

artur759 komentarzy: 75007.05.2024, 10:44

@Be4Again napisał: "Olise to ten sam problem co Neto... niby utalentowany z przebłyskami na piłkarza wielkiego formatu, ale te przebłyski są "gaszone" przez ciągłe kontuzje..."
Akurat Olise w poprzednim sezonie opuścił tylko jedno spotkanie. Nie jest to Salah czy Rice pod względem zdrowia, jednak też nie przesadzałbym w drugą stronę i nie porównywał do Neto. Wszystko zależy od ceny, jeśli rzeczywiście ma klauzule 50 mln euro, to warto ryzykować, bo umiejętności i potencjał ma znacznie ponad tę kwotę biorąc pod uwagę obecny rynek i ilość lewonożnych skrzydłowych.

Jednak jak ktoś napisał poniżej, raczej głupotą z strony Olise byłoby przychodzić do Arsenalu i rywalizować z Saką, który ma końskie zdrowie. Tym bardziej, że LFC zaraz będzie szukać kogoś za Salaha.

Be4Again komentarzy: 378707.05.2024, 10:22

Olise to ten sam problem co Neto... niby utalentowany z przebłyskami na piłkarza wielkiego formatu, ale te przebłyski są "gaszone" przez ciągłe kontuzje... Jeden i drugi co sezon połowę czasu spędza w szpitalu. Można się łudzić, że u nas w sumie byłby na rotacji i nie grałby tyle spotkań, ale znając nasze szczęście do urazów to by pewnie na co drugim treningu coś łapał...

Z tego powodu wolałbym zaryzykować może z kimś mniej ogranym w EPL, ale z lepszym zdrowiem. Kubo, Bakayoko z PSV czy nawet doświadczony Inaki Williams, który pewnie nie byłby dużo droższy od Nelsona, a do rotacji mógłby być kimś, kim jest dla nas obecnie Trossard.

Er4s komentarzy: 338407.05.2024, 10:19

Olise kot straszny ale wczoraj komentator mówił że chłopak gra 12 mecz w tym sezonie w wyjściowym składzie przez urazy…. Także troszeczkę kot w worku to jego zdrowie.

Er4s komentarzy: 338407.05.2024, 10:17

@artur759:
Chyba że Arteta gra z nami w gierki i faktycznie Jesus przy dobrej ofercie zrobi adios co mi się wydaje bardzo możliwe.
Zubimendi - takie słabiutkie demo Xabiego Alonso, nie wiem czy jest w jego grze coś co mogłoby wznieść Nas na wyższy poziom ale wiemy jak ewoluują piłkarze przy Artecie. Ja po tym co zobaczyłem w tym sezonie w przypadku Havertza już nigdy nie skrytykuje transferu Mikela i Edu przed zachodem słońca. Może Arteta widzi w nim nowego Rodriego.

Be4Again komentarzy: 378707.05.2024, 10:11

Panowie pośmieszkować można, ale UTD u siebie, zwłaszcza w meczu z topką, to bardzo niewygodny przeciwnik. Dla nich to będzie punkt honoru żeby wybić nam z głowy marzenia o mistrzostwie i będą się tym chełpić przez kolejne 5 lat.

Jesteśmy niekwestionowanym faworytem, ale nie raz już tak było, że jechaliśmy na OT w takiej roli i wracaliśmy z remisem lub niczym.

sidtsw komentarzy: 334107.05.2024, 10:06

Olise nie bedzie chciał przyjsc bo jest Saka na jego pozycji

artur759 komentarzy: 75007.05.2024, 10:06

@Barney napisał: "Ja chcę gyokeresa i olise"

Według mnie kupno zarówno napastnika jak i skrzydłowego jest praktycznie niemożliwe i nawet nw czy w praktyce byłoby dobre dla zespołu.

PS: Saka, Olise
N: Havertz, Jesus, Gyokeres
LS: Trossard, Martnelli

7 zawodników z dużymi ambicjami na 3 pozycje. Tu aż się prosi o niepotrzebne kwasy w szatni.

bizooon komentarzy: 730707.05.2024, 10:00

@Overmars84 napisał: "a jeśli chodzi o przód to Olise, jednak bardziej wolałbym Denisa Undava ze Stuttgartu lub Ademole Lookmana z Atalanty bo niestety Frimpong z Leverkusen nie będzie do wyjęcia"
Undav i Lookman już się raz od Premier League odbili. Olise sprawdzony kocur.

Dziadyga komentarzy: 865907.05.2024, 09:45

Oby tylko nie ten Zubimendi cały,oglądałem specjalnie kilka meczów żeby ocenic i albo zawsze tak gra albo Ja pechowo trafiałem,nic specjalnego ten gracz i jeszcze jakis płaczek,bo ciągle mówi,że sie nie wybiera nigdzie to po co nam taki,trafi do deszczowego Londynu bez rodziny i za rok bedzie chciał wracac a jak nawet nie wróci to nie pokaze swoich najlepszych stron na boisku.

Joker_224 komentarzy: 539007.05.2024, 09:07

@Overmars84: przecież jeden i drugi odbił się od EPL i to nie tak dawno

Overmars84 komentarzy: 18307.05.2024, 08:56

@Joker_224 napisał: "troll?"

Taki jak w Twoim avatarze? Bo nie rozumiem stwierdzenia

Overmars84 komentarzy: 18307.05.2024, 08:55

@pablofan napisał: ": nie rozumiem tego zainteresowania zubimendim… facet, to drugi Torreira, a wy wciąż o nim xd gość jest do skreślenia. Gdyby jeszcze jakaś wielka piłkę grał, to bym chciała rozumiał, ale według mnie, to nie jest zawodnik na Premier league."

Ja nie rozumiem akurat zainteresowania Bruno, gość jest jak zapalnik, drugi Xhaka, nie potrzebujemy takich piłkarzy, a Zubimendi też mnie nie przekonuje, ale odpowiedziałem na zapytanie który z tych dwóch, więc proszę Cię czytaj ze zrozumieniem wypowiedzi ;)

Barney komentarzy: 2140807.05.2024, 08:54

Ja chcę gyokeresa i olise mega fajny grajek tylko szklanka trochę. Arteta już wie lepiej kto mu pasuje do koncepcji

Joker_224 komentarzy: 539007.05.2024, 08:45

@Overmars84 napisał: "wolałbym Denisa Undava ze Stuttgartu lub Ademole Lookmana z Atalanty"