Nic, tylko podziwiać: Arsenal 6-0 Lyon!

Nic, tylko podziwiać: Arsenal 6-0 Lyon! 25.07.2015, 18:15, 746 komentarzy

Królowie wrócili do Londynu. Skąd to wiadomo? Wystarczy, że było się dziś świadkiem prawdziwej demolki na Emirates Stadium. Kat: Arsenal. Ofiara: Lyon. Wyrok: 6-0. Idealny występ, kilka pięknych goli, czyste konto, świetna gra w defensywie. Chwalić można wszystkich i każdego z osobna, ale na wyjątkowe uznanie zasłużyli Özil, Giroud, Chamberlain, Ramsey, Iwobi i Martinez.

Podopieczni Wengera w cudownym stylu zdobyli aż dziewięć punktów, zostawiając francuską ekipę bez ani jednego, obdarowując natomiast łzami. Już jutro The Gunners podejmą Wolfsburg i aż ciężko sobie wyobrażać, co się może wydarzyć...

Poniżej składy obu drużyn:

Arsenal: Martinez - Debuchy, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Coquelin (80' Hayden), Ramsey (63' Arteta), Oxlade-Chamberlain (71' Walcott), Özil (63' Cazorla) - Iwobi (63' Akpom), Giroud (71' Reine-Adelaide)

Lyon: Lopes - Zeffane, Rose, Umtiti, Jenssen - Gonalons, Ferri, Tolisso, Grenier (28' Fekir) - Njie, Lacazette

W 12. minucie piłkarze Lyonu przeprowadzili groźną akcję. Njie otrzymał podanie z pierwszej piłki od Lacazette'a, ale strzałem nie potrafił pokonać Martineza. Golkiper Arsenalu pewnie interweniował, nadal 0-0.

Minął kwadrans i swoją sytuację mieli gospodarze turnieju. Giroud uderzając, nie najlepiej trafił w piłkę, a próba piętą Mesuta się nie powiodła - Lopes złapał spokojnie futbolówkę. Po chwili Lindsay Rose został ukarany żółtym kartonikiem za faul na Coquelinie.

W 21. minucie Debuchy dośrodkował w pole karne na głowę Girouda, jednak strzał Francuza minął bramkę. Niedługo później kontuzji nabawił się Grenier i z grymasem na twarzy opuścił boisko. Zastąpił go Nabil Fekir.

The Gunners marnują świetną okazję! Ramsey posłał świetne podanie górą w szesnastkę do Özila, który zszedł z lewej części pola karnego do środka, ale jego strzał został przyblokowany...

Co się odwlecze, to nie uciecze! Mesut pięknie dośrodkowuje z rzutu wolnego, Giroud wyskakuje do piłki i głową pokonuje Lopesa, umieszczając futbolówkę w górnym rogu jego siatki! 1-0!

Chamberlain! Wspaniale! 34. minuta na zegarze, Arsenal wychodzi z kontrą, Giroud wykłada futbolówkę Alexowi, a ten uderzeniem po ziemi nie daje szans bramkarzowi wicemistrza Francji! 2-0!

CO TU SIĘ DZIEJE? Kilkadziesiąt sekund później Iwobi podwyższa na 3-0 po kombinacyjnej akcji! Młody skrzydłowy Arsenalu huknął bezlitośnie pod poprzeczkę i chyba więcej dodawać nie trzeba!

W 37. minucie żółtą kartką ukarany Jenssen. Stały fragment wykonany, Iwobi dopada do piłki, strzela gola, ale... sędzia pokazuje spalonego.

39. minuta i jest już 4-0! Mesut poczarował na skrzydle, podał po ziemi do Ramseya, a Walijczyk, korzystając z pomocy słupka, pokonał Lopesa!

Próbował Lacazette, próbował też Jenssen. Co z tego, skoro między słupkami londyńczyków stoi Martinez! Brawa za dwie ładne interwencje. Kartka dla Coquelina. Arbiter doliczył tylko 60 sekund i zaprosił nas na przerwę.

Mocny początek Arsenalu. Ox ruszył z futbolówką, ale jego uderzenie zostało przyblokowane. Rzut rożny, z którego nic nie wyniknęło.

Przyjezdni wyszli z szybkim atakiem, jednak Njie trafił tylko w boczną siatkę. To nie będzie dla nich miły wieczór. Giroud natomiast nie trafił w bramkę z bliskiej odległości po podaniu Gibbsa, a Debuchy z ostrego kąta strzelił prosto w Lopesa.

Uśmiech Mesuta może zwiastować tylko jedno - piątego gola dla londyńczyków w 62. minucie! Niemiec półwolejem z czternastu metrów trafił do siatki, a asystę zapisujemy Olivierowi Giroudowi!

Trzy roszady Wengera: Akpom za Iwobiego, Arteta za Özila, Cazorla w miejsce Ramseya.

Akpom przedarł się w pole karne, ale zagrożenia nie stworzył. Kolejne zmiany: Walcott zastąpił Chamberlaina, a Reine-Adelaide wszedł za Girouda. Przez kolejne minuty wiele się nie działo - Kanonierzy odpuścili, a ich rywale nieporadnie starali się osłodzić nieco to gorzkie popołudnie... Coquelin schodzi, wchodzi Hayden.

No i sześć! Rzut wolny dla Arsenalu. Mur podskakuje, Santi uderza po ziemi, piłka ląduje w bramce Lopesa!

Chuba Akpom był bliski wrzucenia biegu na siódmy, ale powstrzymał go słupek. Sędzia doliczył minutę, a po jej upłynięciu zakończył spotkanie.

Emirates CupOlimpique LyonRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
SoKoLAFC komentarzy: 26625.07.2015, 19:03

santiii

Oldgunner3 komentarzy: 982425.07.2015, 19:03

Taką skuteczność mieć w lidze - to byłoby to!

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.07.2015, 19:03

Z Singapurem też strzelił niespodziewanie po ziemi.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 125.07.2015, 19:02

Santi Cazorla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Doktor komentarzy: 770625.07.2015, 19:00

Polska pewnie będzie faworytem grupy wg bukmacherów. Byle tego nie spiepszyć teraz, Rumuni nie mają już żadnego Mutu, w sumie nie przychodzi mi do głowy nikt ciekawy, Duńczycy poza Lordem także, nie są to kadry mocniejsze od Szkotów w każdym razie, więc jest dobrze.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9225.07.2015, 19:00

Żiru nawet by w piłke nie trafił!

Z Armenią będzie ciężko, dania może nam sprawić problemy, ale powinniśmy tą grupę wygrać

Mihex komentarzy: 2360425.07.2015, 19:00

Strach pomyśleć co się dzieje z grupą D xO Albo Austria, albo Walia wejdzie.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 125.07.2015, 18:59

Polska, Rumunia, Dania, Armenia, Kazachstan i Czarnogóra. Dzięki Bierhoff i Kerzhakov!

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.07.2015, 18:59

Nie jest zła ta grupa. Spokojnie można z 1. miejsca awansować.

Kowal96 komentarzy: 1759125.07.2015, 18:59