Nic, tylko podziwiać: Arsenal 6-0 Lyon!

Nic, tylko podziwiać: Arsenal 6-0 Lyon! 25.07.2015, 18:15, 746 komentarzy

Królowie wrócili do Londynu. Skąd to wiadomo? Wystarczy, że było się dziś świadkiem prawdziwej demolki na Emirates Stadium. Kat: Arsenal. Ofiara: Lyon. Wyrok: 6-0. Idealny występ, kilka pięknych goli, czyste konto, świetna gra w defensywie. Chwalić można wszystkich i każdego z osobna, ale na wyjątkowe uznanie zasłużyli Özil, Giroud, Chamberlain, Ramsey, Iwobi i Martinez.

Podopieczni Wengera w cudownym stylu zdobyli aż dziewięć punktów, zostawiając francuską ekipę bez ani jednego, obdarowując natomiast łzami. Już jutro The Gunners podejmą Wolfsburg i aż ciężko sobie wyobrażać, co się może wydarzyć...

Poniżej składy obu drużyn:

Arsenal: Martinez - Debuchy, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Coquelin (80' Hayden), Ramsey (63' Arteta), Oxlade-Chamberlain (71' Walcott), Özil (63' Cazorla) - Iwobi (63' Akpom), Giroud (71' Reine-Adelaide)

Lyon: Lopes - Zeffane, Rose, Umtiti, Jenssen - Gonalons, Ferri, Tolisso, Grenier (28' Fekir) - Njie, Lacazette

W 12. minucie piłkarze Lyonu przeprowadzili groźną akcję. Njie otrzymał podanie z pierwszej piłki od Lacazette'a, ale strzałem nie potrafił pokonać Martineza. Golkiper Arsenalu pewnie interweniował, nadal 0-0.

Minął kwadrans i swoją sytuację mieli gospodarze turnieju. Giroud uderzając, nie najlepiej trafił w piłkę, a próba piętą Mesuta się nie powiodła - Lopes złapał spokojnie futbolówkę. Po chwili Lindsay Rose został ukarany żółtym kartonikiem za faul na Coquelinie.

W 21. minucie Debuchy dośrodkował w pole karne na głowę Girouda, jednak strzał Francuza minął bramkę. Niedługo później kontuzji nabawił się Grenier i z grymasem na twarzy opuścił boisko. Zastąpił go Nabil Fekir.

The Gunners marnują świetną okazję! Ramsey posłał świetne podanie górą w szesnastkę do Özila, który zszedł z lewej części pola karnego do środka, ale jego strzał został przyblokowany...

Co się odwlecze, to nie uciecze! Mesut pięknie dośrodkowuje z rzutu wolnego, Giroud wyskakuje do piłki i głową pokonuje Lopesa, umieszczając futbolówkę w górnym rogu jego siatki! 1-0!

Chamberlain! Wspaniale! 34. minuta na zegarze, Arsenal wychodzi z kontrą, Giroud wykłada futbolówkę Alexowi, a ten uderzeniem po ziemi nie daje szans bramkarzowi wicemistrza Francji! 2-0!

CO TU SIĘ DZIEJE? Kilkadziesiąt sekund później Iwobi podwyższa na 3-0 po kombinacyjnej akcji! Młody skrzydłowy Arsenalu huknął bezlitośnie pod poprzeczkę i chyba więcej dodawać nie trzeba!

W 37. minucie żółtą kartką ukarany Jenssen. Stały fragment wykonany, Iwobi dopada do piłki, strzela gola, ale... sędzia pokazuje spalonego.

39. minuta i jest już 4-0! Mesut poczarował na skrzydle, podał po ziemi do Ramseya, a Walijczyk, korzystając z pomocy słupka, pokonał Lopesa!

Próbował Lacazette, próbował też Jenssen. Co z tego, skoro między słupkami londyńczyków stoi Martinez! Brawa za dwie ładne interwencje. Kartka dla Coquelina. Arbiter doliczył tylko 60 sekund i zaprosił nas na przerwę.

Mocny początek Arsenalu. Ox ruszył z futbolówką, ale jego uderzenie zostało przyblokowane. Rzut rożny, z którego nic nie wyniknęło.

Przyjezdni wyszli z szybkim atakiem, jednak Njie trafił tylko w boczną siatkę. To nie będzie dla nich miły wieczór. Giroud natomiast nie trafił w bramkę z bliskiej odległości po podaniu Gibbsa, a Debuchy z ostrego kąta strzelił prosto w Lopesa.

Uśmiech Mesuta może zwiastować tylko jedno - piątego gola dla londyńczyków w 62. minucie! Niemiec półwolejem z czternastu metrów trafił do siatki, a asystę zapisujemy Olivierowi Giroudowi!

Trzy roszady Wengera: Akpom za Iwobiego, Arteta za Özila, Cazorla w miejsce Ramseya.

Akpom przedarł się w pole karne, ale zagrożenia nie stworzył. Kolejne zmiany: Walcott zastąpił Chamberlaina, a Reine-Adelaide wszedł za Girouda. Przez kolejne minuty wiele się nie działo - Kanonierzy odpuścili, a ich rywale nieporadnie starali się osłodzić nieco to gorzkie popołudnie... Coquelin schodzi, wchodzi Hayden.

No i sześć! Rzut wolny dla Arsenalu. Mur podskakuje, Santi uderza po ziemi, piłka ląduje w bramce Lopesa!

Chuba Akpom był bliski wrzucenia biegu na siódmy, ale powstrzymał go słupek. Sędzia doliczył minutę, a po jej upłynięciu zakończył spotkanie.

Emirates CupOlimpique LyonRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
Doktor komentarzy: 770625.07.2015, 20:09

@new_star

Ale to raczej nic nie zmienia co do sytuacji Liverpoolu. Było chyba po prostu od początku takie założenie. Są w LM, ale nie mają żadnych korzyści związanych z losowaniem. UEFA wtedy bodajże zrobiła dla nich wielki wyjątek, tego nie było w prawie, bo dotychczas taka sytuacja była abstrakcyjna.

Później to się zmieniło, w sezonie 2012/2013 Chelsea zajęła szóste miejsce w lidze, lecz w LM zajęła miejsce czwartego Tottenhamu. Od tego sezonu jednak zmieniają się przepisy i zwycięzca LM/LE dostanie się do LM, gdyby się nie zakwalifikował w lidze.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.07.2015, 20:08

Marzag
No i rozpętałeś burzę.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9225.07.2015, 20:08

Jak nudnym trzeba być człowiekiem, żeby czepiać się takich błędów? Jak trzeba nie mieć życia aby to robić? Tylko ten nie popełnia błędów kto nic nie robi.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 125.07.2015, 20:07

Doktor, Benzema to porównywalny poziom do Girouda, tylko że mają inne atuty. Nie grzeszy skutecznością.

Doktor komentarzy: 770625.07.2015, 20:06

Auba nie przyjdzie, bo nie da drużynie tyle co Ozil czy Sanchez. Po prostu, Wenger chce kogoś, kto znacznie usprawni grę, a Gabończyk tego mu nie da.

Suarez, Ibrahimović, Lewandowski, Aguero - półka raczej nieosiągalna, a pewnie Wenga nalegałby na kogoś takiego.

Z innych grajków do głowy przychodzi mi Benzema, Costa, Rooney czy Cavani, choć do tego ostatniego mam wątpliwości. Innych grajków Wenger raczej chciał nie będzie, jeśli chodzi o typowych napastników, a żaden z powoższych poza Urusem jest raczej nie do wyciągnięcia. Jeśli Lacazette miałby przyjść, to już pewnie byłoby o tym bardzo głośno dawno temu. Dlatego liczę na Reusa i raczej nie widzę innej alternatywy.

Pamiętajmy, że Sanchez czy Ozil przyszli z Realu czy Barcelony w momentach, gdy te potrzebowały coś zmienić. W słabszych klubach dobrych napastników jest jak na lekarstwo, a w lepszych musi być odpowiednia okazja do ich wyciągnięcia. Ozil (Bale), Sanchez (Suarez) - po prostu, trzeba czekać.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40025.07.2015, 20:06

Tak, to tam nagrywali te pamietniki, ale nie ogladam takich programow.

W sumie sie nie dziwie ze wlasnie tutaj to nagrywali - to idealne mirjsce na taki program :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29725.07.2015, 20:02

Simplle

nagrywali

new_star komentarzy: 6853 newsów: 925.07.2015, 20:02

Doktor

być może, ale Everton nie przeszedł eliminacji i nie było go w fazie grupowej.

Dancer

Rozumiem, w takim razie dobrej zabawy :D

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.07.2015, 20:01

Doktor
No tak może być, że przyjdzie skrzydłowy.

Dancer
A tam nie nagrywali pamiętników z wakacji?

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 125.07.2015, 20:00

Aubameyang strzelił Juve, brać go. Ogólnie gra fajnie

Doktor komentarzy: 770625.07.2015, 20:00

@simpllemann

A czy sam Wenger chce napastnika? Pewnie chce, przecież bardzo nalegał swego czasu na Suareza pomimo posiadania Girouda i Walcotta. Tylko chce kogoś lepszego, a takich trudno na rynku znaleźć. Giroudów (chodzi o poziom) na rynku jest kilku, Lewandowskich jak lwów na wolności w Polsce.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40025.07.2015, 19:59

Dzieki za odpowiedzi

Arsenal159

Oj, w Hiszpanii (a przynajmniej Lloret de Mar) sie nie wypoczywa :D ale tak czy inaczej jest świetnie. Jutro jadę na Camp Nou, zrobic sobie zdjęcie z Suarezem.

Doktor komentarzy: 770625.07.2015, 19:58

Oby nie. Nawet jeśli nie będzie Lewandowskich i Benzemów, to jakiś Reus mógłby wpaść.

Doktor komentarzy: 770625.07.2015, 19:57

@new_star

Nie, nie łapało się. Łapały się cztery, Liverpool dostał wyjątek od UEFA, bo wygrał LM, grał od pierwszej rundy eliminacji (nawet Polska zaczyna od drugiej) z jakimiś maltańskimi czy azerskimi drużynami.

W sensie - na Live bardziej się patrzono jak na ubiegłorocznego trumfatora niż na zespół angielski w kontekście losowania grup. Bo cztery inne już były. Tak mi się wydaje, lecz zaznaczam, że mogę się mylić, mały wtedy byłem i nie wszystko pamiętam.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185225.07.2015, 19:57

Meczu z evertonem tez ne obejrzalem bo nie mialem internetu. Dobrze ze nie ma teraz ligi

thide komentarzy: 32389 newsów: 185225.07.2015, 19:56

Fajnie. Ogladalem mcz do ok 23 minuty a potem burza az do teraz...

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 125.07.2015, 19:55

na*

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29725.07.2015, 19:55

Rozumiem, ale każdemu może zdarzyć się błąd. Tak jak już C4F pisał, w ciągu paru minut padło 3 bramki, więc napisał to przypadkiem. Zostało już to zmienione, więc chyba nie ma powodu do robienia zamieszania.

Doktor komentarzy: 770625.07.2015, 19:55

Właśnie, bramki. Ale słaba gra wychodzi później w najważniejszych meczach sezonu. Był taki okres, gdy Walcott przykładowo zagrał dwa mecze słabe po czym w trzecim strzelał gola. I tak cały czas, a ludzie raz go hejtowali, a raz nosili na rękach.

ma sport1 jak ktoś ma leci mecz BVB-Juve

new_star komentarzy: 6853 newsów: 925.07.2015, 19:54

Doktor

wtedy jeszcze w ogóle do LM łapało się 5 drużyn z Anglii, tylko, że 1-2 miejsca bez eliminacji, a 3-5 musieli przejść eliminacje.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 125.07.2015, 19:54

Doktor, Przypadek? Po prostu miał troszkę szczęścia, ale pozycję do strzału głową sobie ładną wyrobił i był z tego gol. Co do podania do oxa, to ładnie przytrzymał piłkę i poczekał aż ox się znajdzie w odpowiednim miejscu, podanie przy golu Ozila w jego stylu, zastanawiam się czemu przeciwnicy tak rzadko potrafią zapobiec takim jego podaniom. Ogółem można było na niego dziś liczyć.

Mihex komentarzy: 2360425.07.2015, 19:53

arsenal159
W momencie jak czytałem był mistrz Francji, dlatego przepisałem.

lays komentarzy: 3987125.07.2015, 19:53

Super mecz, ale pamietajcie, że to tylko EC. Rok temu Sanogo strzelil 4 gole Benfice. Ile trafil w calym sezonie? 1 gola z BVB

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.07.2015, 19:53

Doktor
Jeśli ma to przynosić bramki to niech gra słabo.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29725.07.2015, 19:52

Przecież jest poprawione - wicemistrza Francji.

Doktor komentarzy: 770625.07.2015, 19:52

@sebastix11

I tu się już popisał, dlatego już tego nie wypomniałem, ładne i przytomne zagranie. A poza tym - słabo.

Masta komentarzy: 16425.07.2015, 19:52

@Kanonier204

Dzieki wielkie!

Doktor komentarzy: 770625.07.2015, 19:51

@new_star

W tym sezonie Live było piąte w lidze za Arsenalem, United, Chelsea i Evertonem i UEFA bodajże zrobiła wyjątek i za zwycięstwo w LM pozwoliła im grać w eliminacjach. Pewnie dlatego mogli trafić do dowolnego koszyka.

Teraz też grupy są tak ustawiane, by dwa zespoły z Anglii trafiały do A, B, C lub D i dwa inne do E, F, G i H. Chodzi o transmisje telewizyjne, poza tym UEFA raczej nieprzychylnie podchodzi do sytuacji, w których dwa zespoły z jednego miasta będą grały w tym samym momencie. Podobnie FA, ale tu trzeba pogodzić Londyn, więc z reguły gdy Arsenal gra u siebie, to Tottenham ma wyjazd.

Mihex

Kolejny. W którym momencie go poniosło niby? Napisał jak było, ładna akcja, strzał też fajny, więc o co chodzi?

Mihex komentarzy: 2360425.07.2015, 19:48

Chamberlain! Wspaniale! 34. minuta na zegarze, Arsenal wychodzi z kontrą, Giroud wykłada futbolówkę Alexowi, a ten uderzeniem po ziemi nie daje szans bramkarzowi mistrza Francji! 2-0!

Redaktora chyba poniosło :p

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 425.07.2015, 19:48

*niż

Doktor komentarzy: 770625.07.2015, 19:48

@Marzag

Bo Giroud zagrał słaby mecz, gol strzelony barkiem to przypadek, a asysta do Oxa no... gdyby tak nie podał, to by posypały się na niego gromy, tego nie mógł spieprzyć.

Cała reszta była po prostu słaba.

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 425.07.2015, 19:45

Boję się tylko, że dzisiaj grała podstawowa obrona, czyli Gibbs wyjdzie na CFC. Tylko z jakiego powodu, skoro jest słabszy nie Nacho. Monreal na wylocie?

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 125.07.2015, 19:44

Gnabry zagrał ekstra mecz 2 sezony temu ze Swansea, strzelił gola i chyba zaliczył asystę

shark31 komentarzy: 601325.07.2015, 19:44

imprecis ze co? Przeciez Gnabry/Akpom nawet teraz nie maja najmniejszych szans zagrac.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29725.07.2015, 19:43

Dancer

Zawaliście. Lepiej niż Akpom na pewno. Ma dobrze przyspieszenie, pare razy fajnie się uwolnił, no i mega drybling. Raz przedryblował dwóch obrońców Lyonu i prawie asystował, bo Akpom strzelił w poprzeczkę. Naprawdę gracz zapowiada się bardzo ciekawie.

Jak tam wypoczynek?

new_star komentarzy: 6853 newsów: 925.07.2015, 19:43

Tak poza meczem, zastanawia mnie fakt, dlaczego Live i Chelsea była razem w grupie w LM w sezonie 2005/2006?

moomin komentarzy: 82025.07.2015, 19:43

Gnabry? Poziom Theo i Oxa?

Przeciez ten chlopak nie pokazal jeszcze absolutnie nic, pare razy celnie podal i minal jakis dwoch obroncow na krzyz. Mozliwe, ze jest bardzo utalentowany i kiedys bedzie gral jak oni albo i lepiej, ale narazie takie mowienie jest co najwyzej smieszne.

DontCry komentarzy: 760825.07.2015, 19:43