Nic, tylko podziwiać: Arsenal 6-0 Lyon!

Nic, tylko podziwiać: Arsenal 6-0 Lyon! 25.07.2015, 18:15, 746 komentarzy

Królowie wrócili do Londynu. Skąd to wiadomo? Wystarczy, że było się dziś świadkiem prawdziwej demolki na Emirates Stadium. Kat: Arsenal. Ofiara: Lyon. Wyrok: 6-0. Idealny występ, kilka pięknych goli, czyste konto, świetna gra w defensywie. Chwalić można wszystkich i każdego z osobna, ale na wyjątkowe uznanie zasłużyli Özil, Giroud, Chamberlain, Ramsey, Iwobi i Martinez.

Podopieczni Wengera w cudownym stylu zdobyli aż dziewięć punktów, zostawiając francuską ekipę bez ani jednego, obdarowując natomiast łzami. Już jutro The Gunners podejmą Wolfsburg i aż ciężko sobie wyobrażać, co się może wydarzyć...

Poniżej składy obu drużyn:

Arsenal: Martinez - Debuchy, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Coquelin (80' Hayden), Ramsey (63' Arteta), Oxlade-Chamberlain (71' Walcott), Özil (63' Cazorla) - Iwobi (63' Akpom), Giroud (71' Reine-Adelaide)

Lyon: Lopes - Zeffane, Rose, Umtiti, Jenssen - Gonalons, Ferri, Tolisso, Grenier (28' Fekir) - Njie, Lacazette

W 12. minucie piłkarze Lyonu przeprowadzili groźną akcję. Njie otrzymał podanie z pierwszej piłki od Lacazette'a, ale strzałem nie potrafił pokonać Martineza. Golkiper Arsenalu pewnie interweniował, nadal 0-0.

Minął kwadrans i swoją sytuację mieli gospodarze turnieju. Giroud uderzając, nie najlepiej trafił w piłkę, a próba piętą Mesuta się nie powiodła - Lopes złapał spokojnie futbolówkę. Po chwili Lindsay Rose został ukarany żółtym kartonikiem za faul na Coquelinie.

W 21. minucie Debuchy dośrodkował w pole karne na głowę Girouda, jednak strzał Francuza minął bramkę. Niedługo później kontuzji nabawił się Grenier i z grymasem na twarzy opuścił boisko. Zastąpił go Nabil Fekir.

The Gunners marnują świetną okazję! Ramsey posłał świetne podanie górą w szesnastkę do Özila, który zszedł z lewej części pola karnego do środka, ale jego strzał został przyblokowany...

Co się odwlecze, to nie uciecze! Mesut pięknie dośrodkowuje z rzutu wolnego, Giroud wyskakuje do piłki i głową pokonuje Lopesa, umieszczając futbolówkę w górnym rogu jego siatki! 1-0!

Chamberlain! Wspaniale! 34. minuta na zegarze, Arsenal wychodzi z kontrą, Giroud wykłada futbolówkę Alexowi, a ten uderzeniem po ziemi nie daje szans bramkarzowi wicemistrza Francji! 2-0!

CO TU SIĘ DZIEJE? Kilkadziesiąt sekund później Iwobi podwyższa na 3-0 po kombinacyjnej akcji! Młody skrzydłowy Arsenalu huknął bezlitośnie pod poprzeczkę i chyba więcej dodawać nie trzeba!

W 37. minucie żółtą kartką ukarany Jenssen. Stały fragment wykonany, Iwobi dopada do piłki, strzela gola, ale... sędzia pokazuje spalonego.

39. minuta i jest już 4-0! Mesut poczarował na skrzydle, podał po ziemi do Ramseya, a Walijczyk, korzystając z pomocy słupka, pokonał Lopesa!

Próbował Lacazette, próbował też Jenssen. Co z tego, skoro między słupkami londyńczyków stoi Martinez! Brawa za dwie ładne interwencje. Kartka dla Coquelina. Arbiter doliczył tylko 60 sekund i zaprosił nas na przerwę.

Mocny początek Arsenalu. Ox ruszył z futbolówką, ale jego uderzenie zostało przyblokowane. Rzut rożny, z którego nic nie wyniknęło.

Przyjezdni wyszli z szybkim atakiem, jednak Njie trafił tylko w boczną siatkę. To nie będzie dla nich miły wieczór. Giroud natomiast nie trafił w bramkę z bliskiej odległości po podaniu Gibbsa, a Debuchy z ostrego kąta strzelił prosto w Lopesa.

Uśmiech Mesuta może zwiastować tylko jedno - piątego gola dla londyńczyków w 62. minucie! Niemiec półwolejem z czternastu metrów trafił do siatki, a asystę zapisujemy Olivierowi Giroudowi!

Trzy roszady Wengera: Akpom za Iwobiego, Arteta za Özila, Cazorla w miejsce Ramseya.

Akpom przedarł się w pole karne, ale zagrożenia nie stworzył. Kolejne zmiany: Walcott zastąpił Chamberlaina, a Reine-Adelaide wszedł za Girouda. Przez kolejne minuty wiele się nie działo - Kanonierzy odpuścili, a ich rywale nieporadnie starali się osłodzić nieco to gorzkie popołudnie... Coquelin schodzi, wchodzi Hayden.

No i sześć! Rzut wolny dla Arsenalu. Mur podskakuje, Santi uderza po ziemi, piłka ląduje w bramce Lopesa!

Chuba Akpom był bliski wrzucenia biegu na siódmy, ale powstrzymał go słupek. Sędzia doliczył minutę, a po jej upłynięciu zakończył spotkanie.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 926.07.2015, 00:44

Aż dziwne, ze Chelsea z takim składem przegrywa. Dla mnie skład lepszy niż "Paryzan".

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.07.2015, 00:42

New star
Zlatan strzelił gola.

Begovic ratuje terax. Lucas zadziałał nie ma co..

Mihex komentarzy: 2360426.07.2015, 00:40

new_star
Z misternym planem BPL. MCity i CFC niszczą ten starannie zaplanowany... plan.

bialysul komentarzy: 369926.07.2015, 00:40

z honorem bpl...;)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29726.07.2015, 00:40

Dopiero teraz wszedłem na laptopa, patrzę na skład Chelsea. Mourinho dał zagrać Mosesowi? Wow.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 926.07.2015, 00:37

Kanonier204

z czym?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.07.2015, 00:34

I uj bombki strzelil.

bialysul komentarzy: 369926.07.2015, 00:34

Co Reus zrobil...:) niby tak proste a tak zaskakujace zeby w takiej sytuacji zachowac spokoj...masakra

majac jego i Sancheza na skrzydlach wystarczy nam Giroud do zbijania pilek...;)

ciekawe ile w tym prawdy ze AFC chce sciagnac Reusa

Mihex komentarzy: 2360426.07.2015, 00:29

No i gdzie ci hejterzy EPL? W nic nieznaczących meczach umiemy grać. My wałek z Lyonu, MU zwałkowało Barcę, Real akurat zniszczył szejków, ale to norma. Teraz niech Czelsi wygra z szejkami i git. Potem zmienić status LM na towarzyski i można podbijać świat.

maciekbe komentarzy: 1245826.07.2015, 00:28

ten Stambouli w PSG to dla mnie zagadka...on coś kozaczył w kurniku, coś mnie ominęło?

lays komentarzy: 3987126.07.2015, 00:26

Ciekawe jakim składem jutro wyjdziemy... Wenger da tych samych graczy co grali dzis prawie 90 min?

Cech-Bellerin-Chambers-Gabriel-Monreal-Jack-Ramsey-Walcott-Cazorla- ... - Akpom

Cos takiego czuje

lays komentarzy: 3987126.07.2015, 00:22

Chcialbym by Arsenal zagral tez taki mecz jak ten co teraz trwa... z takim typowym topem najlepiej w USA.

Oszukali mnie!

Vipleague i inne zobaczcie. Tak to jest jak podają takie linki. AFC czy United bez problemu a teraz widać jakieś cyrki.

amadi00 komentarzy: 25826.07.2015, 00:05

Dobrze by było jak by Reus trafił do nas :)

youtube.com/watch?v=_33NQpyF0Rw
vipboxtv.co/football/310541/1/chelsea-vs-paris-saint-germain-live-stream-online.html
hdfree.tv/hd/hd1.php
streamking.org/sky-sports-1-live-stream.html
ibrodtv.net/ibrodtv10.html

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.07.2015, 00:01

3:1

Ze Januzaj trafil! Brawo mlody Belgu! :)

bialysul
To pewnie wina słynnego handicapu, który rzekomo nie ma miejsca w Fifie, a jednak mi też się srebrnym składem gra dużo lepiej niż złotym przemieszanym z informami i motm/tots.

kelob komentarzy: 86225.07.2015, 23:51

maciej

Tak. Śledziłem kcom od bardzo dawna, czytając newsy i komenty. Tak jakoś bolek-filozof i jego komentarze mi się rzuciły w oczy i sobie to konto założyłem na chwilę, ale jakoś zostałem ;]

bialysul komentarzy: 369925.07.2015, 23:51

nie pamietam zebym to kiedys widzial;) heh

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698225.07.2015, 23:47

O Aurier! pamiętam jak do nas miał dojść.

bialysul komentarzy: 369925.07.2015, 23:47

nie panowie w fut gram ostatnio tylko srebrnymi...

przykladowo:
futhead.com/15/squads/37290190/

mimo zlabszego zgrania gra mi sie nimi swietnie mam zlote hybrydy np.

Reus/Higuain/Cuardado/Gundogan/Tevez/Pogba/Alaba/Boateng/Chielini/Lichsteiner/ na 100 chem ale gra mi sie nimi gorzej;P

z tymi skladami chodzilo mi bardziej o ewentualna rzeczywistosc;)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.07.2015, 23:46

Stambouli w skladzie przeciwko Chelsea.

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 425.07.2015, 23:46

80 minuta meczu barca - MU, Barca wpuscila pełno młodzikow a Samper siedzi. Ciekawe.

lays komentarzy: 3987125.07.2015, 23:46

Gnabry to juz wgl przepada ostatnio... zamiast grac to w tamtym sez tlyu mlodych pogralo cos, nawet w LM z Galatą. Żenada, zapowiadal sie tak mega.

Fanatic komentarzy: 599125.07.2015, 23:45

Uuu MU zaszpanowali rispekt dla nich, chociaż w towarzyskim turnieju Angielski zespół błysnąl.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35525.07.2015, 23:44