Nic, tylko podziwiać: Arsenal 6-0 Lyon!

Nic, tylko podziwiać: Arsenal 6-0 Lyon! 25.07.2015, 18:15, 746 komentarzy

Królowie wrócili do Londynu. Skąd to wiadomo? Wystarczy, że było się dziś świadkiem prawdziwej demolki na Emirates Stadium. Kat: Arsenal. Ofiara: Lyon. Wyrok: 6-0. Idealny występ, kilka pięknych goli, czyste konto, świetna gra w defensywie. Chwalić można wszystkich i każdego z osobna, ale na wyjątkowe uznanie zasłużyli Özil, Giroud, Chamberlain, Ramsey, Iwobi i Martinez.

Podopieczni Wengera w cudownym stylu zdobyli aż dziewięć punktów, zostawiając francuską ekipę bez ani jednego, obdarowując natomiast łzami. Już jutro The Gunners podejmą Wolfsburg i aż ciężko sobie wyobrażać, co się może wydarzyć...

Poniżej składy obu drużyn:

Arsenal: Martinez - Debuchy, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Coquelin (80' Hayden), Ramsey (63' Arteta), Oxlade-Chamberlain (71' Walcott), Özil (63' Cazorla) - Iwobi (63' Akpom), Giroud (71' Reine-Adelaide)

Lyon: Lopes - Zeffane, Rose, Umtiti, Jenssen - Gonalons, Ferri, Tolisso, Grenier (28' Fekir) - Njie, Lacazette

W 12. minucie piłkarze Lyonu przeprowadzili groźną akcję. Njie otrzymał podanie z pierwszej piłki od Lacazette'a, ale strzałem nie potrafił pokonać Martineza. Golkiper Arsenalu pewnie interweniował, nadal 0-0.

Minął kwadrans i swoją sytuację mieli gospodarze turnieju. Giroud uderzając, nie najlepiej trafił w piłkę, a próba piętą Mesuta się nie powiodła - Lopes złapał spokojnie futbolówkę. Po chwili Lindsay Rose został ukarany żółtym kartonikiem za faul na Coquelinie.

W 21. minucie Debuchy dośrodkował w pole karne na głowę Girouda, jednak strzał Francuza minął bramkę. Niedługo później kontuzji nabawił się Grenier i z grymasem na twarzy opuścił boisko. Zastąpił go Nabil Fekir.

The Gunners marnują świetną okazję! Ramsey posłał świetne podanie górą w szesnastkę do Özila, który zszedł z lewej części pola karnego do środka, ale jego strzał został przyblokowany...

Co się odwlecze, to nie uciecze! Mesut pięknie dośrodkowuje z rzutu wolnego, Giroud wyskakuje do piłki i głową pokonuje Lopesa, umieszczając futbolówkę w górnym rogu jego siatki! 1-0!

Chamberlain! Wspaniale! 34. minuta na zegarze, Arsenal wychodzi z kontrą, Giroud wykłada futbolówkę Alexowi, a ten uderzeniem po ziemi nie daje szans bramkarzowi wicemistrza Francji! 2-0!

CO TU SIĘ DZIEJE? Kilkadziesiąt sekund później Iwobi podwyższa na 3-0 po kombinacyjnej akcji! Młody skrzydłowy Arsenalu huknął bezlitośnie pod poprzeczkę i chyba więcej dodawać nie trzeba!

W 37. minucie żółtą kartką ukarany Jenssen. Stały fragment wykonany, Iwobi dopada do piłki, strzela gola, ale... sędzia pokazuje spalonego.

39. minuta i jest już 4-0! Mesut poczarował na skrzydle, podał po ziemi do Ramseya, a Walijczyk, korzystając z pomocy słupka, pokonał Lopesa!

Próbował Lacazette, próbował też Jenssen. Co z tego, skoro między słupkami londyńczyków stoi Martinez! Brawa za dwie ładne interwencje. Kartka dla Coquelina. Arbiter doliczył tylko 60 sekund i zaprosił nas na przerwę.

Mocny początek Arsenalu. Ox ruszył z futbolówką, ale jego uderzenie zostało przyblokowane. Rzut rożny, z którego nic nie wyniknęło.

Przyjezdni wyszli z szybkim atakiem, jednak Njie trafił tylko w boczną siatkę. To nie będzie dla nich miły wieczór. Giroud natomiast nie trafił w bramkę z bliskiej odległości po podaniu Gibbsa, a Debuchy z ostrego kąta strzelił prosto w Lopesa.

Uśmiech Mesuta może zwiastować tylko jedno - piątego gola dla londyńczyków w 62. minucie! Niemiec półwolejem z czternastu metrów trafił do siatki, a asystę zapisujemy Olivierowi Giroudowi!

Trzy roszady Wengera: Akpom za Iwobiego, Arteta za Özila, Cazorla w miejsce Ramseya.

Akpom przedarł się w pole karne, ale zagrożenia nie stworzył. Kolejne zmiany: Walcott zastąpił Chamberlaina, a Reine-Adelaide wszedł za Girouda. Przez kolejne minuty wiele się nie działo - Kanonierzy odpuścili, a ich rywale nieporadnie starali się osłodzić nieco to gorzkie popołudnie... Coquelin schodzi, wchodzi Hayden.

No i sześć! Rzut wolny dla Arsenalu. Mur podskakuje, Santi uderza po ziemi, piłka ląduje w bramce Lopesa!

Chuba Akpom był bliski wrzucenia biegu na siódmy, ale powstrzymał go słupek. Sędzia doliczył minutę, a po jej upłynięciu zakończył spotkanie.

Emirates CupOlimpique LyonRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
maciekbe komentarzy: 1245825.07.2015, 22:34

@Doktor ok, już wszystko jasne

tak swoją drogą to Young mógłby być jednym z najlepszych skrzydłowych w EPL, gdyby tylko chłop chciał

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52425.07.2015, 22:33

kamilo_oo
Jeśli Birkirkara mogła to może i Lech powalczy.

Doktor komentarzy: 770625.07.2015, 22:32

@maciekbe

Pisząc o Vermie, miałem na myśli Mascherano. Sam postawiłbym na Argentyńczyka, ale tam różnie bywa, bo bardzo zależy im na lewonożnym stoperze.

Doktor komentarzy: 770625.07.2015, 22:31

@matt21

A to już inna sprawa.

maciekbe komentarzy: 1245825.07.2015, 22:31

@Doktor ale napisałeś też, że brakuje tylko tych paru zawodników, więc uzupełniłem Twoją listę ;) Poza tym wydaje mi się, że Mascherano to CB szyty na miarę dla FCB i bardzo sobie cenią jego usługi. Przy całej sympatii dla TV5 nie widzę go w pierwszym składzie

Doktor

jak tak dalej będzie przerzucał te piłki to wywalczy w Barcy B.

Doktor komentarzy: 770625.07.2015, 22:28

@maciekbe

Napisałem, że Verma może wywalczyć sobie miejsce w pierwszym składzie. ;)

maciekbe komentarzy: 1245825.07.2015, 22:27

@Doktor Mascherano kolego

Doktor komentarzy: 770625.07.2015, 22:26

Ten skład Barcelony bez Neymara i Messiego już nie robi tak wielkiego wrażenia. A w sumie poza nimi nie ma tylko Rakiticia i Alvesa, reszta wydaje się optymalna, bo Verma może sobie wywalczyć miejsce w pierwszym składzie.

matt21 komentarzy: 541425.07.2015, 22:25

Vermaelen jakie przerzuty. Chcą drugiego Marqueza z niego zrobić.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52425.07.2015, 22:25

Lechia z wielkimi nadziejami zaczynała sezon a tu bez punktów po dwóch kolejkach.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 125.07.2015, 22:23