Nie tak to miało wyglądać. Arsenal 0-2 Aston Villa

Nie tak to miało wyglądać. Arsenal 0-2 Aston Villa 15.04.2024, 11:57, Mateusz Rosłoń 443 komentarzy

W niedzielne popołudnie w kibicach Arsenalu mogły odżyć bolesne wspomnienia sprzed roku. Podopieczni Mikela Artety ulegli drużynie Unaia Emery'ego 0-2, przez co nie wykorzystali potknięcia Liverpoolu i nie umocnili się na pozycji lidera. Tym samym dali się wyprzedzić Manchesterowi City, który w swoim spotkaniu 32. kolejki Premier League pewnie pokonał Luton.

Arsenal: Raya; White (67' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (87' Nketiah); Rice, Ødegaard (79' Smith Rowe), Havertz; Saka, Jesus (79' Jorginho), Trossard (67' Martinelli)

Aston Villa: Martinez; Konsa, Diego Carlos, Pau Torres, Digne; McGinn, Tielemans; Diaby (61' Bailey), Rogers, Zaniolo (79' Moreno); Watkins

W pierwszej połowie Kanonierzy wyraźnie przeważali. Opócz jednej groźnej sytuacji Aston Villi, w której po fatalnym podaniu Gabriela piłkę przejął Watkins, a potem posłał ją wprost na daleki słupek bramki Rayi, gra toczyła się głównie pod dyktando londyńczyków. Bardzo aktywny był szczególnie Kai Havertz, który dobrze wybiegał do prostopadłych podań kolegów z drużyny. Swoich sił próbował również Saka - jego najgroźniejszy strzał minął bramkę o kilkadziesiąt centymetrów. Najlepszą szansę na zdobycie bramki miał natomiast Trossard, jednak przy jego strzale z bliskiej odległości po dośrodkowaniu Jesusa wspaniale interweniował Emi Martinez.

W drugiej połowie to Aston Villa przejęła inicjatywę. Kanonierzy mieli mnóstwo szczęścia, gdy po bezmyślnej stracie Zinczenki potężny strzał z narożnika pola karnego oddał Tielemans - piłka obiła poprzeczkę i słupek, ale nie wpadła do bramki. Gdy wydawało się, że wystarczy tylko strzelić gola, by znów zacząć kontrolować mecz, podopieczni Emery'ego w końcu wykorzystali bezsilność Arsenalu. W 84. minucie dośrodkowanie Digne'a z lewego skrzydła minęło w polu karnym stojących jak tyczki obrońców i niepewnie interweniującego Rayę, po czym dopadł do niego zupełnie niepilnowany Leon Bailey i z łatwością umieścił futbolówkę w siatce. Trzy minuty później po złym podaniu Jorginho piłkę na swojej połowie przejął Tielemans. Belg posłał świetne długie podanie do Watkinsa, a ten w polu karnym poradził sobie ze Smith Rowe'em i lobem pokonał Davida Rayę, notując 19. trafienie w obecnym sezonie.

Do końca sezonu jeszcze sześć kolejek, a Arsenal traci do Manchesteru City tylko dwa punkty, więc to z pewnością nie koniec wyścigu o mistrzostwo. Wszystko się jeszcze może zdarzyć, ale jeśli Kanonierzy nie chcą powtórzyć scenariusza z zeszłego roku, nie mają już miejsca na kolejne wpadki. Kolejne spotkanie w Premier League już w sobotę na Molineux Stadium, ale wcześniej trzeba będzie się udać do Niemiec, by w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów zmierzyć się z Bayernem.

CiapsonPL komentarzy: 20816.04.2024, 14:05

Co wy nie wiecie, że Arteta specjalnie psuje wyniki, żeby móc po sezonie odejść do wielkiego Manchesteru United?

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 116.04.2024, 14:05

@Insekt napisał: "gdzie można sprawdzić konkretny xg dla konkretnej sytuacji?"
Tu:

Gunner27 komentarzy: 52116.04.2024, 14:03

@GreKa: Więc masz rację

Gunner27 komentarzy: 52116.04.2024, 14:02

@GreKa: Zwolnienie Artety po przegranej z AV byłoby czystą głupotą. Facet spowodował, że Arsenal znów bije się o mistrzostwo Anglii i gra w LM. Porażka z AV chodź bolesna i dająca sygnał, że losy tytułu nie są już tylko w nogach piłkarzy, tylko też w nogach przeciwników nie może spowodować jego zwolnienia

Insekt komentarzy: 148716.04.2024, 14:00

@Marzag

gdzie można sprawdzić konkretny xg dla konkretnej sytuacji?

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11716.04.2024, 14:00

@Marzag: No niby tak że miarodajna ale jak ktoś ma dobry strzał i ułożoną nogę jak Tielemans, to dla mnie ta jego ostatnia pozycja powinna być zdecydowanie więcej niż 0,02xG

aguero10 komentarzy: 860416.04.2024, 13:58

Teraz sporo zarzutów w necie wobec Artety że mało rotuje składem . Co za tym idzie kluczowi gracze zajechani a rezerwowi bez formy .

Nicsienieda komentarzy: 711 newsów: 116.04.2024, 13:57

@Marzag: Przykład dziesięciu poprzeczek w meczu był Barneya:

@Nicsienieda napisał: "Pamiętam tylko strzał Tielemansa, Watkinsa w słupek i dwie bramki. Wszystkie te sytuacji mają niski xG, bo daleko lub słaby kąt."

@Barney napisał: "Jak będzie 10 poprzeczek to też popatrzysz na xG i powiesz nie no ujaaa zrobili"

Traitor komentarzy: 10325 newsów: 2416.04.2024, 13:57

@Garfield_pl: bardzo obawiam sie Sane, oby jutro nie gral ;/

Garfield_pl komentarzy: 2830716.04.2024, 13:57

Harry Kane more or less confirms Serge Gnabry and Kingsley Coman are OUT of Arsenal clash in his pre-match presser.

Leroy Sané is a reported doubt for the match but the Bayern forward says he’s “unsure”of the status of Sané. Sounds like he will play.

dtdtdod komentarzy: 43616.04.2024, 13:55

@GreKa napisał: "Dla tych co zwalniają Artete po meczu z AV, proponuje przemyśleć kto za niego? Proszę o wskazanie nazwiska który da gwarancję podobnego rozwoju klubu , na kilka lat oczywiście"
A kto chciał jego zwolnienia? Bo dzisiaj nikt nic takiego nie napisał.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 116.04.2024, 13:54

strzał Tielemansa miał 0.02xG bo był to strzał z dużego dystansu z trudnej pozycji.

sWinny komentarzy: 785916.04.2024, 13:52

Jutro bym chciał zobaczyć Parteya. Brakuje mi tego gościa w formie w środku pola.

A jego piłeczka do Saki w końcówce meczu z Bayernem była genialna.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 116.04.2024, 13:50

@Nicsienieda napisał: "To znajdź mi mecz w którym będzie 10 poprzeczek, ale niski xG. To jak powiedzieć, że można rzucić 20 razy monetą reszkę. Można, ale się nie stanie."
A po co mam szukac? Przecież zazwyczaj strzały są wykonywane z dogodnych sytuacji, ale np poprzeczka Tielemansa po stracie Zinczenki miała bankowo bardzo niskie xG.

ZielonyLisc komentarzy: 2029416.04.2024, 13:47

eronino.pl

Nicsienieda komentarzy: 711 newsów: 116.04.2024, 13:47

@Marzag: To znajdź mi mecz w którym będzie 10 poprzeczek, ale niski xG. To jak powiedzieć, że można rzucić 20 razy monetą reszkę. Można, ale się nie stanie.

GreKa komentarzy: 342116.04.2024, 13:46

Gofer999 komentarzy: 1473216.04.2024, 13:46

@arsenallord: Tak samo jak wykreowane sytuację i wykonane sprinty, posiadanie też jest gunwa warte.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 116.04.2024, 13:45

@arsenallord napisał: "xG to ogólnie jest jedno wielkie gówno."
Nie no, to jest bardzo miarodajna statystystyka. Można się dowiedzieć czy drużyna tworzyła sobie jakościowe okazje do strzałów patrząc na xG.

Gunner27 komentarzy: 52116.04.2024, 13:41

@arsenallord: Tak czy inaczej nie mogę się doczekać jutrzejszego meczu

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11716.04.2024, 13:37

xG to ogólnie jest jedno wielkie gówno.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 116.04.2024, 13:35

@Nicsienieda napisał: "Jak będzie 10 poprzeczek to xG będzie też bardzo wysokie, tak dla twojej informacji. Mecz widziałem, pozdrawiam."
xG jest zalezne od miejsca z ktorego wykonywany jest strzal i z oceny sytuacji przy strzale a nie od efektu. Wiec jakby strzal w poprzeczke byl z polowy boiska to xG to pewnie jakies 0.001, ale jesli to jest strzal lepszą nogą z szesnastki, w sytuacji sam na sam to by pewnie wynosił jakieś 0.7 :p

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11716.04.2024, 13:34

@Gunner27: Serce mówi, że tak, ale rozum nauczony tymi wszystkimi latami mówi że jutro odpadniemy.

Nicsienieda komentarzy: 711 newsów: 116.04.2024, 13:29

@Barney: Jak będzie 10 poprzeczek to xG będzie też bardzo wysokie, tak dla twojej informacji. Mecz widziałem, pozdrawiam.

dtdtdod komentarzy: 43616.04.2024, 13:26

@Gunner27 napisał: "Myślicie, że damy radę jutro wyeliminować Bayern?"
Nie

Gunner27 komentarzy: 52116.04.2024, 13:25

Myślicie, że damy radę jutro wyeliminować Bayern? Poważnie mam już dość tych sytuacji gdzie Bayern był zawsze górą w dwumeczu

johnnycage1909 komentarzy: 107916.04.2024, 13:22

Sezon się nie skonczyl, z reszta rywalizacja najmocniejsza od dawna, gdzie oby druyznom 89 pkt moze nie dać mistrzostwa.
Jutro przełamujemy Bayern i kopiemy sie dalej

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102016.04.2024, 13:21

@Nicsienieda:

Obejrzyj mecz , kończę to dyskusje. Nawet Mikel mówił ,że graliśmy dobrze tylko w 1 odsłonie.

Jak będzie 10 poprzeczek to też popatrzysz na xG i powiesz nie no ujaaa zrobili

Nicsienieda komentarzy: 711 newsów: 116.04.2024, 13:17

@Barney: Sorka, ale bez interpunkcji ciężko zrozumieć co masz na myśli. W każdym razie w tej połowie, w której 'dominowali', wykręcili przeciętny xG, dużo niższy od naszego z pierwszej połowy. Tyle, po prostu trochę mocne słowo jak na stworzone sytuacje.

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102016.04.2024, 13:12

Napisałem ,że nas zdominowali w 2 połowie ,a ty mi wyskakujesz z xG z całego meczu no gościu

I co z tego ,że nie zalicza poprzeczki do xG to było zagrożenie i prawie bramki Villi.

Zresztą nasi wiedzieli ,że mamy 0-0 i dali się zdominować w 2 nie tworząc nic. Tak dalej twierdzę ,że w 2 połowie grał tylko 1 zespół.

Nicsienieda komentarzy: 711 newsów: 116.04.2024, 13:03

@Barney: Sumarycznie mieli niższy xG, pierwsza + druga. Pamiętam tylko strzał Tielemansa, Watkinsa w słupek i dwie bramki. Wszystkie te sytuacji mają niski xG, bo daleko lub słaby kąt. Gol Baileya przypuszczalnie mocno zaniżony xG względem rzeczywistości, bo ostry kąt, ale w zasadzie brak bramkarza. Z kolei my mieliśmy Jesusa z główki, Trossarda, parę sytuacji Havertza i Saki.

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102016.04.2024, 12:59

Tylko 2 połowę

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976216.04.2024, 12:58

Zmęczyłem się tą dyskusją XD

Aston Villa niech sobie ma Emery'ego a my, mam nadzieję że będziemy przez jeszcze wiele lat mieć Artete

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102016.04.2024, 12:58

xG mieli niższe biorąc uwagę tylko 3 połowę coś mi się wierzyć nie chce my im nie zagrozilismy za bardzo ?

D14 komentarzy: 437116.04.2024, 12:56

@Gunner915:
Juz abstrahując od tego czy Raya mógł się zachować inaczej, czy nie, to moim zdaniem nie za bardzo mamy jak oceniać hiszpana, bo cala drużyna gra w 2024 roku tak solidnie w defensywie, że gość tak naprawdę jest bezrobotny

Nicsienieda komentarzy: 711 newsów: 116.04.2024, 12:55

@Barney napisał: "Jeśli chodzi o 2 połowę to spokojnie można napisać ,że nas zdominowali"
Imo nie, posiadanie piłki i odbiór to jedno, ale nie tworzyli z tego sytuacji. Niższy xG temu dowodem. Moim zdaniem nasi za bardzo się spięli, żeby strzelić bramkę, i zaczęli zbytnio ryzykować.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11716.04.2024, 12:54

@Piotrek95: Ale tu nikt nie pisze że Arteta jest słaby. Znowu dopowiadasz. Jak przegrywamy mecz to normalne, że szukamy przyczyny dlaczego. Arteta nie jest nieomylny. Uwielbiam go, ale nawet Pep też się myli.

Nicsienieda komentarzy: 711 newsów: 116.04.2024, 12:50

@Elastico07 napisał: "Odegard trenuje,będzie jutro dostępny"

14 Strzały niecelne 9

Ta statystyka pokazuje również jakim bramkarzem jest Raya. Praktycznie każdy celny strzał drużyny przeciwnej kończy się bramką.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976216.04.2024, 12:49

@arsenallord napisał: "A czemu tu jest taka skrajność w skrajność. Dla jednych Arteta to najlepszy trener świata i jak już pochwalisz kogoś innego to nie jesteś fanem Artety i każdy inny trener jest słaby."

I w drugą stronę, czemu tutaj wystarczy jedno potknięcie i już Arteta jest słaby a jak inne zespoły przegrywają to wtedy nie umniejsza to ich trenerowi w żaden sposób?

Nie gramy idealnego sezonu, nie idziemy na 100pkt w lidze ale no bez przesady że Emery, zalicza co chwilę jakiś beznadziejny mecz jest stawiany wyżej niż Arteta

dtdtdod komentarzy: 43616.04.2024, 12:46

@Barney napisał: "Dla mnie to nasi piłkarze nie udźwignęła psychicznie i od meczu z Bayernem się sypie."
Też tak uważam. Taktyka była ok, ale nie wina Artety, że piłkarze popełniali banalne błędy w obronie. Obstawiam, że jak jutro odpadniemy z Bayernem, to drużyna już się nie podniesie i ligę też uwali. Ale to tylko moje czarnowidztwo.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976216.04.2024, 12:46

@Piotrek95 napisał: "No to jak skomentujesz 6:1 z Barceloną albo nawet ostatnie 0:4 z Tottenhamem w walce bezpośrednio o Ligę Mistrzów?
Jak skomentujesz 1:3 z Chelsea u siebie w Pucharze Anglii?

Barca jak był trenerem PSG, ale reszta meczów w ciągu ostatnich tygodni. Albo 4:1 z City.

Co powiesz o taktyce?"

No i chyba się nie doczekam odpowiedzi. Klasyka XD

Elastico07 komentarzy: 1256716.04.2024, 12:44

Odegard trenuje,będzie jutro dostępny

dtdtdod komentarzy: 43616.04.2024, 12:41

@Reamoner: To już jest tylko twoje gdybanie i przewidywanie alternatywnej rzeczywistości. Fakty są takie, że Emery z Arsenalem nie zdobył nic, Arteta ma Puchar Anglii (podaje ten argument, bo wiem, że trofea są dla ciebie ponad wszystko).
A zaufania Emery nie dostał, bo stracił szatnię. Arteta mimo, że dwa razy zajął 8 miejsce, został na stanowisku, bo widocznie piłkarze i zarząd dalej w niego wierzyli. To tylko poboczny wątek, bo to akurat nie ma nic wspólnego z wiedzą taktyczną, tylko z kompetencjami miękkimi.

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102016.04.2024, 12:41

@dtdtdod:

Dokładnie jak piszesz z City Arteta pokazał ,że potrafi się dostosować.

Po wypowiedzi Minęła po porazce z Aston jestem przekonany ,że muszą się poprawić z Bayernem jeśli tego nie zrobią to nie ma metalu u nich. Ten Bayern jest do ogrania i wierzę ,że awansujemy chyba ,że znów wyjdziemy ukraincem

Garfield_pl komentarzy: 2830716.04.2024, 12:35

Entire Arsenal first-team are out training this morning ahead of Bayern.

dtdtdod komentarzy: 43616.04.2024, 12:34

@Barney napisał: "Emery dostał po Wengerze bandę kasztanów i taką samą zostawił Artecie."
...z którą Arteta po pół roku zdobył Puchar Anglii, a Emery nic. Więc pisanie Reamonera, że "Arteta nie jest dobrym taktykiem, nie to co Emery" jest z czterech liter.

Garfield_pl komentarzy: 2830716.04.2024, 12:33

Martin Ødegaard is in today’s training session.