Nie taki Mourinho straszny... Arsenal 1-0 Chelsea!

Nie taki Mourinho straszny... Arsenal 1-0 Chelsea! 02.08.2015, 16:48, 4698 komentarzy

505 minut - tak długo zawodnicy Arsenalu nie potrafili strzelić gola Chelsea. Dziś nastąpiło przełamanie, a gol Chamberlaina nie tylko dał Kanonierom zwycięstwo, nie tylko pozwolił obronić im Tarczę Wspólnoty, ale przyczynił się do pierwszego triumfu Arsene'a Wengera nad Jose Mourinho!

Jedni i drudzy starali się o zwycięstwo. Nie można odmówić zawodnikom woli walki. Na boisku było sporo emocji, ostrej walki i zaciętej rywalizacji. The Gunners po przerwie postawili na futbol defensywny i grę z kontry. Opłaciło się to. Dobra postawa w formacji obronnej i odrobina szczęścia okazały się kluczem do sukcesu, choć można się przyczepić do kilku zmarnowanych szans.

Poniżej składy obu drużyn:

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Ramsey, Özil (81' Gibbs), Oxlade-Chamberlain (77' Arteta) - Walcott (66' Giroud)

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry (81' Moses), Azpilicueta (69' Zouma) - Matic, Fabregas - Ramires (54' Oscar), Willian, Hazard - Remy (45' Falcao)

W 6. minucie kontuzji doznał Santi Cazorla. Hiszpan wstał po kilku chwilach i na całe szczęście mógł kontynuować grę. Początek bez większych emocji.

W 23. minucie Courtois zmuszony do interwencji - Mesut dośrodkowywał z rzutu wolnego, a głową uderzał Walcott.

Kilkadziesiąt sekund później Arsenal zdobywa prowadzenie! Chamberlain dostał piłkę od Theo, zszedł do środka pola karnego i pięknym strzałem lewą nogą w górny róg pokonał bramkarza rywali. 1-0!

Za nami ponad pół godziny meczu. Ramires uderzył sprzed szesnastki, ale piłka minęła słupek Petra Cecha. Chwilę później Brazylijczyk spudłował po raz kolejny - tym razem na głowę dośrodkował mu Remy, ale pomocnik Chelsea nie był w stanie umieścić futbolówki w siatce.

Tylko sześćdziesiąt sekund doliczył arbiter do pierwszej połowy. Po ich upłynięciu ogłosił piętnastominutowy odpoczynek.

Zmiana w przerwie w szeregach Chelsea: Remy zastąpiony przez Falcao. Po kilkunastu minutach Mourinho dokonał drugiej roszady - Oscar wszedł za Ramiresa i zaraz po zameldowaniu się na murawie oddał niecelny strzał z dystansu.

Ależ pudłuje Hazard! Belg otrzymał fenomenalne podanie od Fabregasa, wbiegł w pole karne i z ośmiu metrów huknął nad poprzeczkę Cecha. Minęła krótka chwila i Azpilicueta został ukarany żółtym kartonikiem za faul na Chamberlainie, który ruszał z szybkim atakiem.

Giroud zmienia Walcotta w 66. minucie i od razu ma dwie okazje. Najpierw próbuje wślizgiem z ostrego kąta, później jest zablokowany przez jednego z zawodników Chelsea. Żółta kartka dla Coquelina, rzut wolny...

I świetna interwencja Cecha! Oscar wykonuje stały fragment gry, jednak golkiper Arsenalu broni strzał Brazylijczyka, który zmierzał prosto w okienko.

Azpilicueta ściągnięty z boiska, wchodzi na nie Kurt Zouma. Giroud natomiast oddaje kolejne niecelne uderzenie. W 77. minucie strzelec gola, Alex Oxlade-Chamberlain, został zmieniony przez Artetę.

Przyciskają zawodnicy The Blues, ale nie potrafią wyrównać. Kontynuacja masowych wędrówek: Gibbs za Özila, Moses za Terry'ego.

Cóż tu się dzieje! W 86. minucie Arsenal kontratakuje. Ramsey dogrywa do Cazorli, jednak ten uderza w golkipera przeciwników. Aaron próbuję dobijać technicznie, lecz po rykoszecie piłka mija nieznacznie słupek!

Zagotowało się nam na Wembley. Doszło do spięcia na linii Arteta - Falcao, ale wszystko szybko rozeszło się po kościach. Rzut wolny dla mistrza Anglii, Ivanovic główkuje, zagrożenie zerowe.

Żółty kartonik dla Cahilla, doliczone aż cztery minuty...

Jeszcze w 93. minucie The Gunners mogli podwyższyć prowadzenie. Gibbs dostał podanie od Santiego, ale zmarnował okazję sam na sam. To była ostatnia ciekawa akcja tego meczu, po którym radosna będzie tylko czerwona część Londynu!

Chelsea FCRaport pomeczowyTarcza Wspólnoty autor: źrodło: własne
WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 806.08.2015, 11:49

A Costa na ile wyleciał?

Doktor komentarzy: 770606.08.2015, 11:48

Jak nie trning, to poszłoby w meczu, co za różnica? Znów ta sama kostka.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 11:48

Dancer
Po cichu zalatwil Coste dlatego mu tak zuchwa odskoczyla.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52406.08.2015, 11:47

Gabriel to sobie u nas nie pogra. Będzie Mertesacker.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9206.08.2015, 11:46

Dancer
Ty Macierewiczu futbolu ^^

matt21 komentarzy: 541406.08.2015, 11:45

Chodzą ploty, że z Tottenhamem może zagrać Romero ;D

Szczerze w to wątpię, ale przy tym van Gaalu wszystko możliwe.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40006.08.2015, 11:44

Prawda jest taka, ze Gabriel od poczatku jest zgadany z Mou. Ten go wyslal do Arsenalu jako konfidenta.

Najpierw polamal Jacka, teraz przeniesie sie na Sancheza I Ozila...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.08.2015, 11:43

lays, yhm, widzę właśnie, że niezły hejt na twitterze.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 11:42

OFICJALNIE: Newcastle United pozyskało Ivana Toneya z Northampton.

Dancer
Twoj fan to tzw hejter. A moj fan zrobil specjalnie dla mnie avatarek i sie zastanawiam czy go nie dodac :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.08.2015, 11:36

Wilshere has hairline fracture to right ankle after heavy tackle in training Sat. Small bone crack, no surgery needed, roughy 6-8 weeks #AFC

Chłopaki trochę przesadzają jak na treningach idą takie kosy, że kości pękają.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9206.08.2015, 11:36

Wenger will talk tomorrow [Thursday morning] to Arsenal Media and may have an update on Wilshere s situation

Dancer

Jaka uśmiechnięta i przystojna mordka Wengi..

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40006.08.2015, 11:29

Widze, ze mam juz swoich fanow!

Pozdrowienia denser.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9206.08.2015, 11:26

Wilshere gdyby nie był Anglikiem i wychowankiem Arsenalu to dawno już by go tu nie było :D

Dominik11 komentarzy: 2023006.08.2015, 11:25

Oficjalnie nic nie wiadomo nie ma oficjalnego komunikatu z klubu

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 106.08.2015, 11:25

Wilshere out, Grimes in.

kaman17 komentarzy: 499006.08.2015, 11:23

Za Wilshere'a to bym tylko Verattiego widział, co nie zmienia faktu, że Wilshere i tak nie odejdzie. Może ta kostka faktycznie tylko kilka dni jak mowil Wenger..

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.08.2015, 11:22

Czy przy wczorajszej bramce messiego nie powinno gwizdac sie spalonych w takiej sytuacji/chodzi mi o Suareza/?

Moim zdaniem to stu procentowy spalony

youtube.com/watch?v=eXOG7wX90R4

suarez stoi za blisko

grzegorz1211 komentarzy: 1031206.08.2015, 11:20

Jack jest nam potrzebny bo liczba Anglików w klubie musi się zgadzać takie są przepisy i mogą być w przyszłości zaostrzone

gothegunners1886 komentarzy: 309806.08.2015, 11:17

simpllemann

Teraz na rynku transferowym mało jest klasowych..

Doktor komentarzy: 770606.08.2015, 11:14

@Fabri4

Z tego wynika, że nie był zdolny do gry w ponad połowie, a trzeba też liczyć też sezon 2010/2011, bez którego ta statystyka wyglądałaby bardziej kulawo.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52406.08.2015, 11:12

mar12301
Więcej takich nam nie jest potrzebnych.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 306.08.2015, 11:11

kiedys wielu tu go chcialo :)

BREAKING NEWS

Sunderland sign midfielder Yann M'Vila on a season long loan from Rubin Kazan.

BREAKING NEWS: #SAFC have completed the loan signing of France international Yann M’Vila. @yannmvilafr pic.twitter.com/FitWgsoWAy
— Sunderland AFC (@SunderlandAFC) August 6, 2015

Fabri4 komentarzy: 9982 newsów: 5006.08.2015, 11:11

Doktor

Ja nie wierze, ale chciałbym się mylić.

Od 2008 roku Jack zagrał dla nas tylko 154 spotkania..

mar12301 komentarzy: 2315506.08.2015, 11:11

simpllemann

bo to drewno! nawet z dostawieniem nogi czasami ma problem!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 11:10

Wilshere zostanie i tak. Wenger go nie sprzeda. Ktoś musi pertolic na Tottenham tak jak to robi Jack. Może i cena była bardzo dobra ze strony City ale nie oszukujmy się ze Papcio nagle wywali Anglika do Obywateli i będzie szukał nowego pomocnika.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52406.08.2015, 11:09

mar12301
Wczoraj jednak nie udało mu się nawet nogi dostawić.

Hans_Zimmer komentarzy: 594806.08.2015, 11:09

Ja bym go sprzedał ale tylko do innej ligi.

Doktor komentarzy: 770606.08.2015, 11:09

@Hans_Zimmer

Ano, czyli wg niektórych to dobrze, że hajs jest z tych umów, a jak już proponuje się 40 mln za Wilshere'a - to nie sprzedajemy, bo kasa jest? Gdzie logika?

gunners007 komentarzy: 954306.08.2015, 11:08

Dobrze, że mamy na pozycji Wilshere'a jeszcze dwóch graczy - Ramseya i Cazorlę więc ta kontuzja nie osłabia znacząco naszego składu, zabiera jedynie jednego CM'a ze skrzydła, ale żeby tylko nie było kolejnych kontuzji. Jak jeszcze ktoś wypadnie w środku pola to walczymy znowu tylko o top 4 bo gdy już Flamini zacznie regularnie grać to my będziemy regularnie tracić punkty, a Chelsea problemów z kontuzjami wyłączając Diego Costę nie ma.

Doktor komentarzy: 770606.08.2015, 11:08

Tak z ręką na sercu. Jest jeszcze ktoś, kto wierzy w Wilshere'a?

Fajki, alko, dziewczyny, kontuzje, nienawiść do Kogutów - tymi pięcioma słowami można opisać nie wiem... jego ostatnie cztery sezony?

Hans_Zimmer komentarzy: 594806.08.2015, 11:07