Nie taki Mourinho straszny... Arsenal 1-0 Chelsea!

Nie taki Mourinho straszny... Arsenal 1-0 Chelsea! 02.08.2015, 16:48, 4698 komentarzy

505 minut - tak długo zawodnicy Arsenalu nie potrafili strzelić gola Chelsea. Dziś nastąpiło przełamanie, a gol Chamberlaina nie tylko dał Kanonierom zwycięstwo, nie tylko pozwolił obronić im Tarczę Wspólnoty, ale przyczynił się do pierwszego triumfu Arsene'a Wengera nad Jose Mourinho!

Jedni i drudzy starali się o zwycięstwo. Nie można odmówić zawodnikom woli walki. Na boisku było sporo emocji, ostrej walki i zaciętej rywalizacji. The Gunners po przerwie postawili na futbol defensywny i grę z kontry. Opłaciło się to. Dobra postawa w formacji obronnej i odrobina szczęścia okazały się kluczem do sukcesu, choć można się przyczepić do kilku zmarnowanych szans.

Poniżej składy obu drużyn:

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Ramsey, Özil (81' Gibbs), Oxlade-Chamberlain (77' Arteta) - Walcott (66' Giroud)

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry (81' Moses), Azpilicueta (69' Zouma) - Matic, Fabregas - Ramires (54' Oscar), Willian, Hazard - Remy (45' Falcao)

W 6. minucie kontuzji doznał Santi Cazorla. Hiszpan wstał po kilku chwilach i na całe szczęście mógł kontynuować grę. Początek bez większych emocji.

W 23. minucie Courtois zmuszony do interwencji - Mesut dośrodkowywał z rzutu wolnego, a głową uderzał Walcott.

Kilkadziesiąt sekund później Arsenal zdobywa prowadzenie! Chamberlain dostał piłkę od Theo, zszedł do środka pola karnego i pięknym strzałem lewą nogą w górny róg pokonał bramkarza rywali. 1-0!

Za nami ponad pół godziny meczu. Ramires uderzył sprzed szesnastki, ale piłka minęła słupek Petra Cecha. Chwilę później Brazylijczyk spudłował po raz kolejny - tym razem na głowę dośrodkował mu Remy, ale pomocnik Chelsea nie był w stanie umieścić futbolówki w siatce.

Tylko sześćdziesiąt sekund doliczył arbiter do pierwszej połowy. Po ich upłynięciu ogłosił piętnastominutowy odpoczynek.

Zmiana w przerwie w szeregach Chelsea: Remy zastąpiony przez Falcao. Po kilkunastu minutach Mourinho dokonał drugiej roszady - Oscar wszedł za Ramiresa i zaraz po zameldowaniu się na murawie oddał niecelny strzał z dystansu.

Ależ pudłuje Hazard! Belg otrzymał fenomenalne podanie od Fabregasa, wbiegł w pole karne i z ośmiu metrów huknął nad poprzeczkę Cecha. Minęła krótka chwila i Azpilicueta został ukarany żółtym kartonikiem za faul na Chamberlainie, który ruszał z szybkim atakiem.

Giroud zmienia Walcotta w 66. minucie i od razu ma dwie okazje. Najpierw próbuje wślizgiem z ostrego kąta, później jest zablokowany przez jednego z zawodników Chelsea. Żółta kartka dla Coquelina, rzut wolny...

I świetna interwencja Cecha! Oscar wykonuje stały fragment gry, jednak golkiper Arsenalu broni strzał Brazylijczyka, który zmierzał prosto w okienko.

Azpilicueta ściągnięty z boiska, wchodzi na nie Kurt Zouma. Giroud natomiast oddaje kolejne niecelne uderzenie. W 77. minucie strzelec gola, Alex Oxlade-Chamberlain, został zmieniony przez Artetę.

Przyciskają zawodnicy The Blues, ale nie potrafią wyrównać. Kontynuacja masowych wędrówek: Gibbs za Özila, Moses za Terry'ego.

Cóż tu się dzieje! W 86. minucie Arsenal kontratakuje. Ramsey dogrywa do Cazorli, jednak ten uderza w golkipera przeciwników. Aaron próbuję dobijać technicznie, lecz po rykoszecie piłka mija nieznacznie słupek!

Zagotowało się nam na Wembley. Doszło do spięcia na linii Arteta - Falcao, ale wszystko szybko rozeszło się po kościach. Rzut wolny dla mistrza Anglii, Ivanovic główkuje, zagrożenie zerowe.

Żółty kartonik dla Cahilla, doliczone aż cztery minuty...

Jeszcze w 93. minucie The Gunners mogli podwyższyć prowadzenie. Gibbs dostał podanie od Santiego, ale zmarnował okazję sam na sam. To była ostatnia ciekawa akcja tego meczu, po którym radosna będzie tylko czerwona część Londynu!

Chelsea FCRaport pomeczowyTarcza Wspólnoty autor: źrodło: własne
OFFO komentarzy: 354506.08.2015, 15:41

ławka słaba ale przynajmniej wiem ze beda w większości występowali w swoich zespołach w podst 11

Dan_Crowley komentarzy: 131306.08.2015, 15:40

Az zal tego Falcao. Chlop powinien byl siedziec w atletico, tam bylby legenda.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 906.08.2015, 15:39

@Shinev

co powiesz o moim ataku: Wilson, Berahino i Roo :)

new_star komentarzy: 6853 newsów: 906.08.2015, 15:37

Dzięki za pomoc ;)

Dan_Crowley komentarzy: 131306.08.2015, 15:36

Temat de bruyne w city powrocil.
Myslicie, ze Falcao strzeli 5 goli w lidze?
Imo to bedzie niewypal. Juz z nami bylo widac, ze on sie srednio odnajduje na boisku, tak samo w meczu z Fiorentina. Chlop kompletnie zapomnial jak sie zdobywa bramki. Dobrze by mu zrobil powrot do la ligi.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.08.2015, 15:36

Kawani do Realów i Benzema do Arsenalów

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 106.08.2015, 15:35

Dobra, będę tu dzisiaj siedział cały dzień i grał eksperta. Dawać składy.

@OFFO

Poka ławkę.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 106.08.2015, 15:34

@new

Jak już koniecznie ktoś za 4,5, to ja bym wybrał Fletchera.

OFFO komentarzy: 354506.08.2015, 15:34

dobra zrobiłem wreszcie skład w fpl (w 5 min bo czasu nie mam za duzo)wiec czekam na wasze uwagi oczywiscie jak ktos bedzie chciał sie nimi podzielic

------fabianski------
baines---kosceilny--clyne
hazard-----fabregas--- Wijnaldum--- cazorla
ziru---benteke----berahino

jeszcze raz powtarzam na razie to tak na szybko jeszcze pewnie pare razy sie zmieni(pewnie jak bede miał czas :P )

fnafnaf17 komentarzy: 706.08.2015, 15:34

Kanonier204
ty przed meczem z Lyonem pisales chyba ze bedzie 1:1 wiec sie juz nie baw w eksperta

lays komentarzy: 3987106.08.2015, 15:33

Zobaczycie, ze Toure w tym sezonie ponownie odpali. Zapiszcie ten komentarz

Za 4.5 Sanchez z AV jest :)

Kondziu10 komentarzy: 89106.08.2015, 15:31

@Mongoose

Poważnie uważasz, że City jest groźniejszym przeciwnikiem od Chelsea, bo Mourinho nic nie wygrał z Realem w jego trzecim sezonie?

Adu (zawieszony) komentarzy: 549806.08.2015, 15:31

Ale muły spine walą w komentarzach na debilpage na aniołka :D

Mongoose komentarzy: 123106.08.2015, 15:27

Jeśli kupimy klasowego napadziora jestem pewien ze to my zostaniemy mistrzem. Brakuje nam tego ostatniego elementu układanki.

Co przemawia za naszym mistrzostwem? Mourinho ma zawsze tragiczny trzeci sezon z każdym klubem który prowadzi. Nic nie wygral z Realem w trzecim sezonie wiec szykujmy się na powtorke w tym roku z Chelsea.

Do tego Manchester United w przebodowie i z frajerska obrona.

Liverpool to szkoda nawet gadac.

Zostaje jeszcze Manchester City który jest najgroźniejszym rywalem, ale widać ze Pellegrini nie ma już pomysłu na gre. Nie zrobili zadnych dobrych transferow, a Yaya Toure jest już za stary żeby ich ciagnac cały sezon.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 906.08.2015, 15:25

@Shinev

Bo brakuje mi 1 mln do Benteke. Jak zamienię tego Alderweirelda, to będzie mi brakowało tylko albo i aż 0,5 mln...

Tomassini komentarzy: 272006.08.2015, 15:23

twitter.com/PSG_inside/status/629276134656577536

Dan_Crowley komentarzy: 131306.08.2015, 15:23

Jesli lvg nie wygra niczego sensownego z united, na co sie zanosi, to zostanie zapamiętany chyba gorzej niz Moyes.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 106.08.2015, 15:20

@new

O pomocniku za 4,5?

Doradziłbym przemeblowanie składu, żeby mieć chociaż 5,5.

Za 4,5 lub 5 nikt dobrze punktować nie będzie. Kilku regularnie grających znajdziesz, jak Coquelin, ale to ekipa DMF łapiąca tylko żółte kartki.

adamandium komentarzy: 127706.08.2015, 15:19

hej ej

miał ktoś z was tak w MESSENGERze, że znikała ikona lokalizacji? w sensie nie ma tej kropki w ogóle żeby powiadomić drugą osobę. Reinstalka nie pomogła

lays komentarzy: 3987106.08.2015, 15:18

Dla FPLowców.

Firmino nie wystąpi w 1 meczu ligowym / wrocil dopiero 21 i pracuje nad kondycja.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549806.08.2015, 15:17

A Di Maria oficjalnie w PSG , to wypalił diabełkom transfer :D a myśle że w tym sezonie by odpalił

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 15:17

Nie pasuje mu. No ale hajs sie zgadza.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 906.08.2015, 15:14

@Shinev

a powiesz coś na moje wcześniejsze pytanie?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 15:14

Adu
Dokladnie. Zgadzam sie w 100%.

Arsenal pewnie wroci na swoje stare dobre 4 miejsce.

lays komentarzy: 3987106.08.2015, 15:14

West Ham narazie cieniutki, a my w mega gazie. Szczerze to liczę na wysoką wyrganą. Wiemy jakie są pierwsze mecze w BPL, kogo jak kogo ale WHU lubimy bić. Liczę na 3-0.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549806.08.2015, 15:13

Chelsea? Obronią w tym roku majstra na spokojnie.

lays komentarzy: 3987106.08.2015, 15:11

skysports.com/football/news/29327/9935768/jamie-carragher-arsenal-are-chelseas-biggest-threat-while-liverpool-must-not-lose-at-stoke

Coś od Carry.

Baras komentarzy: 9806.08.2015, 15:10

Cristiano już grał na szpicy w Realu nie jeden raz, także to jest taka sama historia jak z Walcottem.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 106.08.2015, 15:08

@new star

Pojęcia nie mam, jak będzie wyglądał podstawowy skład. Monk będzie dużo kombinował z taktyką, każdego rywala chce ukąsić inaczej.

W normalnym ustawieniu są 3 miejsca w środku i 4 świetnych pomocników, z których każdy zasługuje na miejsce. Cork, Ki, Shelvey, Sigurdsson.

Kto usiądzie? Będą rzuty monetą.

Powiem tyle, że sam mam Shelveya w swoim FPL.

lays komentarzy: 3987106.08.2015, 15:08

Wow Carragher uważa, że jesteśmy największym zagrożeniem dla Chelsea.

GKS_AFC komentarzy: 871806.08.2015, 15:08

Choć niby Real ma sfinalizować transfer Reusa do 13 sierpnia gdzieś czytałem, ale ile w tym prawdy to sie okaże.
po sprzedaniu nam Karima to by się nawet zgodziło.

Lucas6Z komentarzy: 182206.08.2015, 15:07

Boże jak męczące jest to wasze pesymistyczne podejście do transferu Benzemy. Byście sie chyba zesrali żeby nie przyszedł żeby moc pózniej powiedzieć "a nie mówiłem?" Co? Oczywiste jest ze bedzie cieżko, tak samo jak oczywiste jest ze temat wisi w powietrzu i coś sie dzieje a czy wszystkie strony sie dogadają nie wie nikt. Co tak przeżywacie ze transfer benza jest uzależniony od transferów Realu? Do nas ktoś adekwatny przyszedł jak odchodził RvP? Jak odchodził Cesc? Do Liberpoolu ktoś przyszedł zanim odchodził Suarez? Jak piłkarz chce transferu, klub dostanie pieniądze jakie chce to transfer dojdzie do skutku. Z reszta nie wiem czy zapomnieliście ze Real ma w składzie najlepszego Napastnika na świecie i nie chodzi tu o Benzeme wiec chyba sobie poradzą mając jeszcze ekstra 60 baniek za francuza do wydania na rezerwowego napadziora?

Baras komentarzy: 9806.08.2015, 15:04

d00myb
Po co Wenger testował Walcotta na ataku?
Bo Giroud szykuje się do przeprowadzki?

GKS_AFC komentarzy: 871806.08.2015, 15:03

Ronaldo grał na lewym skrzydle jakbyś nie wiedział, na ataku grał Jese.

lays komentarzy: 3987106.08.2015, 15:02

Już są fotki z powrotu Alexisa do treningow :D Elegancko

gettyimages.com/EditorialImages/Sport/ArsenalFC

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 106.08.2015, 15:00

@notopyk

W cenie Naismitha śmiga gwiazda Watfordu - Deeney.

Za Ingsa jest mnóstwo opcji, bo jest drogi. Ja bym polecił Berahino, Dioufa lub Sakho.

Za Wasyla też jest wiele opcji, Morgan, O'Shea, Wisdom, Huth.

Teraz prawdopodobnie wygrasz :/

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 14:59

Fabricio Coloccini będzie grał w Newcastle United przez kolejny sezon.

Super!

new_star komentarzy: 6853 newsów: 906.08.2015, 14:58

@Shinev

widzę z Twoich komentarzy, że dobrze orientujesz się w sprawach Swansea, więc krótka piłka Ki czy Shelvey? Który gra bardziej ofensywniej, który lepszy może być do FPL? Zakładam, że obaj są z podstawowego składu. A może któryś wykonuje SFG?

GKS_AFC komentarzy: 871806.08.2015, 14:55

nie napalajcie się na Benzeme, bo nawet nic nie słychać o wzmocnieniu ataku Realu, a to ich jedyny nominalny napadzior.
Higuain też już u nas miał tsty medyczne i co i nic okazało się to plotą.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 906.08.2015, 14:54

jest tutaj jakiś mega ekspert z Premier League? Bo potrzebuję pomocników, którzy będą mieli podstawowy skład, a w FPL będą kosztowali 4,5 mln. Ja nie za bardzo się orientuję w tych zawodnikach. Z góry zaznaczam, że dopada Wanyama.

gothegunners1886 komentarzy: 309806.08.2015, 14:53

Te wyszły teraz a tamte miesiąc temu podobne są ale różnią się chociaż kombinacja ta sama różowy z czarnym..

notopyk komentarzy: 347506.08.2015, 14:53