Nie taki Mourinho straszny... Arsenal 1-0 Chelsea!

Nie taki Mourinho straszny... Arsenal 1-0 Chelsea! 02.08.2015, 16:48, 4698 komentarzy

505 minut - tak długo zawodnicy Arsenalu nie potrafili strzelić gola Chelsea. Dziś nastąpiło przełamanie, a gol Chamberlaina nie tylko dał Kanonierom zwycięstwo, nie tylko pozwolił obronić im Tarczę Wspólnoty, ale przyczynił się do pierwszego triumfu Arsene'a Wengera nad Jose Mourinho!

Jedni i drudzy starali się o zwycięstwo. Nie można odmówić zawodnikom woli walki. Na boisku było sporo emocji, ostrej walki i zaciętej rywalizacji. The Gunners po przerwie postawili na futbol defensywny i grę z kontry. Opłaciło się to. Dobra postawa w formacji obronnej i odrobina szczęścia okazały się kluczem do sukcesu, choć można się przyczepić do kilku zmarnowanych szans.

Poniżej składy obu drużyn:

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Ramsey, Özil (81' Gibbs), Oxlade-Chamberlain (77' Arteta) - Walcott (66' Giroud)

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry (81' Moses), Azpilicueta (69' Zouma) - Matic, Fabregas - Ramires (54' Oscar), Willian, Hazard - Remy (45' Falcao)

W 6. minucie kontuzji doznał Santi Cazorla. Hiszpan wstał po kilku chwilach i na całe szczęście mógł kontynuować grę. Początek bez większych emocji.

W 23. minucie Courtois zmuszony do interwencji - Mesut dośrodkowywał z rzutu wolnego, a głową uderzał Walcott.

Kilkadziesiąt sekund później Arsenal zdobywa prowadzenie! Chamberlain dostał piłkę od Theo, zszedł do środka pola karnego i pięknym strzałem lewą nogą w górny róg pokonał bramkarza rywali. 1-0!

Za nami ponad pół godziny meczu. Ramires uderzył sprzed szesnastki, ale piłka minęła słupek Petra Cecha. Chwilę później Brazylijczyk spudłował po raz kolejny - tym razem na głowę dośrodkował mu Remy, ale pomocnik Chelsea nie był w stanie umieścić futbolówki w siatce.

Tylko sześćdziesiąt sekund doliczył arbiter do pierwszej połowy. Po ich upłynięciu ogłosił piętnastominutowy odpoczynek.

Zmiana w przerwie w szeregach Chelsea: Remy zastąpiony przez Falcao. Po kilkunastu minutach Mourinho dokonał drugiej roszady - Oscar wszedł za Ramiresa i zaraz po zameldowaniu się na murawie oddał niecelny strzał z dystansu.

Ależ pudłuje Hazard! Belg otrzymał fenomenalne podanie od Fabregasa, wbiegł w pole karne i z ośmiu metrów huknął nad poprzeczkę Cecha. Minęła krótka chwila i Azpilicueta został ukarany żółtym kartonikiem za faul na Chamberlainie, który ruszał z szybkim atakiem.

Giroud zmienia Walcotta w 66. minucie i od razu ma dwie okazje. Najpierw próbuje wślizgiem z ostrego kąta, później jest zablokowany przez jednego z zawodników Chelsea. Żółta kartka dla Coquelina, rzut wolny...

I świetna interwencja Cecha! Oscar wykonuje stały fragment gry, jednak golkiper Arsenalu broni strzał Brazylijczyka, który zmierzał prosto w okienko.

Azpilicueta ściągnięty z boiska, wchodzi na nie Kurt Zouma. Giroud natomiast oddaje kolejne niecelne uderzenie. W 77. minucie strzelec gola, Alex Oxlade-Chamberlain, został zmieniony przez Artetę.

Przyciskają zawodnicy The Blues, ale nie potrafią wyrównać. Kontynuacja masowych wędrówek: Gibbs za Özila, Moses za Terry'ego.

Cóż tu się dzieje! W 86. minucie Arsenal kontratakuje. Ramsey dogrywa do Cazorli, jednak ten uderza w golkipera przeciwników. Aaron próbuję dobijać technicznie, lecz po rykoszecie piłka mija nieznacznie słupek!

Zagotowało się nam na Wembley. Doszło do spięcia na linii Arteta - Falcao, ale wszystko szybko rozeszło się po kościach. Rzut wolny dla mistrza Anglii, Ivanovic główkuje, zagrożenie zerowe.

Żółty kartonik dla Cahilla, doliczone aż cztery minuty...

Jeszcze w 93. minucie The Gunners mogli podwyższyć prowadzenie. Gibbs dostał podanie od Santiego, ale zmarnował okazję sam na sam. To była ostatnia ciekawa akcja tego meczu, po którym radosna będzie tylko czerwona część Londynu!

Chelsea FCRaport pomeczowyTarcza Wspólnoty autor: źrodło: własne
Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40006.08.2015, 18:36

MG

Nie, to nie byłaby dobra opcja, bo nie mógłbym się zakładać o kolejne edycje typera.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549806.08.2015, 18:36

thide

Pewnie mówisz o chrabąszczach majowych, mam to samo, tylko otworze okno to mi pikują kur...y do pokoju , mam okno uchylone (południowa strona) rolety zasłonione, i to co tu sie dzieje to masakra, a nie wyobrażam sobie tych w iranie 70 stopni..

mic_now komentarzy: 218906.08.2015, 18:35

w przypadku opcji nr1 powinna istnieć jakaś opcja odwołania się od kary przy ewentualnej pomyłce sędziego bo pewnie będą się takie zdarzać.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.08.2015, 18:35

Tyle czasu minelo a ja nawet nie wiem o co chodzi z hajto

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40006.08.2015, 18:35

MG

Całe szczęście nie, chociaż może i byłaby to dobra opcja.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.08.2015, 18:34

Zelalem to normalne

Waskitcz komentarzy: 448506.08.2015, 18:34

Tyle czasu minęło a ja dalej mam będę z tego Hajty i składu Kairseslauten, no odpłynal konkretnie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 18:34

mic_now
Nie jestem az tak wtajemniczony w ten temat ale mysle ze opcja numer 1.

Young bedzie mial ciezki sezon.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.08.2015, 18:33

Wiatraka nie mam. A otwarcie okien na noc? Chyba jaja sobie robisz xD. Otworze o 21 na 10 minut i wpada 10 komarow. Sa jeszcze takie robaki z pancerzem ktore lataja a gdy w cos uderza to tylko chodza po podlodze.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40006.08.2015, 18:32

Adu

Kto przegra nie pisze na stronie przez cały kolejny sezon.

A159

Z tobą o to samo. Jak już się tak zakładam, to wygram ze wszystkimi za jednym zamachem.

mic_now komentarzy: 218906.08.2015, 18:32

A w jaki sposób to będzie egzekwowane? Czy będą się liczyć tylko dostrzeżone przez sędziego nurki czy będzie jakaś komisja to rozpatrywac po meczu?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.08.2015, 18:31

Xif, okno od 5 rano otwarte do momentu gdy powietrze w pokoju jest chlodniejsze od trgo na zewnatrz i rolety w dol. Od 4h mam 30 stopni. Sciany z zewnetrznej strony na ppludnie i wschod. Coraz czesciej zastanawam sie nad klima bo z roku na rok coraz gorecej i idzie ocipiec

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 18:31

mic_now
Tak to prawda. Przepis bedzie obowiazywal od tego sezonu.

Zelalem komentarzy: 103306.08.2015, 18:30

Mam pytanie co do fify 15. Pytałem już kiedyś ale nikt nie odpowiedział. Czy ktoś tak jeszcze miał jak ja, że w trybie kariery po pierwszym sezonie prawie wszystkim najlepszym, starszym bramkarzom bardzo wzrósł overall? U mnie np. Cech 89, Lloris 88, Casillas 87, Weidenfeller 87, Buffon 87

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 18:30

arsenal159
Oj tam dawaj!

2 redaktorow i 2 userow. Idealny uklad :>

mic_now komentarzy: 218906.08.2015, 18:29

Ktoś mi powie czy to info o 3 meczach kary dla nurkującego zawodnika od tego sezonu to prawda?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29706.08.2015, 18:26

Ja już znam wszystkie wyniki, ale zobaczycie potem, będę spoglądał na Was ze szczytu tabeli.

pabulous komentarzy: 4006.08.2015, 18:25

Czołem koledzy.
Czy moglibyście mi pomóc w Fantasy Premier League?
Jak dołaczyć do tej ligi Premier Legue? gdzie wpisać ten kod?

Thide

Wiatrak/wentylator skierowany na worek z lodem nad czymś ?

#imthefuckingMcGyver

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40006.08.2015, 18:18

Shinev

Też życzę powodzenia... chyba ci się przyda :)

xif komentarzy: 35206.08.2015, 18:17

thide

trzy rady:
1. od 7 do 21 - zasłoń całkiem żaluzje/rolety;
2. w godzinach j/w nie otwieraj w domu/mieszkaniu żadnych okien;
3. od 21 do 7 - otwórz wszystkie okna na oścież.

Sprawdzony sposób, aktualnie mam w pokoju 24 stopnie przy oknach usytuowanych tak, że przez cały dzień świeci w nie słońce ;-)

Jeśli to nie pomaga - pozostaje zakup wentylatora.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 106.08.2015, 18:17

Dobra, wpisałem to wszystko w profil. To już oficjalne. Powodzenia.

MG

Niekoniecznie :) Pewnie będziesz w tabeli i za mną i za nim.

Ale i tak powodzenia

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40006.08.2015, 18:11

MG

Nie jestem zwolennikiem forum i mam nadzieję, że ono nie zostanie jednak wprowadzone. A jeżeli już wtedy forum będzie, to zakład obowiązuje też na nim.

A poza tym, to ja nie mam się czym przejmować. Przecież nie ma innej opcji niż moja wygrana.

Barney komentarzy: 2092206.08.2015, 18:11

W sumie Giroud chyba lubi strzleac młotą i srokom najbardziej z tego co pamiętam więc to był by dorby ruch Wengera.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549806.08.2015, 18:09