Nie udało się, gol w końcówce: Borussia 1-1 Arsenal

Nie udało się, gol w końcówce: Borussia 1-1 Arsenal 13.09.2011, 21:48, Sebastian Czarnecki 874 komentarzy

O godzinie 20:45 na Signal Iduna Park rozpoczęło się spotkanie pomiędzy miejscową Borussią, a londyńskim Arsenalem w ramach pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Od początku do końca dominującą drużyną byli gospodarze, jednak pomimo olbrzymiej przewagi, nie potrafili jej udokumentować na piśmie. Ostateczny wynik: 1-1.

»»» konkurs trwa! weź udział «««

Kanonierzy przystąpili do tego pojedynku w następującym składzie: Szczęsny - Gibbs, Koscielny, Mertesacker, Sagna - Song, Arteta, Benayoun - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Już w 4. minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Dobrą akcję Kagawy sprytnie przerwał Koscielny, ale futbolówka trafiła prosto pod nogi Lewandowskiego, który natychmiast odegrał ją w kierunku Grosskreutza. Reprezentant Niemiec oddał strzał, jednak huknął ponad bramką.

Pięć minut później kapitalnym podaniem z linii obrony popisał się Hummels, którego długi przerzut trafił prosto pod nogi Shinjiego Kagawy, który nie umiał wygrać pojedynku jeden na jeden z Wojtkiem Szczęsnym i uderzył ponad bramką.

W 12. minucie Borussia miała najlepszą sytuację do objęcia prowadzenia. Robert Lewandowski znalazł swoje miejsce w polu karnym i powalił na murawę Wojtka Szczęsnego, chwilę później oddając strzał do - wydawałoby się - pustej bramki Arsenalu. Na szczęście na posterunku był Bacary Sagna, który w ostatniej chwili wybił piłkę z linii bramkowej.

Na pierwszą groźną akcję Arsenalu musieliśmy czekać aż do 33. minuty, kiedy kapitalnym podaniem z pierwszej piłki popisał się Benayoun. Do bezpańskiej futbolówki dopadł Robin van Persie, który mocnym strzałem trafił w interweniującego Romana Weidenfellera.

W 39. minucie mogliśmy obejrzeć polską akcją zakończoną interwencją polskiego golkipera. Piszczek celnie dośrodkował na głowę Lewandowskiego, a ten mocnym strzał trafił prosto w ręce Wojtka Szczęsnego.

W 42. minucie Kanonierzy obejmują prowadzenie! Robin van Persie wygarnął piłkę spod nóg fatalnie interweniującemu Kehlowi, a następnie oddał ją Walcottowi, a sam rozpoczął rajd w stronę bramki. Anglik wyczuł intencję kapitana Arsenalu i posłał w jego kierunku prostopadłą piłkę. Holender nie mógł zmarnować sytuacji sam na sam z bramkarzem i potężnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce Weidenfellera.

Początek drugiej połowy nieco się wyrównał. Wciąż dużą przewagę mieli gospodarze, jednak nie była ona już tak duża, jak w pierwszej części spotkania. Borussii bardzo zależało na doprowadzeniu do wyrównania, jednak ich trud nie przyniósł skutku. Najlepsze okazje w pierwszych dziesięciu minutach pierwszej połowy zmarnowali Schmelzer i Grosskreutz, którzy z ostrego kąta nie potrafili trafić w światło bramki.

W 61. minucie Kanonierzy przeprowadzili jedyną akcję, która mogła w drugiej połowie spotkania przynieść bramkę. Gervnho opanował długie podanie od kolegi, jednak był mocno asekurowany przez obrońców, przez co nie mógł oddać czystego strzału na bramkę Weidenfellera.

Czas mijał, a przewaga dortmundczyków wciąż się zwiększała. W 67. minucie w polu karnym Szczęsnego miało miejsce ogromne zamieszanie, podczas którego na jego bramkę padły 3-4 strzały. Na całe szczęście żaden z nich nie znalazł prostej drogi do bramki, a polski golkiper w odpowiednim momencie zażegnał niebezpieczeństwo.

W 75. minucie niezwykle groźnym strzałem z dystansu popisał się Shinji Kagawa, który był bardzo bliski zdobycia gola. Futbolówka przeleciała jednak nad poprzeczką.

W 81. minucie w polu karnym Szczęsnego kolejny raz miało miejsce potworne zamieszanie. Mario Goetze dośrodkował z rzutu rożnego, a strzał na bramkę oddał Shinji Kagawa. Szczęsny był w tej sytuacji całkowicie zasłonięty przez swoich defensorów i naciskających graczy gospodarzy, jednak instynktownie zdołał złapać zmierzającą w jego kierunku futbolówkę.

Dwie minuty później samotny rajd lewym skrzydłem przeprowadził niepilnowany Perisic, który natychmiast wyłożył piłkę w kierunku Goetzego. Młody Niemiec spróbował szczęścia, jednak oddał nieczysty i zarazem niecelny strzał obok bramki Arsenalu.

Stało się! Ciągłe ataki Borussii musiały wreszcie przynieść oczekiwany skutek. Dośrodkowanie z rzutu wolnego zostało zażegnane przez Laurenta Koscielnego, jednak piłka trafiła prosto pod nogi Perisicia, który z powietrze oddał przepiękny strzał w okienko bramki Szczęsnego, który w tej sytuacji nawet nie drgnął. Przepiękne trafienie Chorwata.

Dortmundczykom wciąż było mało! Chwilę po zdobyciu bramki, gospodarze przeprowadzili kolejny atak, który zakończył się strzałem Lewandowskiego i dobrą interwencją golkipera Kanonierów.

W 91. minucie Lewandowski stanął przed ostatnią szansą na pokonanie Szczęsnego w tym spotkaniu, jednak kolejny raz polski bramkarz wyszedł zwycięsko w tym starciu, wygarniając rywalowi piłkę prosto spod nóg.

Ostatni gwizdek sędziego zakończył spotkanie, które stało na bardzo wysokim poziomie. Gospodarze pokazywali momentami porywający futbol, który nie pozwolił im jednak zachować trzech punktów na Signal Iduna Park. Kanonierzy odnieśli bardzo cenny remis, który w tym meczu zupełnie im się nie należał. Ofensywa Arsenalu w ogóle nie istniała, jednak na plus zagrała defensywa, której i tak momentami zdarzały się duże wpadki. Na plus jednak należy zaliczyć postawę Bacary'ego Sagni, Laurenta Koscielnego i Aleksa Songa, którzy wspaniale wywiązali się ze swoich zadań defensywnych. Alex Song wreszcie zagrał tak, jak od niego oczekiwano i pokazał, że linia pomocy z jego osobą będzie wyglądała o wiele pewniej, aniżeli z młodym Frimpongiem czy Coquelinem. Laurent Koscielny z kolei kolejny raz zagrał fenomenalne spotkanie, próbując udowodnić Wengerowi, że po powrocie Vermaelena to on powinien być jego partnerem. Najwyraźniej przejście do zespołu Mertesackera obudziło w nim ukrytego ducha walki, dzięki czemu Kosser staje się coraz lepszym defensorem.

Obszerny skrót spotkania z Borussią + analizy:

Borussia DortmundLiga Mistrzów autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16813.09.2011, 23:25

Nie wiem co jest smutniejsze. Stracić bramkę przez głupi błąd obrońców, czy może dlatego, że przeciwnikowi wyszedł strzał życia.

milosz1984 komentarzy: 13413.09.2011, 23:25

Wlacott w tym sezonie pokazuje, ze naprawde jak ktos powiedzial nie ma ,, mozgu pilkarskiego" jak Rooney i Fabregas - oni co roku sie polepszali a Wlacott stoji w miejscu a anawet powiedzialbym zrobil ktok wstecz i to taki kilku metrowy krok. Nie ma pomyslu na gre, nie ma zwodow, tylko biega i nic z tego nie wynika. Wiele strat i gra moim zdaniem jest to najlepsze okreslenie jak jeździec bez głowy. Mam nadzieje, ze przyjdzie Hazard i moze Goetze lub ktos inny dobry. Ciezki sezon bedzie. Walka o 4 miejsce nam pozostaje w lidze, nie łudźmy się.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1513.09.2011, 23:25

clash123---> Przecież Goal.com meczów nie ogląda ;P

triumphst955 komentarzy: 107313.09.2011, 23:24

malyglod- robie to... daje im czas od ostatniego zdobytego trofeum...;p Jednak nadal jestem optymistą, tyle ze po tym meczu, nie jestem soba...;D. Coś sie wymyśli przecież to Arsenal. Z reszta nawet jak bedzie lipa totalna to bede im kibicował bo robie to odkąd na chleb przestałem mowic bep a na motyle ptapta. Pozdrawiam !:)

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 313.09.2011, 23:24

Świetne spotkanie Songa i Kościelnego, zdecydowanie najlepsi w tym meczu. Dobre spotkanie zaliczyli też Robin, Bac i Wojtek.
Nie ma co przesadzać z bramką dla BVB. Perisić zdobył pięknego gola, być może był to jego "strzał życia". Remis nie jest taki zły, choć szkoda, że nie udało się utrzymać do końca prowadzenia. Notujemy jak na razie za dużo strat i niecelnych podań, ale to też wynika z bądź co bądź braku zgrania. W drugiej połowie postawiliśmy na bronienie i trzeba przyznać, że wychodziło nam to całkiem nieźle mimo, że chwilami panował spory chaos. Ogólnie nie było tak źle.

clash123 komentarzy: 189013.09.2011, 23:23

nie moge w to uwierzyc !!!!!!!!!!!! Goal.com ocenil Koscielnego najnizej z calego zespolu Arsenalu przyznajac mu ledwie 5.5 !!!!!!!! to jakies jaja sa

afckonrad9101 komentarzy: 783413.09.2011, 23:22

Ja wiem ze ta druzyna w tym skladzie moze grac znacznie lepiej tylko potrzebuje czasu aby sie dotrzec i poczuc...druga linia byla calkowicie niezgrana w ofensywie oni jeszcze nie wiedza kiedy moga miedzy soba klepnac i jak sie poruszaja poszczegolni pilkarze...wlasnie klepek mi dzis brakowalo i tych akcji dwojkowych , no i poruszanie sie po boisku gdy organizowalismy akcje bylo nie dosc dobre, za pozno podlaczalismy do gry i zostawialismy osamotnionego na skrzydle Gervinho chociazby ktory caly czas mial praktycznie podwojenie i zadnego wsparcia z drugiej linii czy od RvP aby zagrac klepke czy cos zostawal czesto pozostawiany sam na 2 czy 3 przeciwnikow...Bedzie coraz lepiej wygladamy pewnie w obronie i to mnie bardzo cieszy...z przodu widze duzy potencjal ale on potrzebuje czasu aby sie dotrzec , zobaczycie juz w sobote jak pokonujemy Blackburn;p

triumphst955->
daj im trochę czasu. Może na razie nie będzie szału, ale zgranie, czyli kluczowa rzecz, przyjdzie z czasem, a nie po kilku dniach.

Kubo komentarzy: 97813.09.2011, 23:21

W ostatnich 2 meczach tylko wynik moze cieszyc bo gra jest mocno przecietna.

LoveUnited komentarzy: 13113.09.2011, 23:20

Zyg_zyg, jak dla Ciebie to był dobry mecz... To pozdro. Niby nie było źle bo skład jest w przebudowie itp itd nie było Wengera i takie tam... Nie ma się co tłumaczyć. Trzeba być przygotowanym na takie ewentualnośći! NOOsz ****w** Przecież Wenger wiedział że Fabregas odejdzie, miał 2 lata na znalezienie następcy. Nasri też przecież marudził więc można było się tego spodziewać.
Już nie wiem czy to Wenger daje tak dupy, czy zarząd... Pewnie to i to.

adamaggio komentarzy: 49613.09.2011, 23:20

niektórzy bezmyślnie hejtują na wynik i postawe zespołu, a ja jestem zachwycony grą w obronie! ostatni raz tak grali chyba jeszcze z gallasem lub toure, do tej chyba 86 minuty wszystko grało jak w zegarku, a brama padła nie przez głupi błąd, tylko po strzale jaki wychodzi raz na sto prób.
song i kosa MOTM, i to kilkakrotnie! a opieszałość z przodu to nie kiepska gra mikela, tylko świetny pressing niemców.
arteta wielokrotnie dobrze się zastawiał i pokazał sporo opanowania, yossi zostawia w niemczech płuca, tylko walcott znowu cieniował. remis to korzystny rezultat na gorącym terenie.

arthas74 komentarzy: 234313.09.2011, 23:19

ktoś o Farsie wspomiał, a dla Cesca miejsce w pierwszym składzie ie nie znalazło;p

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223713.09.2011, 23:19

Same ładne bramki, Pato też kozak:

101greatgoals.com/videodisplay/alexandre-pato-barcelona-15403695/

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102013.09.2011, 23:18

Sczęsny dobry w FM czy mam się rozglądac za bramkarzem?

Teraz się obawiam meczu z Blackburn ciekawe czy ktoś trafi w konkursie wynik.

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 313.09.2011, 23:18

Mereilles to dobry transfer a Mata może okazać się strzałem w dziesiątkę a jeszcze Lukaku przecież doszedł. Ekipa Chelsea się krystalizuje.

WojO komentarzy: 225213.09.2011, 23:18

Po prostu obraz nędzy i rozpaczy, Wenger mógł jeszcze 3 obrońców wstawić za graczy z pola ;]

arthas74 komentarzy: 234313.09.2011, 23:18

nie jest zle, remis zasłużony;p

Waskitcz komentarzy: 449213.09.2011, 23:17

ma ktos linka do bramy Hulka chciałbym to zobaczyć podobno epicka.

triumphst955 komentarzy: 107313.09.2011, 23:17

malyglod- obawiam sie ze jednak jestem Arsenalową wyrocznią i juz te prawde znam;p ale moim marzeniem jest sie mylic w tej kwestii :). Licze na ten weekend.. moze powoli zaczną sie zgrywac...

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11713.09.2011, 23:15

A Mata w jednym meczu strzelił więcej bramek dla Chelsea niż Torres w 9 miesięcy

triumphst955 komentarzy: 107313.09.2011, 23:15

ma ktos linka do bramy Hulka;p???? Daaajcie :)

malyglod komentarzy: 649213.09.2011, 23:15

jaka jest prawda to zobaczymy najwcześniej za kilka tygodni a najpewniej pod koniec sezonu. Wg mnie będzie jeszcze bardzo dobrze, a jestem realistą. Teraz też wszystko się ułoży, już w weekend nasza gra będzie znacznie lepsza.

KanonierChris komentarzy: 292413.09.2011, 23:14

Ale z remisu jestem zadowolony:))

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1513.09.2011, 23:14

Hulk rozwalił system ;o

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 313.09.2011, 23:14

Skróty lecą to człowiek zobaczy jak tam inni się prezentują i cieszy remis Barcy.

Zyg_Zyg komentarzy: 24213.09.2011, 23:14

zagraliśmy w sumie niezły mecz a tu już że idziemy na dno... jak pisałem wcześniej szału w grze nie było ale cały mecz na plus dzięki obronie. bvb dominowało ale nic z tego nie wynikało więc nie rozumiem czemu uważacie że powinni wygrać

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 413.09.2011, 23:13

to co zrobił Hulk to lepsza brama niż Ronaldo z Porto.

KanonierChris komentarzy: 292413.09.2011, 23:13

Bez dramatu... Mamy ten cholerny kryzys, ale kryzysy nie są wieczne... Wenger będzie musiał popracować w okienku zimowym i mam nadzieje, że to widzi.

clash123 komentarzy: 189013.09.2011, 23:13

hehehe, w mocno oslabionym i niezgranym skladzie osiagnelismy remis z mistrzem niemiec na ich boisku, a lawina krytyki spada na wengera i pilkarzy....czegos tu nie rozumiem.

veron komentarzy: 459513.09.2011, 23:12

Hulk bramka z wolnego 40 metrów :D :D

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1513.09.2011, 23:12

Ice--->eurosport.pl/pilka-nozna/liga-mistrzow/2011-2012/borussia-arsenal-11_sto2949872/story.shtml wybierz se tam bramkę:)

Silver komentarzy: 260 newsów: 3513.09.2011, 23:11

widze, ze chyba jestem jedyny, ktory sadzi, ze per zagral lepiej od koscielnego. francuz popelnil dzisiaj w pierwszej polowie kilka fatalnych bledow, nie trzymal linii spalonego i gdyby padly w tamtych sytuacjach bramki, to obciazalyby jego konto. w zadnym wypadku nie zasluguje na 8 - 7 to max. per dzisiaj bardzo solidnie!

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 413.09.2011, 23:11

Fatalny mecz dzisiaj choc moglo byc gorzej z wynikiem . strzala

triumphst955 komentarzy: 107313.09.2011, 23:11

malyglod - ten zespół niejednokrotnie byl po duzych zmianach i jakoś wszystko sie układało a to co jest teraz to nie jest nawet bałagan, a juz na pewno nie Arsenal. Jak nie dostaną jakiegos porządnego kopa (bo ManU jak widac fto za mało) to żegnamy sie z marzeniami i taka jest prawda;)

Ice -> footyroom.com/borussia-dortmund-1-1-arsenal-2011-09/

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 213.09.2011, 23:11

Gotze czy jak mu tak trzeba kupić. Nie ma uja.

executer1 komentarzy: 268613.09.2011, 23:10

Szogun
Dzisiejszy mecz pokazal ze nie jestesmy jeszcze zgrani i ze potrafimy sie bronic.Nie przegralismy tego meczu wiec cieszy mnie ten wynik a gra mnie nie obchodzi bo przez ostatnie lata kierowalismy sie gra a nie wynikami i nic nam to nie przynioslo.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223713.09.2011, 23:10

Olek łap :)

101greatgoals.com/dortmund-leave-it-late-as-perisic-wonder-goal-pegs-back-arsenal/106148/

aRamsey komentarzy: 948613.09.2011, 23:10

@Ajs
o.0 dawno Cię tu nie widziałem :p

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1513.09.2011, 23:08

Haha Remis z BVB, a ci Wenger out...

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 313.09.2011, 23:08

executer1 Skoro oglądam od mniej więcej 15 lat to chyba będę i oglądał nawet gdyby byli pod koniec tabeli a z taką grą chyba przyznasz,że nie mamy co marzyć o top4

malyglod komentarzy: 649213.09.2011, 23:07

Przepraszam z góry że to piszę, ale część z Was nie dorosła do kibicowania.
Środek tabeli, Wenger out, klęska - czy wy naprawdę myślicie? Czy wy naprawdę myślicie, że zespół po dużych zmianach od razu będzie każdy mecz wygrywał?

KanonierChris komentarzy: 292413.09.2011, 23:07

Panowie! Graliśmy w Dortmundzie! Widzieliście co kibice robili? Jak tam grać, to jest twierdza a my mamy remis, to my jesteśmy w lepszej sytuacji!

triumphst955 komentarzy: 107313.09.2011, 23:06

Srani i DNA odeszli wiec klepiemy biede. Arteta jakos z Songiem podtrzymywał pomoc bo Benayoun kompletnie sie nie sprawdzał. Wiem ze Walcott pieknie wyłożył pilke Robinowi ale badzmy szczerzy... Ten zawodnik chyba powinien przesiedziec pare meczow na ławce. AOC i do przodu. Arsenal w ogole nie byl dzisiaj zgrany... wykopywali sobie te pilke i tylko czekali na jakiś składny atak (w swoim stylu) na wlasna bramke. Liga mistrzów...? Chciałbym...

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 313.09.2011, 23:06

Jeszcze ciekawe co z Wilsherem i Vermą bo przy Naszych medykach równie dobrze można by było ich eutanazji poddać.

KanonierChris komentarzy: 292413.09.2011, 23:06