Nie udało się, gol w końcówce: Borussia 1-1 Arsenal

Nie udało się, gol w końcówce: Borussia 1-1 Arsenal 13.09.2011, 21:48, Sebastian Czarnecki 874 komentarzy

O godzinie 20:45 na Signal Iduna Park rozpoczęło się spotkanie pomiędzy miejscową Borussią, a londyńskim Arsenalem w ramach pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Od początku do końca dominującą drużyną byli gospodarze, jednak pomimo olbrzymiej przewagi, nie potrafili jej udokumentować na piśmie. Ostateczny wynik: 1-1.

»»» konkurs trwa! weź udział «««

Kanonierzy przystąpili do tego pojedynku w następującym składzie: Szczęsny - Gibbs, Koscielny, Mertesacker, Sagna - Song, Arteta, Benayoun - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Już w 4. minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Dobrą akcję Kagawy sprytnie przerwał Koscielny, ale futbolówka trafiła prosto pod nogi Lewandowskiego, który natychmiast odegrał ją w kierunku Grosskreutza. Reprezentant Niemiec oddał strzał, jednak huknął ponad bramką.

Pięć minut później kapitalnym podaniem z linii obrony popisał się Hummels, którego długi przerzut trafił prosto pod nogi Shinjiego Kagawy, który nie umiał wygrać pojedynku jeden na jeden z Wojtkiem Szczęsnym i uderzył ponad bramką.

W 12. minucie Borussia miała najlepszą sytuację do objęcia prowadzenia. Robert Lewandowski znalazł swoje miejsce w polu karnym i powalił na murawę Wojtka Szczęsnego, chwilę później oddając strzał do - wydawałoby się - pustej bramki Arsenalu. Na szczęście na posterunku był Bacary Sagna, który w ostatniej chwili wybił piłkę z linii bramkowej.

Na pierwszą groźną akcję Arsenalu musieliśmy czekać aż do 33. minuty, kiedy kapitalnym podaniem z pierwszej piłki popisał się Benayoun. Do bezpańskiej futbolówki dopadł Robin van Persie, który mocnym strzałem trafił w interweniującego Romana Weidenfellera.

W 39. minucie mogliśmy obejrzeć polską akcją zakończoną interwencją polskiego golkipera. Piszczek celnie dośrodkował na głowę Lewandowskiego, a ten mocnym strzał trafił prosto w ręce Wojtka Szczęsnego.

W 42. minucie Kanonierzy obejmują prowadzenie! Robin van Persie wygarnął piłkę spod nóg fatalnie interweniującemu Kehlowi, a następnie oddał ją Walcottowi, a sam rozpoczął rajd w stronę bramki. Anglik wyczuł intencję kapitana Arsenalu i posłał w jego kierunku prostopadłą piłkę. Holender nie mógł zmarnować sytuacji sam na sam z bramkarzem i potężnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce Weidenfellera.

Początek drugiej połowy nieco się wyrównał. Wciąż dużą przewagę mieli gospodarze, jednak nie była ona już tak duża, jak w pierwszej części spotkania. Borussii bardzo zależało na doprowadzeniu do wyrównania, jednak ich trud nie przyniósł skutku. Najlepsze okazje w pierwszych dziesięciu minutach pierwszej połowy zmarnowali Schmelzer i Grosskreutz, którzy z ostrego kąta nie potrafili trafić w światło bramki.

W 61. minucie Kanonierzy przeprowadzili jedyną akcję, która mogła w drugiej połowie spotkania przynieść bramkę. Gervnho opanował długie podanie od kolegi, jednak był mocno asekurowany przez obrońców, przez co nie mógł oddać czystego strzału na bramkę Weidenfellera.

Czas mijał, a przewaga dortmundczyków wciąż się zwiększała. W 67. minucie w polu karnym Szczęsnego miało miejsce ogromne zamieszanie, podczas którego na jego bramkę padły 3-4 strzały. Na całe szczęście żaden z nich nie znalazł prostej drogi do bramki, a polski golkiper w odpowiednim momencie zażegnał niebezpieczeństwo.

W 75. minucie niezwykle groźnym strzałem z dystansu popisał się Shinji Kagawa, który był bardzo bliski zdobycia gola. Futbolówka przeleciała jednak nad poprzeczką.

W 81. minucie w polu karnym Szczęsnego kolejny raz miało miejsce potworne zamieszanie. Mario Goetze dośrodkował z rzutu rożnego, a strzał na bramkę oddał Shinji Kagawa. Szczęsny był w tej sytuacji całkowicie zasłonięty przez swoich defensorów i naciskających graczy gospodarzy, jednak instynktownie zdołał złapać zmierzającą w jego kierunku futbolówkę.

Dwie minuty później samotny rajd lewym skrzydłem przeprowadził niepilnowany Perisic, który natychmiast wyłożył piłkę w kierunku Goetzego. Młody Niemiec spróbował szczęścia, jednak oddał nieczysty i zarazem niecelny strzał obok bramki Arsenalu.

Stało się! Ciągłe ataki Borussii musiały wreszcie przynieść oczekiwany skutek. Dośrodkowanie z rzutu wolnego zostało zażegnane przez Laurenta Koscielnego, jednak piłka trafiła prosto pod nogi Perisicia, który z powietrze oddał przepiękny strzał w okienko bramki Szczęsnego, który w tej sytuacji nawet nie drgnął. Przepiękne trafienie Chorwata.

Dortmundczykom wciąż było mało! Chwilę po zdobyciu bramki, gospodarze przeprowadzili kolejny atak, który zakończył się strzałem Lewandowskiego i dobrą interwencją golkipera Kanonierów.

W 91. minucie Lewandowski stanął przed ostatnią szansą na pokonanie Szczęsnego w tym spotkaniu, jednak kolejny raz polski bramkarz wyszedł zwycięsko w tym starciu, wygarniając rywalowi piłkę prosto spod nóg.

Ostatni gwizdek sędziego zakończył spotkanie, które stało na bardzo wysokim poziomie. Gospodarze pokazywali momentami porywający futbol, który nie pozwolił im jednak zachować trzech punktów na Signal Iduna Park. Kanonierzy odnieśli bardzo cenny remis, który w tym meczu zupełnie im się nie należał. Ofensywa Arsenalu w ogóle nie istniała, jednak na plus zagrała defensywa, której i tak momentami zdarzały się duże wpadki. Na plus jednak należy zaliczyć postawę Bacary'ego Sagni, Laurenta Koscielnego i Aleksa Songa, którzy wspaniale wywiązali się ze swoich zadań defensywnych. Alex Song wreszcie zagrał tak, jak od niego oczekiwano i pokazał, że linia pomocy z jego osobą będzie wyglądała o wiele pewniej, aniżeli z młodym Frimpongiem czy Coquelinem. Laurent Koscielny z kolei kolejny raz zagrał fenomenalne spotkanie, próbując udowodnić Wengerowi, że po powrocie Vermaelena to on powinien być jego partnerem. Najwyraźniej przejście do zespołu Mertesackera obudziło w nim ukrytego ducha walki, dzięki czemu Kosser staje się coraz lepszym defensorem.

Mizzou komentarzy: 605314.09.2011, 19:07

Polsat Sport, bo jak wiadomo Polsat przegiiinaa i to gruboo !

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.09.2011, 19:06

gdzie transmitują Polaków?

Mizzou komentarzy: 605314.09.2011, 19:04

Kurek do zmiany, słabo dziś gra...

kozula11 komentarzy: 3714.09.2011, 19:03

Marcin kanonier>
borek wie więcej o piłce nawet od selekcjonera a jak ci sie borek nie podoba to w łącz sobie N.
ale raczej nie polecam bo gorsze smuty walą niż TVP.A co do kołtonia to nie bez przyczyny jest jednym z najlepszych redaktorów w polsce
a jeżeli mówicie ze oni sie nie znają to bardzo polecam mój ulubiony program TV Cafe Futbol co niedziela o 11 w polsacie sport
pozdro;)

KondzioElite komentarzy: 618714.09.2011, 19:01

Dla mnie: FCB, Real, United, CFC i może Milan.

Mizzou komentarzy: 605314.09.2011, 19:00

@arsenal
"uwarzaj" na to co mówisz, a zwłaszcza jak to mówisz!

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11714.09.2011, 19:00

Zauważyliście jak wczoraj M.Szczęsny jechał po Arsenalu? Cały czas mówił jaki to słaby zespół i jakich ma słabych piłkarzy.

henry1996 komentarzy: 131914.09.2011, 18:59

schade - w myśl zasady naszło weszło zeszło weszło

arsenal33fan komentarzy: 149814.09.2011, 18:57

nie uwarzacie ze PAWEŁ KRUCZ jest podobny do szczesnego;)??

Borek za PL nie przepada.

Szanse na CL ma szesc zespolow, 3 angielskie, 1 niemiecki i 2 hiszpanskie.

maniek56 komentarzy: 300714.09.2011, 18:35

Ja tam Borka lubię, dobrze komentuje, potrafi zbudować atmosferę, okazać emocje, nie duka, nie zacina się komentując, zna się na rzeczy, zawsze ma coś mądrego do powiedzenia ale jeśli na prawdę wymienił Inter jako jednego z faworytów do wygrania LM to po prostu się wygłupił.

Strus komentarzy: 106214.09.2011, 18:26

malyglod-> whoscored.com

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11714.09.2011, 18:24

Ja bym w tym roku na Milan uważał

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.09.2011, 18:22

Inter,Chelsea Wtf ? My jesteśmy wg. mnie lepszy od Interu. Co do Chelsea to mają szanse ale małe.

adipetre komentarzy: 79714.09.2011, 18:21

Powaznie Borek wymienil Inter?

MarcinKanonier komentarzy: 133114.09.2011, 18:07

Apropopo polsatu - ostatnio w radiu slyszalem jak Borek podawal faworytow LM - Chelsea, Barcekina, Real i Inter, zaskakujacy brak Manchesterow co? :) Szczerze to jakos nie darze sympatia owego pana, zreszta tak jak i jego mena Koltonia :)

Kanonier1000 komentarzy: 25014.09.2011, 18:03

Na jakich kanałach leci angielska liga oprócz canal +?

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 614.09.2011, 18:02

Chciałem was prosić o radę. Moglibyście mi polecić jakiś komputer do 700 zł? Najlepiej podać link z allegro. Z góry dzięki

schade komentarzy: 386214.09.2011, 17:46

Perisic na pewno tam nie mierzył w to okno. Po prostu walnął, bo mu piłka naszła na nogę i wyszło. ;/

schade komentarzy: 386214.09.2011, 17:44

Z remisu jestem zadowolony, ale szkoda bo było blisko 3 pkt. Nie wychodziły im ataki w polu karnym to walneli zza pola i udało się. Ta brama musiała paść, ale w taki sposób...

Nie mogliśmy wymienić 3 celnych podań ani wyjść ze swojej połowy - to martwi. W końcu jesteśmy ofensywną a nie defensywną drużyną. Nie podoba mi się to bronienie się.

kamil_9414 komentarzy: 282814.09.2011, 17:44

Mierzej gra. Dostal na poczatku kare na 2 mecze, a potem dali mu tylko na jeden mecz i nie gral w rewanżu w eliminacjach i teraz juz moze.

concrete13 komentarzy: 869814.09.2011, 17:32

RPS - > nie pierwszy raz puszczają chłam na polsacie..

dostał czerwo ..w wiadomościach trąbili , że nie zagra..wieczorem się okaże

a jak bym miał wybierać ..to bym chciał Lille-CSKA..nudny nie będzie..są Polacy i Hazarda by się pooglądało

RPS komentarzy: 51414.09.2011, 17:26

To na polsacie tez Trabzon?? W gazecie czytalem ze na N mecz z Polakami a na polsacie Benfica - Mu, ale chyba nie bedzie mozliwosci wyboru...

Adamoss komentarzy: 19214.09.2011, 17:25

Arsenal_1886
A mógłbyś to przetłumaczyć, chociaż nagłówki?

RPS komentarzy: 51414.09.2011, 17:23

concrete13
Kartki z eliminacji sie nie licza wiec prawdopodobnie bedzie gral, co nie zmienia faktu ze Mizzou zadal prawidlowe pytanie, czyli "po jakiego wala puszczaja ten mecz?" Jak dla mnie to nic ciekawego nie bedzie. Uwazam ze z tych wszystkich meczow mogliby pokazac Villareal - Bayern bo moze byc najciekwszy i najbardziej wyrownany (tym bardziej ze graja w Hiszpani)

concrete13 komentarzy: 869814.09.2011, 17:19

Mizzou - > tam gra 4 polaków..Mierzejewski zdrowy ale pauzuje za kartki , Piotr Brożek kontuzjowany..pozostała dwójka byłych wiślaków..Paweł i Arkadiusz Drewno Głowacki jest zdrowa..więc pewnie dlatego ..zresztą Polsatu nigdy nie zrozumiesz

Mizzou komentarzy: 605314.09.2011, 17:16

@c13
to po jakiego wała puszczają ten mecz?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.09.2011, 17:07

gunnersphere.com/2011/09/view-from-the-sphere/five-things-i-learnt-about-arsenal-last-night-in-germany

5 rzeczy ,których można było dostrzec podczas wczorajszego meczu Arsenalu .
Zachęcam do czytania :D
Giermesik > Również uważam ,że obrona zagrała dobrze . Dodajmy do tego powrót Vermaelena i Santosa ,który mam nadzieje ,że będzie lepszy niż Gibbs to wtedy na serio możemy mieć bardzo mocną defensywę :P Cieszy fakt ,że wkońcu dobrze sobie radzimy przy SFG . Mertesacker potrafi ustawiać obronę co cieszy .
Będzie dla nas niezbędny na starcia przeciwko takim ekipom jak Stoke .

concrete13 komentarzy: 869814.09.2011, 16:52

Mizzou - > Mierzejewski nie zagra..pauzuje za kartki ..

Giermesik komentarzy: 61614.09.2011, 16:51

Obrona Arsenalu w tym sezonie jest naprawde baaardzo bardzo mocna. Jak Jacek wróci to naprawde będzie to wielkie wzmocnienie pomocy co za tym idzie Arsenal będzie naprawde bardzo bardzo silny.

concrete13 komentarzy: 869814.09.2011, 16:50

youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_rHJloF5k_4

2Pac komentarzy: 10714.09.2011, 16:49

Jakość była po obu stronach. Obiektywnie podchodząc do sprawy to remis jest sprawiedliwym wynikiem.

ArseneAl komentarzy: 2341714.09.2011, 16:48

@rvparsen
Ty tak na poważnie czy jaja robisz? Że koleś strzelił bramkę życia to od razu mamy go sprowadzać? Haha.

adrianars21 komentarzy: 37214.09.2011, 16:47

trzeba było wygrać

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 414.09.2011, 16:46

Panowie nie było tak źle.Mogło być dużo gorzej. Przy obecnej formie, ograniczeniach kadrowych, atmosferze, braku Wengera na ławce, wynik jest naprawde dobry. Z meczu na mecz bedzie coraz lepiej. Wierze w to.

ArseneAl komentarzy: 2341714.09.2011, 16:44

@pavi28
Phi to co ty podałeś to jest raczej 4-2-4 czyli istne samobójstwo ^^

rvparsen komentarzy: 204114.09.2011, 16:43

Kto jest za tym aby w zimę ściągnąć do Arsenalu Perisicia? Takie bramki strzelają tylko mistrzowie, a ich w Arsenalu prawie brak. Trzeba go sprzątnąć sprzed nosa innym klubą, puki jeszcze nie jest za drogi, na 15 mln euro myślę że Borussia się zgodzi.
youtube.com/watch?v=EihX5LypVzw

Luki342 komentarzy: 275514.09.2011, 16:42

dla mnie zaskujacy jest fakt ze tacy gracze jak beoyoun arshavin czy arteta sa zdecydwanie drozsi od hazarda w fantasy lm

Mizzou komentarzy: 605314.09.2011, 16:38

Od dzisiaj strona powinna nazywać się arsenal-jakość.com a nie k.com :P

Mizzou komentarzy: 605314.09.2011, 16:33

boże, a na Polsacie puszczają jakiś gówniany mecz Inter- Trabzonspor, ale będę się śmiał jak Mierzejewski nie zagra w podstawowym :)

pavi28 komentarzy: 73214.09.2011, 16:32