Niemcy - Anglia 4-1! Nokaut na Free State Stadium

Niemcy - Anglia 4-1! Nokaut na Free State Stadium 27.06.2010, 16:50, Kamil Pniak 180 komentarzy

Szlagier 1/8 finału rozgrywany na stadionie Free State Stadium w Bloemfontein czyli spotkanie pomiędzy Niemcami a Anglią. Obie reprezentacje zmierzą się w finałach Mistrzostw Świata po raz piąty, żaden z wcześniejszych pojedynków nie zakończył się w regulaminowym czasie.

5 minuta spotkania Niemców z Anglikami i świetna szansa Ozila. Na posterunku jednak David James, który wybija piłkę na rzut rożny. Anglicy w swoim stylu długimi podaniami starają się przedostać w pole karne rywali. Twarda bezpardonowa gra z obu stron.

Niemcy za sprawą młodego Ballacka jak nazywany jest Sami Khedira oraz Podolskiego, próbują zaskoczyć Jamesa strzałami z daleka, lecz piłka o kilka metrów mija bramkę golkipera angielskiego Portsmouth.

20 minuta i szał w sektorze niemieckich kibiców. Piłkę spod własnej bramki wprowadza do gry dalekim wykopem Neuer. Na połowie rywali dopada do niej Klose i mimo rozpaczliwie interweniującego Upsona pokonuje Jamesa.

Synowie Albionu próbują odpowiedzieć. Mocny strzał z 25 metrów oddaje Gareth Barry, Neuer jednak na posterunku. W 30 minucie powinno być 2-0. Świetna klepa Khediry z Muellerem, który wypuszcza Podolskiego, a ten w sytuacji sam na sam z Jamesem marnuje 100% okazje.

Dwie minuty później Podolski rehabilituje się w pełni wykorzystując idealne podanie Muellera. Angielscy obrońcy tylko biernie statystowali w tej sytuacji. 2-0 dla reprezentacji Niemiec, Anglia na kolanach!

Anglicy ruszają do natarcia. 34 minuta jeszcze nie przynosi bramki kiedy to strzał Lamparda instynktownie broni Neuer. Dwie minuty później Upson po dośrodkowaniu Gerrarda przywraca nadzieje Synom Albionu.

Urugwajski arbiter popełnia katastrofalny błąd! Piłka po strzale Lamparda odbija się od poprzeczki i ląduje za linią bramki strzeżonej przez Neuera i wychodzi w pole. Sędzia każe grać dalej. Nie pomagają protesty Anglików.

Pięć minut po wznowieniu mocny strzał z rzutu wolnego oddaje Frank Lampard. Piłka po raz kolejny uderza w poprzeczkę niemieckiej bramki. Strzałami z daleka zaskoczyć Neuera próbuje również Gerrard.

Wyspiarze grają bardzo niepewnie w obronie. Za to w ataku ich akcje wyglądają coraz lepiej. Groźnie dośrodkowuje Johnson, a strzał Milnera blokuje w ostatniej chwili Boateng. Niemcy wyraźnie nastawieni na grę z kontry.

66 minuta i Niemcy powiększają prowadzenie. Rzut wolny wykonywali Anglicy. Piłka uderzona przez Franka Lamparda trafia w mur. Przejmuje ją Schweinsteiger i wyprowadza zabójczą kontre, którą strzałem w krótki róg Jamesa kończy Mueller.

Nokaut na Free State Stadium!!! Niemcy wychodzą z kolejną piekielnie szybką kontrą. Ozil wygrywa pojedynek biegowy z Barrym, wpada w pole karne i wykłada piłkę Muellerowi. Zawodnik Bayernu praktycznie tylko dostawia nogę i pokonuje bezradnego Jamesa.

W 80 minucie świetną okazję marnuje Gerrard, swoją drogą Neuer pokazał kunszt w tej sytuacji parując piłkę na rzut rożny. W 87 minucie po krótkim rozegraniu rzutu rożnego Rooney z ostrego konta uderza na bramkę Niemców. Minutę później Lampard strzela z dystansu. W obu przypadkach Neuer spisuje się bez zarzutu.

Dwie minuty doliczonego czasu gry dobiegają końca. Niemcy w ćwierćfinale!

Niemcy: Manuel Neuer - Philipp Lahm, Arne Friedrich, Per Mertesacker, Jerome Boateng - Mesut Ozil (Stefan Kiessling), Sami Khedira, Bastian Schweinsteiger - Lukas Podolski, Thomas Mueller (Piotr Trochowski), Miroslav Klose (Mario Gomez).

Anglia: David James - Glen Johnson (Shaun Wright-Phillips), Matthew Upson, John Terry, Ashley Cole - James Milner (Joe Cole), Steven Gerrard, Frank Lampard, Gareth Barry - Jermain Defoe (Emile Heskey), Wayne Rooney.

Mistrzostwa Świata 2010 autor: Kamil Pniak źrodło: własne
poprzednia1234 następna
AlexSong17 komentarzy: 100027.06.2010, 17:24

Joe Cole;]

btw. sędzia z Urugwaju - dno.

Rebel komentarzy: 32927.06.2010, 17:21

neuer też się sprytnie zachował po tym jak piłka wpadła chwycił piłkę i udawał debila że nic się nie stało. Oby mecz w najgorszym przypadku skończył się na karnych i wygranej Anglików

KwaZI14 komentarzy: 29527.06.2010, 17:17

Dokładnie howareyou. I choć Podolski pewnie by grał dla nas gdyby tylko ktoś go wtedy chciał to klose nawet o tym nie pomyślał. A oni pieją na ich widok jak nie wiem co. Nigdy dla nas nie grali nie grają i napewno nie zagrają i tyle . . .

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 727.06.2010, 17:14

@KwaZI14
Racja. To algierczycy pewnie srają z dumy, że mieli Zidane'a. Przecież Zizou czy np. Nasri to taki sam Algierczyk, jak Klose Polak. Żal mi ich. Polacy w piłkę grać nie potrafią, to się napalają na zawodników, grających w niemieckich barwach.

KwaZI14 komentarzy: 29527.06.2010, 17:14

Choć nie przepadam za Rooney - em to chciałby żeby poustawiał paru niemieckich obrońców po kontach i strzelił bramkę

Rebel komentarzy: 32927.06.2010, 17:11

aj poprzeczka z wolnego

KwaZI14 komentarzy: 29527.06.2010, 17:11

Zadyma i to jaka. Ale krew mnie zalewa jak słyszę o polskim akcencie na mundialu w niemieckich barwach . . . podobnie było po meczu z australią a dlaczego nikt nie mówił o tym po meczu z serbami po czerwonej kartce i przestrzelonym karnym. Wstyd mi za tych wszystkich pismaków . . . żal

kamil_malin komentarzy: 933227.06.2010, 17:08

@ howareyou

Ale od tego jest liniowy. Gdzie on był? Z tego co mi się zdaje, miał całkiem dobrą perspektywę. Główny też całkiem nieźle był ustawiony, po prostu popełnił błąd który powinien przez jakiś czas pozbawić go zawodu.

Rebel komentarzy: 32927.06.2010, 17:07

powinni zrobic jakies czipy w piłkach i by gole i spalone były pewne w 100 % albo powtórki wideo powinny być udostępniane sędziom.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 727.06.2010, 17:05

@Maciekkk10
To raczej zależy w tej chwili od pana Blattera.

Anglicy na 100%, niezależnie od wyniku, zrobią zamieszanie w mediach - i może to jest nadzieja.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 727.06.2010, 17:04

@kamil_malin
Owszem, ale pomyłki chodzą po ludziach... ciężko być nieomylnym. Było widać z połowy boiska? Chyba na ekranie telewizora. Stań sobie na wprost do bramki - już jest trochę gorzej... Stań sobie za Rooneyem, Defoe i 4 obrońcami, na pełnym biegu, zestresowany. Wtedy jest chyba jeszcze gorzej... Jak już pisałem, FIFA/UEFA/whatever failuje tym "odrzucaniem" pomysłu z powtórkami video, o którym nawet sam Arsene kiedyś wspominał.

@Gooner250
Zgadzam się z każdym pojedynczym słowem! :D

R4d3k99 komentarzy: 169027.06.2010, 17:03

Zgadzam się co do powtórek wideo. Ewentualnie wprowadzić takie coś jak w hokeju, gdy krążek przekracza linię bramkową zapala się światło. Tutaj też można o takim czymś pomyśleć.

Maciekkk10 komentarzy: 258327.06.2010, 17:03

Gdyby to się stało reprezentacji Francji w tej fazie rozgrywek i przegraliby oni mecz, odpadając z turnieju, Platini na gwałt chciałby wprowadzić powtórki ;P

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4827.06.2010, 17:01

przepraszam: że MOŻE się FIFA ogarnie i wprowadzi powtórki video. *

Topek komentarzy: 13967 newsów: 12627.06.2010, 17:00

To się sędziemu trafiła zła reprezentacja do takiego błędu. Media angielskie zrobią niezłą rozpierdzuchę jeśli Anglia to przegra.

kamil_malin komentarzy: 933227.06.2010, 17:00

@ howareyou

Ale tą bramkę było widać z połowy boiska, trzeba być albo ślepcem albo mało inteligentnym żeby takiej bramki nie uznać. Człowiek to nie maszyna, ale są błędy i są katastrofalne pomyłki.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4827.06.2010, 16:59

@howareyou

No właśnie, powtórki video muszą być wprowadzone, ale zauważ, że sędzia był stosunkowo blisko całej sytuacji i zabrakło mu jedynie jaj, bał się uznać gola Anglikom, żeby potem *****y go nie gnoiły. Popatrz na reakcje: Anglicy się cieszą, Capello się cieszy, Niemcy już zrezygnowani (obrońcy widzieli, że piłka wpadła) i jedynie Neuer chwyta piłkę i wyrzuca ją jakby nic się nie stało. No i sędzia połknął haczyk. Ale tak jak mówię, jeżeli ten mecz się zakończy takim właśnie wynikiem, to angielska federacja i angielskie media zrobią na tyle duże piekło, że FIFA się w końcu ogarnie i wprowadzi powtórki video.

Gooner250 komentarzy: 132527.06.2010, 16:58

Blatter to kretyn i idiota, dziad którego nienawidzę, i nie trawię. On nigdy nie zrozumie, głupi stary zacofany zakuty łeb, że świat idzie do przodu, i trzeba eliminować takie sytuacje jak dziś.
On byłby przeciw powtórkom, nawet gdyby 2 goli w finale prawidłowych nie uznał sędzina.
Ja się tylko nie mogę doczekać, kiedy ten pajac odejdzie z FIFY, może na jego miejsce przyjdzie ktoś inteligentny i wprowadzi powtórki.

A mecz genialny jak na razie.

kamil_malin komentarzy: 933227.06.2010, 16:57

Może te "inteligenty" z FIFA w końcu wprowadzą powtórki wideo?

Pieniu komentarzy: 14227.06.2010, 16:55

Złodzieje i tyle. Taki katastrofalny błąd może zaważyć na losach spotkania. Mam nadzieję, że Anglicy zepną się i przycisną *****ów, mimo takiego incydentu.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4827.06.2010, 16:55

No tak.. w 2 minuty z 0-2 na 2-2 i sytuacja zmienia się diametralnie, niestety sędziowe znowy wypaczają wynik.. Sytuacja Lamparda to tylko kolejny argument za powtórkami video, mam nadzieję, że jednak sprawiedliwości stanie się zadość i Anglicy wygrają, mimo iż grają na prawde mało atrakcyjny futbol (aczkolwiek taka jest już domena zespołów Capello)

niski93 komentarzy: 581627.06.2010, 16:55

Fantastyczny mecz. Nie wiem jak Wam, ale mi Niemcy bardzo się podobają. Mam nadzieję, że to ostatni mecz tego sędziego liniowego na tych mistrzostwach. Czekam na second half!!!

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 727.06.2010, 16:55

Normalnie można tego nie widzieć. Zdarza się... to człowiek. Pogięło was?

Chodzi o to, że powinny być w futbolu powtórki wideo. Wiele na ten temat było pisane, wielu się wypowiadało. I co? I nic. Człowiek to nie maszyna.

R4d3k99 komentarzy: 169027.06.2010, 16:53

Nie wiem jak sędzie nie widział tej bramki.. ehh.. szkoda..

Zuzu komentarzy: 73427.06.2010, 16:53

sędzia KALOSZ!!!! jak morza bylo tego gola nie widzieć??? wszyscy widzieli poza sędziami!!!!!! kolejny skandal z sędziami!!!!

lemlas komentarzy: 27927.06.2010, 16:52

sedzia zjebie wynik.. gdyby bylo 2-2.. oj byłoby konkretnie