Niepotrzebna nerwowa końcówka, Arsenal 2-1 Leeds

Niepotrzebna nerwowa końcówka, Arsenal 2-1 Leeds 08.05.2022, 16:03, Łukasz Wandzel 1390 komentarzy

W 36. kolejce Premier League Arsenal podjął u siebie Leeds United. Po pierwszych kilkunastu minutach wydawało się, że Kanonierów czeka gładkie zwycięstwo. Najpierw szybkie dwa gole strzelił Eddie Nketiah, a później czerwoną kartkę za bezmyślny wślizg w Gabriela Martinellego obejrzał Luke Ayling. Mimo łatwo zdobytego prowadzenia i gry w przewadze londyńczycy nie potrafili podwyższyć przewagi i zamknąć meczu.

To zemściło się w drugiej połowie, gdy po zaledwie jednej akcji drużyna Leeds zdobyła bramkę kontaktową. Arsenal przetrwał jednak nerwową końcówkę i dowiózł korzystny rezultat do końca. Dzięki temu odskoczył Tottenhamowi na 4 punkty i traci zaledwie punkt do Chelsea.

Arsenal: Ramsdale – Cedric, Holding, Gabriel, Tomiyasu – Elneny, Xhaka – Saka (68' Pepe), Odegaard, Martinelli (78' Smith Rowe) – Nketiah (90+2' Lacazette).

Leeds: Meslier – Ayling, Llorente, Koch, Firpo – Klich (46' Bate), Phillips – Raphael (60' Rodrigo), James, Harrison – Gelhardt (29’ Struijk).

Kanonierzy zaliczyli bardzo udane wejście w mecz. Zacięcie, którym odznaczył się Eddie Nketiah, już w pierwszych minutach poskutkowało otwarciem wyniku dla gospodarzy. Napastnik Arsenalu wykorzystał w 5. minucie błąd Illana Mesliera i z bliskiej odległości wbił piłkę do bramki. Nie minęła 10. minuta, a na koncie miał miał już 2 gole. Tym razem świetnie spisał się także Gabriel Martinelli. Brazylijczyk przebił się na skrzydle i wyłożył futbolówkę koledze.

Po 27. minucie strzelone gole nie były jedyną przewagą, jaką dysponowała drużyna Mikela Artety. Luke Ayling wykonał wślizg z dużym impetem i razem z piłą oraz murawą ściął także Martinellego. Początkowo zobaczył za to żółtą kartkę, lecz po analizie VAR-u i obejrzeniu powtórki na monitorze przez arbitra, został odesłany do szatni.

Przy komfortowym prowadzeniu Kanonierom zaczęło brakować celności. Kilkukrotnie piłkarze Artety mogli strzelać i podawać celniej, co pozwoliłoby im szybciej zamknąć mecz. Ponieważ im się to nie udało, po ponad godzinie gry mogli pluć sobie w brodę. Przy absolutnej dominacji w posiadaniu piłki wystarczył jeden rzut rożny i zespół Leeds United zdobył bramkę kontaktową. W 66. minucie Diego Llorente pokonał Aarona Ramsdale'a.

Arsenal nie stracił panowania nad spotkaniem, ale ciągle nie potrafił strzelić kolejnego gola. W trakcie nerwowej końcówki gospodarze niepotrzebnie tracili piłkę lub nieudanie dryblowali. W ostatniej akcji meczu Rodrigo oddał strzał głową, który jednak był za lekki dla Ramsdale'a.

Leeds UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
losnumeros komentarzy: 1319009.05.2022, 22:23

Dobry wieczór wszystkim. Jak wyglądał nasz mecz z Leeds ( nie oglądałem). Statystki pokazują że byliśmy dominatorem.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 109.05.2022, 22:16

@pLYTEK: nawet jakby Chelsea płaciła nam 60 mln to bym nie chciał.

pLYTEK komentarzy: 412009.05.2022, 22:14

Pytanie z dupy: Chcielibyscie Lukaku za 60mln ? Ciekawy przypadek

Jacek1s komentarzy: 764609.05.2022, 22:06

@adias napisał: "Eddie Nketiah zmienia reprezentacje z angielskiej na ghańską.

/ 442gh.com"

I cyk wycena piłkarza -70%

Nicsienieda komentarzy: 704 newsów: 109.05.2022, 21:57

Od paru dni mam crush na Tomiyasu, obrońca kompletny.

adias komentarzy: 733 newsów: 809.05.2022, 21:54

Eddie Nketiah zmienia reprezentacje z angielskiej na ghańską.

/ 442gh.com

AR14 komentarzy: 131409.05.2022, 21:54

Co do Nketiah i Balogun, to może jest ktoś ich w stanie porównać, jeżeli chodzi o pierwsze kroki w championship? Kojarzę, że Eddie w tym wypadku coś już pokazywał.

Mi najbardziej się podoba, że widać progres u chłopaka i nawet potrafi piłka fajnie pograć. Ciężko teraz ocenić, czy rzeczywiście mógłby wnieść coś więcej do zespołu w przyszłym sezonie, gdyby został.

Prawda jest taka, że gdyby nie jego ostatnie mecze, to nawet byśmy teraz o nim nie rozmawiali, bo przepadłby na ławce. Jednak chłopak cierpliwie czekał i od kiedy wszedł, to jest przydatny.
Można porównać trochę do Pepe, który nie zaliczył progresu i nie urywa dupy jak wchodzi ;f

Slaviola komentarzy: 1237709.05.2022, 21:51

@ArsenalChampion:

Haha.

Dobrze pojechane :D

M4rcin komentarzy: 158709.05.2022, 21:51

Inter Milan would agree to sell Lautaro Martinez this summer for an offer of €60M!

(Source: @espn)

Marcinafc93 komentarzy: 32846 newsów: 109.05.2022, 21:51

@enrique: wystarczy, że strzeliłby jedną kluczową bramkę, ale nie miałbym nic przeciwko hattrickowi :)

Garfield_pl komentarzy: 2829109.05.2022, 21:50

Thomas Partey is taking part in daily sessions with a personal trainer as he continues his recovery from injury.

As things stand, best case scenario would be a return for the final game of the season against Everton.

More info

enrique komentarzy: 1932009.05.2022, 21:47

@Marcinafc93: Jakby zrobił Robertowe 5 goli w 9 minut to chciałbyś by został :)

Arsenal2004 komentarzy: 380309.05.2022, 21:45

@ArsenalChampion: znając ten dziadowski klub to pewnie znowu będą chcieli nam wcisnąć Arthura na wymianę xd. Kiedyś lubiłem Juve, ale od kilku sezonów jakoś mnie zaczęli irytować.

Marcinafc93 komentarzy: 32846 newsów: 109.05.2022, 21:45

Eddie wyjaśniający w czwartek Tottenham, to i chyba mnie by przekonał do siebie, kto wie. Już nie mogę się doczekać tego meczu, najważniejszy mecz w sezonie. COYG!

gunner1104 komentarzy: 2609.05.2022, 21:43

@enrique: taką miał klauzule

Arsenal2004 komentarzy: 380309.05.2022, 21:42

Nketiah jak ESR, również odpalił w meczu z Chealse i w końcu pokazał swoje umiejętności.

Garfield_pl komentarzy: 2829109.05.2022, 21:37

Hickey: "I do see a lot of talk. It's nice to know there's interest from other clubs, it gives you some confidence. But you just keep your head down and focus on football." https://t.co/JTHVckMBDj

zdyp komentarzy: 457709.05.2022, 21:36

kuśśfa, nie moge sie doczekac czw
juz mnie nosi!
COYG!!!!!!!!!!!

Mickeylo komentarzy: 277909.05.2022, 21:29

@Dziadyga: Myślę że najlepsza opcja jest dywersyfikacja, nie wrzucać wszystkiego do jednego koszyka tylko mieć trochę tego trochę tego.

Warto też zastanowić się nad Frankiem szwajcarskim który jest mocną walutą, od 5 lat w trendzie wzrostowym I raczej nic nie wskazuje żeby się to miało nagle zmienić. Szwajcarzy mają mocna gospodarkę i bardzo potrafią w pieniążki czy to pandemia czy to wojna czy kryzys ekonomiczny. Ja osobiście największą część kasy trzymam właśnie w franku, ale nie traktuj tego jak jakiejś porady inwestycyjnej.

lordoftheboard komentarzy: 823309.05.2022, 21:23

@Simao12: pisamki liczą bo lepiej wygląda nagłówek

Zloty komentarzy: 77109.05.2022, 21:23

@Kaczaza: Stara dama już całkiem oślepła:)

Simao12 komentarzy: 775209.05.2022, 21:16

Ja nie wiem jak wy liczycie 250 Haalanda
75 transfer, 20 agent, 20 piłkarz.
Pensji nie liczymy w takich wyliczeniach...
To neymar kosztował psg 500?

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 809.05.2022, 21:13

Jej wysokość PL.

Alffik komentarzy: 104209.05.2022, 21:12

@Arsenal96l napisał: "Potrzeba bardzo dobrych piłkarzy..."
Arsenal zawsze był klubem, który sam chciał kreować takich piłkarzy :)

Simao12 komentarzy: 775209.05.2022, 21:12

@silvano95 napisał: "he earns less than €20m/year"
No Mane to zarabia jakieś 4 razy mniej nawet xD

Simao12 komentarzy: 775209.05.2022, 21:10

Poczytalbym prognozy analityków ogólnie

@Dziadyga: w sumie nie powinna się umocnić za szybko. Zaraz mamy katalizatory inflacji, 2 podwyżki cen paliw na które czasowo obniżono podatki, chyba ze utrzymają ale to dalsze osłabienie złotego. Pytanie co z wojną, ile to trwać będzie, żeby zaraz annonymous nie zrobili za dużego kuku Rosji. Uj wie, jak dojdzie do historycznego poziomu 5zł to bym sprzedawał, kluczowe jak to w inwestowaniu jest wyczucie momentu.
Kiedy może się umocnić? Jak Polska dostanie fundusze z UE, spadnie inflacja, w sumie chyba tyle

Marcinafc93 komentarzy: 32846 newsów: 109.05.2022, 21:05

@Marcinafc93: bez prawda*

@enrique: Czy taka prawda promocja to nie wiem, jak łączna suma tej operacji to około 250 mln euro xd

lordoftheboard komentarzy: 823309.05.2022, 21:05

@Dziadyga: Kane grał na początku, bo Adebayor się połamał

ArsenalChampion komentarzy: 811309.05.2022, 21:00

@Kaczaza napisał: ""Allegri shortlists Arsenal’s attacker as one of his targets
Max Allegri has drawn up his list of targets for the next transfer window, and one of the names on it is Arsenal’s Gabriel Martinelli.""

Vlahovic + Chiesa+ 100 mln i od tego mozna zacząc negocjacje z Juventusem za Martinelliego.

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 109.05.2022, 20:57

Mnie Nketiah nie przeszkadza, a nawet zaskakuje, ale chłopak musi mieć ułożone w głowie i nie może oczekiwać, że będzie pierwszym napastnikiem klubu mającego wrócić na szczyt. Do tego trzeba rozwoju i jeśli kupilibyśmy jakiegoś Lautaro czy innego napastnika topu to fochy są zabronione nawet jeśli miałoby to oznaczać grę tylko w pucharze angli & myszka miki czy inne ogony

Arsenal96l komentarzy: 502609.05.2022, 20:55

@Alffik: Potrzeba bardzo dobrych piłkarzy...

enrique komentarzy: 1932009.05.2022, 20:54

Haaland poszedł za 60mln euro ?! Promocja.

W takim wypadku Jesusa to nam chyba za jakieś 30mln powinni puścić.

Alffik komentarzy: 104209.05.2022, 20:53

Eddie jest profesjonalistom, i takich ludzi tutaj trzeba.

Arsenal96l komentarzy: 502609.05.2022, 20:53

@Kaczaza: Bo z Nketiaha nic nie będzie , to że teraz strzelił parę bramek nic nie zmieni. Za chwilę znów zacznie kopać się po czole przecież już to było przerabiane .

- to nie ESR ani Saka.
To ja siępytam dlaczego nie może zostać odkryciem 22/23?

@silvano95: Ciekawe.
Czytałem o zainteresowaniu Mane ze strony Bayernu, ale opcję wymiany widzę pierwszy raz.
Ciekawe to będzie.

Marcinafc93 komentarzy: 32846 newsów: 109.05.2022, 20:24

Arsenal have made significant progress with representatives of both Gabriel Jesus and Youri Tielemans regarding summer moves. No talks with either Man City or Leicester over fees yet, but both happy to sell.

All parties now waiting to see the outcome of the top four race. #AFC

Ups147 komentarzy: 349209.05.2022, 20:21

@kamil47: dupy nie urywa, ale jak spojrzeć na to inaczej to na 5 meczów w tym sezonie w których grał od pierwszej minuty ma 4 gole. To już inaczej wygląda. Nie oszukujemy się, wcześniej grał same ogony to co tam mógł pokazać, teraz gra bardzo dobrze i błędem będzie dla mnie nie przedłużenie kontraktu.

silvano95 komentarzy: 984509.05.2022, 20:15

Contract talks between LFC & Mané are stalling. Bayern would afford his wages (he earns less than €20m/year). Meanwhile, Serge Gnabry is currently unlikely to extend his contract. A Gnabry/Mané swap deal is a possibility, although there's nothing concrete so far [
@SkySportNews

Dziadyga komentarzy: 837409.05.2022, 20:14

@drewniane_krzeslo napisał: "Arteta postawił na Eddiego bo nie miał na kogo nie dlatego, że jest świetny. Kane mi wszystko ma odrobinę lepsze warunki fizyczne. Jak już podpisać Eddyego to tylko z powodu wypożyczenia do jakiegoś klubu to właściwie jedyny sensowny warunek."

A sherwood w murach miał podobnie,ananasem adebayor i chyba patalach soldado to wolał na młodziaka postawić.U nas jest ananasek lakazet i jak wspomniałeś musiała być jakaś zmiana nawet wymuszona,ale trzeba było dać impuls.Ja wielkim fanem nketji nie byłem,ale widać było jak wchodził,że drużyna się ożywiała,dodawał energii.I po prostu nie zdziwię się,że może z takiego chaosu wyrosnac bardzo dobry snajper.

kamil47 komentarzy: 268509.05.2022, 20:11

@drewniane_krzeslo: 4 bramki na 596 minu w PL, czyli strzela co 149 minut. Dupy nie urywa, ale na tle Lacy i Auby? całkiem spoko. Zwłaszcza że strzela wtedy kiedy tego bardzo potrzebujemy.

Do tego warto zaznaczyć że w EFL Cup w 5 meczach zdobył 5 bramek, gdzie przy rozegranych minutach, trafiał do bramki co 60 minut.

Dziadyga komentarzy: 837409.05.2022, 20:11

@Simao12 napisał: "pchanie się w waluty przy aktualnej sytuacji to średni pomysł, trzeba by było czekać na umocnienie złotego"

Tylko czy to jest możliwe by się umocniła w najbliższym czasie? Bo wydaje mi się,że złotówka będzie to coraz słabsza,jeśli dalej będzie to co jest.I lepiej teraz lekko przepłacać niż za rok.Trudna decyzja.

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11709.05.2022, 20:07

Na ataku White też zagra. Ale z jakim skutkiem? Kupmy napastnika a nie męczmy zawodników na nieswojej pozycji

drewniane_krzeslo komentarzy: 280909.05.2022, 20:06