Niepotrzebna nerwowa końcówka, Arsenal 2-1 Leeds

Niepotrzebna nerwowa końcówka, Arsenal 2-1 Leeds 08.05.2022, 16:03, Łukasz Wandzel 1390 komentarzy

W 36. kolejce Premier League Arsenal podjął u siebie Leeds United. Po pierwszych kilkunastu minutach wydawało się, że Kanonierów czeka gładkie zwycięstwo. Najpierw szybkie dwa gole strzelił Eddie Nketiah, a później czerwoną kartkę za bezmyślny wślizg w Gabriela Martinellego obejrzał Luke Ayling. Mimo łatwo zdobytego prowadzenia i gry w przewadze londyńczycy nie potrafili podwyższyć przewagi i zamknąć meczu.

To zemściło się w drugiej połowie, gdy po zaledwie jednej akcji drużyna Leeds zdobyła bramkę kontaktową. Arsenal przetrwał jednak nerwową końcówkę i dowiózł korzystny rezultat do końca. Dzięki temu odskoczył Tottenhamowi na 4 punkty i traci zaledwie punkt do Chelsea.

Arsenal: Ramsdale – Cedric, Holding, Gabriel, Tomiyasu – Elneny, Xhaka – Saka (68' Pepe), Odegaard, Martinelli (78' Smith Rowe) – Nketiah (90+2' Lacazette).

Leeds: Meslier – Ayling, Llorente, Koch, Firpo – Klich (46' Bate), Phillips – Raphael (60' Rodrigo), James, Harrison – Gelhardt (29’ Struijk).

Kanonierzy zaliczyli bardzo udane wejście w mecz. Zacięcie, którym odznaczył się Eddie Nketiah, już w pierwszych minutach poskutkowało otwarciem wyniku dla gospodarzy. Napastnik Arsenalu wykorzystał w 5. minucie błąd Illana Mesliera i z bliskiej odległości wbił piłkę do bramki. Nie minęła 10. minuta, a na koncie miał miał już 2 gole. Tym razem świetnie spisał się także Gabriel Martinelli. Brazylijczyk przebił się na skrzydle i wyłożył futbolówkę koledze.

Po 27. minucie strzelone gole nie były jedyną przewagą, jaką dysponowała drużyna Mikela Artety. Luke Ayling wykonał wślizg z dużym impetem i razem z piłą oraz murawą ściął także Martinellego. Początkowo zobaczył za to żółtą kartkę, lecz po analizie VAR-u i obejrzeniu powtórki na monitorze przez arbitra, został odesłany do szatni.

Przy komfortowym prowadzeniu Kanonierom zaczęło brakować celności. Kilkukrotnie piłkarze Artety mogli strzelać i podawać celniej, co pozwoliłoby im szybciej zamknąć mecz. Ponieważ im się to nie udało, po ponad godzinie gry mogli pluć sobie w brodę. Przy absolutnej dominacji w posiadaniu piłki wystarczył jeden rzut rożny i zespół Leeds United zdobył bramkę kontaktową. W 66. minucie Diego Llorente pokonał Aarona Ramsdale'a.

Arsenal nie stracił panowania nad spotkaniem, ale ciągle nie potrafił strzelić kolejnego gola. W trakcie nerwowej końcówki gospodarze niepotrzebnie tracili piłkę lub nieudanie dryblowali. W ostatniej akcji meczu Rodrigo oddał strzał głową, który jednak był za lekki dla Ramsdale'a.

Leeds UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Ziebka komentarzy: 265910.05.2022, 09:35

@Furgunn:

6 zawodników z 11 to chyba wymiana połowy składu. Tak jak napisałem niżej Mikel i Edu powiedzieli ze będą brać grajków do 11 nie zapchajdziury

Furgunn komentarzy: 925810.05.2022, 09:33

@Ziebka: ale gdzie tu wymiana składu?

Mickeylo komentarzy: 277110.05.2022, 09:32

@Lamoreaux: Mike Elnening haha dobre :D

Be4Again komentarzy: 345210.05.2022, 09:29

Już sam remis nas urządza, nie wierzę w przegraną z Newcastle i Evertonem. Newcastle się podniosło, ale oni o nic już nie grają. Spaść nie spadną, a na puchary też nie mają szans. W meczu z City było widać brak zaangażowania i determinacji. Po 2:0 siedli niesamowicie. My po remisie z Tottkami czy nawet wpadce wyjdziemy na nich z pełną motywacją i zaangażowaniem jakby miał to być finał LM.

W meczu z Tottki mogą być "szachy", oni będą nisko bronić, a my będziemy ostrożnie atakować żeby nie nadziać się na kontry. W mojej opinii remis to najbardziej prawdopodobny wynik. Z drugiej strony to oni muszą gonić wynik, jednak im kiepsko idzie w meczach gdzie to oni muszą dominować.

Kamilo9611 komentarzy: 31010.05.2022, 09:27

@mizio: done :)

Ziebka komentarzy: 265910.05.2022, 09:26

Aha i zapomniałem dodać, ze Mikel z Edu jasno się wyrazili ze będą brać zawodników którzy realnie wzmocnią skład. Także moim zdaniem weźmiemy 3 zawodników do 1 składu, a zawodnicy z naszego podstawowego składu będą uzupełnieniem

Ziebka komentarzy: 265910.05.2022, 09:25

@Mastec30:

Zgadza się, dlatego dla mnie nie ma tematu. Czekamy i zobaczymy co zrobi. Dałbym mu czas do momentu awansu do LM lub końca sezonu.

@Furgunn:

Według niektórych musimy kupić LO, PO(do rotacji), SP, Skrzydłowego i 2 napastników. Nie sądzisz ze to zbyt wiele?

TheRealBart komentarzy: 58510.05.2022, 09:16

@mizio
Ankieta wypełniona! Bardzo miło, że faktycznie - tak jak napisałeś - zaznaczenie odpowiedzi zajmuje około 4 minut. Czasami zdarza się, że ludzie piszą, że zajmuje 5 minut, a w praktyce wychodzi 20.

mizio komentarzy: 65710.05.2022, 09:05

@filo94 @zniwiarz01
Dziękuję pięknie! :)

Furgunn komentarzy: 925810.05.2022, 09:03

@Ziebka: ale jakie pół składu Ty chcesz wymieniać?

aaron komentarzy: 336610.05.2022, 09:01

Dzień dobry Kanonierzy!
Jeśli ktoś jest z okolic Katowic, to zapraszam do baru Greenpoint w Katowicach na mecz z Totkami! Będzie parę osób, a im nas więcej, tym lepiej:)

Mastec30 komentarzy: 623510.05.2022, 09:01

@Ziebka: Wszystko fajnie tylko podpisanie Nketiaha już nie zależy od samego klubu. Musi się Eddie zgodzić a może sie nie zgodzić i wtedy jednak będziemy musieli dwóch napastników kupić

Ziebka komentarzy: 265910.05.2022, 08:59

@Mastec30:

Z Chelsea byliśmy po 3 porażkach z rzędu. Dlatego musiał coś zmienić. Ja uważam ze nie będzie dużych zmian.

Ziebka komentarzy: 265910.05.2022, 08:58

Skończcie juz z dywagacjami czy podpisywać Nketiah czy nie. Oczywiście ze trzeba podpisać i koniec kropka. Chyba ze chcecie przepłacić za 2 napastników bo wszystkie kluby wiedza w jakiej jesteśmy sytuacji i na jakim musiku. Za rok będzie można znów Nketiah sprzedać… nie wymienimy pol składu w jedno okienko.

Mastec30 komentarzy: 623510.05.2022, 08:52

@Garfield_pl: Ewentualnie zamienić Cedric na LO a Tomi na PO. Z Whitem na PO to bym nie próbował chyba. Chociaż kto wie, z Chelsea Arteta coś tam w taktyce pożonglował i się udało

Garfield_pl komentarzy: 2825610.05.2022, 08:46

@Mastec30 napisał: "Ja bym chyba zostawił tak jak było w ostatnich spotkaniach. Działało to po co zmieniać akurat na najważniejszy mecz sezonu. White może wejść w 2 połowie na przetrzymanie wyniku"
Tylko czy Cedric da radę z Sonem? W ataku nie da za wiele bo te wrzutki jego to dramat, White mógłby tu i tu lepiej się spisać a i szybkosciowo nie jest źle. @WindKai napisał: "Tomi jest naszym najlepszym bocznym obrońcą więc chciałbym żeby zagrał na PO i robił za plaster dla Sona. Ewentualnie możemy zostawić Takehiro na LO, a z prawej strony postawić na White'a. Najważniejsze w tym spotkaniu będzie to, żebyśmy byli jak najmniej elektryczni w defensywie i nie stracili głupiego gola zaraz na początku spotkania, dlatego Tavares nie powinien być nawet brany pod uwagę."
Przydalby się taki drugi Tomiyasu teraz ;) zobaczymy, mi się wydaje, że jak coś będzie White prawo a lewo Tomiyasu, żeby i Sona i Kulesevskiego wyłączyć

Mastec30 komentarzy: 623510.05.2022, 08:41

@Garfield_pl: Ja bym chyba zostawił tak jak było w ostatnich spotkaniach. Działało to po co zmieniać akurat na najważniejszy mecz sezonu. White może wejść w 2 połowie na przetrzymanie wyniku

lordoftheboard komentarzy: 823010.05.2022, 08:39

Podstawą to wyłączyć sona

WindKai komentarzy: 88610.05.2022, 08:37

@Garfield_pl: Tomi jest naszym najlepszym bocznym obrońcą więc chciałbym żeby zagrał na PO i robił za plaster dla Sona. Ewentualnie możemy zostawić Takehiro na LO, a z prawej strony postawić na White'a. Najważniejsze w tym spotkaniu będzie to, żebyśmy byli jak najmniej elektryczni w defensywie i nie stracili głupiego gola zaraz na początku spotkania, dlatego Tavares nie powinien być nawet brany pod uwagę.

zniwiarz01 komentarzy: 9410.05.2022, 08:36

@mizio: wypełniona ankieta mordeczko ;)

Garfield_pl komentarzy: 2825610.05.2022, 08:26

Zakładając że White będzie dostępny w czwartek, jak widzicie naszą obronę? Tomiyasu LO, White Po, czy White wraca do składu na swoją pozycję a na LO idzie Tavares lub Cedric?

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 210.05.2022, 08:21

@mizio: Poszło, powodzenia :)

mizio komentarzy: 65710.05.2022, 08:04

PRYWATA
Czołem Kanonierzy. Zwracam się z prośbą.
Zapisałem się na studia na uniwersytecie trzeciego wieku i potrzebuję zrobić ankietę na jeden przedmiot.
Czas wypełniania 3-4 minuty :)
Czy mogę Was poprosić o wsparcie? Byłbym bardzo wdzięczny jakby mi się udało kilka respondentów zebrać :D

PS Ankieta nie jest profesjonalna, nie czepiajcie się :D
PS2 Mam nadzieję, że nie dostanę za to bana, bo planuję powtórzyć tą wiadomość łącznie 4-5 razy w tym tygodniu.

Garfield_pl komentarzy: 2825610.05.2022, 07:53

Mohamed Elneny has agreed a contract extension with Arsenal which will run until 2025. [@Ekremkonur]. https://t.co/pEAqRmVfBv

alexis1908 komentarzy: 361410.05.2022, 07:49

@filo94: Nie tylko zapewnienie sobie LM ale tez bezpośrednie pozbawienie jej kurczakow coś pięknego :D

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 210.05.2022, 07:41

@kwiatinho napisał: "Z drugiej strony przypieczętować awans do LM w ostatniej kolejce to scenariusz którym Amazon rozbił by bank"

Zgadza się, ale myślę, że zapewnienie sobie udziału w Champions League na stadionie odwiecznego rywala też będzie niezłym scenariuszem :D

Lamoreaux komentarzy: 346910.05.2022, 01:10

@Marzag: no niby nie ma ale jakąś przyzwoitość powinna być. Mogą pić, chlac, walić szczury i się peklowac na potęgę ale wychodząc w miejsca publiczne trzeba mieć z tyłu głowy pewne różne skutki jak zareaguje na ciebie społeczeństwo.

Zwłaszcza w takiej sytuacji jaka ma miejsce a Ukraińcy są na świeczniku. Btw wczoraj w mielcu na dyskotece 24 Ukrainiec został pobity na śmierć przez Ormianina..

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 110.05.2022, 01:06

@Lamoreaux napisał: "Co jak co ale wkurza takie zachowanie. Ich rodacy giną, kilkaset km stąd a ci robią chlew taki."
Głupota nie ma narodowości.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 110.05.2022, 00:36

@pLYTEK napisał: "Pytanie z dupy: Chcielibyscie Lukaku za 60mln ? Ciekawy przypadek"
Nie

Lamoreaux komentarzy: 346910.05.2022, 00:33

@Lamoreaux: jeszcze robią taki turbo wiejski chlew, biegają, drą mordy no dramat. Przypomniały mi się czasy pierwszych osiemnastej ..

Lamoreaux komentarzy: 346910.05.2022, 00:32

Siedzę sobie z ziomkiem na osiedlu. Wyszliśmy sobie na browara w plenerze. Pijemy po czteropaku.

A tutaj wbija w to samo miejsce z 15 Ukraińców, młode szczurki głównie laski i faceci. Nayebani dra mordę.

Bukayoforever komentarzy: 353610.05.2022, 00:06

Gdyby mecz z kfc przełożyli na właśnie ostatni mecz sezonu :O

kwiatinho komentarzy: 1313209.05.2022, 23:51

Jako że nawet porażka z kurakami niczego nie zmienia w tabeli to ostatnie dwa mecze z Newcastle i Evertonem to chyba będę zmieniał pieluchy co 2h

Kiedy jedno potknięcie może zmienić przyszłość i wywrócić wszystko do góry nogami wtedy do głowy przychodzą straszne rzeczy.

Co musi się dziać w głowach piłkarzy i Mikela kiedy doprowadzili do sytuacji że jedno zwycięstwo daje gigantyczny sukces a potknięcie może przynieść katastrofę.

Wygrać w Kurniku i tworzyć drzewka z nowymi top piłkarzami byłoby idealnie.

Wielimek93 komentarzy: 75309.05.2022, 23:50

Coś tam ciekawego o Arsenalu mówili w "jej wysokości PL"??

Lamoreaux komentarzy: 346909.05.2022, 23:23

@adias napisał: "Eddie Nketiah zmienia reprezentacje z angielskiej na ghańską."

Elneny gdyby był Anglikiem i nazywał się Mike Elnening to po takiej końcówce sezonu byłby wart co najmniej z 35mln

Bukayoforever komentarzy: 353609.05.2022, 23:07

@Moczyknur napisał: "Kupiłeś, ukradłeś czy ściągnąłeś z torrentów? Pytam bo to gorący temat był dziś."
akurat kupiłem i nie żałuję :)

losnumeros komentarzy: 1318909.05.2022, 22:57

@Dziadyga napisał: "On napisał,że jeśli wgl dostaniemy te fundusze czy też ustabilizuje się inflacja,to wtedy złotówka się umocni.A nie,że jak dostaną fundusze to inflacja spadnie."

Mało prawdopodobne.

Dziadyga komentarzy: 835209.05.2022, 22:52

@losnumeros napisał: "Może źle rozumuje, wolę się spytać. Czy Ty sugerujesz że fundusze z UE, zmniejsza inflację w naszym kraju?"

Dzulian komentarzy: 258209.05.2022, 22:52

Głośna premiera 4 sezonu Stranger Things za rogiem a ja chyba odpuszczę bo już kompletnie straciłem wątek, nie pamiętam imienia żadnego bohatera :D

Niestety 3 lata przerwy między sezonami to jest zdecydowanie za dużo, rok/półtora max.

losnumeros komentarzy: 1318909.05.2022, 22:43

@Simao12 napisał: "Jak Polska dostanie fundusze z UE, spadnie inflacja,"

Garfield_pl komentarzy: 2825609.05.2022, 22:40

Bukayo Saka on facing Tottenham before the postponement in January: “I still haven’t won away at Tottenham yet, I’m going to try really hard to change that. A few of my team-mates are in the same position so I think they’ll have the same mentality.” #afc https://t.co/yDStNk6tjz

Rafson95 komentarzy: 1058209.05.2022, 22:31

@Jacek1s napisał: "I cyk wycena piłkarza -70%"
status Home Grown który w tym wszystkim jest najwazniejszy nadal mu zostaje

Dziadyga komentarzy: 835209.05.2022, 22:31

@Mickeylo napisał: "Myślę że najlepsza opcja jest dywersyfikacja, nie wrzucać wszystkiego do jednego koszyka tylko mieć trochę tego trochę tego.

Warto też zastanowić się nad Frankiem szwajcarskim który jest mocną walutą, od 5 lat w trendzie wzrostowym I raczej nic nie wskazuje żeby się to miało nagle zmienić. Szwajcarzy mają mocna gospodarkę i bardzo potrafią w pieniążki czy to pandemia czy to wojna czy kryzys ekonomiczny. Ja osobiście największą część kasy trzymam właśnie w franku, ale nie traktuj tego jak jakiejś porady inwestycyjnej."

Dlatego my myślimy właśnie przede wszystkim nad frankiem,bo gospodarka Szwajcarii stabilna i nic ich nie ruszy.I ewentualnie funt,więc faktycznie można by było w tych dwóch walutach po trochu odkładać,dzięki za poświęcenie czasu ;)

Arsenal2004 komentarzy: 377809.05.2022, 22:30

@Nicsienieda: w obronie absolutny top, mam nadzieję, że kontuzje jednak go będą omijały.

Dzulian komentarzy: 258209.05.2022, 22:23

Ja się nie zdziwię jak w lecie Kane pójdzie do Chelsea a Romelu do Kurnika.
Kane już rok temu chciał odejść do City, bo 29 lat i pasuje coś do gabloty wreszcie wrzucić.
A Conte i Lukaku to jak ojciec i syn, w Interze się świetnie dogadywali. Pytanie tylko czy Antonio zostanie, bo że Pochettino wyleci z Paryża to więcej niż pewne.

lordoftheboard komentarzy: 823009.05.2022, 22:23

@pLYTEK: za 40 tak