Niepotrzebna nerwowa końcówka, Arsenal 2-1 QPR

Niepotrzebna nerwowa końcówka, Arsenal 2-1 QPR 26.12.2014, 19:22, Sebastian Czarnecki 1284 komentarzy

Miało być gładko, szybko i łagodnie, a przez idiotyczne zachowanie Oliviera Girouda i błędne decyzje Martina Atkinsona, Arsenal mógł nawet stracić punkty w pozornie łatwym meczu z Queen Park Rangers. Meczowi, który powinien być rozstrzygnięty już w pierwszej połowie, towarzyszyła bardzo nerwowa końcówka, przez którą kibice gospodarzy mogli się nabawić nawet palpitacji serca. Kanonierom udało się jednak utrzymać prowadzenie i wygrać spotkanie z beniaminkiem 2-1.

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Mertesacker, Monreal, Gibbs - Flamini, Rosicky (83. Chambers), Cazorla - Sanchez, Giroud, Welbeck (87. Coquelin)

QPR: Green - Onuoha, Ferdinand, Caulker - Isla, Mutch (71. Zamora), Henry (62. Fer), Kranjcar, Traore (62. Hoilett) - Austin, Vargas

Początek spotkania należał do gospodarzy tego pojedynku. Arsenal wydawał się kontrolować pole gry, zwłaszcza jego środkową część. QPR w głębokim 3-5-2 z naciskiem na bardziej defensywnych skrzydłowych sprawiało wrażenie drużyny, które przede wszystkim nie chce tego meczu przegrać.

W siódmej minucie oglądaliśmy pierwszą groźną akcję ze strony Kanonierów. Szarżujący Danny Welbeck nie potrafił sobie znaleźć miejsca do oddania strzału, a piłka w ostatecznym rozrachunku trafiła pod nogi Alexisa Sancheza, który został powalony na ziemię przez Armanda Traore. Atkinson bez wahania wskazał na jedenasty metr.

Do stałego fragmentu gry podszedł sam poszkodowany, jednak jego uderzenie w lewy dolny róg bramki Greena zostało zatrzymane przez angielskiego bramkarza. Lekkie uderzenie Chilijczyka nie sprawiło większych problemów bramkarzowi, który wyczuł zamiary napastnika Arsenalu.

Podopieczni Arsene'a Wengera nie zrazili się przestrzelonym rzutem karnym i cały czas napierali na bramkę Roba Greena. Bardzo aktywny w środkowej części boiska był Tomas Rosicky, który starał się współpracować zwłaszcza z prawym skrzydłem, ale defensorzy QPR nie przepuszczali ataków swoich przeciwników.

Wydawało się, że w 25. minucie Arsenal powinien otrzymać drugą jedenastkę, ale tym razem Martin Atkinson pozostał niewzruszony po wejściu Onuohy w Daniela Welbecka.

Trzy minuty później gospodarze wykonywali rzut wolny z okolicy dwudziestego metra i co ciekawe, na strzał zdecydował się Olivier Giroud, który strzelił w światło bramki, ale jego uderzenie obronił Robert Green.

W 37. minucie Kanonierzy w końcu znaleźli drogę do bramki! Dośrodkowanie z lewego skrzydła Kierana Gibbsa spadło prosto na głowę Alexisa Sancheza, który bezproblemowo pokonał Roberta Greena. 1-0!

Pięć minut później zagrzmiało pod bramką Arsenalu, a wszystko to za sprawą Charliego Austina, który znalazł się w polu karnym i oddał mocny strzał. Piłka odbiła się jednak od Ignacio Monreala i wyszła na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Arsenal prowadzi do przerwy 1-0 z QPR.

Druga część meczu zaczęła się od ciosu w kierunku Kanonierów, którzy od 53. minuty musieli grać w osłabieniu. Olivier Giroud za idiotyczne uderzenie głową Neduma Onuohy słusznie został ukarany czerwonym kartonikiem.

Arsenal nie przejął się wcale tym, że grał w osłabieniu jednego zawodnika, bo wciąż był stroną dominującą w tym spotkaniu. Gospodarze w dalszym ciągu prowadzili grę i kontrolowali mecz w środkowej części boiska.

W 62. minucie Harry Redknapp przeprowadził podwójną zmianę. Za Traore i Henry'ego pojawili się bardziej ofensywni Hoilett i Fer.

Ofensywne zmiany nic nie pomogły QPR, bo to Arsenal zdobył kolejnego gola. Samodzielny rajd Alexisa Sancheza zakończył się podaniem do Tomasa Rosicky'ego, który strzałem z pierwszej piłki pokonał bezradnie i fatalnie interweniującego Greena. 2-0!

Drużyna gości potrafiła odpowiedzieć jedynie mocnym uderzeniem Isli z dystansu, ale Wojciech Szczęsny nie dał się zaskoczyć i pewnie wyłapał futbolówkę lecącą w sam środek bramki.

Na 20 minut przed końcem meczu znowu uaktywnili się gospodarze, którzy w krótkim ostępie dwukrotnie zagrozili bramce Greena. Najpierw z rzutu wolnego groźnie uderzał Cazorla, a chwilę później nad poprzeczką po dośrodkowaniu Debuchy'ego piłkę posłał Alexis Sanchez.

W 74. minucie kolejna akcja gospodarzy. Tym razem Alexis Sanchez poszukał podania do Daniela Welbecka, ale jego strzał z pierwszej piłki zatrzymał się na Robie Greenie.

W 78. minucie Martin Atkinson podyktował kontrowersyjną jedenastkę za czysty odbiór Mathieu Debuchy'ego na Justinie Holettcie. Kanadyjczyk nabrał jednak arbitra swoim dramatycznym upadkiem na murawę.

Jedenastkę na gola bezproblemowo zamienił Charlie Austin, który oddał potężny strzał na bramkę Szczęsnego. Już tylko 2-1 dla Arsenalu.

Arsene Wenger postanowił bronić wyniku, a jego jedyne zmiany w tym meczu to Chambers za Rosicky'ego i Coquelin za Welbecka.

W 88. minucie Martin Atkinson mógł podyktować kolejną jedenastkę dla QPR i gdyby tym razem to zrobił, miałby stuprocentową słuszność. Faul Kierana Gibbsa na Bobbym Zamorze nie zrobił wrażenia na arbitrze, który tym razem naprawił swój błąd.

Na minutę przed końcem meczu zrobiło się gorąco pod bramką Arsenalu. Eduardo Vargas oddał strzał głową po dośrodkowaniu Kranjcara z rzutu rożnego, ale piłkę sprzed własnej bramki świetnie wybił Flamini.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal z problemami wygrał z QPR, ale do swojego dorobku może dopisać bardzo cenne 3 punkty.

Premier LeagueQueens Park RangersRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Doktor komentarzy: 770627.12.2014, 20:22

Do najlepszej setki piłkarzy ostatniego roku wg L’Equipe załapało się trzech Kanonierów, Sanchez, Ozil oraz... i Campbell. Znalazł się też Gerwazy.

Najlepsza jedenastka: Neuer - Lahm, Ramos, Hummels (:D), Alaba - X. Alonso, Kroos, Di Maria, Neymar (Robben? Muller?), Messi, Ronaldo

Yaya dopiero 24 miejsce, Busquets przed Maticiem, rezerwowy Varane wyżej niż Boateng, znalazło się i miejsce dla Demichelisa

lequipe.fr/Football/Actualites/Top-100-2014-le-classement-final/524508

Orandzo komentarzy: 338027.12.2014, 20:19

anty_pzpn_
Serwery Playstation Network są atakowane od kilku dni przez hakerów i nie działają :

Maciar komentarzy: 69327.12.2014, 20:17

Możesz podać swój nick to będziemy młócić we dwóch :-D

anty_pzpn_ komentarzy: 337027.12.2014, 20:14

A ma ktoś pesa na ps4? Albo wie ktoś co się tym razem dzieje ze nie można się połączyć z serwerami Konami?

Maciar komentarzy: 69327.12.2014, 20:14

Kwiestia przyzwyczajenia. Ja gram na alternatywnym od początku. Zawsze możesz grać mysz klawiatura

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29727.12.2014, 20:13

Maciar: no to dzięki bardzo, wejdę popróbuje. Może się uda :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29727.12.2014, 20:12

Bo ostatnio jak grałem to mnie to strasznie denerwowało, że nie mogłem zmienić i np. strzał musiałem spacją, a to mega niewygodnie :/

Maciar komentarzy: 69327.12.2014, 20:11

Możesz mieć sterowanie klasyczne, alternatywne, i takie jak w fifie 14. Myślę że da się tak jak chcesz

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29727.12.2014, 20:10

Bo ja w to ostatnio grałem z pare miesięcy temu i wtedy miałem problem ze zmianą sterowania. Teraz mam jakąś aktualizację i tak myśle, żeby wejść zagrać. No i pytanie brzmi, czy tam da się zmienić sterowanie tak, żeby grać powiedzmy w,a,s,d czyli w- długie podanie, s -krótkie, a -wrzutka i d to strzał?

Alexis17 komentarzy: 10627.12.2014, 20:08

Ja gram..

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4227.12.2014, 20:07

Drodzy WARSZAWIACY:
czy ktoś ma do wynajecia pokój na Mokotowie/Ursynowie lub okolicach? Pilne.

Maciar komentarzy: 69327.12.2014, 20:06

Arsenal159
Ja gram. Spróbuję ci pomóc ale nie gwarantuje sukcesu ;)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29727.12.2014, 20:03

Jest tutaj ktoś kto gra w fife world? mam pewne pytanko

anty_pzpn_ komentarzy: 337027.12.2014, 20:01

*
Tzn nie można się połączyć z ich serwerami

Gunner

Ciekawe bo pes na playstation 4 tez nie działa. To nie można się połączyć z ich serwerami.

patryksz komentarzy: 364827.12.2014, 19:57

Co wy wygadujecie o tym Bieliku to ja nawet nie czaję... Chłopak ma potencjał (JAK KAŻDY WG. WAS) i wszystko przed sobą. Przyjdzie do nas to dobrze zrobi. Liźnie prawdziwej piłki. Póki co będzie trenował z pierwszą drużyną, pogra w rezerwach. Później pewnie wypożyczenie, chyba że okaże się, że facet po krótkim czasie wbije się do 11. W to akurat wątpię, ale chciałbym się mylić. DM pewnie przyjdzie jeszcze jakiś inny, bo wątpię, że AW będzie dalej stawiał na Flaminiego albo Artetę. No chyba, że przejrzy na oczy i da szansę Coquelin.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.12.2014, 19:55

Gunner
No widze ze nie dziala tylko czemu na tel dziala. Ostatnio jak padly serwery w fifie to i na pc jak i tel nie moglem wbic. No niestety musicie czekac.

karmel567 komentarzy: 346627.12.2014, 19:53

Dajcie spokój temu Bielikowi, jeśli ma talent to nie zginie. Nie ma co wywierać na chłopaku niepotrzebnej presji. Przed nim pare lat grania w rezerwach, zobaczymy jak się rozwinie.
Dużo też zależy po prostu od szczęścia i okoliczności. Szczęsny dość szczęśliwie trafił do pierwszej jedenastki na skutek kontuzji rywali i wykorzystał szansę, kto wie co by było gdyby wtedy zagrał słabiej.

Gunner48 komentarzy: 792927.12.2014, 19:51

@kanonier
Na pc jednak nie działa, mi jak i kumplowi.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 127.12.2014, 19:46

No i CFC potwierdziło sprzedaż Torresa do Milanu. Teraz tylko deal do Atletico.

Doktor komentarzy: 770627.12.2014, 19:45

Milner to świetny zawodnik na ławkę, nie schodzi nigdy poniżej pewnego poziomu, na dodatek do fajny pracuś. Mógłby zapełnić lukę po odejściu Rosy, Podolskiego i Campbella, wszak cała trójka gra niewiele.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.12.2014, 19:43

Gunner
Z ciekawosci wbilem na telefonie w fifie i polaczylo bez problemu.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 127.12.2014, 19:35

Arsenal and Liverpool are chasing the signing of Man City midfielder James Milner - he's available on a free next summer. (Source: ESPN)

kamilo_oo komentarzy: 2356727.12.2014, 19:34

Ogólnie to Tata tego Bielika to już nawet chodzi po szkole w koszulce Arsenalu

Gunner48 komentarzy: 792927.12.2014, 19:34

Dzięki za odpowiedź synki. Ciekawe na jak długo je wyłączyli.

Mihex komentarzy: 2360427.12.2014, 19:32

Zawodnik nie ma na to wpływu, ale jakby nie patrzeć są to czynniki niezbędne aby zrobić karierę.

Gunner48 komentarzy: 792927.12.2014, 19:29

Potraficie się połączyć z serwerem w fifie?

Doktor komentarzy: 770627.12.2014, 19:27

Prawda jest taka, że nie ma jakiejś recepty na sukces. Jedni mówią - wyjedź od razu, drudzy - ograj się w lidze. Lewandowski poczekał, Szczęsny szybko wyjechał, obaj robią karierę. Nie ma zależności

Doktor komentarzy: 770627.12.2014, 19:23

koczan_4

Zostawił sobie furtkę, ale nic przesądzone nie jest, przynajmniej tak z tego wynika.

Nie no, nawet Wenger rzadko daje 2 mln za 16-latka, chłopak musi mieć coś w sobie. Fabs także szybko wchodził do drużyny, ale nie szukałbym tu żadnej zależności.

Jak Wenger znajdzie jakiegoś młokosa, który się świetnie zapowiada, to jest w stanie wydać miliony - najlepszym przykładem jest Chamberlain.

koczan_4 komentarzy: 330227.12.2014, 19:22

@Doktor
"Jeśli się nie rozminiemy, to oczywiście pomogę mu w aklimatyzacji"

Czeczenia komentarzy: 1248727.12.2014, 19:22

A jaki wpływ ma zawodnik na szczęście, talent albo zaufanie trenera? Na to ostatnie możesz pracować w klubie, ale jak najpierw się do tego klubu dostać?

Doktor komentarzy: 770627.12.2014, 19:21

Skoro Podolski mówi, że pomoże Bielikowi, znaczy to, że póki co raczej nie ma tematu odejścia.

marimoshi komentarzy: 472827.12.2014, 19:20

Oba klubu na tym zyskają

kamilo_oo komentarzy: 2356727.12.2014, 19:20

Taka ekscytacja tym Bielikiem jest bo to Polak a takich jak on to na świecie jest mnóstwo

royal87 komentarzy: 142427.12.2014, 19:20

fangol.pl/view/81237/tottenham-czekaja-ciezkie
hahaha :D

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 127.12.2014, 19:20

Milan zrobił deal Torres do Atletico, Cerci do Milanu

Mihex komentarzy: 2360427.12.2014, 19:16

Czeczenia w sumie jest. Ciężki trening, zaufanie trenera, talent, szczęście, ciężki trening i ew. dobry menago. No, ale to też może się nie udać :p

Czeczenia komentarzy: 1248727.12.2014, 19:10

Natomiast śmieszy mnie, że ktoś w Polsce dyskutuje o tym, czy Bielik potrzebuje gry, czy transferu. Zacznijmy od pytania: jakiej gry? 3 godziny pograł. W... ekstraklasie.

Borysiuk. Podobny wiek debiutu, podobna pozycja, ten sam klub. Wybrał ścieżkę "ogrywania się". Wciąż stary nie jest, ale wiadomo już, że kariery to on żadnej nie zrobi.

Nie ma recepty na karierę.

mar12301 komentarzy: 2313627.12.2014, 19:07

za 2-3 lata pewnie o nim zapomnimy.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52427.12.2014, 18:59

Gozdzik
Sprawdziłem- w tym sezonie zagrał łącznie 183 minuty.

Mihex komentarzy: 2360427.12.2014, 18:59

Czeczenia
Będzie naszym zbawieniem jak Sanogo latem w poprzednim sezonie :P Na pytanie "Gdzie DM!?" Odpowie "A szkoli się, szkoli. Przecież kupiłem"

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52427.12.2014, 18:58

Gozdzik
Nie.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2227.12.2014, 18:58

O kurna zwracam honor. Troche mi głupio. Nie bede sie tłumaczył i tak nie uwierzycie. Ale zmienię umiejętnie temat. Bielik to gra regularnie w legii wogole?

mar12301 komentarzy: 2313627.12.2014, 18:55

Kurna, kurna.

Ale kręci.

Czeczenia komentarzy: 1248727.12.2014, 18:54

Bielik przechodząc do AFC popełniłby błąd.

Raz, że kiedy będzie on "gotowy" na regularną grę, to trenerem może być już zupełnie ktoś inny, ktoś z inną filozofią.

Dwa, Arsenal ma w środku ogromną konkurencję, w rezerwach również. W Polsce mówimy: "Bielik ma potencjał", ale w Arsenalu mówią o wielu młodych: "ma potencjał".

Do tego presja mistrzostwa, presja wydawania pieniędzy za wszelką cenę, wzmocnień. To nie jest dobry czas na przebijanie się z rezerw do "jedynki".

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 127.12.2014, 18:53

Kurna, Gwoździk, sprawdziłem Twoje komentarze i użyłeś literki "w"

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52427.12.2014, 18:53

Dancer
Już kilku zawodników przetarło szlak między Arsenalem a City. Nie byłby pierwszy.