Niepotrzebna nerwowa końcówka, Arsenal 2-1 QPR

Niepotrzebna nerwowa końcówka, Arsenal 2-1 QPR 26.12.2014, 19:22, Sebastian Czarnecki 1284 komentarzy

Miało być gładko, szybko i łagodnie, a przez idiotyczne zachowanie Oliviera Girouda i błędne decyzje Martina Atkinsona, Arsenal mógł nawet stracić punkty w pozornie łatwym meczu z Queen Park Rangers. Meczowi, który powinien być rozstrzygnięty już w pierwszej połowie, towarzyszyła bardzo nerwowa końcówka, przez którą kibice gospodarzy mogli się nabawić nawet palpitacji serca. Kanonierom udało się jednak utrzymać prowadzenie i wygrać spotkanie z beniaminkiem 2-1.

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Mertesacker, Monreal, Gibbs - Flamini, Rosicky (83. Chambers), Cazorla - Sanchez, Giroud, Welbeck (87. Coquelin)

QPR: Green - Onuoha, Ferdinand, Caulker - Isla, Mutch (71. Zamora), Henry (62. Fer), Kranjcar, Traore (62. Hoilett) - Austin, Vargas

Początek spotkania należał do gospodarzy tego pojedynku. Arsenal wydawał się kontrolować pole gry, zwłaszcza jego środkową część. QPR w głębokim 3-5-2 z naciskiem na bardziej defensywnych skrzydłowych sprawiało wrażenie drużyny, które przede wszystkim nie chce tego meczu przegrać.

W siódmej minucie oglądaliśmy pierwszą groźną akcję ze strony Kanonierów. Szarżujący Danny Welbeck nie potrafił sobie znaleźć miejsca do oddania strzału, a piłka w ostatecznym rozrachunku trafiła pod nogi Alexisa Sancheza, który został powalony na ziemię przez Armanda Traore. Atkinson bez wahania wskazał na jedenasty metr.

Do stałego fragmentu gry podszedł sam poszkodowany, jednak jego uderzenie w lewy dolny róg bramki Greena zostało zatrzymane przez angielskiego bramkarza. Lekkie uderzenie Chilijczyka nie sprawiło większych problemów bramkarzowi, który wyczuł zamiary napastnika Arsenalu.

Podopieczni Arsene'a Wengera nie zrazili się przestrzelonym rzutem karnym i cały czas napierali na bramkę Roba Greena. Bardzo aktywny w środkowej części boiska był Tomas Rosicky, który starał się współpracować zwłaszcza z prawym skrzydłem, ale defensorzy QPR nie przepuszczali ataków swoich przeciwników.

Wydawało się, że w 25. minucie Arsenal powinien otrzymać drugą jedenastkę, ale tym razem Martin Atkinson pozostał niewzruszony po wejściu Onuohy w Daniela Welbecka.

Trzy minuty później gospodarze wykonywali rzut wolny z okolicy dwudziestego metra i co ciekawe, na strzał zdecydował się Olivier Giroud, który strzelił w światło bramki, ale jego uderzenie obronił Robert Green.

W 37. minucie Kanonierzy w końcu znaleźli drogę do bramki! Dośrodkowanie z lewego skrzydła Kierana Gibbsa spadło prosto na głowę Alexisa Sancheza, który bezproblemowo pokonał Roberta Greena. 1-0!

Pięć minut później zagrzmiało pod bramką Arsenalu, a wszystko to za sprawą Charliego Austina, który znalazł się w polu karnym i oddał mocny strzał. Piłka odbiła się jednak od Ignacio Monreala i wyszła na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Arsenal prowadzi do przerwy 1-0 z QPR.

Druga część meczu zaczęła się od ciosu w kierunku Kanonierów, którzy od 53. minuty musieli grać w osłabieniu. Olivier Giroud za idiotyczne uderzenie głową Neduma Onuohy słusznie został ukarany czerwonym kartonikiem.

Arsenal nie przejął się wcale tym, że grał w osłabieniu jednego zawodnika, bo wciąż był stroną dominującą w tym spotkaniu. Gospodarze w dalszym ciągu prowadzili grę i kontrolowali mecz w środkowej części boiska.

W 62. minucie Harry Redknapp przeprowadził podwójną zmianę. Za Traore i Henry'ego pojawili się bardziej ofensywni Hoilett i Fer.

Ofensywne zmiany nic nie pomogły QPR, bo to Arsenal zdobył kolejnego gola. Samodzielny rajd Alexisa Sancheza zakończył się podaniem do Tomasa Rosicky'ego, który strzałem z pierwszej piłki pokonał bezradnie i fatalnie interweniującego Greena. 2-0!

Drużyna gości potrafiła odpowiedzieć jedynie mocnym uderzeniem Isli z dystansu, ale Wojciech Szczęsny nie dał się zaskoczyć i pewnie wyłapał futbolówkę lecącą w sam środek bramki.

Na 20 minut przed końcem meczu znowu uaktywnili się gospodarze, którzy w krótkim ostępie dwukrotnie zagrozili bramce Greena. Najpierw z rzutu wolnego groźnie uderzał Cazorla, a chwilę później nad poprzeczką po dośrodkowaniu Debuchy'ego piłkę posłał Alexis Sanchez.

W 74. minucie kolejna akcja gospodarzy. Tym razem Alexis Sanchez poszukał podania do Daniela Welbecka, ale jego strzał z pierwszej piłki zatrzymał się na Robie Greenie.

W 78. minucie Martin Atkinson podyktował kontrowersyjną jedenastkę za czysty odbiór Mathieu Debuchy'ego na Justinie Holettcie. Kanadyjczyk nabrał jednak arbitra swoim dramatycznym upadkiem na murawę.

Jedenastkę na gola bezproblemowo zamienił Charlie Austin, który oddał potężny strzał na bramkę Szczęsnego. Już tylko 2-1 dla Arsenalu.

Arsene Wenger postanowił bronić wyniku, a jego jedyne zmiany w tym meczu to Chambers za Rosicky'ego i Coquelin za Welbecka.

W 88. minucie Martin Atkinson mógł podyktować kolejną jedenastkę dla QPR i gdyby tym razem to zrobił, miałby stuprocentową słuszność. Faul Kierana Gibbsa na Bobbym Zamorze nie zrobił wrażenia na arbitrze, który tym razem naprawił swój błąd.

Na minutę przed końcem meczu zrobiło się gorąco pod bramką Arsenalu. Eduardo Vargas oddał strzał głową po dośrodkowaniu Kranjcara z rzutu rożnego, ale piłkę sprzed własnej bramki świetnie wybił Flamini.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal z problemami wygrał z QPR, ale do swojego dorobku może dopisać bardzo cenne 3 punkty.

Premier LeagueQueens Park RangersRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
kozz10 komentarzy: 372427.12.2014, 15:25

shinev

dokładnie, też jestem zdziwiony.

karmel567 komentarzy: 346627.12.2014, 15:23

Kamil Stoch zajął 6 miejsce w pierwszym treningu. Czyżby powrót w wielkim stylu?

Czeczenia komentarzy: 1248727.12.2014, 15:22

Ale Rangersi są kulawi. Nawet w szkockiej Championship baty zbierają. Miałem nieprzyjemność obejrzeć.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 127.12.2014, 15:22

Jenkinson nie może grać przeciwko Arsenalowi?

Pamiętam wypowiedź Wengera, że takie zapisy w umowach są bez sensu i że on by pozwolił wypożyczonemu zawodnikowi grać przeciwko Afc.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.12.2014, 15:21

Dobrze, ze Jenki nie zagra. w WHU prezentuje sie naprawde solidnie.

michalm1 komentarzy: 702027.12.2014, 15:19

Mamy zespol prawie idealny na gre z kontry. Glownie gramy atak pozycyjny wiec jesli rywal sie dobrze ustawi to nie ma problemu, jednak nasza wizytowka powinny byc kontry. Posiadamy mega szybkich zawodnikow i wykonawcow tej taktyki.
Bellerin i Gibbs po bokach. Para Debuchy - Monreal juz tak szybka nie jest.
Srodek Cazorla + nowy pomocnik defensywny (np. Kondogbia) czyli gosc od rozrzucania pilek i wyprowadzania kontr i gosc od kasowania akcji.
Ox - Sanchez - Walcott czyli sami sprinterzy z dobrym dryblingiem i szpica - nowy napastnik lub nasz slaby Welbeck ;)

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 127.12.2014, 15:15

Podolski, in all honesty, should be played on left against #WHUFC. He has a good record at Upton Park (4goals in 4games).

3 to bankowo,ale czy nie wiecej za głupote?

kozz10 komentarzy: 372427.12.2014, 15:14

najprawdopodobniej 3, bo tyle jest za bezpośrednią czerwoną, chyba że nasi się odwołają, w co wątpie, bo Wenger powiedział, że czerwo zasłużone

dissault komentarzy: 326827.12.2014, 15:11

na pewno jutro Walcott nie wyjdzie w pierwszym, z Kosą też wątpie

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 127.12.2014, 15:11

a ten nasz kogucik to tylko 3 mecze dostał czy bedzie jeszcze jakas decyzja ?

kozz10 komentarzy: 372427.12.2014, 15:11

Ile potrzeba mniej więcej piniążków żeby pojechać na mecz do Londynu i wrócić?

qba555 komentarzy: 797 newsów: 127.12.2014, 15:10

Panowie, jest gdzieś może video na którym Giroud pokazuje swoje skillsy z wczorajszej gry głową?

kozz10 komentarzy: 372427.12.2014, 15:09

Demel to kloc, ale jest straasznie silny, wcale nie tak łatwo go minąć

TheInvincibles komentarzy: 130427.12.2014, 15:09

Demel nie jest tak zwrotny jak jenki, a collins to per v 0.1 wiec powinno być Okey

kozz10 komentarzy: 372427.12.2014, 15:05

Pewnie Demel zagra na PO jutro, jak Jenko miał kontuzję, to właśnie Demel grał

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 127.12.2014, 15:03

Big Sam confirmed Jenko's absence:“It was part of the loan agreement. Manager will be looking at his other options in that position.”

kozz10 komentarzy: 372427.12.2014, 14:59

KOL

ok, dzięki. Szkoda w sumie, lepiej jakby zagrał

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 127.12.2014, 14:58

Jenki nie gra. Tak było ustalone w wypożyczeniu.

kozz10 komentarzy: 372427.12.2014, 14:58

Jenko zagra z nami? Wenger jest przeciwnikiem braku gry zawodników wypożyczonych przeciw swoim macierzystym klubom, więc chyba zagra co?

Kluivert komentarzy: 29627.12.2014, 14:54

Jenkinson to nie jest zawodnik na Arsenal nigdy nie bedzie znaczącą postacią to zawodnik na druzyny typu West hamu i Sunderlandów i innych średniaków

thide komentarzy: 32389 newsów: 185227.12.2014, 14:52

@michal, kiedyś można było

tomekafc95 komentarzy: 413627.12.2014, 14:51

Ja to widzialem plotke ze Liverpool chce kupic Prince Boatenga za 15 melonow heh

kozz10 komentarzy: 372427.12.2014, 14:50

michalm1

możesz zamówić gotową koszulkę Alexisa

michalm1 komentarzy: 702027.12.2014, 14:49

Zamowilem wlasnie koszulke Sancheza. Dziwi mnie tylko to ze nie ma takich gotowych koszulek do kupienia tylko musze sobie wybrac nadruk.

Maniekx komentarzy: 35127.12.2014, 14:49

cloudyvideos.com/tudd60tiwtnr

MOTD

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 127.12.2014, 14:44

AW: "I need to make the decision but I need to rotate a bit because we play so many games now."

Gnabry dzisiaj trenował już z ekipa.

Jutro chyba ten skład co wczoraj,za bardzo nie ma kim mieszać. moze Podol za Girouda,moze Kosa wskoczy do składu i tyle,na wiecej nawet nie licze.

MarcinQT komentarzy: 260427.12.2014, 14:33

Ktoś się wcześniej pytał o trening skoczków, właśnie się zaczyna.

skijumping.pl/live/

Paniu76 komentarzy: 1246427.12.2014, 14:32

mystique

jak dla mnie Chambers DM/ SO

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.12.2014, 14:32

Jest może możliwość oglądnięcia wczorajszego MOTD?interesują mnie obszerne skróty wszystkich meczów, a na 101 great goals coś cienko

tomekafc95 komentarzy: 413627.12.2014, 14:30

Jaki sklad na jutro Wojtek-Debuchy-Per-nacho/kosa-Gibbs-flamini-rosa-santi-fijo-welbeck-podol ale znajac zycie bd inaczej :D

Gunnerowiec komentarzy: 85027.12.2014, 14:30

fangol.pl/view/81214/wiemy-dlaczego-sanchez

Widzieli? Vargas sprzedawczyk :(

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 127.12.2014, 14:29

Bellerin na PO to jest to!

Ciekawe czy Wenger chociaż troche zarotuje jutro,oprócz kogos w miejsce Giroud.

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.12.2014, 14:28

@Paniu

Tylko co wtedy Klopp (hah :D) zrobi z Chambersem? :D

Mizii komentarzy: 419127.12.2014, 14:28

Jak dla mnie przyjście Debuchy to zmiana na plus. Chłopak pogra jeszcze ze 2 sezony na wysokim poziomie i zastąpi go Jenkinson, ewentualnie Bellerin.

Simao12 komentarzy: 775227.12.2014, 14:28

Chambers jak dla mnie nie gra dobrze na PO brakuje mu dynamiki

Turek44 komentarzy: 231727.12.2014, 14:27

David Hytner from the Guardian to @lequipe "Arsenal had the opportunity to sign Schneiderlin EARLY this summer but Wenger preferred to wait until the last minute & the saints blocked the move"
The wait might have been for Carvalho but in the end we lost both. Same way we lost both Higgy and cannibal