Niepotrzebne kontuzje w zbędnym meczu, Hull 0-4 Arsenal

Niepotrzebne kontuzje w zbędnym meczu, Hull 0-4 Arsenal 08.03.2016, 21:13, Sebastian Czarnecki 2347 komentarzy

Kibice po tym meczu mogą mieć mieszane uczucia. Z jednej strony Arsenal pewnie uporał się z Hull City i wpakował mu aż cztery łatwe bramki, z drugiej boisko z kontuzjami opuściło aż trzech zawodników. A wszystko to mając świadomość, że do tego pojedynku nie powinno w ogóle dojść, ponieważ Kanonierzy nie tylko powinni, co po prostu musieli pokonać Tygrysy już w pierwszym spotkaniu na własnym stadionie.

Na Emirates Stadium Arsenal zremisował na własne życzenie i tylko niepotrzebnie dodał sobie dodatkowy mecz do już i tak wystarczająco napiętego terminarza. Częste spotkania i niezbyt szeroka kadra spowodowały, że kontuzje skumulowały się w jednym meczu - tym, który w ogóle nie miał prawa się odbyć. Jak więc cieszyć się z awansu do kolejnej rundy po wymęczonym dwumeczu, który zebrał żniwa w postaci kontuzji dwóch podstawowych obrońców i środkowego pomocnika, kiedy można było łatwo i przyjemnie zapewnić sobie awans już dwa tygodnie wcześniej?

Hull City: Jakupović - Bruce, Maguire, Davies - Elmohamady, Meyler (58. Aluko), Huddlestone, Diame, Odubajo (81. Robertson) - Powell - Diomande (88. Taylor)

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker (33. Monreal), Gabriel (57. Ramsey) (73. Adelaide), Gibbs - Flamini, Elneny - Campbell, Iwobi, Walcott - Giroud

Na początku meczu delikatną inicjatywę przejęli piłkarze Arsenalu. Już w 3. minucie Theo Walcott umieścił piłkę w bramce Hull, jednak Anglik znajdował się na wyraźnym spalonym.

W 10. minucie Kanonierzy stworzyli sobie pierwszą naprawdę groźną sytuację. Prawą stroną odważnie ruszył Joel Campbell, który znalazł sobie dużo miejsca na oddanie strzału, przełożył piłkę na lepszą lewą nogę i uderzył... obok bramki.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Arsenal powoli konstruował swoje ataki, jednak nie potrafił znaleźć sobie dobrego miejsca na oddanie strzału. Podopieczni Steve'a Bruce'a dobrze bronili strefą i zostawiali londyńczykom mało wolnej przestrzeni.

W 19. minucie Per Mertesacker i Nick Powell groźnie zderzyli się głowami w polu karnym Arsenalu. Obaj zawodnicy doznali sporych obrażeń i przez dłuższy czas byli opatrywani przez sztaby medyczne. Ostatecznie obaj wrócili na boisko i kontynuowali grę.

W kolejnych minutach to gospodarze zaczęli przeważać na boisku. Arsenal nie dość, że miał problemy z przedostaniem się pod pole karne rywala, to zaczął mieć też kłopoty z wyprowadzaniem piłki.

W 30. minucie Tygrysy stworzyły sobie pierwszą naprawdę groźną sytuację. Zamieszanie w polu karnym mógł wykorzystać Meyler, który huknął z okolicy jedenastego metra na bramkę Ospiny, ale Kolumbijczyk popisał się świetnym refleksem i udanie interweniował. Rezerwowy bramkarz Arsenalu poradził sobie jeszcze z drugą dobitką, ale przy trzeciej skapitulował. Gol nie został jednak zaliczony, arbiter liniowy wcześniej uniósł do góry chorągiewkę.

W 32. minucie lekko niemrawy Per Mertesacker zapobiegawczo opuścił boisko. Jego miejsce na środku obrony zajął Ignacio Monreal. W międzyczasie głupimi i niepotrzebnymi żółtymi kartkami w sytuacji bez zagrożenia ukarani zostali Elneny i Giroud.

Kanonierzy zaczęli nieco naciskać na defensywę Hull, ale wciąż bez wyraźnego rezultatu.

Jak się okazało, wystarczyło jedynie poczekać, a bramka przyszła sama. Fatalny błąd popełnił Meyler, który podał piłkę w tak niefortunny sposób, że dopadł do niej Olivier Giroud i nie zmarnował akcji sam na sam z Jakupoviciem. 1-0!

Dwie minuty później Kieran Gibbs mógł podwyższyć prowadzenie. Roberto Gibbsaldo potężnie huknął lewą nogą, ale ponad bramką.

Mimo doliczonych aż pięciu minut, do końca pierwszej połowy nie działo się nic ciekawego. Arsenal prowadzi do przerwy 1-0.

Na drugą część meczu Kanonierzy wyszli już o wiele lepiej umotywowani i widać to było od pierwszych minut. Już pięć minut po wznowieniu gry strzał Elneny'ego z półwoleja powędrował ponad bramką.

Kolejna kontuzja w Arsenalu. Tym razem urazu mięśniowego nabawił się Gabriel Paulista, a w 57. minucie jego miejsce zajął Aaron Ramsey. Parę środkowych obrońców stworzyli więc Chambers i Monreal, zaś lukę na prawej stronie defensywy uzupełnił Flamini.

Olivier Giroud oddał strzał z rzutu wolnego, jednak trafił prosto w mur. Chwilę później pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy; Sone Aluko zastąpił winowajcę przy pierwszej bramce - Meylera.

Nienajlepsze wejście na boisko zaliczył Aaron Ramsey, który mógł zdobyć gola... samobójczego. Po akcji Tygrysów piłka odbiła się od walijskiego pomocnika i minimalnie minęła się z bramką strzeżoną przez Ospinę.

W 71. minucie Arsenal podwyższa prowadzenie. Z dośrodkowaniem Walcotta minęło się aż dwóch defensorów Hull, a do bezpańskiej piłki dopadł Giroud, który pewnie pokonał Jakupovicia.

Kolejna wymuszona zmiana w Arsenalu. Ledwie Aaron Ramsey pojawił się na boisku i już musiał je opuścić z powodu urazu. Jego miejsce zajął Jeff Reine-Adelaide.

W 77. minucie Kanonierzy prowadzili już 3-0. Fenomenalnym podaniem między obrońców popisał się Joel Campbell, który wystawił idealną piłkę Walcottowi w sytuacji sam na sam. Anglik nie mógł tego zmarnować i plasowanym strzałem pokonał szwajcarskiego bramkarza.

Olivier Giroud bardzo chciał zabrać piłkę meczową do domu i dążył do hat-tricka. W 83. minucie jego strzał zatrzymał Jakupović.

W 87. minucie o mocny strzał z dystansu pokusił się Iwobi. Próba Nigeryjczyka była bardzo dobra, ale Jakupović przytomnie interweniował.

Na minutę przed końcem meczu Walcott strzelił gola na 4-0. Anglik wbiegł między defensorów i mocnym strzałem pokonał bramkarza, nie dając mu żadnych szans.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal pokonał swojego rywala 4-0 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii, gdzie niebawem zmierzy się z Watfordem.

autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Topek komentarzy: 13943 newsów: 12611.03.2016, 20:39

To, że nie można wstawiać jakiegoś pionka za Wengera to oczywista oczywistość. Tak samo jak fakt, że nikt nowy takiej pozycji jak Arsene nie będzie miał, więc musi przyjść ze sztabem konkretnych ludzi. Na wynalazki i granie na krawędzi trzeba było przystać kilka lat temu, teraz nie ma takiej potrzeby, bo jesteśmy mocni finansowo (ile z tego Francuz wyciska to inna sprawa).

Zresztą, Wenger już też nie ma żadnego projektu, wszystkie mu się rozsypały. Nasz skład jest w przeciągu dwóch lat do gruntownej przebudowy.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.03.2016, 20:39

Kato! :)0-1

AlexVanPersie komentarzy: 806411.03.2016, 20:37

Papa Wenga ze składem Evertonu by ugrał Top4 prowadząc drużynę przez telefon :)

Pozdro SześćSet Alexisa Sancheza

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.03.2016, 20:35

Chyba ktoś tu nie ogarnia, że de Boerów jest dwóch. I to to trener Ajaxu Frank chwalił Sanogo, a trener młodzieżówki Ronald nazwał go noskillem.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.03.2016, 20:34

sebastix11, nie uważam tak. Wcześniej była ręka w polu karnym Śląska, której nie odgwizdał. Po czym stała się ta dość kontrowersyjna sytuacja, gdzie karny juz był.

macc komentarzy: 472811.03.2016, 20:24

Chłopcy z ferajny i Życie Carlita zdecydowanie, ale Ojciec Chrzestny to podstwa (jak Wenger w Arsenalu;)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.03.2016, 20:22

WiLSHARE
TVP Sport.

AlexVanPersie komentarzy: 806411.03.2016, 20:21

Ja tą listę zastępców Wengi obserwuję od dłuższego czasu i ona się zmienia.:)

Nie ma już na niej Martineza, ilu go tu chciało?!, Jose też już jakiś "nieświeży", o geniuszu Brendana też się naczytałem dwa lata temu a już nikt go nie wspomina, bo bez Suareza przestał istnieć.

Teraz Bilić i De Boer na topie. Dajmy im chwilę i zobaczmy kto będzie ich wymieniał za rok, za dwa :)

W Realu z Rafą/Carlo było dobrze, nawet b. dobrze. Perez chciał by było jeszcze lepiej. I ma wielkie G.

A Pep w Bayernie czołgiem który zastał po Haynecksie rozjechał tylko bundesligę w te i we wewte. Z punktu widzenia Bayernu porażka i posucha, gorszy wynik niż "stary, siwy dziad Haynecks" :)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.03.2016, 20:21

Transmitują gdzieś Radwańską z Cibulkowa?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.03.2016, 20:18

@rubl, Carlito

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.03.2016, 20:17

rubl14
Chłopcy z ferajny.

strug210 komentarzy: 100011.03.2016, 20:15

Dobra to od teraz będę szukał zastępcy takiego co wywalił jakiegoś zawodnika! Każdy kibic Ajaxu ma zdanie od de Boer jak ta strona o Wengerze xd

rubl14 komentarzy: 36511.03.2016, 20:15

Poleci ktoś na szybko jakiś fajny film o tematyce mafijnej/gangsterskiej?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.03.2016, 20:14

To pójdzmy krok dalej i zamiast Tuchela, od razu ściągnijmy Schmidta z Mainz, przecież brakuje im 2 punktów do CL, a to lepiej niż za Tuchela.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.03.2016, 20:13

de Boer będzie menago Arsenalu.

strug210 komentarzy: 100011.03.2016, 20:08

MG
de Boer? Widzisz co on wyprawia tam w Ajaxie?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.03.2016, 20:08

WiLSHARE
Woleli oddać niż miałoby skończyć się to w inny sposób.

macc
No Hojnisz miala najlepszy czas dziś. Potem kolejno Gwizdoń, Guzik i Nowakowska.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.03.2016, 20:05

MaciekGoooner, bo często lepsze jest wrogiem dobrego.

macc komentarzy: 472811.03.2016, 20:03

A ja się obawiam, że nikt nie wróci do składu przed przerwą reprezentacyjną, nawet Kosa ma już 2 tygodnie do powrotu na IR.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.03.2016, 19:57

simpllemann, mnie rozbawiło jak posłusznie oddali te koszulki.

lays komentarzy: 3987111.03.2016, 19:55

No ale co racja to racja... od dlugiego czasu widze, ze wroci za 3-4 tyg. Moge sie zalozyc, ze Jack wroci na MŚ, ale nie zdazy zagrac w AFC, a Cazorla wroci zgodnie z planem.

macc komentarzy: 472811.03.2016, 19:53

Jest, wróci za 3,4 tygodnie.

Cesc_AFC komentarzy: 99 newsów: 111.03.2016, 19:52

Czy jest jakakolwiek informacja na temat zdrowia wilshera?
Bo od nowego roku słyszę że potrzebuję 3-4 tygodni

macc komentarzy: 472811.03.2016, 19:50

simpllemann

Pozostaje jeszcze Mass Start, szkoda tylko, że Hojnisz nie załapała się na listę startową, bo dzisiaj pobiegła chyba najlepiej. No ale trzeba liczyć na Guzik, zobaczymy w niedzielę.

kamilo_oo komentarzy: 2356711.03.2016, 19:46

NIech Śląsk lepiej uważa, bo jak przegra to teraz chyba spodenki albo buty będą musieli oddać :D

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.03.2016, 19:46

WiLSHARE
Piłkarze jacy są tacy są ale "kibice" nie mają prawa do czegoś takiego.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.03.2016, 19:43

Korona to jeszcze o zwycięstwo powalczy.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.03.2016, 19:43

simpllemann, co o tym myślisz?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.03.2016, 19:41

WiLSHARE
Jeśli masz na myśli jak "kibice" zabierali koszulki piłkarzom, bo podobno nie zasługują na to by je nosić to tak, widziałem.

macc
Zgadza się. Widać było, że biegowo Nowakowska była najsłabsza. Ale i tak trzeba się cieszyć z tego co osiągnęły.

macc komentarzy: 472811.03.2016, 19:38

simpllemann

Dały radę. Gdyby Nowakowska była w lepszej formie biegowej, to byłaby szansa na brąz...

Radek97 komentarzy: 138111.03.2016, 19:38

Ja tam osobiście nie chce aby Newcastle spadło,lubię ich.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.03.2016, 19:32

simpllemann, widziałeś co ostatnio kibice zrobili po meczu Śląska?

MG

Newcatle przywołałem ze względu na bannerowców i, ze im się należy spadek za to.

Oczywiście, ze porównywanie Newcastle, MU, Liverpoolu, Realu, Evertonu do Arsenalu jest zawsze dla was absurdalne.

Bo zmianę trenera w Arsenalu można porównać tylko do przyjścia Kloppa czy Simeone. Wybieracie sobie parę przykładów i zakładacie, że w Arsenalu będzie tak samo. 10 kulawych lat w Live, 3 słabych sezonów MU to oczywiście nie bierzecie pod uwagę.

90 procent zmian dobrych trenerów na innych kończy się padaczką dla klubów, patrz Carlo w Realu czy Czelsi, Haynecks w Bayernie i wiele wiele innych.

"Lepsze jest wrogiem dobrego", mądre polskie przysłowie.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 611.03.2016, 19:28

lays

Ok, w takim razie muszę czekać na termin. Pytam, bo w kwietniu wyjeżdżam i nie obejrzę kilku meczy. Chciałem wiedzieć, czy na ten się załapie :)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.03.2016, 19:27

Wiadomo, że Korona cieniutka u siebie, ale bardzo udany debiut Rumaka.

lays komentarzy: 3987111.03.2016, 19:23

Argudo

Mysle, ze nie ma jeszcze wstepnego terminu(?) Pewnie w srodku tygodnia gdzies :) Ale kiedy, nie mam pojecia

lays komentarzy: 3987111.03.2016, 19:22

Co do składu na Watford to ciekawe, czy zagra Iwobi, czy Ozil? Ozil w sumie na moje powinien zagrac, ale z 50-60 minut przed Barceloną.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 611.03.2016, 19:20

Wie ktoś może, kiedy odbędzie się mecz z West Bromem ?

lays komentarzy: 3987111.03.2016, 19:20

Zobaczymy co to będzie.

Jeśli nasi robia potajemne spotkania bez Wengera i sztabu to znaczy, że jednak coś się dzieje. Szkoda, że teraz, a nie przed meczem z United....

Wyjazdu z City się nie boję... Otwarty futbol, nie przegramy tego meczu. Obawiam się najbardziej wyjazdu z Evertonem... WHU jest swietne, ale lubimy z nimi grac, a co roku tutaj jest sranie, ze z WHU na wyjezdzie potracimy :D Ale zobaczymy.

Everton nam cos nie lezy ostatnio... Jesli przebrniemy w pieknym stylu przez te 3 mecze to wierze w majstra. Lester 8 pogubi. Oby zaczelo sie juz od Newcastle

lays komentarzy: 3987111.03.2016, 19:17

Pauleta dał tu ostatnio swietny post.

Dawac Ibre po sezonie, naszym selfie chłopakom przyda sie jakis kozak z charyzma... strach, wieksza motywacja i w koncu moze wzyszy poziom, a nie cackanie sie i ODPOWIEDZNIE NA PORAZKE.

Mam wrazenie, ze wiecej newsow widzialem, ze musimy odpowiedziec na porazke niz mamy zwyciestw w lidze w tym sezonie XDD

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.03.2016, 19:10

macc
Oglądałem. Polki zaprezentowały wszystko to co miały najlepszego. Rywalki były mocniejsze. Ale i tak gratulacje dla naszych za najlepszy występ drużynowy na imprezie rangi mistrzowskiej.

AlexVanPersie komentarzy: 806411.03.2016, 19:05

R95

Czasy Ferggiego swię skończyły. teraz 8 drużyn walczy o Top4 i wygranie majstra raz na 5 lat będzie sukcesem dla każdego.

A Scholes niech się przyzwyczaja, bo jak jeszcze z dwa razy nie wejdą do Top4 to kibice na świecie o nich zapomną i kasa wyschnie.

Rafson95 komentarzy: 1054811.03.2016, 19:01