Niepotrzebne kontuzje w zbędnym meczu, Hull 0-4 Arsenal

Niepotrzebne kontuzje w zbędnym meczu, Hull 0-4 Arsenal 08.03.2016, 21:13, Sebastian Czarnecki 2347 komentarzy

Kibice po tym meczu mogą mieć mieszane uczucia. Z jednej strony Arsenal pewnie uporał się z Hull City i wpakował mu aż cztery łatwe bramki, z drugiej boisko z kontuzjami opuściło aż trzech zawodników. A wszystko to mając świadomość, że do tego pojedynku nie powinno w ogóle dojść, ponieważ Kanonierzy nie tylko powinni, co po prostu musieli pokonać Tygrysy już w pierwszym spotkaniu na własnym stadionie.

Na Emirates Stadium Arsenal zremisował na własne życzenie i tylko niepotrzebnie dodał sobie dodatkowy mecz do już i tak wystarczająco napiętego terminarza. Częste spotkania i niezbyt szeroka kadra spowodowały, że kontuzje skumulowały się w jednym meczu - tym, który w ogóle nie miał prawa się odbyć. Jak więc cieszyć się z awansu do kolejnej rundy po wymęczonym dwumeczu, który zebrał żniwa w postaci kontuzji dwóch podstawowych obrońców i środkowego pomocnika, kiedy można było łatwo i przyjemnie zapewnić sobie awans już dwa tygodnie wcześniej?

Hull City: Jakupović - Bruce, Maguire, Davies - Elmohamady, Meyler (58. Aluko), Huddlestone, Diame, Odubajo (81. Robertson) - Powell - Diomande (88. Taylor)

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker (33. Monreal), Gabriel (57. Ramsey) (73. Adelaide), Gibbs - Flamini, Elneny - Campbell, Iwobi, Walcott - Giroud

Na początku meczu delikatną inicjatywę przejęli piłkarze Arsenalu. Już w 3. minucie Theo Walcott umieścił piłkę w bramce Hull, jednak Anglik znajdował się na wyraźnym spalonym.

W 10. minucie Kanonierzy stworzyli sobie pierwszą naprawdę groźną sytuację. Prawą stroną odważnie ruszył Joel Campbell, który znalazł sobie dużo miejsca na oddanie strzału, przełożył piłkę na lepszą lewą nogę i uderzył... obok bramki.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Arsenal powoli konstruował swoje ataki, jednak nie potrafił znaleźć sobie dobrego miejsca na oddanie strzału. Podopieczni Steve'a Bruce'a dobrze bronili strefą i zostawiali londyńczykom mało wolnej przestrzeni.

W 19. minucie Per Mertesacker i Nick Powell groźnie zderzyli się głowami w polu karnym Arsenalu. Obaj zawodnicy doznali sporych obrażeń i przez dłuższy czas byli opatrywani przez sztaby medyczne. Ostatecznie obaj wrócili na boisko i kontynuowali grę.

W kolejnych minutach to gospodarze zaczęli przeważać na boisku. Arsenal nie dość, że miał problemy z przedostaniem się pod pole karne rywala, to zaczął mieć też kłopoty z wyprowadzaniem piłki.

W 30. minucie Tygrysy stworzyły sobie pierwszą naprawdę groźną sytuację. Zamieszanie w polu karnym mógł wykorzystać Meyler, który huknął z okolicy jedenastego metra na bramkę Ospiny, ale Kolumbijczyk popisał się świetnym refleksem i udanie interweniował. Rezerwowy bramkarz Arsenalu poradził sobie jeszcze z drugą dobitką, ale przy trzeciej skapitulował. Gol nie został jednak zaliczony, arbiter liniowy wcześniej uniósł do góry chorągiewkę.

W 32. minucie lekko niemrawy Per Mertesacker zapobiegawczo opuścił boisko. Jego miejsce na środku obrony zajął Ignacio Monreal. W międzyczasie głupimi i niepotrzebnymi żółtymi kartkami w sytuacji bez zagrożenia ukarani zostali Elneny i Giroud.

Kanonierzy zaczęli nieco naciskać na defensywę Hull, ale wciąż bez wyraźnego rezultatu.

Jak się okazało, wystarczyło jedynie poczekać, a bramka przyszła sama. Fatalny błąd popełnił Meyler, który podał piłkę w tak niefortunny sposób, że dopadł do niej Olivier Giroud i nie zmarnował akcji sam na sam z Jakupoviciem. 1-0!

Dwie minuty później Kieran Gibbs mógł podwyższyć prowadzenie. Roberto Gibbsaldo potężnie huknął lewą nogą, ale ponad bramką.

Mimo doliczonych aż pięciu minut, do końca pierwszej połowy nie działo się nic ciekawego. Arsenal prowadzi do przerwy 1-0.

Na drugą część meczu Kanonierzy wyszli już o wiele lepiej umotywowani i widać to było od pierwszych minut. Już pięć minut po wznowieniu gry strzał Elneny'ego z półwoleja powędrował ponad bramką.

Kolejna kontuzja w Arsenalu. Tym razem urazu mięśniowego nabawił się Gabriel Paulista, a w 57. minucie jego miejsce zajął Aaron Ramsey. Parę środkowych obrońców stworzyli więc Chambers i Monreal, zaś lukę na prawej stronie defensywy uzupełnił Flamini.

Olivier Giroud oddał strzał z rzutu wolnego, jednak trafił prosto w mur. Chwilę później pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy; Sone Aluko zastąpił winowajcę przy pierwszej bramce - Meylera.

Nienajlepsze wejście na boisko zaliczył Aaron Ramsey, który mógł zdobyć gola... samobójczego. Po akcji Tygrysów piłka odbiła się od walijskiego pomocnika i minimalnie minęła się z bramką strzeżoną przez Ospinę.

W 71. minucie Arsenal podwyższa prowadzenie. Z dośrodkowaniem Walcotta minęło się aż dwóch defensorów Hull, a do bezpańskiej piłki dopadł Giroud, który pewnie pokonał Jakupovicia.

Kolejna wymuszona zmiana w Arsenalu. Ledwie Aaron Ramsey pojawił się na boisku i już musiał je opuścić z powodu urazu. Jego miejsce zajął Jeff Reine-Adelaide.

W 77. minucie Kanonierzy prowadzili już 3-0. Fenomenalnym podaniem między obrońców popisał się Joel Campbell, który wystawił idealną piłkę Walcottowi w sytuacji sam na sam. Anglik nie mógł tego zmarnować i plasowanym strzałem pokonał szwajcarskiego bramkarza.

Olivier Giroud bardzo chciał zabrać piłkę meczową do domu i dążył do hat-tricka. W 83. minucie jego strzał zatrzymał Jakupović.

W 87. minucie o mocny strzał z dystansu pokusił się Iwobi. Próba Nigeryjczyka była bardzo dobra, ale Jakupović przytomnie interweniował.

Na minutę przed końcem meczu Walcott strzelił gola na 4-0. Anglik wbiegł między defensorów i mocnym strzałem pokonał bramkarza, nie dając mu żadnych szans.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal pokonał swojego rywala 4-0 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii, gdzie niebawem zmierzy się z Watfordem.

autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
macc komentarzy: 472811.03.2016, 16:30

Wenga czeka na powtórki wideo i wtedy wszystkim pokaże, że cały czas nas krzywdzili...

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.03.2016, 16:25

Kanonier

Ja liczę na cud i zmianę już w wakejszyn.Dlatego Arsenal nie powinien w tym roku wygrać FA

Teraz się zacznie czepianie sie mnie, że jaki to ze mnie kibic

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.03.2016, 16:22

Ale to dopiero w 2017 ;d

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.03.2016, 16:20

Bardzo dobry ruch Newcastle.Lubie Sroki więc cieszy mnie ściągnięcie Beniteza.Kolejne duze nazwisko na ławce trenerskiej

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.03.2016, 16:07

- Dobrze Theo wiesz jak jest musimy cie sprzedac.
- Jak to sprzedac? mnie? w takim razie ja prosze o nowy kontrakt.
- Mysle ze sie dogadamy.

macc komentarzy: 472811.03.2016, 16:05

Ktos oglada sztafetę?

macc komentarzy: 472811.03.2016, 16:03

Już widze Walcotta skaczącego z radości, że leci do Chin...

Fanatic komentarzy: 599111.03.2016, 15:58

Jakbyśmy sprzedali kilku naszych "dobrych" graczy do chin jak walcott czy merte to może by starczyło na hazarda

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 111.03.2016, 15:54

Mi się wydaję, że City będzie miało ostrą końcówkę i zdobędą mistrza

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189911.03.2016, 15:46

Jeżeli faktycznie jest tylko śmieszne 70 mln na transfery to może się skończyć tylko na 2 zawodników pokroju "naszego egipcjanina"

strug210 komentarzy: 100011.03.2016, 15:39

Patrzmy realnie... Z tych zawodników co my chcemy sprzedać to myślę, że maksymalnie 3 z nich odejdzie. Co do transferów pewnie będzie jedno większe nazwisko i 2 zawodników pokroju naszego Egipcjanina.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.03.2016, 15:29

lays, jak nastawiasz się na nowy sezon? finał fogo-unibax?

afc4life komentarzy: 478311.03.2016, 15:27

Szkoda, ze z Grecja tak daleko do 2 mu bylo :D

afc4life komentarzy: 478311.03.2016, 15:18

mistique
Na to wyglada. Gdyby te drugie miejsca tyczyly by sie europejskich pucharow to powiedzialbym, ze bieremy go.

Drudzy w Anglii i drudzy w Europie to juz nie brzmi tak zle jak TOP 4 i 1/8.

Hubertus888 komentarzy: 367411.03.2016, 15:06

Już widzę jak Hummels do nas przechodzi...

afc4life komentarzy: 478311.03.2016, 15:05

KochamArsenal
Nie zarobilibysmy nawet na Hummelsa po tych sprzedazach chyba.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.03.2016, 15:03

A kto jeszcze był taki znany od drugich miejsc? Tak mi lejsik skojarzyłeś, a nie wiem kto.

lays komentarzy: 3987111.03.2016, 15:00

Vandeful

No i Ranieri to ekspert od 2 miejsc.

KochamArsenal88 komentarzy: 100311.03.2016, 15:00

To już wymyśliłem nam idealne okienko, a dużo byśmy nie wydali, a trochę zarobili, a każde nazwisko realne do wyciągnięcia.
Out: Mertesacker, Debuchy, Flamini, Arteta, Rosicky, Walcott
IN: Hummels, Xhaka, Mahrez, Lazacette

lays komentarzy: 3987111.03.2016, 14:59

Real niby zainteresowany Aubą... To co wtedy z Benzema? Beda trzymac takich 2 napastnikow? I jeszcze Bale i Ronaldo? :D wow

lays komentarzy: 3987111.03.2016, 14:57

mist

Nie jestem jakos przekonany do tego

macc komentarzy: 472811.03.2016, 14:55

wojt3q

komputronik.pl/product/219011/Telefony_i_GPS_/Telefony_GSM_i_Smartphone_/Samsung_I9195_Galaxy_S4_mini_Black_Edition.html

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.03.2016, 14:54

Lays

Może odrazu Muse z CSKA wyciągnąć? :D

lays komentarzy: 3987111.03.2016, 14:51

Właśnie. Nie da sie wyciagnac top napastnika to dawac tego Dembele. Moze bedzie z niego zaraz drugi Auba>?

Zelalem komentarzy: 103311.03.2016, 14:51

goal.pl/327146-aubameyang-odmowie-tottenhamowi.html

Auba nadaje się do Arsenalu ;)

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.03.2016, 14:43

Top3 zawodników Arsenalu???Ozil to jest aktualnie top3 całej ligi.Bez niego to boje sie myśleć gdzie aktualnie w tabeli by byli Kanonierzy

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 511.03.2016, 14:38

@ afc4life:

On ma strzelać i asystować. Od bronienia są inni.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.03.2016, 14:27

A jednak Pochettino menadżerem miesiąca.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.03.2016, 14:21

afc4life, tak mówią

Rafson95 komentarzy: 1054811.03.2016, 14:18

Dobra, doczytałem że Lacazette. Mój błąd

Vendeful komentarzy: 236811.03.2016, 14:17

Czytam tekst o Ranierim na zzapolowy,i wynika z tego,że jego drużyny bardzo często na kilka kolejek przed końcem walczyly o najwyzsze cele,a na samym finiszu dawały plame.

hot
Niemca wlasnie przede wszystkim tym co broni sa statystyki ale juz nie sama gra co mecz, tak w skrocie. Nie zmienia to faktu, ze na pewno znajduje sie spokojnie w top3 zawodnikow Arsenalu w tym sezonie.

Hubertus888 komentarzy: 367411.03.2016, 13:51

DavidSilva21

Wiadomo że Benzema to najlepszy napastnik ale on jest 4 lata starszy. Z tego co pamiętam to Benzema ustrzelil w Lyonie około 13 goli w swoim ostatnim sezonie w Lyonie.

Hot995

Fekir grał tylko 4 mecze a mimo to strzelił 4 gole + asysta. Była zmiana trenera w trakcie sezonu, co też się odbiło na drużynie. Ja osobiście nie widzę lepszego kandydata na szpice z realnych wzmocnień. Jak Newcastle złożyło ofertew zimę to nie mogłem uwierzyć że przyjęto 18 mln...

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 511.03.2016, 13:45

@ Hubertus888:

Dokładnie tak. Cały Lyon grał straszną "padakę" na samym początku sezonu, więc logiczne, że odbiło się to na bramkach Francuza. W tym momencie wraca na prostą i znowu imponuje. Przy Fekirze zapewne tych goli miałby jeszcze więcej. Kiedy podałeś jego nazwisko jako potencjalne wzmocnienie ataku (bodaj kilka dni temu) zacząłem sporo nad tym myśleć i również doszedłem do wniosku, że Lacazette to mógłby być strzał w dziesiątkę.

DavidSilva21 komentarzy: 338011.03.2016, 13:42

Talent ma ogromny, w reprezentacji z Griezmanem mogą wiele zdziałać na tym Euro. Nie zmienia to jednak faktu że Karim i tak musi jechać bo jest po prostu najlepszym obecnie napastnikiem Trójkolorowych. Chciałbym Ich u Nas ale nie wiadomo kto będzie naszym trenerem po sezonie i kogo będzie kupować.

Hubertus888 komentarzy: 367411.03.2016, 13:35

Napastnik żyje z podań a jak koledzy słabo grali to trudno o bramki tym bardziej że cały sezon Fekira nie ma. Sezon temu miał 27 goli w samej lidze bo wszystko funkcjonowało jak należy. Potencjał ma duży tylko musi mieć z kim grać, dla mnie Lacazette to nie mniejszy talent od Benzemy i w Arsenalu by się sprawdził jednocześnie sadzając Giroud na ławę.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 511.03.2016, 13:33

@ afc4life:

Nie zrozum mnie źle. Twój tok myślenia nie jest wcale taki głupi. Wręcz przeciwnie masz trochę racji i wiem, co chcesz nam przekazać. Niemniej jednak musisz zdać sobie sprawę, że nawet w wypadku braku budowy drużyny wokół Özila (zwrotny napastnik) on i tak będzie dziesięć razy lepszy niż Götze. Co do kwestii znikania Mesuta - pisałem już wiele razy i powtórzę się, ale w skrócie. Niemca bronić w tym sezonie nie trzeba, bo on sam broni się własną grą. Znudzony jestem już tym ciągłym przytaczaniem jego statystyk, więc nie zrobię tego po raz enty.

DavidSilva21 komentarzy: 338011.03.2016, 13:25

Hubertus888

Teraz może Alexandre się odradza, ale w całym sezonie w L1 12 goli na 25 rozegranych meczy to nie dużo jak na napastnika który ma być nr 1 na Euro. Przed kontuzją grał słabo, zobaczymy jak będzie grał do końca sezonu.

afc4life komentarzy: 478311.03.2016, 13:24

Domyslalem sie po czesci. Mialem nadzieje, ze przyznasz dyszke.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 511.03.2016, 13:14