Niepotrzebne kontuzje w zbędnym meczu, Hull 0-4 Arsenal

Niepotrzebne kontuzje w zbędnym meczu, Hull 0-4 Arsenal 08.03.2016, 21:13, Sebastian Czarnecki 2347 komentarzy

Kibice po tym meczu mogą mieć mieszane uczucia. Z jednej strony Arsenal pewnie uporał się z Hull City i wpakował mu aż cztery łatwe bramki, z drugiej boisko z kontuzjami opuściło aż trzech zawodników. A wszystko to mając świadomość, że do tego pojedynku nie powinno w ogóle dojść, ponieważ Kanonierzy nie tylko powinni, co po prostu musieli pokonać Tygrysy już w pierwszym spotkaniu na własnym stadionie.

Na Emirates Stadium Arsenal zremisował na własne życzenie i tylko niepotrzebnie dodał sobie dodatkowy mecz do już i tak wystarczająco napiętego terminarza. Częste spotkania i niezbyt szeroka kadra spowodowały, że kontuzje skumulowały się w jednym meczu - tym, który w ogóle nie miał prawa się odbyć. Jak więc cieszyć się z awansu do kolejnej rundy po wymęczonym dwumeczu, który zebrał żniwa w postaci kontuzji dwóch podstawowych obrońców i środkowego pomocnika, kiedy można było łatwo i przyjemnie zapewnić sobie awans już dwa tygodnie wcześniej?

Hull City: Jakupović - Bruce, Maguire, Davies - Elmohamady, Meyler (58. Aluko), Huddlestone, Diame, Odubajo (81. Robertson) - Powell - Diomande (88. Taylor)

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker (33. Monreal), Gabriel (57. Ramsey) (73. Adelaide), Gibbs - Flamini, Elneny - Campbell, Iwobi, Walcott - Giroud

Na początku meczu delikatną inicjatywę przejęli piłkarze Arsenalu. Już w 3. minucie Theo Walcott umieścił piłkę w bramce Hull, jednak Anglik znajdował się na wyraźnym spalonym.

W 10. minucie Kanonierzy stworzyli sobie pierwszą naprawdę groźną sytuację. Prawą stroną odważnie ruszył Joel Campbell, który znalazł sobie dużo miejsca na oddanie strzału, przełożył piłkę na lepszą lewą nogę i uderzył... obok bramki.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Arsenal powoli konstruował swoje ataki, jednak nie potrafił znaleźć sobie dobrego miejsca na oddanie strzału. Podopieczni Steve'a Bruce'a dobrze bronili strefą i zostawiali londyńczykom mało wolnej przestrzeni.

W 19. minucie Per Mertesacker i Nick Powell groźnie zderzyli się głowami w polu karnym Arsenalu. Obaj zawodnicy doznali sporych obrażeń i przez dłuższy czas byli opatrywani przez sztaby medyczne. Ostatecznie obaj wrócili na boisko i kontynuowali grę.

W kolejnych minutach to gospodarze zaczęli przeważać na boisku. Arsenal nie dość, że miał problemy z przedostaniem się pod pole karne rywala, to zaczął mieć też kłopoty z wyprowadzaniem piłki.

W 30. minucie Tygrysy stworzyły sobie pierwszą naprawdę groźną sytuację. Zamieszanie w polu karnym mógł wykorzystać Meyler, który huknął z okolicy jedenastego metra na bramkę Ospiny, ale Kolumbijczyk popisał się świetnym refleksem i udanie interweniował. Rezerwowy bramkarz Arsenalu poradził sobie jeszcze z drugą dobitką, ale przy trzeciej skapitulował. Gol nie został jednak zaliczony, arbiter liniowy wcześniej uniósł do góry chorągiewkę.

W 32. minucie lekko niemrawy Per Mertesacker zapobiegawczo opuścił boisko. Jego miejsce na środku obrony zajął Ignacio Monreal. W międzyczasie głupimi i niepotrzebnymi żółtymi kartkami w sytuacji bez zagrożenia ukarani zostali Elneny i Giroud.

Kanonierzy zaczęli nieco naciskać na defensywę Hull, ale wciąż bez wyraźnego rezultatu.

Jak się okazało, wystarczyło jedynie poczekać, a bramka przyszła sama. Fatalny błąd popełnił Meyler, który podał piłkę w tak niefortunny sposób, że dopadł do niej Olivier Giroud i nie zmarnował akcji sam na sam z Jakupoviciem. 1-0!

Dwie minuty później Kieran Gibbs mógł podwyższyć prowadzenie. Roberto Gibbsaldo potężnie huknął lewą nogą, ale ponad bramką.

Mimo doliczonych aż pięciu minut, do końca pierwszej połowy nie działo się nic ciekawego. Arsenal prowadzi do przerwy 1-0.

Na drugą część meczu Kanonierzy wyszli już o wiele lepiej umotywowani i widać to było od pierwszych minut. Już pięć minut po wznowieniu gry strzał Elneny'ego z półwoleja powędrował ponad bramką.

Kolejna kontuzja w Arsenalu. Tym razem urazu mięśniowego nabawił się Gabriel Paulista, a w 57. minucie jego miejsce zajął Aaron Ramsey. Parę środkowych obrońców stworzyli więc Chambers i Monreal, zaś lukę na prawej stronie defensywy uzupełnił Flamini.

Olivier Giroud oddał strzał z rzutu wolnego, jednak trafił prosto w mur. Chwilę później pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy; Sone Aluko zastąpił winowajcę przy pierwszej bramce - Meylera.

Nienajlepsze wejście na boisko zaliczył Aaron Ramsey, który mógł zdobyć gola... samobójczego. Po akcji Tygrysów piłka odbiła się od walijskiego pomocnika i minimalnie minęła się z bramką strzeżoną przez Ospinę.

W 71. minucie Arsenal podwyższa prowadzenie. Z dośrodkowaniem Walcotta minęło się aż dwóch defensorów Hull, a do bezpańskiej piłki dopadł Giroud, który pewnie pokonał Jakupovicia.

Kolejna wymuszona zmiana w Arsenalu. Ledwie Aaron Ramsey pojawił się na boisku i już musiał je opuścić z powodu urazu. Jego miejsce zajął Jeff Reine-Adelaide.

W 77. minucie Kanonierzy prowadzili już 3-0. Fenomenalnym podaniem między obrońców popisał się Joel Campbell, który wystawił idealną piłkę Walcottowi w sytuacji sam na sam. Anglik nie mógł tego zmarnować i plasowanym strzałem pokonał szwajcarskiego bramkarza.

Olivier Giroud bardzo chciał zabrać piłkę meczową do domu i dążył do hat-tricka. W 83. minucie jego strzał zatrzymał Jakupović.

W 87. minucie o mocny strzał z dystansu pokusił się Iwobi. Próba Nigeryjczyka była bardzo dobra, ale Jakupović przytomnie interweniował.

Na minutę przed końcem meczu Walcott strzelił gola na 4-0. Anglik wbiegł między defensorów i mocnym strzałem pokonał bramkarza, nie dając mu żadnych szans.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal pokonał swojego rywala 4-0 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii, gdzie niebawem zmierzy się z Watfordem.

Sanchez-Ozil-Campbell

Takie ustawienie byloby idealne na ten moment, trzech walczakow duzo biegajacych potrafiacych ukluc wokol Ozila, ktorego bez problemu kiedy bedzie trzeba wyrecza zadaniami defensywnymi i beda utrzymywac wysokie tempo gry - niezbedne w lidze angielskiej.

Hubertus888 komentarzy: 367411.03.2016, 13:11

DavidSilva21

No Lacazette rzeczywiście w słabej formie w ostatnich meczach 5 goli i asysta. Jak ja nienawidzę takiego głupiego gadania, spotkań nie ogląda a nawet do statystk nie zajrzy...

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 511.03.2016, 13:09

grał*

@ afc4life:

Gdybyś do tego komentarza z Özilem dodał jeszcze ten klasyk, że "znika w ważnych meczach" dałbym Ci notę 10. Niestety w takim wypadku masz tylko 9.

ruffi33 komentarzy: 5111.03.2016, 13:08

- Ostatnią rzeczą, jaką chciałbym zobaczyć, to zwycięstwo w Pucharze Anglii i radość z czwartego miejsce w lidze. To dobre dla Arsenalu - podsumował Scholes. Musze przyznać że to tylko pokazuje co Ferguson zaszczepił w zawodnikach "DNA zwycięzców". a co do reprezentacji Francji mają jeszcze Griezmanna.

Hubertus888 komentarzy: 367411.03.2016, 13:07

Antonio Conte zostanie w niedzielę lub najpóźniej w poniedziałek mianowany nowym menedżerem Chelsea Londyn - informuje "La Gazzetta Dello Sport".

Oficjalnie : McLaren zwolniony.

Jsk to brzmi :D McLaren zawsze kojarzył mi się z szybkimi autami... :)

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 511.03.2016, 13:06

@ Catalonczyk:

Te wykłady edukacyjne są nie na miejscu. Tracisz niepotrzebnie czas. Byłem wprost przekonany, że nie jesteś głupi (choć chyba powinienem zacząć się zastanawiać) i zrozumiesz wszystko dokładnie co napisałem. Zacznijmy od tego, że dostałeś odpowiedź. Problem leży w tym, że nie zauważyłeś. Po prostu zrobiłem to w newsie głównym, kiedy zobaczyłem Twój nick. Nie mam jednak absolutnie najmniejszego problemu i mogę powtórzyć. Wracamy więc do tego. Jeżeli ktoś powie Ci, że fotosynteza to proces wymierania roślin - odpowiesz: "w porządku to jest Twoje zdanie"? Chyba nie, prawda? To samo było/jest w naszej starej dyskusji. Sprawa dotyczy faktów i prawidłowości, a nie opinii. Wszystko zaczęło się od tego, że nie przeczytałeś mojego komentarza ze zrozumieniem. Przytoczę więc wszystko rzetelnie, dokładnie i spójnie, żebyś przyswoił to sobie.

Twoje słowa: "Cena piłkarza zależy w dużej mierze od klubu który ją oferuje".

Moje słowa (mniej więcej): "Cena piłkarza zależy w dużej mierze od klubu, w którym gra dany zawodnik".

Nadal nie widzisz różnicy? Podam Ci prosty przykład. Załóżmy, że jest dwóch Suarezów. Jeden gra w Liverpoolu, a drugi gra w Bayernie. Pytanie: za którego Urugwajczyka Barcelona zapłaci więcej? Odpowiedź jest prosta - za tego, który gra w lepszym klubie. Reasumując Lewandowski choć jest gorszy od Luisa i tak pójdzie za większe pieniądze do Madrytu niż Suarez do Katalonii. Dlaczego? Ponieważ poziom sportowy Monachium w porównaniu do The Reds to przepaść co oznacza, że za gwiazdę FCB trzeba zapłacić zdecydowanie więcej niż za gwiazdę LFC. Teraz rozumiesz? Tutaj nie chodzi o zdanie, ale o to jak jest. Dla poparcia moich racji dam Ci jeszcze coś. Pamiętasz zamieszanie z Thomasem Müllerem w roli głównej? United było w stanie dać ponad 100 mln euro za Niemca mimo, że ten nie jest wart tych pieniędzy. Gdyby chłopak grałby np. w Borussii wystarczyłaby niemal połowa. Reasumując - Bayern nie zaakceptuje żadnej śmiesznej oferty typu 60 mln euro za Polaka nawet jeżeli zgłoszą się po niego teoretycznie najlepsze kluby (Barca/Real). To właśnie próbuję Ci uświadomić.

afc4life komentarzy: 478311.03.2016, 13:01

Dlatego jak przed chwila napisalem, ciezko pogodzic mi sie z odsunieciem Cazorli z pozycji numer 10 tylko dlatego, ze Ozil byl w promocji - a byl tez Higuain.

Zrozumiala tez wydaje sie decyzja Mourinho dlaczego sciagal Ozila po 60/70 minutach w Madrycie. Jego zadaniem bylo poslanie pare/parenascie kluczowych podan, z ktorych mieli korzystac napastnicy a gdy przyszedl czas na walke pod koniec meczu to Ozil juz nie byl potrzebny gdyz brak dodatkowego zawodnika broniacego to oslabienie druzyny. Pewnie nie mialo to nic wspolnego z kondycja, ze nie daje rady grac 90 minut jak kiedys wiekszosc z nas mogla przypuszczac.

DavidSilva21 komentarzy: 338211.03.2016, 13:01

Francja chcąc nie chcąc musi wziąć Karima na Euro. To najlepszy napastnik w Ich kadrze, gra z 'Żiru' lub 'Lagazettem' w atatku nikogo we Francji nie napawa optymizmem. Obaj w słabej formie.

Hubertus888 komentarzy: 367411.03.2016, 13:00

Adam Nawałka powołał zawodników z zagranicznych lig na najbliższe mecze towarzyskie.

Reprezentacja Polski w ramach przygotowań do Euro 2016 zmierzy się u Serbią oraz Finlandią. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 23 marca w Poznaniu, natomiast drugie trzy dni później we Wrocławiu.

Na uwagę zasługuje brak Thiago Cionka, który dotychczas należał do ulubieńców selekcjonera. Obrońca po transferze do Palermo nie pojawił się jednak na boisku choćby na minutę, dlatego nie otrzymał powołania.

Nowymi twarzami są dawno nieobecni w kadrze Bartosz Salamon i Paweł Wszołek. Obaj regularnie grają we Włoszech i zbierają dobre recenzje.

Krajowe powołanie zostaną przedstawione 18 marca.

Bramkarze: Artur Boruc, Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański, Przemysław Tytoń
Obrońcy: Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Bartosz Salamon
Pomocnicy: Maciej Rybus, Kamil Grosicki, Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Paweł Wszołek, Piotr Zieliński
Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Łukasz Teodorczyl

Hubertus888 komentarzy: 367411.03.2016, 12:52

Pojawia się szansa na powrót Karima Benzemy do reprezentacji. Wszystko dzięki decyzji Sądu Apelacyjnego.

Zarówno francuskie, jak i hiszpańskie media zgodnie twierdzą, że organ obradujący w Wersalu podjął decyzję o zniesieniu niektórych z nałożonych na napastnika zakazów w związku z aferą dotyczącą szantażowania Mathieu Valbueny przy pomocy sekstaśmy.

Co najistotniejsze, 28-latek może już kontaktować się ze wspomnianym pomocnikiem, a więc prawnie nic nie stoi na przeszkodzie, by obaj byli częścią kadry narodowej. Benzema może zatem powrócić do składu "Trójkolorowych", choć decyzja należy do Francuskiej Federacji Piłkarskiej.

Hubertus888 komentarzy: 367411.03.2016, 12:48

Do mnie Goetze w ogóle nie przemawia i nie chodzi już o te jego liczby na papierze.

afc4life komentarzy: 478311.03.2016, 12:46

Idealna 10-tka dla Arsenalu byl Cazorla. Nie dosc, ze wizja jak Ozil to obunozny, sam bral odpowiedzialnosc na barki gdy nie szlo i nie mial problemu z podejmowaniem decyzji o strzalach i zdobywaniem goli tez z dystansu. Dodatkowo swietnie wspomagal druzyne bez pilki.

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.03.2016, 12:46

Ozilowi do szczęścia potrzeba kozaka w napadzie

marimoshi komentarzy: 472911.03.2016, 12:41

Aby Ozil grał dobrze to musi być porządek w środku pola. Chaotyczny Ramsey mu nie pomagał w tył ;d

afc4life komentarzy: 478311.03.2016, 12:40

Nie troluje... Nie chodzilo o samego Gotze ale sens kupywania kolejnej 10-tki gdy mamy dwie world class 10 przez co jedna z nich - Cazik - musi grac na b2b.

Jesli nie dokupimy dla Ozila jakiegos jednego lub 2 kozakow do ataku co moga z powodzeniem zdobywac bramki to ten transfer nigdy nie bedzie w pelni wykorzystany, wrecz zmarnowany. Sami widzimy, ze niemiec nie pociagnie zespolu sercem, nie wezmie odpowiedzialnosci na swe barki tylko wykona ni z gruszki ni z pietruszki jakies magiczne dotkniecie pilki, kluczowe podanie czy wystawi patelnie. Presing ze strony lepszego przeciwnika sprawia, ze znika na 3/4 meczu i go ze swieca szukac trzeba. Za niego druzyna musi walczyc bo on nie bedzie ci odbieral pilek czy naciskal na przeciwnika jak reszta zespolu.

marimoshi komentarzy: 472911.03.2016, 12:40

Wszołek i Salomon dostali powołanie. Brak ulubieńca kibiców Cionka ;d

mitmichael komentarzy: 4924311.03.2016, 12:39

Usuncie z typera te mecze, ktore sa przełozone ze wzgledu na FA CUP

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.03.2016, 12:35

Aktualna formacja jest super. Lubię szybkie przejścia z obrony do ataku. Trzeba ją tylko odpowiednio wykorzystać, odpowiednimi środkami. Wcześniej marzyło mi się jak za dawnych czasów standardowa formacja 4-4-2.

Kerandeb komentarzy: 19511.03.2016, 12:35

mallen

Popieram. I mam nadzieję, że nam Joel nigdzie nie ucieknie przez ulubieńców Papcia.

mallen komentarzy: 2123911.03.2016, 12:33

Mam nadzieję, że Wenga będzie teraz stawiał na Joela. Podoba mi się jego wizja gry i powroty.
Fajne ma te wślizgi, nie wybija piłki tylko zagarnia, wstaje i leci kontra!

Kerandeb komentarzy: 19511.03.2016, 12:31

Kaczaza

Kroos też nie głupia opcja ale chyba wolałbym jednak Reus'a. Jest bardziej uniwersalny moim zdaniem :)

marimoshi komentarzy: 472911.03.2016, 12:30

Ozil w 4-3-3? Przecież to będzie dziura w środku pola. Kolesia przesuwa taki tuz jak Oscar, a w defensywie od niego więcej się udziela Giroud czy Welbeck.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 911.03.2016, 12:26

- Ostatnią rzeczą, jaką chciałbym zobaczyć, to zwycięstwo w Pucharze Anglii i radość z czwartego miejsce w lidze. To dobre dla Arsenalu - podsumował Scholes.

Kaczaza komentarzy: 724911.03.2016, 12:26

Kerandeb
Kroos?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.03.2016, 12:25

Z Niemców to mógłby dołączyć tylko Höwedes.

Kerandeb komentarzy: 19511.03.2016, 12:24

Transfery są nam potrzebne ale dla Goetze w Arsenalu mówię stanowcze NIE! Jeśli brać już jakiegoś Niemca to niech to będzie Reus :)

Czeczenia komentarzy: 1249511.03.2016, 12:23

Bo Arsenal gra wtedy w 1/4 pucharu Anglii.

sebastix11 komentarzy: 599511.03.2016, 12:23

mallen

jakie media podają info o tym Dembele z Rennes ?

wojtek1256 komentarzy: 298611.03.2016, 12:19

Kiedy i z kim gramy następny mecz? Troche sie pogubiłem. Widze, że mecz z West Bromem przełożony

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.03.2016, 12:18

No Goetze aż 4 bramki i 2 asysty w aktualnym sezonie.Rzeczywiście ta wymiana by ucieszyła dwie strony.Zwłaszcza Arsenal który odda magika za kogoś kto nigdy takiego poziomu nie osiągnie

Kaczaza komentarzy: 724911.03.2016, 12:16

afc4life
Trolujesz? Jesli nie to chyba nie wiesz o czym piszesz.

Mario spoko ale za Theo

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.03.2016, 12:16

simpllemann, może być, ostatnio nie zawodzi.

Catalonczyk komentarzy: 519811.03.2016, 12:15

hot995

Pewnie dlatego że mają inne zdanie od Twojego przez co więcej jest tych głupich od mądrych. Chciałeś być mądry a nie wyszło. Kataloński kibic? Widzę że Twoja miejscowość jest "światowa". Ja natomiast jestem Polskim kibicem Katalońskiej drużyny a to mała różnica, ale braki w edukacji jestem w stanie wybaczyć.. I nie zaczynaj jakichś chorych zaczepek jeśli jedynym powodem jest odmienne zdanie(Chodzi o dyskusję odnośnie okienka transferowego, bo na dzisiejszą nawet nie odpowiedziałeś)

afc4life

A nie lepiej byłoby zostawić Ozila i przejść do 4-3-3 z środkiem pola Gotze-Coq-Ozil? Ozil często w Realu grał na prawej stronie i całkiem nieźle mu to wychodziło. Wiem że to dobre z Fify, ale może czas na zmiany..

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.03.2016, 12:15

A Göetze w ogóle nie można opierać teamu.

afc4life
Chyba zartujesz? Gotze n idorasta Ozilowi do piet.

afc4life komentarzy: 478311.03.2016, 12:07

Catalonczyk
Wymiana Ozila za Gotze z doplata Bayernu sadze, ze bylaby idealnym posunieciem dla obu druzyn. Niemiec mnie nigdy nie przekona do swej gry w lidze angielskiej bez znaczenia ile asyst zaliczyl w obecnym sezonie. Dodatkowo wokol niego trzeba zbudowac druzyne a konkretnie szybkie skrzydla i bramkostrzelnego napastnika. Skoro nie zrobilismy do tej pory tego to nigdy nie zrobimy (za Wengera).

A Gotze oprocz bycia swietna 10-tka strzela bramki, oddaje celne strzaly z dystansu i moze grac na 9-tce z powodzeniem od biedy.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 511.03.2016, 12:06

Walnę głupotę bez poparcia jej czymkolwiek - jakie to typowo "polskie". Nigdy nie miałem dobrego zdania na temat katalońskich kibiców. Mój sąsiad jest chyba wyjątkiem.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.03.2016, 12:04

Kowal96
Taki jak zawsze czyli dobry. Nie bardzo sie przejalem tym meczem ; )

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.03.2016, 12:02

Myslicie, że dziś The Royals oskubią Orły? Dla Crystal Palace w lidze raczej wszystko już ułożone. Stawiałbym co najmniej dwubramkowe zwycięstwo piłkarzy z Londynu. Mimo, że grają na Madejskim.

AlexVanPersie komentarzy: 806411.03.2016, 11:59

Ładować tego Dembele do wora, płacić i nie pytać o zdanie.