Nieudany wyjazd na Białoruś: BATE 1-0 Arsenal

Nieudany wyjazd na Białoruś: BATE 1-0 Arsenal 14.02.2019, 19:47, Łukasz Wandzel 2872 komentarzy

Liczba słabych występów Arsenalu kompletnie przyćmiła długą serię bez porażki, jaką popisał się w pierwszej części sezonu. Tamten okres odszedł w niepamięć i trzeba głośno mówić o kryzysie w szeregach Kanonierów. Wygląda na to, że kadra londyńczyków nie potrafi konkurować z takimi ekipami jak BATE. W 1/16 finału Ligi Europy drużyna z Białorusi pokonała Arsenal 1-0 na własnym terenie.

Podopieczni Unaia Emery'ego skompromitowali się tego wieczoru, jednak każdy wie, że słaba forma zespołu z The Emirates trwa już od jakiegoś czasu. Hiszpański trener The Gunners jeszcze kilka miesięcy temu był chwalony przez kibiców za to, że odmienił Arsenal. Dziś jasne jest, że stare demony wróciły i Kanonierzy, jak zawsze po nowym roku, zaliczają dużą obniżkę formy.

Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles (68' Aubameyang), Guendouzi, Xhaka (69' Torreira), Kolasinac (74' Suarez) - Mchitarian, Lacazette, Iwobi.

BATE: Szczerbiski - Rios, Wołkow, Filipienko, Filipović - Baga, Dragun, Hleb (58' Biereżkin) - Milić (69' Dubajić), Skawisz (81' Moukam), Stasewicz.

Arsenal powinien prowadzić już w 2. minucie, ale po składnej akcji zespołowej swoją szansę zmarnował Henrich Mchitarian. Skuteczności brakowało więc od początku do końca. Londyńczycy częściej atakowali lewą stroną boiska, bo tam szczególnie aktywny był Sead Kolasinac. Dzięki lepszemu ustawieniu w ataku niż zespół BATE, piłkarze Kanonierów decydowali się na posyłanie prostopadłych piłek, które omijały kilku zawodników gospodarzy na raz, ale nic z tego nie wynikało.

Goście musieli być czujni w obronie, bo ich rywal potrafił przedostać się w pole karne Petra Cecha, który musiał kilkukrotnie się wykazać, choć interwencje doświadczonego golkipera wydawały się niepewne. Kanonierzy stracili bramkę tuż przed zapraszającym na przerwę gwizdkiem sędziego. W 45. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Dragun, pokonując Cecha mocnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. To nie pierwszy raz w tym sezonie, kiedy Arsenal pozwala sobie strzelić gola na moment przed przerwą.

Aby uniknąć kompromitacji, Arsenal od początku drugiej odsłony spotkania parł do przodu. Wydawało się, że szybko przyniosło to skutek, bo już w 55. minucie Alexandre Lacazette trafił do siatki. Niestety dla Francuza, sędzia liniowy uniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego. Kilka minut później to Stasewicz oddał strzał na bramkę The Gunners, czym zmusił Petra Cecha do interwencji. BATE Borysów to drużyna, która broniąc skromnego prowadzenia, potrafiła także zaatakować. Piłkarze niesieni przez doping własnej publiczności potrafili atakować, podczas gdy Arsenal był nieskuteczny.

Unai Emery zdecydował się na zmiany dopiero na nieco ponad 20 minut przed końcem spotkania. Zdjął Maitlanda-Nilesa i Granita Xhakę, a wprowadził Pierre'a-Emericka Aubameyanga oraz Lucasa Torreirę. Po paru minutach na murawie zameldował się Denis Suarez, wchodząc w miejsce Seada Kolasinaca. Czy jednak zmiany cokolwiek zmieniły? Nie. W szeregach Arsenalu brakowało waleczności i zadziorności, a czarę goryczy przelał Alexandre Lacazette, który obejrzał czerwony kartonik za atak na rywala. Końcówkę meczu londyńczycy musieli grać w 10, co nie pomogło im również zawalczyć o remis.

BATE BorysówLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466918.02.2019, 22:15

Mam nadzieję że nie zwolnia Saribala xD wtedy napewno nie wejdą do top 4 xD

Sparku komentarzy: 340218.02.2019, 22:12

@NineBiteWolf: Messi pod względem technicznym stoi dwie półki wyżej niż jakikolwiek inny piłkarz, w tym również Mbappe. Nie udany mundial Argentyny nie zmienia w tym temacie niczego.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282118.02.2019, 22:11

Co to za zmiana w ogóle XD

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2418.02.2019, 22:11

Najwiekszy beton na lawce jakiego widzialem xDD

Ech0z komentarzy: 1041218.02.2019, 22:10

Masakra jako ten murinio jest słaby przecież gdyby on został to United by teraz gdzieś na 10 miejscu byli

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 618.02.2019, 22:09

Tottenham nie zremisował w lidze od 30 meczów, czym pobił rekord Premier League.
W całej historii ligi angielskiej najwięcej miała Aston Villa - 51, jeszcze w XIX wieku.

Takie The Invincibles - wersja dla kibiców miernych klubów.

arsenallord komentarzy: 29712 newsów: 11718.02.2019, 22:09

Nie wszyscy. Pisałem, że Conte jest lepszy niż Sarri.

SMTX komentarzy: 204818.02.2019, 22:08

@Dominik11: AVP pluje ciągle na tego Raula, ty na Emerego. Kumam, że każdy ma pała mniejszą lub większą sympatią do tych Panów i ma do tego prawo, ale mam wrażenie, że szukacie wszelkich sposobów, żeby tylko pokazać jacy oni są daremni. Dlatego jakoś tak mi się skojarzył twój nick, z tym co robi AVP.

Tevez komentarzy: 408718.02.2019, 22:08

Jutro Sarri wylatuje z Chelsea na 80%.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466918.02.2019, 22:05

@hot995:

To możemy sobie przybic piątkę, też uważałem że projekt Sarri w Chelsea zakończy się wtopa, aczkolwiek przez chwilę dałem się nabrać że się pomyliłem ale jednak nie

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5018.02.2019, 22:02

@Sparku: Odważne stwierdzenie. Aktualny Messi to już nie taka topka jak kilka sezonów wstecz. Może i Messi > Mbappe ale jeszcze sezon ;)

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 518.02.2019, 22:02

@Patriko napisał: "I pomyśleć, że na początku sezonu wszyscy się zachwycali Chelsea i Sarrim i wróżyli im walkę o mistrzostwo"
Nie, nie wszyscy.
@Tevez napisał: "Sarri zmusza zawodników do gry ofensywnej i tak to się kończy."
Przed startem sezonu twierdziłeś, że Hazard walnie 30 goli przy ofensywnym stylu Sarriego, czyli teraz wszystko jest jasne. Nie zrobi tego, bo go Włoch zmusza do ataku. "Rozumiem".

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9218.02.2019, 22:02

Słucham radia SveN.

Dominik11 komentarzy: 2016518.02.2019, 21:59

@Bednar: A co ty chcesz ode mnie?

SMTX komentarzy: 204818.02.2019, 21:57

Raul Sanllehi rok w Arsenalu- jedno wypożyczenie gościa z Barcelony- "hurr durr, ino daremne transfery po znajomościach. To jakiś szpieg z Barcelony!"

Sven Mislintat rok w Arsenalu- 3 transfery definitywne gości z BVB- "Sven to jest jednak koleś. Dzięki jego znajomościom z BVB ściągamy grajków do Arsenalu. Nadskaut"

Ot cały AVP w pigułce.

*Żeby nie było, bo od razu się wyleje kontra od AVP i innych Dominików. Nie chodzi mi już o samą jakość transferów (Denisowi dajmy te pół roku, potem oceniajmy). Mam po prostu bekę, z tego płaczliwego krytykowania rzekomego kolesiostwa.

Marcel90 komentarzy: 812418.02.2019, 21:53

@AlexVanPersie: Wszyscy wiemy, ze nie lubisz Raula. Zdajemy sobie sprawe, ze odejscie niemca to dla nas cios ale po co walkujesz ten sam temat codziennie? Kiedy nie wejde na strone po pracy zeby poczytac komentarze to musi sie w nich pojawic Twoj komentarz na ten temat.

Sparku komentarzy: 340218.02.2019, 21:50

@Fabri4: Messi by tak zawinął Mbappe, żeby się miesiąc kręcił.. licytacja która nie ma sensu

Zarówno Rashford i Mbappe to skrzydłowi, o jakich możemy tylko pomarzyć

losnumeros komentarzy: 1318918.02.2019, 21:42

Matic do zmiany, następny faul i wylatuje

Dominik11 komentarzy: 2016518.02.2019, 21:41

Congratulations to the one and only Arsène Wenger on being awarded the Lifetime Achievement Award at #Laureus19

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5018.02.2019, 21:41

@Sparku: Mbappe pokazał szczylasowi gdzie jego miejsce ;p

Ranczomen komentarzy: 1232518.02.2019, 21:40

"Niebezpiecznie związki Raula Sanllehiego"- Tomasz Budzyński i Wojciech Sumliński

Przyjście porządnych zastępców na ich pozycje + RB lub LB

Rzeczywistość: Cała trójka warzyw zostanie + sprowadzimy kolejne warzywa do naszego wesołego warzywniaka

¯\\\_(ツ)\_/¯

gunners007 komentarzy: 954318.02.2019, 21:33

Porządki Raula - Guendouzi out, N'zonzi in

pumeks komentarzy: 2080818.02.2019, 21:30

@Dominik11:

aj tam Mou.....Wenger wraca do Londynu :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.02.2019, 21:30

@Dominik11:
Wiesz jak dziala koniunkcja:D? 2 czlony musza byc prawdziwe, aby za prawdziwe mozna bylo uznac cale zdanie, a AVP napisal RAUL I UNAJ .

Dominik11 komentarzy: 2016518.02.2019, 21:27

To co Mou wraca do Chelsea?

DontCry komentarzy: 760818.02.2019, 21:27

@Tevez: To może by tak Grosickim ich zaskoczyć?

Tevez komentarzy: 408718.02.2019, 21:26

@DontCry: Kalou byłby zbawieniem przy obecnej kadrze. Pobiegałby na skrzydle.

DontCry komentarzy: 760818.02.2019, 21:25

@AlexVanPersie: Jak kupiliśmy N'zonziego, tzn. że Kalou też już nasz?

bigMick komentarzy: 108518.02.2019, 21:24

Hazard taki geniusz, a Smalling go wyłącza póki co.

Tevez komentarzy: 408718.02.2019, 21:24

Sarri zmusza zawodników do gry ofensywnej i tak to się kończy.

Dominik11 komentarzy: 2016518.02.2019, 21:23

@FabsFAN: Ale Emery chyba miał, bo z tego co kojarzę to grał w Sevilli jak Emery prowadził Sevillę.

Ale z drugiej strony my na transfery będziemy mieli pewne między 50-100 mln, to nie oczekujmy piłkarzy za 50 mln.

simson16 komentarzy: 461418.02.2019, 21:23

To jest ostatni mecz Sarriego jak nie przedostatni, widac ze chłop się zagubil, pozycja Kante u widokbjak sie męczy wszystko wyjaśnia :) a ten Hiquain jest tak dobry jak ćwierć Piątka :D:)

Sparku komentarzy: 340218.02.2019, 21:23

Sarri poleci w poniedziałek lub wtorek :) Pewne jak w banku

pierre_afc komentarzy: 1207118.02.2019, 21:23

Co beka. Dortmund wywalczył rożnego w doliczonym czasie pierwszej połowy, ale nie wykonali go bo sędzia kazał im zejść do szatni bo kibice Nurnbergi rzucili kolejny raz do narożnika 'kulki mocy' XD

Fanatic komentarzy: 599118.02.2019, 21:22

psioczyłem na pogbę ale faktycznie mou był tym hamulcowym jego kariery - Pogba teraz niszczy system

pumeks komentarzy: 2080818.02.2019, 21:22

@FabsFAN:

Arsenal z BATE grał gorzej niż ta czelsi dzisiaj ale BATE i muły nie ma co porównywać.

Fanatic komentarzy: 599118.02.2019, 21:21

@Kysio2607:
poszła mu po ręce, bramkarz klasy światowej mógłby to obronić ale leno czy kepa są z niższej półki, lecz chelsea za takiego gk zaplacila 80 mln hahah do tej pory nie wiem czy scout, który polecił chelsea ten zakup za taką cenę jest jakimś ich sabotażystą

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.02.2019, 21:21

@AlexVanPersie:
Raul nie mial nigdy nic do czynienia z Nzonzim. Twoja koniunkcja jest nieprawdziwa ;P

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.02.2019, 21:20

@pumeks:
JA bym tego nie nazwal nawet "COSIEM" :d

AlexVanPersie komentarzy: 806418.02.2019, 21:20

No supcio, N'Zonzi to genialne wydane pieniądze będą i możliwość odsprzedania zawodnika za 60mln do PSG jak z Matteo.

Czy ten klub stanie się jakimś składowiskiem odpadków i ogryzków, z którymi Unai i Raul mieli coś w przeszłości do czynienia?
Może jeszcze sprzątaczkę z Sevilli zatrudnimy i magazyniera z Barcelony?

Czy tu istnieje jakaś inna selekcja niż "po znajomości"?