Nieudany wyjazd na Białoruś: BATE 1-0 Arsenal

Nieudany wyjazd na Białoruś: BATE 1-0 Arsenal 14.02.2019, 19:47, Łukasz Wandzel 2872 komentarzy

Liczba słabych występów Arsenalu kompletnie przyćmiła długą serię bez porażki, jaką popisał się w pierwszej części sezonu. Tamten okres odszedł w niepamięć i trzeba głośno mówić o kryzysie w szeregach Kanonierów. Wygląda na to, że kadra londyńczyków nie potrafi konkurować z takimi ekipami jak BATE. W 1/16 finału Ligi Europy drużyna z Białorusi pokonała Arsenal 1-0 na własnym terenie.

Podopieczni Unaia Emery'ego skompromitowali się tego wieczoru, jednak każdy wie, że słaba forma zespołu z The Emirates trwa już od jakiegoś czasu. Hiszpański trener The Gunners jeszcze kilka miesięcy temu był chwalony przez kibiców za to, że odmienił Arsenal. Dziś jasne jest, że stare demony wróciły i Kanonierzy, jak zawsze po nowym roku, zaliczają dużą obniżkę formy.

Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles (68' Aubameyang), Guendouzi, Xhaka (69' Torreira), Kolasinac (74' Suarez) - Mchitarian, Lacazette, Iwobi.

BATE: Szczerbiski - Rios, Wołkow, Filipienko, Filipović - Baga, Dragun, Hleb (58' Biereżkin) - Milić (69' Dubajić), Skawisz (81' Moukam), Stasewicz.

Arsenal powinien prowadzić już w 2. minucie, ale po składnej akcji zespołowej swoją szansę zmarnował Henrich Mchitarian. Skuteczności brakowało więc od początku do końca. Londyńczycy częściej atakowali lewą stroną boiska, bo tam szczególnie aktywny był Sead Kolasinac. Dzięki lepszemu ustawieniu w ataku niż zespół BATE, piłkarze Kanonierów decydowali się na posyłanie prostopadłych piłek, które omijały kilku zawodników gospodarzy na raz, ale nic z tego nie wynikało.

Goście musieli być czujni w obronie, bo ich rywal potrafił przedostać się w pole karne Petra Cecha, który musiał kilkukrotnie się wykazać, choć interwencje doświadczonego golkipera wydawały się niepewne. Kanonierzy stracili bramkę tuż przed zapraszającym na przerwę gwizdkiem sędziego. W 45. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Dragun, pokonując Cecha mocnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. To nie pierwszy raz w tym sezonie, kiedy Arsenal pozwala sobie strzelić gola na moment przed przerwą.

Aby uniknąć kompromitacji, Arsenal od początku drugiej odsłony spotkania parł do przodu. Wydawało się, że szybko przyniosło to skutek, bo już w 55. minucie Alexandre Lacazette trafił do siatki. Niestety dla Francuza, sędzia liniowy uniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego. Kilka minut później to Stasewicz oddał strzał na bramkę The Gunners, czym zmusił Petra Cecha do interwencji. BATE Borysów to drużyna, która broniąc skromnego prowadzenia, potrafiła także zaatakować. Piłkarze niesieni przez doping własnej publiczności potrafili atakować, podczas gdy Arsenal był nieskuteczny.

Unai Emery zdecydował się na zmiany dopiero na nieco ponad 20 minut przed końcem spotkania. Zdjął Maitlanda-Nilesa i Granita Xhakę, a wprowadził Pierre'a-Emericka Aubameyanga oraz Lucasa Torreirę. Po paru minutach na murawie zameldował się Denis Suarez, wchodząc w miejsce Seada Kolasinaca. Czy jednak zmiany cokolwiek zmieniły? Nie. W szeregach Arsenalu brakowało waleczności i zadziorności, a czarę goryczy przelał Alexandre Lacazette, który obejrzał czerwony kartonik za atak na rywala. Końcówkę meczu londyńczycy musieli grać w 10, co nie pomogło im również zawalczyć o remis.

BATE BorysówLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Seven25 komentarzy: 19219.02.2019, 11:17

Byłem na Bayern-Hertha i Bayern wyglądał słabo, Sule i Hummels, to środek obrony, a są lekko mówiąc słabi, głupie błędy, zwrotność kombajnu w żniwa, James sobie biega kiwa, pod polem karnym, lubi mieć głupie straty i jest lekko nijaki, Lewnadowski chyba już zmęczony graniem tylko nim w ataku, bo co chwilę piłka odskakiwala itd. Bardzo dobrze grał Gnabry, Thiago czy Kimmich względnie Coman, ale generalnie drużyną tak trochę bez formy. Wydaje mi się, że jak z taką Herthą szło opornie, to z LFC w gazie będzie egzekucja.

AFC333 komentarzy: 4319.02.2019, 11:09

@Traitor: oglądam wszystkie mecze Barcy w LM i w tym sezonie zdecydowanie lepiej grają niż w zeszłym. Nawet na wyjazdach grają dużo lepiej.

Rowerinho komentarzy: 225219.02.2019, 11:07

@filo94: Z tańszych (ok. stówki) Jaguar classic, czarny

Co wychodziłem do baru, na piwo etc. zawsze co najmniej dwie/trzy babeczki podchodziły i się pytały co to za perfum, więc coś na rzeczy być musiało:)

żonka sama mi go kupuje teraz, także to jest pewniak :P

MarkOvermars komentarzy: 913619.02.2019, 11:02

Myślicie ze Ozil ma u nas jeszcze jakaś przyszłość czy nic z tego ?:p

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2419.02.2019, 11:00

To moj typ :P Barca czesto 1 mecz gra kupe, zeby na 2 sie spiąć. Lyon potrafi grac u sb z lepszymi zespolami (PSG, City)

Dawid94 komentarzy: 3519.02.2019, 10:48

@DoomSlayer ja gram w GTA podaj Nick PSN

AFC333 komentarzy: 4319.02.2019, 10:34

@gunners007: Barca w La Liga a Barca w LM to dwa inne zespoły.

Czeczenia komentarzy: 1248419.02.2019, 10:28

@czesiek_4: kręgle to tylko "Kula". Masz tam bar, ale niestety bez żarcia. Plus taki, że miejscówka jest w galerii Nowy Świat, to coś tam można zjeść nawet na tym samym piętrze. Ale jednak najlepsze żarcie w rynku i jego okolicach, gdzie masz fajne restauracje jak Radość czy Bellanuna. Kawiarnie jak Niebieskie Migdały, czy zwykłe puby i lokale oferujące szeroko pojęty streetfood.

Jest w Rzeszowie tor gokartowy, park trampolin (mega polecam), możesz ją zabrać do papugarnii. Co tam lubicie. A potem bierz mordo taryfę i dawaj do centrum coś zjeść i popić.

gunners007 komentarzy: 954319.02.2019, 10:23

@AFC333: No właśnie, zepnie. A to dopiero pierwszy mecz.

AFC333 komentarzy: 4319.02.2019, 10:15

@Traitor: bez przesady Barca jak się zepnie to zniszczy Lyon.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.02.2019, 10:05

Liverpool na spokojnie to ugra. Jurgen spuści Bayern w Kloppie.

AFC333 komentarzy: 4319.02.2019, 10:01

@Czeczenia: hiszpańskie zespoły znowu dominują w europie,w LM jest ich 3 a w LE 4 czyli najwięcej z TOP 5 lig.

Tevez komentarzy: 408719.02.2019, 09:56

@FabsFAN: W Bayernie grają kloce typu Sule, Martinez, Hummels z zerową zwrotnością. Mane, Firmino, Salah wezmą ich w obroty i wrzucą na karuzelę jakiej nie doświadczyli w żadnym meczu ogórkowej Bundesligi.

czesiek_4 komentarzy: 111219.02.2019, 09:50

@Czeczenia: Wybieram się jutro z dziweczyną do twojego miasta. Możesz polecić jakieś fajne miejsce ? Jakaś restauracja + jakaś rozrywka ale nie chodzi mi o dyskoteki bardziej jakieś kręgle itp

Czeczenia komentarzy: 1248419.02.2019, 09:45

Niemcy bez drużyny w 1/4 finału.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 319.02.2019, 09:43

Bayern spokojna wygrana, proste ;) Bayern to nie liga angielska, gdzie w pomocy graja wyrobnicy i da sie ich zdominowac Milnerem, Wajnaldumem i Hendersonem.

Tevez komentarzy: 408719.02.2019, 09:41

Uważam że wypoczęty Liverpool zmiecie Bayern cienkiego Kovaca z powierzchni ziemi. Narzucą takie tempo że brak Van Dicka nie będzie widoczny. Na Anfield potrafią grać kapitalne mecze.

Czeczenia komentarzy: 1248419.02.2019, 09:38

@czesiek_4: co tam

Barney komentarzy: 2092219.02.2019, 09:32

@AFC333:

Pytanie jest odwrotne czy Bayern jest w stanie ograć Lfc. Jestem za Bayernem, ale w tym dwumeczu to Lfc dla mnie to silniejszy zespół. W Bayern ie sporo starych piłkarzy. Maja dobry skład, ale są w średniej formie. Ofensywa czerwonych wydaje się silniejsza żale zobaczymy.

SMTX komentarzy: 204819.02.2019, 09:14

@filo94: Z laskami to różnie bywa jeśli o to chodzi. Czasami miałem tak, że psikałem się jakimś perfumem i też dwie gadały, że fajnie pachnie, a trzecia że niby jak stary dziad i czym się tutaj sugerować. Nie wiem jak z budżetem stoisz, ale wśród tańszych zapachów jest dużo fajnych propozycji. Ja polecam Versace Blue Jeans. Zapachy Jaguara też są spoko i tanie. Mój znajomy miał kiedyś Dunhill Icon i też były spoko.

kaman17 komentarzy: 498619.02.2019, 09:08

Invictus też przyjemny, chociaż bardzo oklepany i jak komuś przeszkadza opinia innych typu "każdy to ma" to może poszukać czegoś innego, ale jak ktoś chce mieć po prostu delikatny i ładny perfum to polecam.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041319.02.2019, 08:55

@filo94:

One milion klasyka, dior sauvage, na lato cool water (tani a fajny)

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 219.02.2019, 08:49

@mikowhy: Oki, dzięki. Dziś wybieram się do galerii i na pewno zwrócę na niego uwagę :)

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1019.02.2019, 08:46

@filo94: Polecam Jimmy Choo Man Intense, może nie najwyższa półka, ale sporo pozytywnych opinii od kobiet usłyszałem, jeśli na tym głównie Ci zależy :D

czesiek_4 komentarzy: 111219.02.2019, 08:45

Jest tu ktoś z Rzeszowa ?

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 219.02.2019, 08:44

@Sobieski14: Obecnie używam bagontheface, ale nie pomaga :)

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 219.02.2019, 08:37

Macie jakieś swoje ulubione perfumy? Chcę sobie kupić taki "lepszy" i się zastanawiam jaki wybrać żeby laseczki piszczały xD

D14 komentarzy: 436619.02.2019, 07:25

@JanikK:
No i jest odpowiedź dlaczego Ozil tyle zarabia. Podobnie zrobiło Juve. Woleli dać wieksza tygodniówke niż płacić 50+ mln za zawodnika.

Fanatic komentarzy: 599119.02.2019, 02:07

Na insta nic o tym nie ma i wanda icardi nadal widnieje ale faktycznie jakies ploty znalazlem po hiszpansku ale ja hiszpanskiego nihuhu

lays komentarzy: 3987119.02.2019, 01:46

haha krąża ploty, że Wanda zdradziła Icardiego z Brozovicem :D Zmienila juz na insta nazwe z Icardi na Nara :D

Ladnie jej idzie, najpierw Maxi Lopeza, teraz Icardiego

TheBestGooner komentarzy: 358419.02.2019, 01:40

Guess who's back

Kilka minut po północy, a tutaj już ktoś się rozmarzył samiczkach? Po połowie roku odsiadki stwierdzam, że kanoniery.kom nic się nie zmieniają.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 219.02.2019, 01:20