Nieudany wyjazd na Białoruś: BATE 1-0 Arsenal

Nieudany wyjazd na Białoruś: BATE 1-0 Arsenal 14.02.2019, 19:47, Łukasz Wandzel 2872 komentarzy

Liczba słabych występów Arsenalu kompletnie przyćmiła długą serię bez porażki, jaką popisał się w pierwszej części sezonu. Tamten okres odszedł w niepamięć i trzeba głośno mówić o kryzysie w szeregach Kanonierów. Wygląda na to, że kadra londyńczyków nie potrafi konkurować z takimi ekipami jak BATE. W 1/16 finału Ligi Europy drużyna z Białorusi pokonała Arsenal 1-0 na własnym terenie.

Podopieczni Unaia Emery'ego skompromitowali się tego wieczoru, jednak każdy wie, że słaba forma zespołu z The Emirates trwa już od jakiegoś czasu. Hiszpański trener The Gunners jeszcze kilka miesięcy temu był chwalony przez kibiców za to, że odmienił Arsenal. Dziś jasne jest, że stare demony wróciły i Kanonierzy, jak zawsze po nowym roku, zaliczają dużą obniżkę formy.

Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles (68' Aubameyang), Guendouzi, Xhaka (69' Torreira), Kolasinac (74' Suarez) - Mchitarian, Lacazette, Iwobi.

BATE: Szczerbiski - Rios, Wołkow, Filipienko, Filipović - Baga, Dragun, Hleb (58' Biereżkin) - Milić (69' Dubajić), Skawisz (81' Moukam), Stasewicz.

Arsenal powinien prowadzić już w 2. minucie, ale po składnej akcji zespołowej swoją szansę zmarnował Henrich Mchitarian. Skuteczności brakowało więc od początku do końca. Londyńczycy częściej atakowali lewą stroną boiska, bo tam szczególnie aktywny był Sead Kolasinac. Dzięki lepszemu ustawieniu w ataku niż zespół BATE, piłkarze Kanonierów decydowali się na posyłanie prostopadłych piłek, które omijały kilku zawodników gospodarzy na raz, ale nic z tego nie wynikało.

Goście musieli być czujni w obronie, bo ich rywal potrafił przedostać się w pole karne Petra Cecha, który musiał kilkukrotnie się wykazać, choć interwencje doświadczonego golkipera wydawały się niepewne. Kanonierzy stracili bramkę tuż przed zapraszającym na przerwę gwizdkiem sędziego. W 45. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Dragun, pokonując Cecha mocnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. To nie pierwszy raz w tym sezonie, kiedy Arsenal pozwala sobie strzelić gola na moment przed przerwą.

Aby uniknąć kompromitacji, Arsenal od początku drugiej odsłony spotkania parł do przodu. Wydawało się, że szybko przyniosło to skutek, bo już w 55. minucie Alexandre Lacazette trafił do siatki. Niestety dla Francuza, sędzia liniowy uniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego. Kilka minut później to Stasewicz oddał strzał na bramkę The Gunners, czym zmusił Petra Cecha do interwencji. BATE Borysów to drużyna, która broniąc skromnego prowadzenia, potrafiła także zaatakować. Piłkarze niesieni przez doping własnej publiczności potrafili atakować, podczas gdy Arsenal był nieskuteczny.

Unai Emery zdecydował się na zmiany dopiero na nieco ponad 20 minut przed końcem spotkania. Zdjął Maitlanda-Nilesa i Granita Xhakę, a wprowadził Pierre'a-Emericka Aubameyanga oraz Lucasa Torreirę. Po paru minutach na murawie zameldował się Denis Suarez, wchodząc w miejsce Seada Kolasinaca. Czy jednak zmiany cokolwiek zmieniły? Nie. W szeregach Arsenalu brakowało waleczności i zadziorności, a czarę goryczy przelał Alexandre Lacazette, który obejrzał czerwony kartonik za atak na rywala. Końcówkę meczu londyńczycy musieli grać w 10, co nie pomogło im również zawalczyć o remis.

BATE BorysówLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Rafson95 komentarzy: 1058117.02.2019, 22:29

No ma troche racji, ale ile można słuchać o nieudaczniku Raulu, trudnych charakterach i kakaowym oku Svena Mislintata. Dajmy już spokój z tym tematem

Alonso komentarzy: 1282417.02.2019, 22:26

@mallen napisał: "Czyli Ospina już na wylocie? Ciekawe jaka kwota."
W Arsenalu kwota ta co zawsze, coś pomiędzy kartonem fajek a milionem starych złotych

Adu (zawieszony) komentarzy: 549817.02.2019, 22:25

No spoko xd tylko AVP ma akurat racje :D

AlexVanPersie komentarzy: 806417.02.2019, 22:10

@Rafson95:

Rafi, nie denerwuj się.
Zostaw sobie trochę nerwów na przyszłe okienko. ;)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52417.02.2019, 22:10

Pewnie nie zdajecie sobie z tego sprawy, ale wystarczy zamienić dosłownie kilka liter i ze słowa AlexVanPersie powstaje Sven Mislintat.

Matteo za 60mln?

O tym pisałem cały czas, o takie deale, wyceny chodzi w tym całym skautingu.
TO uczucie, że masz w drużynie zawodników, których chcą najlepsi i są gotowi zapłacić grubszy szmal.
To byłby znak, że wracamy do czołówki.

Byłem pewien, że jeśli dalibyśmy Diamentowemu Oku jeszcze dwa okienka, to za rok byśmy mieli takich młodych Guendozich i Torreirów, wycenianych na 50+, w drużynie z 5-7.

No nic, jedni wolą mieć w drużynie 5 małolatów wartych 50+, inni natomiast wolą mieć w klubie święty spokój i żadnych "trudnych charakterów".

Papaciok komentarzy: 438717.02.2019, 21:33

A ja bym Guendo nie puścił bo za 2-3 lata to on może świadczyć o naszej sile :P

mallen komentarzy: 2123917.02.2019, 21:29

"My current situation is that I am on loan for this season and there is a clause based on a certain number of games, where if I play, the transfer will become an automatic purchase."

David Ospina

Czyli Ospina już na wylocie? Ciekawe jaka kwota.

SMTX komentarzy: 204917.02.2019, 21:27

@arsenallord: Oczywista sprawa, ja nie twierdzę że z gościa nie będzie wielki piłkarz, ale w Arsenalu sytuacja jest jaka jest. Potrzebujemy zawodników robiących różnicę tu i teraz, dlatego jakąś absurdalną propozycje pokroju 100mln+ brałbym z pocałowaniem ręki. Nie przyjęcie takiej propozycji w przypadku takiego grajka jak Guendo to bardzo duże ryzyko, bo za parę lat może faktycznie będzie realnie wart 100mln, a może tylko 20.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 317.02.2019, 21:26

Guendo talent na miarę byłego fabregasa w Arsenalu i największy w drużynie, a ludziego tu puszczają za 60 baniek do PSG.

Chłopak za 2 lata będzie warty z dwa razy tyle jak zarząd niczego nie spiedroli.

NIKEy komentarzy: 80717.02.2019, 21:18

Jak chcecie sprzedać Guendouziego, to nie liczcie, że sprowadzimy na jego miejsce odpowiednie zastępstwo- przecież już nie ma Svena ;)

losnumeros komentarzy: 1318917.02.2019, 21:10

@Simpllemann: I to bardzo dużą pociechę, Kazik nawet jak by miał grać tylko w 1 połowie albo tylko 30 min, to i tak było by to wielkie wzmocnienie. Wtedy nasza gra była by zdecydowanie płynniejsza, i jeszcze więcej szans do strzelenia gola.

losnumeros komentarzy: 1318917.02.2019, 21:08

4:28 Guendo obczajcie haaaaaaaaaaa

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52417.02.2019, 21:03

@losnumeros
Do tego mecze pucharowe. Arsenal miałby z Hiszpana jeszcze pociechę. Jeśli Cazorla jest dobry, by wyjść w podstawowym składzie na mecze z Atletico, Barceloną czy Realem, to byłby dobry na spotkania w PL. Choćby na kilkanaście minut.

Rafson95 komentarzy: 1058117.02.2019, 21:01

Poodrzucajmy wszystkie oferty i puśćmy za darmo z końcem kontraktu. Tak sie robi interesy w AFC

Alonso komentarzy: 1282417.02.2019, 20:55

Kibice Liverpoolu ponad rok temu pewnie też się zarzekali że nie chcą sprzedaży Coutinho a potem za hajs z niego dostali van Dijka i Allisona. Radze wam jeszcze raz rozważyć sprzedaż Matteo.

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11717.02.2019, 20:54

@Bednar: Mamy talent i trzeba go pielęgnować. Papiery ma na wielkie granie.

losnumeros komentarzy: 1318917.02.2019, 20:54

@Simpllemann: Jak by u nas był, to by musiał grać max 1h pograć i do zmiany. I w niektórych meczach z ławki wchodzić, tutaj większa intensywność niż w Hiszpanii. Kazik w 1 składzie, a Guendo jego zmiennik.

SMTX komentarzy: 204917.02.2019, 20:52

@arsenallord: PSG za Mbappe dało 180, a ty byś mopa za 150 nie puścił. Nie przesadzaj, aż taki talent to z niego nie jest :P Ja obstawiam jeden z dwóch scenariuszy. Albo od nas odejdzie za jakieś 2 lata, za kwotę w okolicach 50mln, albo skończy jak większość młodzianów w Arsenalu, tzn będzie grał tak sobie, że nikt nie będzie chciał go kupić za więcej niż 15mln.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52417.02.2019, 20:51

Obejrzałem trochę meczu Villarreal - Sevilla i wniosek jest jeden: Cazorla to wciąż artysta.

Dominik11 komentarzy: 2020717.02.2019, 20:47

@Jacek1s: I się składa.

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11717.02.2019, 20:45

Może jestem głupi, ale Guendo za 150 mln bym nigdzie nie puścił.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 217.02.2019, 20:42

Czyli mówicie że fajny ten papież

Jacek1s komentarzy: 764617.02.2019, 20:42

Zarząd musiałby się składać z szympansów by sprzedać Guendouziego.

losnumeros komentarzy: 1318917.02.2019, 20:25

Torreira i Guendo to nasza przyszłość, chłopaki niech zgrywają się ze sobą;

losnumeros komentarzy: 1318917.02.2019, 20:24

Cazorla Man of the Match

michal192837465 komentarzy: 765417.02.2019, 20:19

I tak po prostu pozbylibyście się Guendouziego? Mamy chłopaka, który mając 19 lat, wszedł do najlepszej ligi świata bez żadnych kompleksów, pokazuje swój talent, a wszystko wskazuje na to, że z biegiem czasu będzie się coraz bardziej rozwijał. Potrafi posłać kapitalne podanie, utrzymać się przy piłce, jest waleczny. Ma charakter, czego w tej drużynie brakuje, a w dodatku wygląda na to, że jest zżyty z klubem. On może stanowić o sile tego zespołu w przyszłości, nie wiadomo, kiedy trafi nam się znowu taki talent (na ten moment to chyba tylko z Nelsona i ESR'a może urosnąć pan piłkarz). Jeśli chcemy walczyć o coś więcej niż TOP4, to najbardziej utalentowanych zawodników powinniśmy zatrzymywać, a nie sprzedawać jak jakieś Southampton. Nie wiadomo, czy te plotki są w ogóle prawdziwe, ale mam nadzieję, że nikt w zarządzie nie wpadnie na tak genialny pomysł i nie odda go za pieniądze od szejków.

Paczuszek komentarzy: 84317.02.2019, 20:16

My przegrywamy z Bate, a Cazorla wali asysty,pięknie

Dominik11 komentarzy: 2020717.02.2019, 20:16

@ZelGrey: Ok dadzą nam 60 za Matteo , tyle że my z tego na transfery damu 5-10 mln a reszta pójdzie na co innego.

kamilo_oo komentarzy: 2356717.02.2019, 20:11

Brawo Cracovia, brawo Probierz.

grzegorz1211 komentarzy: 1031117.02.2019, 19:56

to co zagrał Bacca przy bramce na 2:0 to jakby Hajto powiedział truskawka na torcie

ZelGrey komentarzy: 252417.02.2019, 19:56

@RIVALDO700: Kazdy pilkarz ma swoja cene, i tyle. Guendo fajnie sie rozwija, jest mlodym perspektywicznym zawodnikiem, ale za 60 baniek to my sobie swobodnie znajdziemy zastepce. Prosta matematyka i wycena zawodnikow.

Uwazam, ze Auba jest jednym z naszych kluczowych zawodnikow, ale jakby ktos za niego nagle rzucil jakas absurdalna kwote - np 200 baniek - to tez bym pozegnal bez wiekszego zalu.

kamilo_oo komentarzy: 2356717.02.2019, 19:43

hahhhaa takie jaja tylko w Ekstraklasie :D

michal192837465 komentarzy: 765417.02.2019, 19:42

Piękna brameczka Ninjy Nainggolana, a Perisić w końcu zaczyna wyglądać jak piłkarz.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.02.2019, 19:39

A tak swoja droga co ja tu teraz widzę taki wysyp postów, , chętnie go spakuje ''

Jeszcze parę tygodni ,,nowa nadzieja AFC '' ,,ma papiery na wielki top''

Widze chorągiewki, widzę wszędzie chorągiewki ....

Za 2 miesiące to samo będzie z torreira?

kamilo_oo komentarzy: 2356717.02.2019, 19:32

kur... słupek

Alonso komentarzy: 1282417.02.2019, 19:28

@Papaciok Jeszcze bym im go ładnie opakował, wstążkę we włosach czy coś. Za 60m to Arsenal pewnie może mieć fajnego skrzydłowego albo gościa co postawi obrone na nogi.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.02.2019, 19:28

Guendo tak pójdzie do psg za 60 mln, jak w zimę, w AFC miało dojść 5 grajków.

mallen komentarzy: 2123917.02.2019, 19:26

Niech pogra u nas jeszcze z 2 lata to go za pińcet puścimy!

ArsenalChampion komentarzy: 809917.02.2019, 19:25

@ZelGrey: jak de jong idzie za 80, to guendouzi za 100

ZelGrey komentarzy: 252417.02.2019, 19:18

@Papaciok: Za 60 baniek? Jak Frenkie de Jong idzie za 70-80? Z calym szacunkiem do Mateo, ale na ktore londynskie lotnisko go odwiezc? ;-)

Papaciok komentarzy: 438717.02.2019, 19:08

Express - PSG zainteresowane sprowadzeniem ich byłego zawodnika Matteo Guenouziego latem za 60 mln.

Sprzedalibyscie Matteo czy nie ?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.02.2019, 18:58

Dzisiejszy mecz Realu Madryt z Gironą był meczem numer 300 Karima Benzemy w LaLiga. 300 meczów, 137 bramek, 83 asysty.

Kondi komentarzy: 96417.02.2019, 18:52

Emery moglby dac zagrac z 2 pelne mecze Özilowi, pewnie wtedy skonczyloby sie narzekanie, ze nie gra.

michal192837465 komentarzy: 765417.02.2019, 18:52

Piękna wrzutka Santiego, idealnie na 7 metr z rożnego.