O jednego piłkarza za mało, Tottenham 2-2 Arsenal

O jednego piłkarza za mało, Tottenham 2-2 Arsenal 05.03.2016, 14:55, Sebastian Czarnecki 2318 komentarzy

To były bardzo trudne i niezwykle istotne derby dla obu zespołów. Każdy nie tyle chciał, co po prostu musiał wygrać ten mecz, by wciąż liczyć się w walce o mistrzowski tytuł. Remis co prawda zastopował obie drużyny, jednak na pewno nie wykluczył z dalszej walki, choć umożliwił liderowi z Leicesteru powiększenie swojej przewagi.

Arsenal wyglądał w tym meczu naprawdę nieźle. Choć teoretycznie przez dłuższy czas był zespołem gorszym od Tottenhamu, to tak naprawdę Koguty nie zrobiły wcześniej niczego, by wygrać to spotkanie. Dopiero czerwona kartka Coquelina pozwoliła podopiecznym Pochettino nabrać wiatru w żagle i wyprowadzić dwa zabójcze ciosy. Zawiodła jednak psychika gospodarzy, którzy myśleli, że grający w dziesiątkę Kanonierzy nie będą już w stanie podnieść się z kolan, a tymczasem walczyli do samego końca, zdołali wyrównać, a w końcówce nawet mogli wyjść na prowadzenie. Zabrakło niewiele, a może jednak bardzo dużo, bo aż jednego zawodnika. Gdyby nie głupie zachowanie Coquelina, słabo grający Tottenham wcale nie musiałby strzelić tych dwóch bramek.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Gabriel, Mertesacker, Gibbs - Coquelin, Elneny (75. Giroud) - Ramsey, Özil (90. Campbell), Alexis - Welbeck (85. Flamini)

Tottenham: Lloris - Walker, Alderweireld, Wimmer, Rose (78. Davies) - Dembele (82. Son), Dier - Lamela (67. Mason), Eriksen, Alli - Kane

Koguty od pierwszych minut starały się narzucić swoje tempo gry. Częściej utrzymywały się przy piłce i starały się stworzyć zagrożenie. Arsenal wyjątkowo dobrze się bronił i nie pozwalał przeciwnikowi na za wiele. Harry Kane został zmuszony do strzelania z każdej pozycji, w czym brakowało zarówno pomysłu, jak i precyzji. Albo nie trafiał w bramkę, albo dobrze interweniował Ospina.

Dopiero w 13. minucie Kanonierzy stworzyli pierwsze zagrożenie. Bardzo aktywny Welbeck, który starał się mocno naciskać na obrońców, w końcu doszedł do strzału, jednak został on zablokowany przez obrońcę.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Tottenham utrzymywał inicjatywę po swojej stronie, jednak nie miał żadnego pomysłu na to, jak posługiwać się futbolówką. Akcje nie były do końca przemyślane, a życia na pewno nie ułatwiała im dobrze ustawiona defensywa Arsenalu.

W 26. minucie Koguty stworzyły sobie naprawdę dobrą sytuację. Lamela oddał dobry strzał zza pola karnego, ale fantastyczną interwencją popisał się Ospina.

Festiwal kartek w ciągu kolejnych trzech minut. W tak krótkim okresie sędzia aż trzy razy pokazywał zawodnikom żółty kartonik. Ukarani zostali Bellerin, Lamela i Coquelin.

W 33. minucie ciekawą interwencją popisał się Hugo Lloris, któy głową wybił piłkę z własnego pola karnego, żeby ubiec Welbecka przed oddaniem strzału.

W 39. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Dobra akcja zakończyła się dograniem Bellerina do Ramseya, a Walijczyk umieścił piłkę w siatce pięknym zagraniem piętą, stojąc tyłem do bramki. 1-0!

Trzy minuty później mogło być 2-0. Dobry strzał głową oddał Danny Welbeck, ale Hugo Lloris poradził sobie z interwencją.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi 1-0.

Drugą część spotkania Koguty zaczęły od szturmu. W 50. minucie na strzał zdecydował się Kyle Walker, ale nie stanowił on żadnego wyzwania dla dobrze spisującego się Ospiny.

W 55. minucie Arsenal został zmuszony do grania w dziesiątkę. Francis Coquelin został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką za kolejny bezmyślny faul na Harrym Kane'ie.

Tottenham uwierzył w swoje zwycięstwo. Zaledwie dwie minuty później Harry Kane groźnym strzałem zmusił Ospinę do ofiarnej interwencji, która uratowała zespół przed straconą bramką. Jak pokazała technologia goal-line, milimetry dzieliły gospodarzy od strzelenia gola.

W 60. minucie stało się nieuniknione. Dośrodkowanie z rzutu rożnego przedłużył Erik Lamela, który zdołał urwać się obrońcy, a Toby Alderweireld w końcu zmusił Ospinę do kapitulacji strzałem z półwoleja.

Remis nie wystarczał Kogutom w walce o mistrzostwo, toteż od razu po wyrównującej bramce starali się strzelić kolejną.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 62. minucie Harry Kane przepięknym strzałem z ostrego kąta podkręcił piłkę w taki sposób, że ta idealnie wpadła do bramki przy długim słupku. Fenomenalne uderzenie, Ospina bez żadnych szans.

Pochettino wiedział, że w tym momencie meczu musi zabić go w środku pola, gdzie Arsenal miał ubytek. W miejsce Erika Lameli na boisku pojawił się Ryan Mason.

Mimo gry w osłabieniu, Kanonierzy wcale się nie poddawali i próbowali zdobyć wyrównującą bramkę. W końcu po zawodnikach widać było wolę walki i zaangażowanie. W 75. minucie Arsene Wenger zdecydował się na wpuszczenie Girouda za Elneny'ego, poświęcając kolejnego pomocnika. Francuz nie miał niczego do stracenia.

W 76. minucie Arsenal doprowadził do wyrównania! Hector Bellerin znalazł się na prawej stronie i celnym podaniem obsłużył Alexisa Sancheza, który po ręce Llorisa umieścił piłkę w siatce. 2-2!

Ostatnie zmiany w Tottenhamie. Za Rose'a pojawił się Davies, z kolei miejsce Dembele zajął bardziej ofensywny Son. Arsene Wenger z kolei poświęcił Welbecka i posłał do boju Flaminiego, aby uzupełnić lukę powstałą w środku pola.

Koguty dwukrotnie próbowały zaskoczyć Ospinę mocnymi strzałami, ale Kolumbijczyk nie musiał specjalnie się wysilać, ponieważ piłki leciały prosto w niego. Należy jednak pochwalić dobre ustawienie się w bramce.

Bramkę dla Tottenhamu mógł zdobyć... Gabriel Paulista, który niefortunnym wybiciem mógł zaskoczyć Davida Ospinę. Na szczęście piłka wylądowała na, a nie w bramce.

W 87. minucie Arsenal otrzymał rzut wolny z bardzo groźnej pozycji. Kiedy wydawało się, że to Özil będzie próbował znaleźć w polu karnym wyższych zawodników, Alexis Sanchez nieoczekiwanie huknął na bramkę. Piłka posłana w samo okienko sprawiła Llorisowi wiele problemów, piękna interwencja Francuza.

Przed doliczonym czasem Wenger wpuścił Campbella za Mesuta Özila.

Arsenal mógł w ostatnich minutach wygrać ten mecz! W akcji sam na sam z Llorisem znalazł się fantastycznie uruchomiony Aaron Ramsey, jednak Kevin Wimmer w ostatniej chwili zdążył ze wślizgiem, ofiarnie ratując drużyną przed stratą gola.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, w hitowym meczu kolejki padł remis 2-2.

North London DerbyRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
schnor25 komentarzy: 1854607.03.2016, 19:45

No i Pogoń niczym Arsenal, przepierdziela na własne życzenie spotkanie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676907.03.2016, 19:45

Słowik miszcz nad miszczami!!!chłopakowi chyba mózg sie na chwile wyłączył, bo ja nie ogarniam tego co on postanowił zrobić.Tak z****c mecz Pogoni.No kretino normalnie :D

AlexVanPersie komentarzy: 806407.03.2016, 19:44

Borekenema

Ale ja nie mam nic do krytyki, sam przecież pojechałem właśnie Gibbona. O Oxie i Theo też nie mówie miłych rzeczy.

Papcio też mnie wkurffia nie raz swoją upartością czy choćby zdjęciem Campbella. Pisałem, ze jesłi bedzie powtarzał takie błędy to chyba znak, że traci kontakt z rzeczywistością.

Ale nie wierzenie teraz w majstra, kiedy na czele jest jakieś niedoświadczone i nieprzewidywalne Lester, to dla mnie szczał w stopę.

Na k.com zapanowała moda na krytykę Papcia i wywalanie go z roboty.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189407.03.2016, 19:44

A Panowie, jak zagrał ten Ospina, przez którego przed meczem spisywaliście nas na straty?

aguero10 komentarzy: 855707.03.2016, 19:43

AVP

Jestem kibicem ktory zawsze jest za swoją druzyna ale patrze realnie na nasza gre .Aktualnie gramy piach od x czasu .Oczy mnie bolą kiedy musze ogladac tak niepoukładany zespół .Po przyjsciu na ES co rok to tylko regres pod wzgledem sportowym bo czywiscie kasa sie zgadza w banku.Tylko zmiana trenera moze zmienic oblicze tej druzyny .Musimy isc do przoda bo to jest do groma AFC.

arsenallord komentarzy: 29697 newsów: 11707.03.2016, 19:41

youtube.com/watch?v=6GmMzkERq3U

sebastix11 komentarzy: 599207.03.2016, 19:40

Rafson95

a bodajze w ostatniej akcji meczu Napoli mialo setke na 3:0

arsenallord komentarzy: 29697 newsów: 11707.03.2016, 19:39

AVP---> No i widzisz? W czymś się zgadzamy! Gibbs jak najszybciej powinien pożegnać się z Arsenalem.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 107.03.2016, 19:36

"Nie róbmy wielkiego niewiadomo co z krytyki fanów. Jest ona przecież racjonalna."

"Wenger niech się nie obraża na cały świat tylko niech pokaże, że umie wyciągać konsekwencje z własnych błędów."

"Kibice nie są wkurzeni na grę Arsenalu tylko na fakt, iż zawsze przegrywamy w końcówce sezonu!! Na to, że co roku jesteśmy nieprzygotowani na ostatnie dwa miesiące, że nie ma odpowiednich zmienników dla podstawowej jedenastki!! Że oszczędzamy w styczniu 7 milionów na Sambie a potem przegrywamy ligę, bo zawodnicy się łamią albo padają ze zmęczenia."

Rozumiem chęć pokazania jakim to się nie jest obecnie wielkim kibicem.

Krytykować też trzeba umieć. I kiedyś AVP umiałeś to zrobić. Czy to sprawiało, że byłeś "kibicem gorszego sortu"?

Widziałeś problemy, ba, nawet widziałeś rozwiązanie(a).
Obecnie to wmawianie, że białe jest czarne i na odwrót. Po przekroczeniu pewnego poziomu kłamstw nawet ślepy nie uwierzy we wmawiany kolor.

Nie piszę tego, żeby dogryźć, wyciągać "teczki", czy coś w tym stylu. Może ze swego rodzaju szacunku (?). Wpisy większości zwyczajnie mnie nie interesują, a tutaj zwróciłem uwagę na pewną nieścisłość.

Rafson95 komentarzy: 1053007.03.2016, 19:35

A porażka z Napoli we Włoszech w LM 2 lub 3 lata temu to już był szczyt szczytów niekompetencji taktycznej.
Na drużyne muszącą grać bardzo wysokim pressingiem, bo potrzebowali 3-0 do awansu Wenger wystawił 5 nominalnych ŚP i Girouda w ataku. Cud że się skończyło tylko 2-0

AlexVanPersie komentarzy: 806407.03.2016, 19:34

aguero10

Niepojęta?

Jedna, powtarzam JEDNA porażka Lester a nasze zwycięstwo, i nie bedziecie tu gadać o niczym innym jak o majstrze. Tysiące drzewek, kto powinien grać i jaka taktyka. Tak bedzie.

Ja wtedy odpalę sobie cygaro i bedę to to w spokoju obserwował.;)

Nie zostałem kibicem Arsenalu by stękać, narzekać i nie wierzyć 10 kolejek przed końcem. Skoro kibic Lisów postawił na nich 50 funciaków gdy ledwo uniknęli degradacji, to ja mam nie wierzyć w takich okolicznościach przyrody?

mistiqueAFC
Klasyczne zdejmowanie presji i skupianie się na następnym meczu. Wiesz kiedy Małysz zaczął zdobywać tytuły? Gdy psycholog powiedział mu by nie myślał o zwycięstwie a o tym by oddać dobry skok.

illpadre
No hejka :*

Hubertus888 komentarzy: 367407.03.2016, 19:33

Jenkinso wraca, Gibbs zostaje i boki obrony obsadzone. Mertesacker może odejdzie sam po sezonie, może ktoś go kupi i na stare lata wróci na stare śmieci. Dream

schnor25 komentarzy: 1854607.03.2016, 19:33

Słowik naoglądał się za dużo Neuera (a może i widział kiwkę Szczęsnego) i sprokurował karnego + czerwona kartka. Cały urok E-klapy :D

Rafson95 komentarzy: 1053007.03.2016, 19:32

AVP
Żaden topowy trener nie skompromitował taktycznie swojego zespołu tyle razy co Wenger w ostatnich latach.

Kieran samym nazwiskiem zasluguje by zostac w Arsenalu :D

A Jenki to rowniez kanonier z krwi i kosci. Tu yebnie dla Szczesnego loba tu sie polamie ^^

AlexVanPersie komentarzy: 806407.03.2016, 19:24

mistiqueAFC

Jeszcze raz to napisz, tylko p-o-w-o-l-i i DUŻYMI LITERAMI, bo coś nie chytam

R95
Wenger to się zna na taktyce kiedy musi.
Jak musiał przed MC, MU i Bayernem to się znał.

Ogólnie to nie jest Papcia najmocniejsza strona, ale któż nas jest bez wad, niech pierwszy rzuci futbolówką?

Oprócz oczywiście Wielkiego Taktyka i Stratega Jose Mourinio, który był tak wybitnym taktykiem, że sam zrezygnował z trenerki bo nudziły go mecze z takimi impotentami taktycznymi jacy pracujo w BPL. I jeździ teraz sobie swoim taktycznym autobusem i parkuje go gdzie chce. :)

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189407.03.2016, 19:21

Też bym zostawił Gibbsa. Pisałem o tym trochę wcześniej. Trzeba wzmocnić inne pozycje, LO wygląda w tym momencie dobrze i ja bym tak to zostawił

Kowal96 komentarzy: 1758907.03.2016, 19:19

thide

Lepiej nie, bo zaraz by przyszedł andrew i zacząłby wklejać plotki transferowe :/

mistiqueAFC komentarzy: 2676907.03.2016, 19:19

Aguero

AVP to najbardziej nieobiektywna osoba na k.com i syn Wengera więc wiesz :P

3rdpitch komentarzy: 453407.03.2016, 19:19

Kaman17
Moze po prostu poszli sobie razem na siłkę. WHU też Londyn, a Jenkinson ma wolne przez kontuzje.

mistiqueAFC komentarzy: 2676907.03.2016, 19:18

Kaman

Juz jakiś czas temu WHU go oddalo bo Jenki kontuzje długą złapał

aguero10 komentarzy: 855707.03.2016, 19:16

AVP

Twoja wiara w majstra jest niepojeta .
Patrzysz na gre AFC przez rózowe okulary ?
Jestes po rodzinie z Wengerem ?

AlexVanPersie komentarzy: 806407.03.2016, 19:15

lays

Sprzedać Gibbsa?
"A komu to potrzebne? A dlaczego?"

Cza szykować jakąś nową petardę na lewą stronę, miejsce dla jakiegoś młodego gniewnego musi być zrobione. Jakiś nowy Bellerinek gdzieś tam kopie piłę sobie lewą nogą a my tu z Kieranem się wleczemy.

Gibbs nie opanował szybkiej klepki i wjazdu na ostrej ladacznicy w pole karne. Sorry, ale od czasu Hectora i Nachosa jest to absolutne minimum by dostać tę robotę. A Gibbs ma ją po znajomości a nie po umiejętności.

pierre_afc

Mi też się marzy Willems ale in jest za dobry żeby siedzieć na ławie.

Rafson95 komentarzy: 1053007.03.2016, 19:10

Akurat to, że Wenger się nie zna na taktyce to fakt.
Znaczy może się zna lepiej ode mnie :D ale jakby go porównać do innych trenerów BPL to by wypadł pewnie bardzo słabo

mistiqueAFC komentarzy: 2676907.03.2016, 19:08

AVP

Skoro powiedzial, ze nie czy walczymy o mistrza to tak, przyznal to

mistiqueAFC komentarzy: 2676907.03.2016, 19:07

Lays

Jaki niby poziom trzyma Gips?stary proszę cie.On nadaje się najwyżej do Sunderlandu

AlexVanPersie komentarzy: 806407.03.2016, 19:06

Wenga przyznał, że już nie mamy szans na mistrza? :D

Jedyny kto przyznał, że nie mamy szans to k.com i Donald Trump(przypadek?).

Wenga, cały Arsenal, ArsenalFanTv i moja skromna osoba jesteśmy nakręceni na walkę, pościg i być może najbardziej emocjonującą końcówkę w historii BPL.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185207.03.2016, 19:06

ale cisza i spokój hehehe

szkoda, że nie jest dziś 31.08

lays komentarzy: 3987107.03.2016, 18:57

AVP

Gibbs to rezerwowy. OX lub Theo to gracze, ktorzy musza sie przebic w koncu do skladu.

Komu przeszkadza Gibbs? Poziom zawsze jakis trzyma jak gra, Monreal jest fenomenalny wiec grzeje, nie placze w mediach.

pierre_afc komentarzy: 1207107.03.2016, 18:54

Mi na LB marzy się Jetro Willems

AlexVanPersie komentarzy: 806407.03.2016, 18:49

I bądź tu mądry.

Wyrzucajo Wengera, bo jakoby jego maks to Top4 a Gibbona, którego max to Czampionszip, im żal...

Zaraz zaczniecie płakać nad Oxem i Theo jak się okaże, że wasz "stary, gupi, siwy dziad, co nie zna się na taktyce, motywacji i na FMie" chce się ich pozbyć.

Kieran niech idzie gdzie chce, z ciekawością popatrzę na jego powolne schodzenie w dół gdy zabraknie przyjaznej ręki Papy Wengi.

A na lewizne cza kupić jakiegoś szybkiego małolata co lubi wjeżdżać na ostrej ladacznicy w pole karne.

Hubertus888 komentarzy: 367407.03.2016, 18:47

Fekir zanim złapał kontuzje to zagrał w 4 meczach i zdobył 4 gole + asysta. Umiejętności na pewno nie stracił, teraz kwestia tylko przygotowania fizycznego i nabrania pewności w głowie. Dla mnie to jest idealna okazja żeby go kupić bo przez tą kontuzje Lyon tak dużo za niego nie zawoła.

On i Lacazette i formacja ofensywna obsadzona :)

lays komentarzy: 3987107.03.2016, 18:46

maciek

Nie przyznal sie.

Powiedzial, ze bedziemy walczyc do konca.

maciek4646 komentarzy: 48507.03.2016, 18:46

Co do theo to teraz jest szal ze strony klubow z chin na pilkarzy z zachodu , a tamte kluby lubia sypnac kasa wiec dobrze by bylo sie go pozbyc poki mozemy wycisnac dobry pieniadz od nich

maciek4646 komentarzy: 48507.03.2016, 18:45

Jedyne co mnie cieszy to to ze w koncu Wenger przyznal ze juz nie mamy szans na mistrza , bo do tej pory jeszcze ludziom mydlil oczy , az w koncu sie przyznal ze nie mamy juz szans

koczan_4 komentarzy: 330207.03.2016, 18:44

Co do skrzydeł to Ox powinien pójść na wypożyczenie, a w jego miejsce jakiś ogarnięty skrzydłowy, taki Mahrez mi się marzy lub Fekir zanim złapał kontuzje. Theo powinien dostać sezon ostatniej szansy na ogarnięcie się.

maciek4646 komentarzy: 48507.03.2016, 18:43

Jak na zmiennika to Gibbs jest bardzo dobry , a zwlaszcza moim zdaniem pod tym wzgledem spisuje sie dobrze gdy wychodzi z lawki nie do konca rozgrzany i gdy nie jest w rytmie meczowym , to i tak wychodzi dobrze skoncentrowany i nie popelnia glupich bledow np. jak Flam czy Debuchy badz Arteta gdzie sa na tyle doswiadczeni gdzie powinni byc bardziej opanowani , wiec tutaj Gibbs wypada bardzo dobrze

lays komentarzy: 3987107.03.2016, 18:40

aguero

Czy Gibbs zawodzi? Moim zdaniem wlasnie nie. Gibbs gra na swoim poziomie i nie gra zle. Wszyscy go tu cisna bo Wenger wystawial go w roli skrzydlowego, ale w roli LO spisywal sie dobrze.

Hubertus888 komentarzy: 367407.03.2016, 18:40

Rafson95

Bo ponoć Gibbs chce odejść?

Tak w ogóle to w Nicei po odejściu Amaviego zrodziła się kolejna rewelacja Ligue 1. Ricardo Pereira, 22 lata i Portugalczyk. Też dobra opcja.

maciek4646 komentarzy: 48507.03.2016, 18:39

skrzydła??? nawet ja na skrzydle bielibyśmy do dyspozycji Douglasa Coste , Di Marie albo kogos ich pokroju to i tak Wenger by Ramsey'a albo Ox'a dal na skrzydlo , Wenger majac blyskotliwego Joel'a ktory w poprzednim spotkaniu byl najlepszy na boisku nie dal mu grac od pierwszych minut tylko Ramsey'a wpuscil ktory od nie wiem jak dawna gra piach , wiec o czym tu mowic

sebastix11 komentarzy: 599207.03.2016, 18:34