O jednego piłkarza za mało, Tottenham 2-2 Arsenal

O jednego piłkarza za mało, Tottenham 2-2 Arsenal 05.03.2016, 14:55, Sebastian Czarnecki 2318 komentarzy

To były bardzo trudne i niezwykle istotne derby dla obu zespołów. Każdy nie tyle chciał, co po prostu musiał wygrać ten mecz, by wciąż liczyć się w walce o mistrzowski tytuł. Remis co prawda zastopował obie drużyny, jednak na pewno nie wykluczył z dalszej walki, choć umożliwił liderowi z Leicesteru powiększenie swojej przewagi.

Arsenal wyglądał w tym meczu naprawdę nieźle. Choć teoretycznie przez dłuższy czas był zespołem gorszym od Tottenhamu, to tak naprawdę Koguty nie zrobiły wcześniej niczego, by wygrać to spotkanie. Dopiero czerwona kartka Coquelina pozwoliła podopiecznym Pochettino nabrać wiatru w żagle i wyprowadzić dwa zabójcze ciosy. Zawiodła jednak psychika gospodarzy, którzy myśleli, że grający w dziesiątkę Kanonierzy nie będą już w stanie podnieść się z kolan, a tymczasem walczyli do samego końca, zdołali wyrównać, a w końcówce nawet mogli wyjść na prowadzenie. Zabrakło niewiele, a może jednak bardzo dużo, bo aż jednego zawodnika. Gdyby nie głupie zachowanie Coquelina, słabo grający Tottenham wcale nie musiałby strzelić tych dwóch bramek.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Gabriel, Mertesacker, Gibbs - Coquelin, Elneny (75. Giroud) - Ramsey, Özil (90. Campbell), Alexis - Welbeck (85. Flamini)

Tottenham: Lloris - Walker, Alderweireld, Wimmer, Rose (78. Davies) - Dembele (82. Son), Dier - Lamela (67. Mason), Eriksen, Alli - Kane

Koguty od pierwszych minut starały się narzucić swoje tempo gry. Częściej utrzymywały się przy piłce i starały się stworzyć zagrożenie. Arsenal wyjątkowo dobrze się bronił i nie pozwalał przeciwnikowi na za wiele. Harry Kane został zmuszony do strzelania z każdej pozycji, w czym brakowało zarówno pomysłu, jak i precyzji. Albo nie trafiał w bramkę, albo dobrze interweniował Ospina.

Dopiero w 13. minucie Kanonierzy stworzyli pierwsze zagrożenie. Bardzo aktywny Welbeck, który starał się mocno naciskać na obrońców, w końcu doszedł do strzału, jednak został on zablokowany przez obrońcę.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Tottenham utrzymywał inicjatywę po swojej stronie, jednak nie miał żadnego pomysłu na to, jak posługiwać się futbolówką. Akcje nie były do końca przemyślane, a życia na pewno nie ułatwiała im dobrze ustawiona defensywa Arsenalu.

W 26. minucie Koguty stworzyły sobie naprawdę dobrą sytuację. Lamela oddał dobry strzał zza pola karnego, ale fantastyczną interwencją popisał się Ospina.

Festiwal kartek w ciągu kolejnych trzech minut. W tak krótkim okresie sędzia aż trzy razy pokazywał zawodnikom żółty kartonik. Ukarani zostali Bellerin, Lamela i Coquelin.

W 33. minucie ciekawą interwencją popisał się Hugo Lloris, któy głową wybił piłkę z własnego pola karnego, żeby ubiec Welbecka przed oddaniem strzału.

W 39. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Dobra akcja zakończyła się dograniem Bellerina do Ramseya, a Walijczyk umieścił piłkę w siatce pięknym zagraniem piętą, stojąc tyłem do bramki. 1-0!

Trzy minuty później mogło być 2-0. Dobry strzał głową oddał Danny Welbeck, ale Hugo Lloris poradził sobie z interwencją.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi 1-0.

Drugą część spotkania Koguty zaczęły od szturmu. W 50. minucie na strzał zdecydował się Kyle Walker, ale nie stanowił on żadnego wyzwania dla dobrze spisującego się Ospiny.

W 55. minucie Arsenal został zmuszony do grania w dziesiątkę. Francis Coquelin został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką za kolejny bezmyślny faul na Harrym Kane'ie.

Tottenham uwierzył w swoje zwycięstwo. Zaledwie dwie minuty później Harry Kane groźnym strzałem zmusił Ospinę do ofiarnej interwencji, która uratowała zespół przed straconą bramką. Jak pokazała technologia goal-line, milimetry dzieliły gospodarzy od strzelenia gola.

W 60. minucie stało się nieuniknione. Dośrodkowanie z rzutu rożnego przedłużył Erik Lamela, który zdołał urwać się obrońcy, a Toby Alderweireld w końcu zmusił Ospinę do kapitulacji strzałem z półwoleja.

Remis nie wystarczał Kogutom w walce o mistrzostwo, toteż od razu po wyrównującej bramce starali się strzelić kolejną.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 62. minucie Harry Kane przepięknym strzałem z ostrego kąta podkręcił piłkę w taki sposób, że ta idealnie wpadła do bramki przy długim słupku. Fenomenalne uderzenie, Ospina bez żadnych szans.

Pochettino wiedział, że w tym momencie meczu musi zabić go w środku pola, gdzie Arsenal miał ubytek. W miejsce Erika Lameli na boisku pojawił się Ryan Mason.

Mimo gry w osłabieniu, Kanonierzy wcale się nie poddawali i próbowali zdobyć wyrównującą bramkę. W końcu po zawodnikach widać było wolę walki i zaangażowanie. W 75. minucie Arsene Wenger zdecydował się na wpuszczenie Girouda za Elneny'ego, poświęcając kolejnego pomocnika. Francuz nie miał niczego do stracenia.

W 76. minucie Arsenal doprowadził do wyrównania! Hector Bellerin znalazł się na prawej stronie i celnym podaniem obsłużył Alexisa Sancheza, który po ręce Llorisa umieścił piłkę w siatce. 2-2!

Ostatnie zmiany w Tottenhamie. Za Rose'a pojawił się Davies, z kolei miejsce Dembele zajął bardziej ofensywny Son. Arsene Wenger z kolei poświęcił Welbecka i posłał do boju Flaminiego, aby uzupełnić lukę powstałą w środku pola.

Koguty dwukrotnie próbowały zaskoczyć Ospinę mocnymi strzałami, ale Kolumbijczyk nie musiał specjalnie się wysilać, ponieważ piłki leciały prosto w niego. Należy jednak pochwalić dobre ustawienie się w bramce.

Bramkę dla Tottenhamu mógł zdobyć... Gabriel Paulista, który niefortunnym wybiciem mógł zaskoczyć Davida Ospinę. Na szczęście piłka wylądowała na, a nie w bramce.

W 87. minucie Arsenal otrzymał rzut wolny z bardzo groźnej pozycji. Kiedy wydawało się, że to Özil będzie próbował znaleźć w polu karnym wyższych zawodników, Alexis Sanchez nieoczekiwanie huknął na bramkę. Piłka posłana w samo okienko sprawiła Llorisowi wiele problemów, piękna interwencja Francuza.

Przed doliczonym czasem Wenger wpuścił Campbella za Mesuta Özila.

Arsenal mógł w ostatnich minutach wygrać ten mecz! W akcji sam na sam z Llorisem znalazł się fantastycznie uruchomiony Aaron Ramsey, jednak Kevin Wimmer w ostatniej chwili zdążył ze wślizgiem, ofiarnie ratując drużyną przed stratą gola.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, w hitowym meczu kolejki padł remis 2-2.

North London DerbyRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
afc4life komentarzy: 478307.03.2016, 15:31

Ozila to mozna byloby jedynie za suche statystyki do gracza roku nominowac. Mial troche meczy, na ktore naprawde mial wplyw ale w wiekszosci wazniejszych spotkan po prostu znika.

Mahrez zdecydowanie bardziej zasluguje.

ZielonyLisc komentarzy: 2027507.03.2016, 15:29

Pamiętam mecz bodajże z poprzedniego sezonu, w którym to Ozil 3 razy zagrał świetne piły do Walcotta, a ten ani raz nie trafił do bramki. Od wielu lat problemem Arsenalu jest skuteczność. Wenger jest ślepy albo po prostu niewidomy. Wniosek nasuwa się jeden.

Czeczenia komentarzy: 1247507.03.2016, 15:28

Jak dla mnie to Ozil może już nie zaliczyć asysty w tym sezonie. Pod warunkiem, że Arsenal wiecie co zrobi.

ZielonyLisc komentarzy: 2027507.03.2016, 15:24

Mesut już dawno powinien pobić rekord no ale jak się ma takich egzekutorów jak Walcott to ciężko mu będzie.

lays komentarzy: 3987107.03.2016, 15:21

Z całym szacunkiem do Mesuta, ale dla mnie gracz roku jest jeden.

Mahrez to jest pewniak. Nawet jakby Lester spadlo na 4 miejsce nagle.

Gosc co kręci w tym sezonie jest niesamowite. Mesut niech pobije rekord asyst cholera... ile ma 17? Brakuje mu 4 do pobocia, a jest 9 spotkan, wiec lipa troche

lays komentarzy: 3987107.03.2016, 15:20

maciek

To kto by sie tam znalazl? 30 letni Koscielny?

Tak patrzac na przyszlosc, forme itp itd to rzuca sie tu w oczy Ozil,Sanchez, Coq, Bellerin taka prawda.

sebastix11 komentarzy: 599207.03.2016, 15:20

maciekbe

to kto by był w tej trojce/czworce ? :D

afc4life komentarzy: 478307.03.2016, 15:18

Czeczenia
Zaraz sie poprawilem i napisalem, ze spokojnie trojke mozemy dostac skoro United potrafilo 3 walnac a dodatkowo Swansea na Emirates 2 uklulo. Daleko do trojeczki nie bylo wiec scisnij pecherz.

Ty chlopie mylisz kompletnie pojecia. To, ze napisalem ze stracimy pare bramek to poprostu myslenie realistyczne patrzac na nasza gre obronna w ostatnich meczach a nie ze od razu poddaje mecz. Sam napisalem pare razy, ze to derby i mozemy to rownie dobrze zremisowac czy wygrac.

maciekbe komentarzy: 1245807.03.2016, 15:09

Sanchez jest spoko, ale gdybym miał wybrać tylko trzech zawodników, których chciałbym za wszelką cenę zatrzymać w AFC to Alexis nie znalazłby się w tej trójce. W czwórce chyba też nie

Czeczenia komentarzy: 1247507.03.2016, 15:05

Dobrze czy nie dobrze, ale akurat on jedyne jaja jakie widział, to te w lodówce.

Jak to szło? REALNIE patrząc, dostaniemy MINUMUM TRÓJKĘ od Spurs?

Ironią jest zarzucać komuś tchórzostwo, samamu nim być. Bottlersem, znaczy się.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1187407.03.2016, 14:59

Dobrze gada... z jajami i z sercem do gry, takim jak to widać u Leicester.

Wenger powinien też zapanować trochę nad Sanchezem, żeby ten grał bardziej zespołowo, bo widać że nie ma zaufania do kolegów, ale sam też często traci bezsensownie piłki

Czeczenia komentarzy: 1247507.03.2016, 14:55

Z jajami? I kto to mówi...

afc4life komentarzy: 478307.03.2016, 14:53

po-pier-dolki. Ahh ta cenzura.

Czczenia
Rozmawianie o jakosci to juz zostaw Wengerowi.

Wazne, zeby stworzyc druzyne z jajami i zadza zwyciestw a nie jakies po*******ki.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1187407.03.2016, 14:46

Ach, czyli czytam że w sprawie Cecha jest lepiej niż się spodziewali, a wypada na miesiąc, czyli pewnie ponad 2 miesiące

Henry1855 komentarzy: 74707.03.2016, 14:45

@ Vendeful

gadgetsupersite.com/dns_probe_finished_no_internet/

tutaj masz jeszcze jakies dwa sposoby, po angielsku. Mi pomogl ten pierwszy ale ty chyba juz te dwie ostatnie komendy z pierwszego sposobu tez wpisywales?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1187407.03.2016, 14:45

Ale po co Wenger myśli o jego następcy, który przyjdzie... hmm może za 2 lata, a może za 10 lat. Niech wydaje normalnie te pieniądze i nie gada głupot. Czas pokazał, że warto jest kupować drogich zawodników, bo ceny cały czas idą w góręi na każdym się zarobi. Lepiej inwestować niż trzymać kasę w skarpecie "dla następcy", poza tym nie wierzę, żeby faktycznie to wszystko co Wenger zaoszczędzi miało pójść w przyszłości na transfery, raczej spora część tych pieniędzy zasili konto jakiś prezesów i właścicieli.

Zaloguj komentarzy: 216607.03.2016, 14:43

Vendeful
Mi też od kilku dni raz działają, raz nie.

Czeczenia komentarzy: 1247507.03.2016, 14:33

Tylu zawodników "30+", a tylko jeden ofensywny (no, dwóch) w zestawieniu. W tym dwóch którzy kończą powoli kariery i nie grają W OGÓLE (więc są w kadrze tylko wirtualnie), oraz Flamini który też kończy przygodę z AFC. No to zostaje nam trzech obrońców po trzydziestce, czyli... w najlepszym wieku dla obrońcy. Dramat? Nie wydaje mi się.

Transfery prędzej czy później są nieuniknione, lepiej rozmawiać o jakości poszczególnych piłkarzy.

Vendeful komentarzy: 236507.03.2016, 14:32

Wie ktoś jak naprawić to ze na internecie w domu nie działają mi kanonierzy? robiłem flush DNS i czyściec pamięć podręczna i nic

ruffi33 komentarzy: 5107.03.2016, 14:30

Czyli myślimy podobnie, finansowo ok, może w końcu by któś wydał należycie te pieniądze, ale reszta słabo to widzę, dużo pracy będzie miał nowy trener, chyba że w kolejnym sezonie, coś się zmieni w tej kwestii i dokonamy ciekawych transferów a nie opuszczą nas kluczowi gracze. Wtedy będzie baza dla kolejnego trenera by zbudować solidną ekipę.

Hubertus888 komentarzy: 367407.03.2016, 14:27

Mahrez najbardziej zasługuje na wyróżnienie.

Czeczenia komentarzy: 1247507.03.2016, 14:25

Inywidualne wyróżnienia niewiele znaczą dla mnie. Ale właśnie tak nie powinno być, że na nagrodę zasługuje zawsze ten, kto wygrał całe rozgrywki. Wobec każdego są inne oczkiwania. Arsenal na trzecim miejscu? Katastrofa. West Ham na czwartym? Najlepszy sezon, świetna robota Bilicia itd.

Ale największą głupotą jest rozdawanie nagród przed końcem sezonu.

losnumeros komentarzy: 1318907.03.2016, 14:22

ruffi33

Faktycznie zostawi nas w dobrej kondycji ale finansowej dla zarządu i z połową składu do wymiany dla nastepnego managera.

Zawodnicy którzy mają 30+: Kosa,Per,Nacho,Rosa,Arteta,Flam,Giroud,Cazorla

Wenger nawet młodziezy nie daje pograć, gdyby Debuchy i ŚP nie złapali kontuzji to Bellerin i Koklę by nie grali ewentualnie w kilku meczach

Zaloguj komentarzy: 216607.03.2016, 14:15

A mi się wydaje, że wygra Mahrez tak czy siak. W końcu dla nich top 4 to i tak wielkie osiągnięcie.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 807.03.2016, 14:15

Dancer,
tak powinno być, jak i dla trenera sezonu, a nie do końca tak jest.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40007.03.2016, 14:13

Wilshare

Wygra piłkarz z tego klubu, ktory wygra PL

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 807.03.2016, 14:12

Myślicie, że Özil powalczy o PFA award?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 807.03.2016, 14:09

Oficjalnie Radosław Cierzniak juz od teraz jest piłkarzem Legii.

TomHen1990 komentarzy: 67407.03.2016, 14:03

Dzięki simpel

MarkOvermars komentarzy: 912307.03.2016, 13:41

Cech wypada na 4 tygodnie czyli znając nasz sztab nie zagra już w tym sezonie. A miał to być niby lekki uraz i krótka pauza. porażka...

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52407.03.2016, 13:40

TomHen1990
arsenalist.com/f/2015-16/tottenham-vs-arsenal-epl/goal-decision-system-on-ospina-save.html

TomHen1990 komentarzy: 67407.03.2016, 13:32

I w sumie wszystkie bramki z polskim komentarzem
Będę dozgonnie wdzięczny

Gunnerrsaurus komentarzy: 1187407.03.2016, 13:30

...en pomyśleć trochę o sobie

TomHen1990 komentarzy: 67407.03.2016, 13:29

Macie może video z ta sytuacja co było goal line jak kane strzelił a ospina obronił a piłka stykała się z linia dosłownie dwa centymetry? Może być polski komentarz nawet lepiej :-)

Gunnerrsaurus komentarzy: 1187407.03.2016, 13:29

Wenger powini

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52407.03.2016, 13:19

Dziś mijają 4 lata od śmierci Włodzimierza Smolarka.

afc4life komentarzy: 478307.03.2016, 13:18

ruffi
Kondycji finansowej? Z tym sie zgodze, na jakis transfer bedzie i kolejne ranczo.

ruffi33 komentarzy: 5107.03.2016, 13:14

- Wykonuję należycie swoją pracę i nieuniknione, że ktoś mnie kiedyś zastąpi. Staram się dać z siebie wszystko, żeby oddać klub w jak najlepszej kondycji zanim to się stanie i żeby kolejny menedżer miał duży potencjał do pracy - podsumował Arsene Wenger. Co myślicie o tej najlepszej kondycji klubu, dzięki któremu koleny menago ma mieć potęcjał do pracy?

Czeczenia komentarzy: 1247507.03.2016, 13:13

Być może nie zauważyłeś, ale City już nie gra. Chelsea jedzie na Goodison Park, a United gra z WHU. Wcale nie jest przesądzone, że w 1/2 Arsenal trafi na kogoś z tej dwójki. O ile Arsenal przejdzie Hull a potem Watford, bo droga do tego daleka.

afc4life komentarzy: 478307.03.2016, 13:11

Aj na nasze nieszczescie City juz odpadlo. Przeoczylem to, ze olali puchar zespolem u19 :P

afc4life komentarzy: 478307.03.2016, 13:08

Z tymi dwoma ostatnimi to trzeba uwazac, zeby sie nie skakac przed pierwszym gwizdkiem.

afc4life komentarzy: 478307.03.2016, 13:07

Zeby przynajmniej zdobyc FA to trzeba bedzie zmierzyc sie z City, Chelsea, United tym razem.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1187407.03.2016, 12:55

Obawiam się że Wenger stwierdzi że już i tak nie mamy szans w lidze i LM i wystawi najmocniejszy skład na Hull, żeby przynajmniej zdobyć to FA

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 807.03.2016, 12:31

Wiadomo, i tak nie mamy prawa przegrać tego awansu do ćwierćfinału. Hull jednak gra bardzo dobrze u siebie 11-4-1, przy tylko 6 bramkach straconych w 16 meczach, a ostatni raz bramkę stracili 16.12 z Reading. Mamy swoje Monaco.

Szogun komentarzy: 28503 newsów: 307.03.2016, 12:27

Więc doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia korzeni Mertesackera i wiemy dlaczego tak trudno oderwać mu nogi od ziemi i ciągle szumi.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 107.03.2016, 12:25