O jednego piłkarza za mało, Tottenham 2-2 Arsenal

O jednego piłkarza za mało, Tottenham 2-2 Arsenal 05.03.2016, 14:55, Sebastian Czarnecki 2318 komentarzy

To były bardzo trudne i niezwykle istotne derby dla obu zespołów. Każdy nie tyle chciał, co po prostu musiał wygrać ten mecz, by wciąż liczyć się w walce o mistrzowski tytuł. Remis co prawda zastopował obie drużyny, jednak na pewno nie wykluczył z dalszej walki, choć umożliwił liderowi z Leicesteru powiększenie swojej przewagi.

Arsenal wyglądał w tym meczu naprawdę nieźle. Choć teoretycznie przez dłuższy czas był zespołem gorszym od Tottenhamu, to tak naprawdę Koguty nie zrobiły wcześniej niczego, by wygrać to spotkanie. Dopiero czerwona kartka Coquelina pozwoliła podopiecznym Pochettino nabrać wiatru w żagle i wyprowadzić dwa zabójcze ciosy. Zawiodła jednak psychika gospodarzy, którzy myśleli, że grający w dziesiątkę Kanonierzy nie będą już w stanie podnieść się z kolan, a tymczasem walczyli do samego końca, zdołali wyrównać, a w końcówce nawet mogli wyjść na prowadzenie. Zabrakło niewiele, a może jednak bardzo dużo, bo aż jednego zawodnika. Gdyby nie głupie zachowanie Coquelina, słabo grający Tottenham wcale nie musiałby strzelić tych dwóch bramek.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Gabriel, Mertesacker, Gibbs - Coquelin, Elneny (75. Giroud) - Ramsey, Özil (90. Campbell), Alexis - Welbeck (85. Flamini)

Tottenham: Lloris - Walker, Alderweireld, Wimmer, Rose (78. Davies) - Dembele (82. Son), Dier - Lamela (67. Mason), Eriksen, Alli - Kane

Koguty od pierwszych minut starały się narzucić swoje tempo gry. Częściej utrzymywały się przy piłce i starały się stworzyć zagrożenie. Arsenal wyjątkowo dobrze się bronił i nie pozwalał przeciwnikowi na za wiele. Harry Kane został zmuszony do strzelania z każdej pozycji, w czym brakowało zarówno pomysłu, jak i precyzji. Albo nie trafiał w bramkę, albo dobrze interweniował Ospina.

Dopiero w 13. minucie Kanonierzy stworzyli pierwsze zagrożenie. Bardzo aktywny Welbeck, który starał się mocno naciskać na obrońców, w końcu doszedł do strzału, jednak został on zablokowany przez obrońcę.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Tottenham utrzymywał inicjatywę po swojej stronie, jednak nie miał żadnego pomysłu na to, jak posługiwać się futbolówką. Akcje nie były do końca przemyślane, a życia na pewno nie ułatwiała im dobrze ustawiona defensywa Arsenalu.

W 26. minucie Koguty stworzyły sobie naprawdę dobrą sytuację. Lamela oddał dobry strzał zza pola karnego, ale fantastyczną interwencją popisał się Ospina.

Festiwal kartek w ciągu kolejnych trzech minut. W tak krótkim okresie sędzia aż trzy razy pokazywał zawodnikom żółty kartonik. Ukarani zostali Bellerin, Lamela i Coquelin.

W 33. minucie ciekawą interwencją popisał się Hugo Lloris, któy głową wybił piłkę z własnego pola karnego, żeby ubiec Welbecka przed oddaniem strzału.

W 39. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Dobra akcja zakończyła się dograniem Bellerina do Ramseya, a Walijczyk umieścił piłkę w siatce pięknym zagraniem piętą, stojąc tyłem do bramki. 1-0!

Trzy minuty później mogło być 2-0. Dobry strzał głową oddał Danny Welbeck, ale Hugo Lloris poradził sobie z interwencją.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi 1-0.

Drugą część spotkania Koguty zaczęły od szturmu. W 50. minucie na strzał zdecydował się Kyle Walker, ale nie stanowił on żadnego wyzwania dla dobrze spisującego się Ospiny.

W 55. minucie Arsenal został zmuszony do grania w dziesiątkę. Francis Coquelin został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką za kolejny bezmyślny faul na Harrym Kane'ie.

Tottenham uwierzył w swoje zwycięstwo. Zaledwie dwie minuty później Harry Kane groźnym strzałem zmusił Ospinę do ofiarnej interwencji, która uratowała zespół przed straconą bramką. Jak pokazała technologia goal-line, milimetry dzieliły gospodarzy od strzelenia gola.

W 60. minucie stało się nieuniknione. Dośrodkowanie z rzutu rożnego przedłużył Erik Lamela, który zdołał urwać się obrońcy, a Toby Alderweireld w końcu zmusił Ospinę do kapitulacji strzałem z półwoleja.

Remis nie wystarczał Kogutom w walce o mistrzostwo, toteż od razu po wyrównującej bramce starali się strzelić kolejną.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 62. minucie Harry Kane przepięknym strzałem z ostrego kąta podkręcił piłkę w taki sposób, że ta idealnie wpadła do bramki przy długim słupku. Fenomenalne uderzenie, Ospina bez żadnych szans.

Pochettino wiedział, że w tym momencie meczu musi zabić go w środku pola, gdzie Arsenal miał ubytek. W miejsce Erika Lameli na boisku pojawił się Ryan Mason.

Mimo gry w osłabieniu, Kanonierzy wcale się nie poddawali i próbowali zdobyć wyrównującą bramkę. W końcu po zawodnikach widać było wolę walki i zaangażowanie. W 75. minucie Arsene Wenger zdecydował się na wpuszczenie Girouda za Elneny'ego, poświęcając kolejnego pomocnika. Francuz nie miał niczego do stracenia.

W 76. minucie Arsenal doprowadził do wyrównania! Hector Bellerin znalazł się na prawej stronie i celnym podaniem obsłużył Alexisa Sancheza, który po ręce Llorisa umieścił piłkę w siatce. 2-2!

Ostatnie zmiany w Tottenhamie. Za Rose'a pojawił się Davies, z kolei miejsce Dembele zajął bardziej ofensywny Son. Arsene Wenger z kolei poświęcił Welbecka i posłał do boju Flaminiego, aby uzupełnić lukę powstałą w środku pola.

Koguty dwukrotnie próbowały zaskoczyć Ospinę mocnymi strzałami, ale Kolumbijczyk nie musiał specjalnie się wysilać, ponieważ piłki leciały prosto w niego. Należy jednak pochwalić dobre ustawienie się w bramce.

Bramkę dla Tottenhamu mógł zdobyć... Gabriel Paulista, który niefortunnym wybiciem mógł zaskoczyć Davida Ospinę. Na szczęście piłka wylądowała na, a nie w bramce.

W 87. minucie Arsenal otrzymał rzut wolny z bardzo groźnej pozycji. Kiedy wydawało się, że to Özil będzie próbował znaleźć w polu karnym wyższych zawodników, Alexis Sanchez nieoczekiwanie huknął na bramkę. Piłka posłana w samo okienko sprawiła Llorisowi wiele problemów, piękna interwencja Francuza.

Przed doliczonym czasem Wenger wpuścił Campbella za Mesuta Özila.

Arsenal mógł w ostatnich minutach wygrać ten mecz! W akcji sam na sam z Llorisem znalazł się fantastycznie uruchomiony Aaron Ramsey, jednak Kevin Wimmer w ostatniej chwili zdążył ze wślizgiem, ofiarnie ratując drużyną przed stratą gola.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, w hitowym meczu kolejki padł remis 2-2.

North London DerbyRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Rafson95 komentarzy: 1051307.03.2016, 18:32

ALe po co sobie zaprzątać teraz głowę LO, skoro tą pozycje mamy dobrze obsadzoną a potrzeba nam grajków na CB, do środka pomocy i na atak?

koczan_4 komentarzy: 330207.03.2016, 18:27

No w miejsce Gibbsa taki Amavi, czy Chilwell byliby spoko. A są na pewno bardziej rozwojowi niż Kieran.

Hubertus888 komentarzy: 367407.03.2016, 18:23

thide

Ja również jestem za Amavim.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185207.03.2016, 18:19

osobiście chciałbym Amaviego

aguero10 komentarzy: 854107.03.2016, 18:16

Kiedys Gibbs zapowiadal sie na dobrego LB no ale jak każdy Anglik zawodzi.Obecnie nie ma z niego pożytku .Jesli sam chce odejść to goodbye.Jestesmy zainteresowani młodym Anglikiem z Lester.

Hubertus888 komentarzy: 367407.03.2016, 18:13

Też uważam że Gibbs musi zostać. Pozycja lewego obrońcy jest naprawdę ciężka. Żeby mieć dwóch dobrych piłkarzy na tej pozycji szczególnie a Gibbs jest bardzo solidny moim zdaniem potwierdził to mecz z Tottenhamem.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1187407.03.2016, 18:01

Myślę, że to nie jest najlepszy pomysł, żeby odchodził Gibbs. Jest tyle pozycji, które trzeba wzmocnić, że nie ma co zaprzątać sobie głowy transferem lewego obrońcy. Ta pozycja wygląda u nas akurat bardzo dobrze.

sanchez123 komentarzy: 2407.03.2016, 17:49

Czm się pytam Jackson Martinez polazł do Hiszpanii a potem do Chin :p

patryksz komentarzy: 364807.03.2016, 17:46

marimoshi

100% prawdy, bo grałem w Warmii Grajewo i byliśmy w tej samej grupie co gość z wywiadu. Zawsze wyjazd na mecz z Jagą to była walka nie na boisku a przed meczem i po. Z tymi Piątnicami, Szczuczynami itp. też prawda. Boiska to to nie były. Co do tych realiów to trochę przesadzone, bo tak jest u nas, a nie w Polsce. Chłopaczki w Poznaniu czy Warszawie tak nie mają.

lays komentarzy: 3987107.03.2016, 17:44

We should be showing heart in every single game. When we went down 2-1 at Tottenham it wasn't positive for us and we had to dig in and we got a goal in the end and it is a good a result for us – with the red card, before that we were really looking to go on and win the game.

" We were comfortable at the time but I don't want to pin any blame on anybody, we are team – we lose together, we draw together and we win together.

"We didn't win the game and that was something we wanted to do so it is a disappointment."

Fajnie Welbz atmosfere podkreca.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 107.03.2016, 17:42

Mistique

Nie zwolnią Wengera. Nawet jak Arsenal wypadnie z top4 to nikt go nie zwolni.

Wenger z Arsenalu odejdzie z własnej woli.

Inna sprawa, że nie ma podstaw, żeby go w obecnej sytuacji zwalniać w trakcie sezonu.

No i za wiele zrobił dla tego klubu, żeby w taki sposób się żegnać.

A tak ogólnie, to czemu myslisz, że po przegranej z Hull mieliby go zwalniać?

Doktor komentarzy: 770607.03.2016, 17:40

@lays

A weź mi nawet nie przypominaj, bo aż się smutno robi.

A dlaczego Wegner ma poleciec?

Przeciez Wenger by nie polecial nawet jakbysmy przegrali z Hull, z WBA i jeszcze z 2 spotkanai z rzedu. Bylaby w uj napieta atmosfera, ale bez slowa Wengera go nie wyrzuca. To on moze sie co najwyzej zwolnic sam.

Doktor komentarzy: 770607.03.2016, 17:35

Nordtveit jako zapchajdziura będzie okej, gra regularnie w Bundes w drużynie, która bije się o LM.

Doktor komentarzy: 770607.03.2016, 17:34

A niech Gibbs idzie w cholerę, przyda się nowy lewy obrońca, najlepiej ktoś młody, bo Monreal ma 30 lat i za jakieś 2 lata potrzebna będzie zmiana.

afc4life komentarzy: 478307.03.2016, 17:27

lays
Mysle, ze Walcotta bysmy z obecna tygodniowka sila musieli wypychac z klubu nawet gdyby grzal lawe tyle co Gibbs :D Chyba, ze kiedys w koncu zaskoczy ale w tym wieku? Jedynie co moze to chyba celownik poprawic.

afc4life komentarzy: 478307.03.2016, 17:23

lays
Co nie w stylu Wengera? Przeciez to Gibbs na pewno chce odejsc bo nie gra a nie, ze Wenger go wygania. Papcio by go do konca swej kadencji pewnie chcial zatrzymac w klubie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676907.03.2016, 17:20

Nordveit moze i przyjdzie, ale tylko wtedy jak w Arsenalu zostanie Wenger.Jesli nie to Havarda nim tutaj nie bedzie chciał

Mnie zastanawia czy jak Hull jutro pokonana AFC to czy Wenger poleci, czy jednak nie.Jestem tego tak ciekawy, ze nawet bym chcial żeby to Tygrysy awansowały dalej... :D

marimoshi komentarzy: 472207.03.2016, 17:14

Gibbs i ambicja? Dla mnie to oksymoron :D

Danielo_Gunners komentarzy: 264007.03.2016, 17:14

Havard Nordtveit był kiedys pilkarzem Arsenalu

lays komentarzy: 3987107.03.2016, 17:13

The Telegraph: Kierran Gibbs prawdopodobnie latem opuści Arsenal.

Szczerze?? To byłoby dla mnie bardzo zaskakujace i nie wstylu Wengera.

marimoshi komentarzy: 472207.03.2016, 17:11

Z resztą co do juniorów to co roku Jaga wygrywa Coca Cola Cup. Ba,sam w drużynie w playarenie mam zwycięzców tego turnieju. Niby umiejętności mają,ale widać u nich tą "sodówkę". W sporcie najważniejsza jest głowa,a na drugim miejscu umiejętności.

lays komentarzy: 3987107.03.2016, 17:11

I gdzie tu ambicje... jestesmy zainteresowani Havardem Nordtveitem z Gladbach.

Xhaka ?? na uj nam... przeciez trzeba troche wydac, wiec sie nie oplaca! Ehh :)

sebastix11 komentarzy: 599207.03.2016, 17:10

Mihex

chodzi o to ze tam prawie kontuzji nie ma skorzystali z małej liczby piłkarzy w około 35 meczach w sezonie

marimoshi komentarzy: 472207.03.2016, 17:08

weszlo.com/2016/03/07/kolos-na-nogach-z-waty-dole-i-niedole-polskiego-juniora/

Bardzo ciekawy wywiad. Polecam zapoznać się z realiami juniorskiej piłki w Polsce.

Mihex komentarzy: 2360407.03.2016, 17:04

sebastix
Nasi piłkarze zagrali może po 5/6 meczy więcej od piłkarzy Leicester. Słaby argument.

sebastix11 komentarzy: 599207.03.2016, 17:01

Danny Welbeck @WelBeast 5.03

We're in March and Leicester have only used 18 players in the whole league, no serious injuries. Why has nobody talked about doping yet?

ciekawe spostrzeżenie

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.03.2016, 17:00

Casillas znowu coś odwala
fat.gfycat.com/IckyQuarrelsomeBluebottle.webm

ale w rankingu najlepszy piłkarzy FIFA oczywiście się znajdzie.

Fabregas0007 komentarzy: 9807.03.2016, 16:58

@Kondziu10
Ja uważam że nie będzie ponieważ według mnie braki w technice ma nie da się tego obejść no i wykończenie też nie stoi na najwyższym poziomie więc będzie On może nieco lepszy od żwirka chociaż to też zależy jak na to spojrzysz. Można nawet powiedzieć że są na tym samym poziomie.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 807.03.2016, 16:14

Całe top jest jakoś pod formą. Tylko West Ham robi co powiniem.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.03.2016, 16:14

Co dzień umiera 150 000 ludzi zawsze się ktoś znajdzie.

sebastix11 komentarzy: 599207.03.2016, 16:11

lays

czyli wg sky sports Lisy wygraja prawie wszystko do konca ? no wątpie w to, ja uwazam ze zdobeda max 15 pkt

Bartosz5 komentarzy: 21607.03.2016, 16:00