O półfinał Pucharu Ligi: Arsenal vs West Ham

O półfinał Pucharu Ligi: Arsenal vs West Ham 19.12.2017, 10:12, Patryk Bielski 337 komentarzy

Nie minął nawet tydzień od ostatniej potyczki Arsenalu z West Hamem, a już dziś piłkarze Arsene'a Wengera ponownie stoczą bój w małych derbach Londynu - tym razem stawką będzie półfinał Carabao Cup.

W ostatnich meczach pod wodzą Davida Moyesa Młoty spisują się bardzo dobrze. Wygrane z Chelsea i Stoke City oraz remis z Kanonierami pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość kibicom West Hamu. Arsenal także będzie podchodził do tego spotkania po przełamaniu słabej serii dzięki wygranej przeciwko Newcastle United. I choć z pewnością The Gunners stać na lepszą grę, to najważniejsze, że zespół wrócił na zwycięską ścieżkę.

Ostatni środowy mecz stołecznych drużyn rozgrywany na Stadionie Olimpijskim w Londynie - mimo optycznej przewagi Arsenalu - zakończył się bezbramkowym remisem. Przy odrobinie szczęścia, podopieczni Davida Moyesa mogli nawet zgarnąć trzy punkty, gdyby w końcówce spotkania Javier Hernández nie uderzył w poprzeczkę w sytuacji sam na sam z Petrem Cechem.

Dziś należy spodziewać się jednak zgoła odmiennego widowiska - przede wszystkim jeśli chodzi o personalia obu drużyn. Arsene Wenger z pewnością będzie chciał oszczędzić kilku graczy podstawowego zespołu, mając na uwadze piątkowy mecz ligowy z Liverpoolem.

Francuz zapowiedział już, że w kadrze Arsenalu na dzisiejszy mecz na pewno ujrzymy Theo Walcotta, który jest już w pełni sił. Z powodu urazu ze składu wypadł natomiast Aaron Ramsey. Inny z rekonwalescentów - Shkodran Mustafi - wyleczył już swój uraz, jednak szkoleniowiec Kanonierów uważa, że dla Niemca jest jeszcze za wcześnie na grę. Z pewnością na miejsce w wyjściowej jedenastce mogą liczyć więc tacy gracze jak David Ospina, Mathieu Debuchy, Mohamed Elneny czy Danny Welbeck.

Jeśli chodzi o zespół gości - David Moyes nie będzie miał łatwego zadania. Szkocki trener nie może skorzystać z kontuzjowanych Jose Fonte, Edimilsona Fernandesa (kontuzje kostki) oraz Sama Byrama (udo). Pod znakiem zapytania stoją także występy Cheikhou Kouyate i Marka Noble'a (ścięgno podkolanowe), Pablo Zabalety (udo) oraz Marko Arnautovica. W dodatku za symulację w meczu przeciwko Stoke The Football Association zawiesił Manuela Lanziniego. Do kadry Młotów może powrócić jednak Andy Carroll, który w przeszłości często dawał się we znaki obrońcom Arsenalu.

Statystyki przemawiają za Kanonierami. W ostatnich dziewięciu potyczkach obu drużyn na Emirates Stadium, Arsenal wygrywał siedmiokrotnie, notując przy tym bilans bramek 19-4. The Gunners muszą się jednak mieć na baczności, ponieważ przegrywali u siebie cztery ostatnie mecze w Pucharze Ligi przeciwko drużynom z Premier League. Podopieczni Wengera w ostatnim sezonie ulegli Southamptonowi 0-2 na tym samym etapie rozgrywek. Miejmy jednak nadzieję, że w dzisiejszym meczu będzie inaczej i Arsenal dzięki zwycięstwu zapewni sobie awans do półfinału Carabao Cup.

Przewidywany skład: Ospina - Debuchy, Holding, Elneny, Kolasinac - Maitland-Niles, Coquelin - Welbeck, Nelson, Walcott - Giroud

Rozgrywki: 5. runda Pucharu Ligi Angielskiej

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Data: Wtorek, 19 grudnia, godzina 20:45 czasu polskiego

Typ Kanonierzy.com: 2:1

Carabao CupWest Ham UnitedZapowiedź autor: Patryk Bielski źrodło: Sky Sports / własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
kamilo_oo komentarzy: 2354619.12.2017, 21:24

hahahah fijo

Arsenal96l komentarzy: 454919.12.2017, 21:24

Łolkot Haha Haha

DexteR_000 komentarzy: 658119.12.2017, 21:24

hahahahahhaha xd

ruciakk komentarzy: 28219.12.2017, 21:24

XD

Kysio2607 komentarzy: 1335819.12.2017, 21:24

Walcott...

james68 komentarzy: 87419.12.2017, 21:24

I właśnie dlatego theo grasz w pucharze Ligi

mallen komentarzy: 2064319.12.2017, 21:24

Brawo KOLA! Walcott non coment.

SoulStorm komentarzy: 658719.12.2017, 21:24

Pamiętam tutaj zachwyty nad Coqueilnem,że będzie to DM na długie lata.

Pozory mylą Panowie.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068719.12.2017, 21:24

THeooo plsss :/

Elastico07 komentarzy: 904519.12.2017, 21:24

Jeszcze baran sobie brawo bije i udaje ze sie nic nie stalo.

FanekAFC komentarzy: 507019.12.2017, 21:24

Co za tuman, nawet w bramke nie trafic.. Brawo Kolasinac za ta wrzutke

RIVALDO700 komentarzy: 3475219.12.2017, 21:24

@Womanizer: mam to samo.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2219.12.2017, 21:24

Gamoń :p
Ktoś ładnie określił.

Arsenal96l komentarzy: 454919.12.2017, 21:24

Hargors

Nudny mecz to i gadka nudna :D

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 52057 newsów: 46319.12.2017, 21:24

Było oburzenie na temat Kolasinaca, a ten dziś zupełnie niewidoczny. Żadnych wejść, żadnych ataków z jego strony. Debuchy prezentuje się lepiej.

TurboGrosik komentarzy: 169419.12.2017, 21:23

37 minuta

Papaciok komentarzy: 438719.12.2017, 21:23

Łolkot..

Xanthi komentarzy: 68819.12.2017, 21:23

Hahahaha

Mihex komentarzy: 2359319.12.2017, 21:23

Walcott co XDDD

Womanizer komentarzy: 868419.12.2017, 21:23

Welbecka to już oglądam z 5-6 lat ogólnie na angielskich boiskach i nadal nie wiem w czym on jest dobry. W niczym chyba.

TurboGrosik komentarzy: 169419.12.2017, 21:23

Arsenal - WHU
66% posiadania do 34 %
1 syt. bramkowa do 0
0 strzalow celnych/niecelnych do 0

Kwintesencja dzisiejszego Wengerballa.

DawidAFC (redaktor) komentarzy: 17769 newsów: 109219.12.2017, 21:23

Kiedyś był Wengerball, teraz jest Wengerout.

RIVALDO700 komentarzy: 3475219.12.2017, 21:23

@gnabry_: przeciwez AFC jest biedne , hehe

Hargors komentarzy: 20919.12.2017, 21:22

Co za dramat goście, mecz z West Hamem a ci nudzą o totkach..,

Ranczomen komentarzy: 1104319.12.2017, 21:22

@gnabry_: Bo Wenger.

gnabry_ komentarzy: 5422 newsów: 119.12.2017, 21:21

Wiem, że już o tym pisałem, ale muszę to przypomnieć - Walcott zarabia 2 razy więcej niż Sane. Dlaczego w ogóle ten ktoś jeszcze tutaj gra?

Womanizer komentarzy: 868419.12.2017, 21:20

@Freo98:

Przecież Coquelin to jest symbol przeciętniactwa przez duże P

Słaby fizycznie, 0 jakiejkolwiek kreatywności, mnóstwo niecelnych podań.

strug210 komentarzy: 99819.12.2017, 21:20

Debuchy najgorzej nie wygląda. :D

Ranczomen komentarzy: 1104319.12.2017, 21:20

Żydki w 4 xDDDDDDDDDDDDDDD

darek250s komentarzy: 8406 newsów: 419.12.2017, 21:19

Co wy sie czepiacie Arsenal? Przeciez graja jak zawsze czyli do dupy

Elastico07 komentarzy: 904519.12.2017, 21:19

Debuchy+Walcott,tyle jakości na jednej stronie to aż nie zdrowo.

SoulStorm komentarzy: 658719.12.2017, 21:18

W takich meczach przydałby się Lucas Perez.

Xanthi komentarzy: 68819.12.2017, 21:17

Walcot to jest taki gamon...

thide (redaktor) komentarzy: 32101 newsów: 185219.12.2017, 21:17

no czego wy oczekujecie po takim składzie, gdzie

w środku obrony gra 2 młodzieniaszków, z czego obaj rozegrali mało minut
Debuchy podobnie mało minut
Kolasinac jest nowy

w pomocy jest taka żenada, że będą się męczyć cały mecz, 0 kreatywności

skrzydła to 2 jeźdzców bez głowy, a w ataku Giroud,k tóry czeka na jedną celną wrzutkę

SoulStorm komentarzy: 658719.12.2017, 21:17

Walcott za dużo przykoksił stąd spadek szybkości.

DexteR_000 komentarzy: 658119.12.2017, 21:16

Widac tu jak Theo stracil szybkosc...czyli glowny swoj atut.

Arsenal96l komentarzy: 454919.12.2017, 21:16

SoulStorm

To gratki :)

Gunner18AFC komentarzy: 278219.12.2017, 21:16

To sie Theo popisal szybkoscia

mallen komentarzy: 2064319.12.2017, 21:16

Pojechali po Theo... PRZEHAJPOWANY :D

SoulStorm komentarzy: 658719.12.2017, 21:16

@Arsenal96l: Drewno do potęgi drugiej.

tomek_13 komentarzy: 242919.12.2017, 21:15

ciekawe czemu gra Walcott a co z Welbzem

thide (redaktor) komentarzy: 32101 newsów: 185219.12.2017, 21:15

@Ranczomen: Wenger jest uzależniony od trzech narkotyków: bellerininy, theoaniny i aarohainy

RIVALDO700 komentarzy: 3475219.12.2017, 21:15

@Womanizer: Theo prime to 5 klasy lepszy piłkarz niz Welbeck, prosze mi theo nie stawiac przy welbzie.

DexteR_000 komentarzy: 658119.12.2017, 21:15

@Womanizer: Spoko, co kilka sezonow sie tacy pojawiaja na nowo.

Arsenal96l komentarzy: 454919.12.2017, 21:15

SoulStorm

Twoim zdaniem jest ? Jeśli tak to gratuluję;)

praptak (zawieszony) komentarzy: 668419.12.2017, 21:14

Dzisiaj powinien grać Belladonna a Debuchy w PL.

FanekAFC komentarzy: 507019.12.2017, 21:14

Debuchy i Walcott, jak nie jeden to drugi jakies debilne zagranie

Ranczomen komentarzy: 1104319.12.2017, 21:14

Bellerina może wygryźć tylko kontuzja. Wenger go w życiu nie odstawi.

Freo98 komentarzy: 286419.12.2017, 21:14

@Womanizer to ładnie poleciałes z tym Coqiem

mallen komentarzy: 2064319.12.2017, 21:14

Debuchy nie narzekał?!

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City38275686
2. Manchester United382111674
3. Liverpool38209969
4. Chelsea381910967
5. Leicester382061266
6. West Ham381981165
7. Tottenham381881262
8. Arsenal381871361
9. Leeds381851559
10. Everton381781359
11. Aston Villa381671555
12. Newcastle381291745
13. Wolves381291745
14. Crystal Palace381281844
15. Southampton381271943
16. Brighton389141541
17. Burnley381091939
18. Fulham385132028
19. West Brom385112226
20. Sheffield Utd38722923
ZawodnikBramkiAsysty
H. Kane2314
Mohamed Salah225
Bruno Fernandes1812
Son Heung-Min1710
P. Bamford177
D. Calvert-Lewin160
J. Vardy159
O. Watkins145
İ. Gündoğan132
A. Lacazette132
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz lipca wybór redaktorów
6
Gracz lipca wybór użytkowników Bukayo Saka
Bukayo Saka
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl