Obrona kluczem do sukcesu, Arsenal ogrywa BVB 1-0

Obrona kluczem do sukcesu, Arsenal ogrywa BVB 1-0 06.11.2013, 21:32, Sebastian Czarnecki 2132 komentarzy

Jak się okazuje, wcale nie trzeba być lepszą drużyną, by wygrać ważny mecz. Udowodniła to dwa tygodnie Borussia, dzisiaj potwierdził Arsenal. Mimo że Kanonierzy przez większość meczu byli zdominowani przez drużynę gospodarzy, to wykorzystali swoją pierwszą akcję i zamienili ją na gola. Dopiero od tego momentu, zrobiło nam się prawdziwe widowisko. Borussia jeszcze bardziej chciała strzelić gola, przez co naraziła się na kolejne kontrataki, dzięki czemu Arsenal coraz częściej dochodził do głosu i mógł jeszcze wyżej wygrać to spotkanie.

Arsenal nie mógłby jednak świętować dzisiejszego zwycięstwa, gdyby nie fenomenalna gra obrońców, którzy przez całe 90 minut dzielnie stawiali czoła ofensywnemu kwartetowi z Dortmundu. Duet Mertesacker-Koscielny kolejny raz wzbił się na wyżyny swoich możliwości i poprowadził swoją drużynę do niezwykle ważnej wygranej. Kanonierzy wraz z Napoli znajdują się na czele tabeli i to oni są teraz głównymi kandydatami do awansu.

Borussia: Weidenfeller - Großkreutz, Subotić, Papastatopulos, Schmelzer - Bender (75. Hofmann), Sahin - Błaszczykowski (75. Aubameyang), Mchitarian, Reus (86. Schieber) - Lewandowski

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs - Arteta, Ramsey - Rosicky (90. Vermaelen), Özil, Cazorla (75. Monreal) - Giroud (90. Bendtner)

W 6. minucie Borussia stworzyła sobie niezłą sytuację. Marco Reus znalazł się w polu karnym Arsenalu i dograł do Roberta Lewandowsiego, który już przymierzał się do strzału, ale w porę powstrzymał go Per Mertesacker, wybijając futbolówkę na korner.

Ataki gospodarzy trwały. Dziesięć minut później kolejny raz stworzyli sobie groźną sytuację. Dośrodkowanie w pole karne prawie na gola zamienił Neven Subotić, ale minimalnie się pomylił, posyłając piłkę obok słupka.

Borussia dominowała na boisku i kontrolowała grę. To właśnie wicemistrzowie Niemiec częściej dochodzili do głosu, wypracowywali sobie klarowniejsze sytuacje i zamknęła Arsenal na jego własnej połowie. Kanonierzy zmuszeni byli do gry z kontry, co nie przyniosło żadnego rezultatu.

W 26. minucie strzał z woleja oddał Kuba Błaszczykowski, który otrzymał dobre podanie od Großkreutza. Strzał Polaka nie był jednak udany.

W 37. minucie Borussen stanęli przed najlepszą swoją sytuacją w całej pierwszej połowie. Błaszczykowski podał na wolne pole do Mchitariana, który znalazł się w dogodnej pozycji do oddania strzału. Ormianin jednak się pomylił i strzelił obok bramki Szczęsnego, który nawet nie drgnął. Gdyby to uderzenie było celne, Polak nie miałby nic do powiedzenia.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę przez bezbramkowym remisie.

Druga połowa zaczęła się od kolejnego ataku ze strony Borussii. Tym razem, po dośrodkowaniu Bendera, głową uderzał Marco Reus, ale kapitalną paradą popisał się Wojciech Szczęsny.

Dwie minuty później gospodarze stanęli przed następną, świetną okazją. Śrdkiem pola samotnie ruszył Mchitarian, który ściągnął na siebie uwagę obrońców, po czym odegrał do niepilnowanego Błaszczykowskiego. Strzał Polaka w wielkim stylu zatrzymał Szczęsny, a na pustą bramkę dobił Marco Reus. Reprezentant Niemiec był jednak na ogromnym spalonym.

W 61. minucie Reus strzelił swojego drugiego gola w tym meczu, kolejnego po gwizdku sędziego sygnalizującym spalonego.

A tymczasem minutę później to Arsenal strzelił gola! Pierwsza groźna akcja, pierwszy strzał na bramkę i Aaron Ramsey pokonuje Weidnfellera strzałem głową, po podaniu tą samą częścią ciała od Oliviera Girouda. 1-0 dla londyńczyków!

Bramka dla Arsenalu jeszcze bardziej sprowokowała Borussię do ataku i już dwie minuty później mogło dojść do wyrównania, ale Lewandowski skiksował przed polem bramkowym Szczęsnego.

Gospodarze jednak za bardzo się otworzyli i zrobili Kanonierom jeszcze więcej miejsca na boisku, dzięki czemu ci mogli pójść za ciosem. W 66. minucie Ramsey mógł strzelić drugiego gola, po kolejnym świetnym podaniu Oliviera Girouda. Strzał Walijczyka zatrzymał jednak Weidenfeller.

Kanonierzy chwilę później stworzyli sobie kolejną okazję, ale z linii bramkowej piłkę wybił Sokratis. Zaraz z kontrą ruszyła Borussia, po której Robert Lewandowski zanurkował w polu karnym. Sędzia jednak nie dał się nabrać.

W 70. minucie prowadzenie mógł podwyższyć Per Mertesacker, który główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Piłka spadła jednak na górną siatkę.

Następne minuty były już bardzo spokojne. Arsenal opanował i uspokoił grę w środku pola, podczas gdy Borussia nieudolnie starała się dojść do głosu, by wyrównać wynik.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy bardzo mądrze zakończyli to spotkanie, nie dając sobie wejść na głowę. Arsenal wygrał 1-0 i zdobył niezwykle ważne trzy punkty.

Borussia DortmundLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.11.2013, 21:19

Gracie w jakiejś lidze w FPL? Silva kontuzjowany :)

@pauleta19
Przez kilka lat miałem ustawiony na budziku "Open Your Eyes" Guano Apes. Budziło natychmiastowo :P
Lord of the boards też jest mega.
Szkoda, że ten zespół teraz tak się zmienił (szczególnie wokalistka).

kuba289 komentarzy: 216008.11.2013, 20:25

thide widać różnicę w technicę, pomiędzy Jackiem i Lukaku youtube.com/watch?v=w2j0T-goV5M

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 108.11.2013, 20:24

Chcecie muzyczkę z pyerdolnięciem? Wczoraj sobie przypomniałem:

Guano Apes - Lord Of The Board
youtube.com/watch?v=wDRjQ4h4G4k

Do ćwiczeń myślę, że będzie ok. Nie radziłbym jednak przy tym jechać samochodem, bo 200km/h może pęknąć ;-)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.11.2013, 20:11

pamiętam, że nigdy nie mogłem zrobić dookoła świata, aż pewnego dnia mi wyszło.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.11.2013, 19:49

@kuba, to gra na silniku fify 11. ten silnik wprowadził chyba najwięcej nowości. grasz przez sieć coś jak w UT tylko zamiast coinsów są EP i nie ma kart typu kontrakty i tak dalej.

Mariusz28 komentarzy: 495208.11.2013, 19:44

boshe znowu się zaczyna... jak nie z kibicami Live to z Mułami... dajcie na luz, niech sobie piszą tam co chcą. Dla mnie może być remis, stawiam jednak 3-1 dla nas.

kuba289 komentarzy: 216008.11.2013, 19:40

thide Co to fifa online 3 ? :D

tabasco10a komentarzy: 96808.11.2013, 19:39

@Korss
devilpage.pl/index/news/komentarze/36525/szczesny-to-dobry-moment-na-mecz-z-united/ prosze. Mowa oczywiście o nie wszystkich kibicach United, bo jak wiadomo i wśród nich znajdą się ludzie, ktorzy podejdą do tego meczu z chlodną głową i obiektywnie się wypowiedzą.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.11.2013, 19:36

gra ktoś w fifę online 3?

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11708.11.2013, 19:33

Ja jestem za tym, aby w środku zagrali Flamini - Arteta.
Tyły najważniejsze, a gdybyśmy przegrywali, to za jednego z nich można wprowadzić Rosę i troszkę cofnąć Aarona.

Korss komentarzy: 234208.11.2013, 19:28

@tabasco
Podaj link z łaski swojej. Ja z tego co "poszperałem" w necie to ludzie obiektywnie podchodzą do tego spotkania i zwykle nie piszą bzdur ;)
Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale na jakiej stronie się nie zdarzają?

LoveTheGunners komentarzy: 914008.11.2013, 19:12

Będzie ciężko , jak zawsze na OT, ale jak chcemy ich pokonać to kiedy jak nie teraz? jesteśmy w gazie a MU nie grają jak kiedyś więc to odpowiedni moment żeby przytrzeć im nosa.

tabasco10a komentarzy: 96808.11.2013, 19:03

Rozumiem, że nie łatwo jest się pogodzić, że Twoj ulubiony zespół nie podchodzi do spotkania jako faworyt, ale to co się wyprawia na stronie Devilów?! #Beka I do tego podają tylko jeden argument dlaczego ManU wygra - Pamiętne 8-2 :)

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 408.11.2013, 19:00

Poldi na twicie: I'll be ready soon !!
Więc raczej po reprach będzie w składzie.

kaziu874 komentarzy: 675008.11.2013, 18:59

Dokładnie tak, na Old Trafford nie idzie nam ostatnio, dlatego remis nie byłby złym wynikiem, chociaż liczę na zwycięstwo. Lepszego momentu do gry z nimi nie może chyba być, my mamy formę i gramy znakomicie na wyjazdach, oni tej formy zbytnio nie maja, co nie zmienia faktu ze mogą być groźni jak zawsze.

afckonrad9101 komentarzy: 783408.11.2013, 18:55

Ja tam jestem spokojny, od pewnego czasu nie ma wahan formy, AFC prezentuje stale wysoki poziom, ten zespol stal sie pozytywnie przewidywalny i to samo bedzie z MU w niedziele, wygrali z BVB druzyna lepsza od MU to czemu nie mieliby ograc Diabelkow?

mar12301 komentarzy: 2315508.11.2013, 18:54

niby tak, ale Old Trafford to Old Trafford.

mar12301 komentarzy: 2315508.11.2013, 18:51

Jest faworytem bo grają na OT. Jakby mecz był na Emirates to byłoby to spotkanie "fifty-fity".

kaziu874 komentarzy: 675008.11.2013, 18:48

Ja tam remisem bym nie pogardził, bo dla mnie united mimo wszystko jest faworytem. Zagramy na swoim wysokim poziomie to nie przegramy, proste.

Barto77 komentarzy: 25008.11.2013, 18:46

MU ma dobry atak ,ale przecież tydzień temu pokonaliśmy również dobry atak (Suarez and Sturridge) :) .Nie ma co przy naszej formie i doła Mu ,trzeba przywieźć komplet pkt.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50308.11.2013, 18:36

ArseneAl;
Na Hollywood Undead natknąłem się przez przypadek i nie zagłębiałem się w ten gatunek.
Mimo, iż uwielbiam HU, RATM nie kojarzę, przykro mi.

Pinguite komentarzy: 1502008.11.2013, 18:33

haxball.com/?roomid=~2320e91bf13744a041450d18e1c89b8bad85adb98deb59b54aa4833608c2cf680

zapraszam na haxa :)

ArseneAl komentarzy: 2341708.11.2013, 18:30

@Camillo144
RATM to jedni z twórców rapcore i rap metalu.
Więc jeśli ich nie znasz to trochę fstyt.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511608.11.2013, 18:29

"Arsenal powoli zacznie puchnąć i skończy max na 4 miejscu "

Kocham fanów Mułów.

ArseneAl komentarzy: 2341708.11.2013, 18:28

@Korss
The Prodigy nie musisz mi przedstawiać ale o tym nie wiedziałem :P

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10808.11.2013, 18:26

Dynamiczny, kreatywny, wyjątkowo uzdolniony technicznie, sprytem nadrabiający fizyczne braki. Obcokrajowiec bez wcześniejszego kontaktu z brytyjską piłką. Dziś w północnym Londynie zawodnik o takiej charakterystyce to żadna osobliwość, ale w 1990 roku szwedzki czarodziej Anders Limpar był w Arsenalu prawdziwym rodzynkiem. Zapraszamy na kolejną Ucieczkę w XX wiek!

highbury.pl/2013/11/ucieczka-w-xx-wiek-anders-limpar.html

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50308.11.2013, 18:23

ArseneAl;
A to jest powiązane z HU ?

Korss komentarzy: 234208.11.2013, 18:23

@ArseneAl
Przesłuchałem dwa kawałki z linków, które podałeś i mimo, że gardzę metalem ta grupa jest świetna!
Może to cię zainteresuje?
youtube.com/watch?v=eU5Dn-WaElI

Jak zależy ci na czasie to od drugiej minuty.

ArseneAl komentarzy: 2341708.11.2013, 18:21

@Camillo144
Masz w profilu Hollywood Undead i nie znasz Rage Against the Machine?

ArseneAl
ja plyte RATM mam na kompie wiec raczej wiekszosc znam :D tez lubie ich posluchac ale i tak dzieki :D

ArseneAl komentarzy: 2341708.11.2013, 18:06

@Daniho
Każdy kto oglądał Matrixa zna intro tej piosenki:
youtube.com/watch?v=wauzrPn0cfg
Chyba jedno z najlepszych "intr" (:P) ever.

seba9196 komentarzy: 87408.11.2013, 18:04

Alonso, jest awaria systemu inf obsługującego bankomaty PKO. Może nawet trwać do poniedziałku.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 108.11.2013, 17:55

ArseneAl
hip hop raczej mniej. Kiedys sluchalem. Do biegania czy do sportów cięższe brzmienie jest lepsze ;D

ArseneAl komentarzy: 2341708.11.2013, 17:53