Obrona kluczem do sukcesu, Arsenal ogrywa BVB 1-0

Obrona kluczem do sukcesu, Arsenal ogrywa BVB 1-0 06.11.2013, 21:32, Sebastian Czarnecki 2132 komentarzy

Jak się okazuje, wcale nie trzeba być lepszą drużyną, by wygrać ważny mecz. Udowodniła to dwa tygodnie Borussia, dzisiaj potwierdził Arsenal. Mimo że Kanonierzy przez większość meczu byli zdominowani przez drużynę gospodarzy, to wykorzystali swoją pierwszą akcję i zamienili ją na gola. Dopiero od tego momentu, zrobiło nam się prawdziwe widowisko. Borussia jeszcze bardziej chciała strzelić gola, przez co naraziła się na kolejne kontrataki, dzięki czemu Arsenal coraz częściej dochodził do głosu i mógł jeszcze wyżej wygrać to spotkanie.

Arsenal nie mógłby jednak świętować dzisiejszego zwycięstwa, gdyby nie fenomenalna gra obrońców, którzy przez całe 90 minut dzielnie stawiali czoła ofensywnemu kwartetowi z Dortmundu. Duet Mertesacker-Koscielny kolejny raz wzbił się na wyżyny swoich możliwości i poprowadził swoją drużynę do niezwykle ważnej wygranej. Kanonierzy wraz z Napoli znajdują się na czele tabeli i to oni są teraz głównymi kandydatami do awansu.

Borussia: Weidenfeller - Großkreutz, Subotić, Papastatopulos, Schmelzer - Bender (75. Hofmann), Sahin - Błaszczykowski (75. Aubameyang), Mchitarian, Reus (86. Schieber) - Lewandowski

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs - Arteta, Ramsey - Rosicky (90. Vermaelen), Özil, Cazorla (75. Monreal) - Giroud (90. Bendtner)

W 6. minucie Borussia stworzyła sobie niezłą sytuację. Marco Reus znalazł się w polu karnym Arsenalu i dograł do Roberta Lewandowsiego, który już przymierzał się do strzału, ale w porę powstrzymał go Per Mertesacker, wybijając futbolówkę na korner.

Ataki gospodarzy trwały. Dziesięć minut później kolejny raz stworzyli sobie groźną sytuację. Dośrodkowanie w pole karne prawie na gola zamienił Neven Subotić, ale minimalnie się pomylił, posyłając piłkę obok słupka.

Borussia dominowała na boisku i kontrolowała grę. To właśnie wicemistrzowie Niemiec częściej dochodzili do głosu, wypracowywali sobie klarowniejsze sytuacje i zamknęła Arsenal na jego własnej połowie. Kanonierzy zmuszeni byli do gry z kontry, co nie przyniosło żadnego rezultatu.

W 26. minucie strzał z woleja oddał Kuba Błaszczykowski, który otrzymał dobre podanie od Großkreutza. Strzał Polaka nie był jednak udany.

W 37. minucie Borussen stanęli przed najlepszą swoją sytuacją w całej pierwszej połowie. Błaszczykowski podał na wolne pole do Mchitariana, który znalazł się w dogodnej pozycji do oddania strzału. Ormianin jednak się pomylił i strzelił obok bramki Szczęsnego, który nawet nie drgnął. Gdyby to uderzenie było celne, Polak nie miałby nic do powiedzenia.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę przez bezbramkowym remisie.

Druga połowa zaczęła się od kolejnego ataku ze strony Borussii. Tym razem, po dośrodkowaniu Bendera, głową uderzał Marco Reus, ale kapitalną paradą popisał się Wojciech Szczęsny.

Dwie minuty później gospodarze stanęli przed następną, świetną okazją. Śrdkiem pola samotnie ruszył Mchitarian, który ściągnął na siebie uwagę obrońców, po czym odegrał do niepilnowanego Błaszczykowskiego. Strzał Polaka w wielkim stylu zatrzymał Szczęsny, a na pustą bramkę dobił Marco Reus. Reprezentant Niemiec był jednak na ogromnym spalonym.

W 61. minucie Reus strzelił swojego drugiego gola w tym meczu, kolejnego po gwizdku sędziego sygnalizującym spalonego.

A tymczasem minutę później to Arsenal strzelił gola! Pierwsza groźna akcja, pierwszy strzał na bramkę i Aaron Ramsey pokonuje Weidnfellera strzałem głową, po podaniu tą samą częścią ciała od Oliviera Girouda. 1-0 dla londyńczyków!

Bramka dla Arsenalu jeszcze bardziej sprowokowała Borussię do ataku i już dwie minuty później mogło dojść do wyrównania, ale Lewandowski skiksował przed polem bramkowym Szczęsnego.

Gospodarze jednak za bardzo się otworzyli i zrobili Kanonierom jeszcze więcej miejsca na boisku, dzięki czemu ci mogli pójść za ciosem. W 66. minucie Ramsey mógł strzelić drugiego gola, po kolejnym świetnym podaniu Oliviera Girouda. Strzał Walijczyka zatrzymał jednak Weidenfeller.

Kanonierzy chwilę później stworzyli sobie kolejną okazję, ale z linii bramkowej piłkę wybił Sokratis. Zaraz z kontrą ruszyła Borussia, po której Robert Lewandowski zanurkował w polu karnym. Sędzia jednak nie dał się nabrać.

W 70. minucie prowadzenie mógł podwyższyć Per Mertesacker, który główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Piłka spadła jednak na górną siatkę.

Następne minuty były już bardzo spokojne. Arsenal opanował i uspokoił grę w środku pola, podczas gdy Borussia nieudolnie starała się dojść do głosu, by wyrównać wynik.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy bardzo mądrze zakończyli to spotkanie, nie dając sobie wejść na głowę. Arsenal wygrał 1-0 i zdobył niezwykle ważne trzy punkty.

Borussia DortmundLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

Flisu komentarzy: 160209.11.2013, 17:51

o dali mecz z ManU na C+ Family 2. Dobrze bo nie posiadam C+ zwykłego a Family 2 mam :P

Aa no tak, ja muszę oglądać na internetach i się zapominam. ; /

Shinev, siedziałem z nogami na krześle i się mocno odchyliłem do tyłu ;p rzadko kiedy siedzę normalnie

pioafc komentarzy: 4390 newsów: 209.11.2013, 17:49

Ma ktoś odpalone Smerfy z WBA? Jak to wygląda? Obrona Częstochowy czy bicie głową w mur?

14DamianAFC komentarzy: 91009.11.2013, 17:49

krzysiu357
no wlasnie nie mam konta, musialbym zalozyc.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1409.11.2013, 17:49

Niuchacz, przecież w TV przełączyłem :D

Koroniarz komentarzy: 1016509.11.2013, 17:48

LOL tez dopiero teraz zerknalem a WBA prowadzi. Oby to wytrzymali !!!

Ars3n komentarzy: 1235409.11.2013, 17:47

WBA to moze byc pierwsza druzyna, ktory wygrala z Chelsea na SB za kadencji Mou.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511609.11.2013, 17:47

@Dawid
Nie ściemniaj, grałeś ze mną w haxa. :D

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 109.11.2013, 17:47

ahaha teraz dopiero wszedłem a tu Chelsea w papuge dostaje, lfc widze chce się wyszaleć po porażce ;d

@Marzag

I tak Ci nie wierzę. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić takiej sytuacji, trzeba jakimś kaleką być..

LoveTheGunners komentarzy: 914009.11.2013, 17:44

o niebieskie pyszałki w dupala, pinknie.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 109.11.2013, 17:43

Shinev, krzesło spadło razem ze mną ;p n ic by nie pomogło a wręcz przeciwnie ;d

tomekafc95 komentarzy: 413609.11.2013, 17:43

Wyszedlem na 10 min mamie pomoc przy salatce a tu juz 2-1 dla the baggies haha

TlicTlac komentarzy: 600909.11.2013, 17:43

Niuchacz - dzięki ;)

a propo - jaki mądry pisał(przed meczem ze Srokami), że Smerfy mają już z głowy "trudne" mecze i, że będą mieli passę zwycięstw :?

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1409.11.2013, 17:42

Mariusz28,
A niech zremisuje, ważne żeby nie wygrali :d

Vendeful komentarzy: 236809.11.2013, 17:42

pierwsza ligowa porazka chelsea u siebie od 60 kilku spotkan?:D

Mariusz28 komentarzy: 495109.11.2013, 17:41

Chelsea wygra albo zremisuje, założę się że teraz jakiś fart sprawi, że gola strzelą :P

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 109.11.2013, 17:41

@Marzag

Dlatego właśnie każą zapinać pasy przed meczami.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511609.11.2013, 17:40

@Tlic
futbol hd.pl/stream4.php

Bez spacji.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 109.11.2013, 17:39

jak zobaczylem wynik chelsea z wba to az z krzesla spadlem ze smiechu, dobrze ze sie zadne psy nie krecily kolo mnie ;d

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 109.11.2013, 17:39