Obszerny wywiad z Mikelem Artetą

Obszerny wywiad z Mikelem Artetą 27.03.2020, 12:11, Patryk Bielski 864 komentarzy

Wiadomość o zarażeniu Mikela Artety koronawirusem wywołała spore zamieszanie nie tylko wśród fanów Arsenalu, ale również w światowej piłce. Jak czuje się obecnie trener Kanonierów i czy odczuwa jeszcze skutki zakażenia? Poniżej prezentujemy wywiad z Hiszpanem, który ukazał się na oficjalnej stronie klubu.

Mikel, dzięki za zgodę na rozmowę z nami w tym niespotykanym okresie. Jak się czujesz, po tym co się wydarzyło i jakie jest twoje przesłanie dla fanów na całym świecie?
Znajdujemy się w szczególnej sytuacji, więc myślę, że wszyscy staramy się dostosować i to przezwyciężyć. Przede wszystkich chciałbym wysłać wiadomość do wszystkich tych, którzy stracili swoich bliskich, cierpią w szpitalach, przechodzą trudne chwile i są chorzy - jesteśmy dozgonnie wdzięczni wszystkim osobom zaangażowanym w opiekę zdrowotną, ludziom w szpitalach, tym którzy starają się jakoś pomóc, zapewnić jedzenie, transport i to, co potrzebne. Wiem, jak wygląda sytuacja w Hiszpanii. Zachęcam wszystkich, by podeszli do tego odpowiedzialnie i gdy tylko mogą, pozostali w domach. To jedyne co w obecnej sytuacji możemy zrobić. Jeśli nie mamy możliwości pomocy innym, pozostańmy w domach i dostosujmy się do wytycznych. Musimy w jak największym stopniu ułatwić zadanie Narodowej Służbie Zdrowia i dać szansę osobom starszym, które potrzebują tego bardziej niż ktokolwiek inny. Musimy spowolnić proces, dlatego nie ruszajcie się z domów.

Wiemy, że odczuwałeś skutki zarażenia. Jak się teraz czujesz?
Czuję się całkowicie wyleczony. To prawda, że miałem pewne objawy, kiedy otrzymaliśmy informację, że możemy być narażeni na wirusa z powodu zachorowania właściciela Olympiakosu... Nie wiem, po prostu czułem w sobie, że to "złapałem". Następnego dnia mieliśmy grać z Manchesterem City, więc podjąłem decyzję i natychmiast zadzwoniłem do lekarza. Ustawiłem spotkanie z Raulem, Edu, Vinaiem, Hussem i powiedziałem: "Słuchajcie, mamy kilku piłkarzy, którzy byli narażeni, co wiąże się z ogromnym ryzykiem. Ja też jako pierwszym odczuwam objawy i osoby w klubie, które miały ze mną kontakt na co dzień, mogły się zarazić. Sami nie możemy podejmować takiej decyzji, dlatego musimy porozmawiać z Premier League, z Manchesterem City i podjąć szybką decyzję".

To niesamowite, jak szybko wszystko się działo. Jeśli spojrzysz wstecz, wydaje się, że minęły więcej niż dwa tygodnie od czasu zdiagnozowania wirusa u ciebie. Tydzień zaczął się od przygotowań do meczu z City i konferencji prasowej, a później wszystko diametralnie się zmieniło...
Zgadza się. Oczywiście już wtedy dysponowaliśmy informacjami z Chin, później Włoch i Hiszpanii. Kiedy siedziałem sam w domu, w pewnym momencie zdałem sobie sprawę: "Wow, wszyscy mogą być narażeni, to naprawdę poważna sprawa". Wtedy zaczynasz myśleć o ludziach, z którymi miałeś kontakt oraz z tymi, którzy są z tobą spokrewnieni. Pojawia się wówczas odrobina strachu. Pod względem objawów, to był normalny wirus. Trzy czy cztery dni były nieco trudniejsze, kiedy miałem temperaturę, suchy kaszel i odczuwałem pewien dyskomfort w klatce piersiowej. To było to. Cała trudność polegała na tym, że w domu otaczają mnie bliscy, mam trójkę dzieci i martwiłem się o nich. Moja żona i niania przez to przeszły. Na szczęście ominęło to dzieci. Wszyscy mamy się teraz dobrze.

Jak radziłeś sobie z izolacją. Jakie środki ostrożności musiałem podjąć w domu?
Wszystkie, które mogłem. Wydzieliłem pokój wraz z łazienką i przebywałem tam sam przez dwa lub trzy dni. Jednak po drugim dniu moja żona również zaczęła odczuwać pewne objawy. Prawdopodobnie było już za późno, ponieważ do czasu pojawienia się symptomów, wirus już grasował i był zaraźliwy dla innych. Nie mogliśmy temu zapobiec w naszym domu. Kiedy wynik wyszedł pozytywny, było po sprawie. Zareagowaliśmy, dlatego jeśli masz możliwość, pozostań w domu, by zapobiec takim sytuacjom. Musimy to zrobić.

Skoro wszyscy są w domach i przestrzegają rządowych restrykcji, w jaki sposób działa obecnie klub?
Jestem pod wielkim wrażeniem i czuję się dumny z tego, gdzie obecnie jestem. W trudnych momentach naprawdę widzisz, jak reagują ludzie, jak myślą i jakie są ich priorytety. Wszystkie rozmowy telefoniczne, które odbyłem ze wszystkimi członkami zarządu i całym personelem technicznym, sztabem trenerskim, wszystkimi piłkarzami, ich świadomość i chęć pomocy oraz ułatwienia całej sytuacji, były naprawdę niesamowite. Mówiąc szczerze, mam wielki przywilej pracy z tymi ludźmi.

Komunikacja jest bardzo ważną częścią twojej pracy. Mam na myśli kontakt między innymi z piłkarzami i trenerami. Jak oni sobie teraz radzą?
Istnieją przeróżne aspekty, których staramy się trzymać. Jednym z nich, na pewno najważniejszym, jest zdrowie. Zaspokajamy wszystkie potrzeby piłkarzy, sztabu i pracowników, które są niezbędne do utrzymania dobrego samopoczucia. Drugi jest aspekt fizyczny. Wszyscy otrzymali programy i mają do wykonania indywidualną pracę, której się trzymają. Naprawdę się starają, by być gotowym, kiedy wrócimy do gry. Trzeci aspekt to umysł. Zawodnicy potrzebują wsparcia psychologicznego, którego im udzielamy. Dostają też sporo zadań domowych. Kontroluję ich, odkąd wróciłem. Są rzeczy, które musimy doskonalić i rozwijać i cieszy mnie to wyzwanie. Po tym wszystkim, przynajmniej kilku trenerów i piłkarzy będzie chciało czerpać z tego procesu. Myślę, że może im się to podobać.

Wydaje się, że minęły sporo ponad cztery miesiące, odkąd objąłeś stanowisko trenera. Tak wiele się wydarzyło. Dysponujesz zebranymi danymi i analizami, którymi możesz dzielić się w pracach domowych z piłkarzami. Nad czym jeszcze mogłeś pracować?
Przede wszystkim to świetna okazja do poznania ludzi. Mówię o starszych osobach w klubie, ale także moim własnym sztabie, ludziach, których widuję na co dzień. Dotyczy to także komunikacji z piłkarzami. Kiedy jestem w domu, a oni nie siedzą obok mnie, możemy rozmawiać w inny sposób i myślę, że przez to bardziej się uzewnętrzniają. Mogą czuć się swobodnie, rozmawiając o wszystkim, co musimy zrobić. Korzystam więc z tego i dzielę się z nimi rożnymi spostrzeżeniami, które moim zdaniem są bardzo przydatne.

Pomówmy o dość powszechnym problemie, niezależnie czy jesteś kibicem, trenerem czy piłkarzem. Jak wypełniasz swój czas, kiedy nie pracujesz i zostajesz w domu? Co wtedy robisz?
Mam troje dzieci, które posiadają niespożyte pokłady energii! Mają kolejno 10, 7 i 4 lata, więc możesz to sobie wyobrazić. Jestem bardzo pozytywną osobą i staram się wykorzystać ten moment i pomyśleć: "Ok, co możemy z tego wynieść? Czego możemy się nauczyć i jakie drzwi to przed nami otwiera?" Przez 17 lat nie miałem okazji budzić się z moimi dziećmi i spędzać z nimi tyle czasu, słuchać ich. Wiesz, odrabianie pracy domowej i tym podobne. To samo tyczy się mojej małżonki. To doskonała okazja. Nie ma żadnych wymówek. Jesteśmy razem w domu i cieszymy się tymi chwilami. Czy moje dzieci tęsknią za rówieśnikami? Tak. Ale jednocześnie, kiedy ich o to spytasz, mają wyjątkową okazję, by pobyć z rodzicami i skupić na sobie całą uwagę, której potrzebują. W tym sensie emocjonalnie czuję się spełniony, ponieważ daję im wszystko, a nie przywykłem do tego. Wcześniej nie byłem w stanie tego robić.

Pewnie podobnie czują się piłkarze. Kiedy jesteś w ciągłej podróży, poświęcasz się i nie masz tyle czasu, więc może nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło?
Oczywiście i myślę, że wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak bardzo potrzebujemy siebie nawzajem. Żyjemy w świecie, w którym wszystko znajdziesz w mediach społecznościowych, rozmowy są prowadzone na WhatsAppie. Ale jak ważne są wzajemny dotyk, uczucia drugiej osoby i przytulanie? Bardzo tęsknię za wieloma tymi, których kocham. Teraz nie mogę się z nimi widzieć i jestem pewien, że ta sytuacja zmieni nieco sposób, w jaki ludzie zachowują się wobec swoich bliskich, których darzą uczuciem i na którym im zależy. Musimy mówić sobie, co czujemy. Ten wirus zmienia nasze postrzeganie i priorytety. Należy wynieść coś z tej lekcji. Jeśli będziemy w stanie poradzić sobie z nim, nie możemy o tym zapomnieć za dwa czy trzy miesiące.

Mikel, nie skończymy, nie wspominając o tym, że dziś są twoje urodziny [wywiad był przeprowadzany wczoraj - przyp. red.]. Wszystkiego najlepszego! Z pewnością zapamiętasz je z wielu różnych powodów...
Na pewno! Ale tak jak mówiłem, mam kontakt ze wszystkimi, których kocham. Dziękuję Bogu, że technologia jest rozwinięta do tego stopnia, że mogę z nimi rozmawiać. Mam dzieci i żonę, którzy są przy mnie i się o mnie troszczą. Jestem szczęściarzem, patrząc na to, co otrzymałem od życia. Jednocześnie bardzo mi przykro, bo chciałbym móc zrobić więcej dla tych, którzy obecnie cierpią.

Mikel Arteta autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia123456następna
thide komentarzy: 32257 newsów: 185223.11.2021, 23:29

hehe golas

arsenallord komentarzy: 25722 newsów: 11703.04.2020, 18:17

@kwiatinho: Pamiętam dobrze Vieire. Nie odbieram mu niczego co u nas osiągnął. Na boisku zawsze zostawiał serce. Chodzi mi bardziej o zachowanie w czasie grania dla Arsenalu i po. Z takim Adamsem np. nie można go stawiać.

domino178 komentarzy: 206503.04.2020, 17:51

Obawiam się, że to okienko transferowe będzie martwe. Kluby zanotują potężne straty i nie będą skore inwestycji w nowych zawodników.

DialSquare1886 komentarzy: 52303.04.2020, 17:40

@kwiatinho: Mocne

DialSquare1886 komentarzy: 52303.04.2020, 17:39

@arsenallord: ze co Vieira?

DialSquare1886 komentarzy: 52303.04.2020, 17:39

Panowie jest jakas polska grupa aesenalu na fejsie, wie ktos cos moze?

gbn komentarzy: 219303.04.2020, 17:12

https://youtu.be/qgylp3Td1Bw

kwiatinho komentarzy: 1057003.04.2020, 16:35

@arsenallord:
Jeśli data urodzenia w Twoim profilu jest prawdziwa to pewnie nigdy nie widziałeś jak On gra więc z całym szacunku do wszystkich nie pisz takich rzeczy....

Nie będę się wypowiadał na sytuację klubu za czasów Chapmana ale na miłość boską Patrick Vieira to największy i najlepszy kapitan za czasów Wengera do tej pory i pewnie jeszcze długo lub nawet nigdy nie będzie takiego kapitana w Arsenalu.

Piłkarze którzy mieli wyjść na Highbury i walczyć w środku pola z Vieirą srakę mieli już 2 dni wcześniej a trzeba wspomnieć że wtedy nie liczyła się modna fryzura czy fajny samochód a kości trzeszczały aż miło

kwiatinho komentarzy: 1057003.04.2020, 16:30

@arsenallord:

Uznam że tego nigdy nie przeczytałem. Zaczynałem kibicować mniej więcej kiedy do nas przychodził może sezon później. To ile zostawił serducha i jaki wkład miał w drużynę w klub w wyniki w historię w marketing to czyni go jednym z najważniejszych piłkarzy nowoczesnego Arsenalu

kwiatinho komentarzy: 1057003.04.2020, 16:25

@_Dennis_Bergkamp_:
Ogólnie pisali że FA i kluby piłkarskie w samej PL stracą ok 7,5 mld £ jeśli sezon zakończy się teraz.

Także, nie czy dokończą sezon, a kiedy... oto jest pytanie ?!

arsenallord komentarzy: 25722 newsów: 11703.04.2020, 16:25

@kwiatinho: Vieira aż na takie wielkie miano nie zasługuje.

kwiatinho komentarzy: 1057003.04.2020, 16:21

@fabregas1987:
Myślisz że Real da zawodnika który ich kosztował 60 mln + dołoży gotówkę żeby zakontraktować 31 letniego napastnika z rocznym kontraktem. To nie ma prawa się udać nawet w Football Manager

fabregas1987 komentarzy: 2368903.04.2020, 16:16

Co sądzicie o transakcji Jovic + kasa za PEA?

Marcinafc93 komentarzy: 3001703.04.2020, 16:12

Premier League meeting finished, statement shortly. Still hoping to finish 2019-20 season but only when completely safe to do so and no concrete plans. Commitment to consult with players in terms of wage reductions and deferrals
@TheAthleticUK

Ech0z komentarzy: 721603.04.2020, 16:07

@ArsenalChampion: Kroenke.

kwiatinho komentarzy: 1057003.04.2020, 16:06

Wspomnień czar....

Kiedy Patrick Vieira przybył z Milanu do Londynu nie znał ani jednego słowa po angielsku. Wynajęliśmy mu nauczyciela, kazaliśmy mu słuchać w samochodzie rozmówek po angielsku w drodze na trening z treningu na zakupy i z kościoła.... Cały sztab miał do niego mówić po angielsku żeby jak najszybciej oswoił się z językiem. Niestety bardzo długo Patrick wszelkie wskazówki przyjmował tylko w języku francuskim, aż pewnego razu zawołałem go do siebie i mu mówię " Patrick po takim czasie musisz już coś mówić po angielsku na to On Tottenham are sh*t "

Once a Gunner always a Gunner

sWinny komentarzy: 567803.04.2020, 14:54

@KapitanJack10: znieść wszystkie składki, podatki które obciążają przedsiębiorców i niech one wstają po trochu z kolan. Państwo powinno przetrwać,a jak nie to niech zwolnią większość tej hordy urzędników.
Ale oczywiście nic takiego się nie stanie, bo Morawiecki już zapowiedział, że w tych trudnych czasach trzeba zapewnić maksymalne wsparcie dla budżetu, a minimalne dla przedsiębiorców. Cudowny człowiek :)

KapitanJack10 komentarzy: 4274 newsów: 403.04.2020, 14:48

@sWinny: I teraz pytanie, abstrahując od przyczyn tego dylematu, drukować pieniądze zwiększając inflację ale dając jakikolwiek ratunek dla firm, czy nie drukować i doprowadzić do upadku ogromnej ilości firm?

sWinny komentarzy: 567803.04.2020, 14:34

Amerykański Fed zapowiedział że dodrukuje nieograniczoną ilość pieniądz W razie potrzeby. Unia Europejska pewnie zrobi podobnie z euro w razie wielkiego kryzysu. Polski złoty już traci (Inflacja)10% i rząd zapowiedział oczywiście kolejny dodruk pieniądza, żeby się ratować przed kryzysem. Nie chcę nic mówić, ale polecam bacznie śledzić te rynki, bo może nas czekać to co Wenezuele. Chyba, że pieniądze biorą się z drukarni, to wtedy nie mam pytań.

ArsenalChampion komentarzy: 612603.04.2020, 14:16

@Ech0z: to wymień mi osobe którą posiadając jakiś klub zbiła na tym majatek. Poczytaj sobie wypowiedzi takich osób wszystkie są zgodne ze piłka to nie jest dobry biznes. To nie jest przypadek że większość klubów piłkarskich jest ogromnie zadluzona, Prawda jest taka że na tym się tylko traci. Kroenke również żeby kupic te swoje kluby musiał wylozyc ogromne sumy i prawdopodobnie nigdy ich nie odzyska.

enrique komentarzy: 1472403.04.2020, 14:00

Piłkarze angielskiej Premier League nie zgodzili się na obniżenie pensji. Czwartkowe rozmowy władz ligi z zawodnikami zakończyły się fiaskiem i nie doszło do żadnego porozumienia. "Jeśli klub jest w stanie wypłacić pensje, to powinien to zrobić" - napisano w komunikacie.

enrique komentarzy: 1472403.04.2020, 13:56

@kamilo_oo: Żródło ? UEFA.

Zarząd Pro League poinformował w stosownym komunikacie, że nosi się z zamiarem przedwczesnego zakończenia sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Belgii i przekazał już swoje stanowisko wszystkim uczestnikom ligi, którzy teraz muszą zdecydować czy przychylą się do zaproponowanego im wniosku.

Do takiego pomysłu w pozytywnym sposób odniesiono się także w Holandii, gdzie Ajax Amsterdam czy PSV Eindhoven nawołują do pójścia identyczną drogą.

UEFA postanowiła w ekspresowym tempie zareagować na wdrożenie takiego rozwiązania i wysłała list do wszystkichzespołów podpisany przez Europejskie Stowarzyszenie Klubów (ECA) oraz Europejskie Zawodowe Ligi Piłkarskie (EPFL), w którym nawołują do zachowania spokoju i nie podejmowania żadnych środków na własną rękę.

„Jesteśmy pewni, że w nadchodzących miesiącach pojawi się możliwość do wznowienia rozgrywek. Na obecnym etapie kończenie krajowych lig jest przedwczesne i nieuzasadnione” - czytamy w liście.

Przedstawiciele europejskiego futbolu w specjalnie utworzonych grupach roboczych pracują nad wypracowaniem najlepszych możliwych rozwiązań i do ich wprowadzenia potrzebują solidarności wszystkich krajowych związków. Ich najnowsze pomysły zakładają dokończenie rozgrywek nawet w sierpniu i opóźnienie startu kolejnego sezonu.

UEFA wykazuje się dużą determinacją w podjęciu próby powrotu do rywalizacji do tego stopnia, że jest gotowa wyciągnąć poważne konsekwencje wobec klubów, które postanowią wyjść przed szereg w postaci niedopuszczenia ich do udziału w Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

aguero10 komentarzy: 729103.04.2020, 13:33

Teraz pewnie przy przeprowadzaniu transferu każdy będzie musiał przechodzić test na koronę .

Ech0z komentarzy: 721603.04.2020, 13:17

@ArsenalChampion: skąd takie info ze nie da się czerpać zysku ze sportu?

Placio komentarzy: 226703.04.2020, 12:58

@JanikK
A niech idzie, nikt go tu trzymać na siłe nie będzie.

JanikK komentarzy: 16810 newsów: 203.04.2020, 12:54

AS and Marca reporting today that Dani Ceballos want to leave Arsenal and is considering his future options, with Real Betis and Valencia mentioned. #afc

damianARSENAL komentarzy: 536403.04.2020, 12:34

Umtiti? Jego umiejętnością nie odmówię, ale jeśli chodzi o kontuzje to dramat. Saliba, ewentualnie Umtiti, Chambers, Mavropanos i Holding. Szpital

JanikK komentarzy: 16810 newsów: 203.04.2020, 12:32

Three Premier league sides have contacted the entourage of Samuel Umtiti for making a transfer this summer. Arsenal are among the most interested clubs. Barca believe his injury issues are behind, were hoping to get €50m, but now realize he will go for lesser. [@sport]

https://t.co/3K9QVslB36?amp=1

kamilo_oo komentarzy: 2355503.04.2020, 11:57

@enrique napisał: "ilka godzin po tym jak Belgia wstępnie zakończyła ligę, kluby Europy dostały list od UEFA: nie kończcie sezonów już teraz, bo możemy was za to ukarać niedopuszczeniem do europejskich pucharów"

Jakie źródło?

UEFA nie ma prawa się mieszać w żadne krajowe rozgrywki.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 52357 newsów: 49203.04.2020, 11:16

@Barney
Kroenke nie sprzeda Arsenalu. Radzę nie snuć takich scenariuszy, bo przyjdzie jedynie rozczarowanie.

ArsenalChampion komentarzy: 612603.04.2020, 11:15

@Ech0z: Ze sportu nie da się czerpać zysku, ale widze ze większość tego nie rozumie i będzie pierdzielić ze Kroenke czerpie jakieś zyski ze swoich klubów. W sport się ładuje pieniądze głównie z pasji. Sam Kroenke przecież władował w swoje kluby już ogromne pieniądze, ale jak na razie głownie koncentruje się na swoim klubie La Rams.

Barney komentarzy: 1672403.04.2020, 11:05

@Ech0z:

Może to nawet lepiej i kromka będzie zmuszony nas sprzedać np. Diagonte lub komuś kto nie stracil. Kto wie może wyjdziemy na tym nawet lepiej

Kredens komentarzy: 328003.04.2020, 10:52

a ja myślę, że jak to potrwa jeszcze max miesiąc do końca kwietnia, a potem dokończa ligi, to nic się za bardzo nie zmieni i nie zauważymy jakiejś dużej różnicy na rynku transferowym

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 980403.04.2020, 10:47

@Ech0z: dokladnie, SKY zaplacilo calkiem niedawno 5mld funtow za kilka sezonow PL ( nie pamietam ile), sprzedalo sublicencje do wielu krajow/TV, przeciez te telewizje musza jakos zalatac ta dziure i przyjda do SKY po kase, i to juz sie potoczy...

Ech0z komentarzy: 721603.04.2020, 10:40

@_Dennis_Bergkamp_: no gdzie prawa telewizyjne to największa kasa

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 980403.04.2020, 10:38

@Ech0z: dodaj do tego TV, ktore zaplacily za transmisje a tych nie ma, czyli odszkodowania beda czy nie beda? kto ma placic? kluby czy FA (zwiazki), szacuje sie ze biznes pilkarski skurczy sie o okolo 30%, przy zalozeniu dogrania jednak sezonow w 5 najw. ligach....

krzysiu357 komentarzy: 51603.04.2020, 10:37

Siema. Wiecie jak znalezc filmik z gali mistrzów sportu jak wypowiadal sie najebany borek. Kiedys to widziałem ale teraz znaleźć nie moge

TheRealBart komentarzy: 56203.04.2020, 10:33

@M4rcin: No to w takim razie słabo zachował się zarówno Najman, jak i ten prowadzący...
Bez sensu, jakieś takie prztyczki na niskim poziomie

Ech0z komentarzy: 721603.04.2020, 10:20

Mam do poruszenia istotny temat. I liczę na dyskuje kogoś kto ma pojęcie na temat światowej gospodarki czy tam ekonomi. Chodzi o nasze kluby w Premier League. Jak myślicie kto straci najwięcej kto zyska? Np. Abramowicz Chelsea stracił już ponad 20% swojego majątku przez koronawirusa jakieś 2mld dolarów, jak myślicie jak bardzo odbije się to na Chelsea, potem United ich właściciel jest Anglikiem ale nie wiem z czego czerpie zyski itp. No i najważniejsza kwestia, nasz Amerykanin, który zyski czerpie ze sportu który jest martwy w tym momencie jeszcze dodać spłatę jego największego stadionu, czy Arsenal stanie się pogrążony w biedzie czy jakoś z tego wyjdziemy? Wiem że następne okno to nie będą już transfery po 100mln ale nasz klub potrzebuje wzmocnień. Co to będzie?

M4rcin komentarzy: 63803.04.2020, 10:18

@TheRealBart: Dzwoniacy hejtują gości i zadają im pytania

kanapka komentarzy: 3026 newsów: 703.04.2020, 10:16

@Spejsik: No trochę może tak, do Zarzecznego mu daleko, ale nadal uważam, że jest dużo ostrzejszy niż Ci wszyscy powazniejsi dziennikarze. Ideałem nie jest, ale jako uzupełnienie polskiej sceny dziennikarskiej, to całkiem spoko.

sWinny komentarzy: 567803.04.2020, 10:09

Jak dla mnie najbardziej rozsądny pomysł to zakończenie już sezonu i uznanie punktacji z zeszłego sezonu. Nawet jeśli jakimś cudem uda się wznowić sezon to i tak będzie to na pół gwizdka. Piłkarze po takiej przerwie też potrzebują sporo czasu żeby wrócić do formy i rytmu meczowego.
Ciężko mi wymyślić inne, rozsądne rozwiązanie.
Lepiej dac na luz i przygotować się do przyszłego sezonu.

tomash473 komentarzy: 200403.04.2020, 10:05

@enrique: Tfu na UEFA! Po takim liście jakby wszystkie ligi solidarnie zakończyły sezon to mogliby się pocałować w dupe i włożyć tam te swoje groźby. Szanowni działacze ułefy sami graliby sobie w swoich pucharach. Jakim to trzeba być podczłowiekiem, żeby w obecnej sytuacji odstawiać takie świństwa. Jeszcze raz tfu!

enrique komentarzy: 1472403.04.2020, 09:19

ilka godzin po tym jak Belgia wstępnie zakończyła ligę, kluby Europy dostały list od UEFA: nie kończcie sezonów już teraz, bo możemy was za to ukarać niedopuszczeniem do europejskich pucharów.

Mafia już zaczyna.

TheRealBart komentarzy: 56203.04.2020, 09:11

Moglibyście mi pokrótce powiedzieć jaki jest zamysł Hejt Parku?
Myślałem, że chodzi o to, że tak jak w starym Hyde Parku ludzie dzwonili do studia i mówili o czym chcieli

Spejsik komentarzy: 229703.04.2020, 07:58

@kanapka napisał: "Stano jest jako jeden z niewielu ma jaja żeby powiedzieć szczerze co myśli i nie udawać że sądzi innaczej"
Przecież Stanowiski też chodzi w tyłki dużo ilością osób. I to zauważył nawet Najman. Złego słowo np o Leśniodorskim nie powie. A nawet jak taki Fabijanski pajacował w środę to tylko mu przytakiwał (chociaż tego HP nie oglądałem całego więc mogę się mylić)
A porównanie do Zarzecznego jest według mnie nie na miejscu. Paweł miał inteligentne żarty które coś wnosiły i można było się nad nimi zastanowić, a Stanowiski jedyne co umie to wyzywać innych gdzie później mówi, że to był żart.

kanapka komentarzy: 3026 newsów: 703.04.2020, 02:37

Stanowski to potomek Zarzecznego, a tacy ludzie w polskim dziennikarstwie są nam potrzebni. Gdyby były same Borki(którego lubię i doceniam) to byłoby nudno. Potrzebne jest różnorodnosc. Taki Mati Borek ma od groma kontaktów i przyjaciół w świecie sportu i jest to niewątpliwie jego siła, ale to go też ogranicza. Ogranicza bo nie jest w stanie ostrzej skrytykować kogokolwiek bo z każdym ma zbyt dobre relacje by je narażać. Przez co słyszymy ciekawe pozytywne historię o tych ludziach, ale gdy trzeba wylać kubeł zimnej wody (np. W przypadku kadry czy selekcjonera) to Borek rozmienia się na drobne. Stano jest jako jeden z niewielu ma jaja żeby powiedzieć szczerze co myśli i nie udawać że sądzi innaczej.

aaron komentarzy: 271203.04.2020, 00:55

Ale bym sobie obejrzał Perchała w takim programie :D

Spejsik komentarzy: 229703.04.2020, 00:00

Merytorycznie Stanowski zdecydowanie lepiej wypadł niż Najman który cały czas trzymał się praktycznie 3 oskarżeń w stosunku do niego. Jednak trzeba mu w jednym przyznać rację, że "dziennikarz" Weszło to zwykły hejter który jeszcze próbuje manipulować rzeczywistość na swoją korzyść, a jak coś się komuś nie spodoba to przecież zawsze może powiedzieć, że "to był żart" i o co mu w ogóle chodzi.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 52357 newsów: 49202.04.2020, 23:43

@Piotrek95
Tylko dlaczego tak od razu wulgarnie? Poza tym wyraziłem jedynie swoją opinię, z którą masz prawo się nie zgadzać. Nikomu nigdzie wchodzić nie muszę. Jeśli sam lubisz, to nie moja sprawa. Naprawdę mnie to nie interesuje.

Weszło? Wolę kanonierzy.com.

poprzednia123456następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Everton 22.05.2022 - godzina 17:00
:
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City38296393
2. Liverpool38288292
3. Chelsea382111674
4. Tottenham382251171
5. Arsenal382231369
6. Manchester United3816101258
7. West Ham381681456
8. Leicester3814101452
9. Brighton3812151151
10. Wolves381561751
11. Newcastle3813101549
12. Crystal Palace3811151248
13. Brentford381371846
14. Aston Villa381361945
15. Southampton389131640
16. Everton381162139
17. Leeds389111838
18. Burnley387141735
19. Watford38652723
20. Norwich38572622
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah2213
Son Heung-Min217
Cristiano Ronaldo183
H. Kane168
K. De Bruyne157
Diogo Jota154
S. Mané152
J. Vardy142
R. Sterling134
W. Zaha131
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz kwietnia wybór redaktorów
6
Gracz kwietnia wybór użytkowników Bernd Leno
Bernd Leno
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl