Obszerny wywiad z Mikelem Artetą

Obszerny wywiad z Mikelem Artetą 27.03.2020, 12:11, Patryk Bielski 864 komentarzy

Wiadomość o zarażeniu Mikela Artety koronawirusem wywołała spore zamieszanie nie tylko wśród fanów Arsenalu, ale również w światowej piłce. Jak czuje się obecnie trener Kanonierów i czy odczuwa jeszcze skutki zakażenia? Poniżej prezentujemy wywiad z Hiszpanem, który ukazał się na oficjalnej stronie klubu.

Mikel, dzięki za zgodę na rozmowę z nami w tym niespotykanym okresie. Jak się czujesz, po tym co się wydarzyło i jakie jest twoje przesłanie dla fanów na całym świecie?
Znajdujemy się w szczególnej sytuacji, więc myślę, że wszyscy staramy się dostosować i to przezwyciężyć. Przede wszystkich chciałbym wysłać wiadomość do wszystkich tych, którzy stracili swoich bliskich, cierpią w szpitalach, przechodzą trudne chwile i są chorzy - jesteśmy dozgonnie wdzięczni wszystkim osobom zaangażowanym w opiekę zdrowotną, ludziom w szpitalach, tym którzy starają się jakoś pomóc, zapewnić jedzenie, transport i to, co potrzebne. Wiem, jak wygląda sytuacja w Hiszpanii. Zachęcam wszystkich, by podeszli do tego odpowiedzialnie i gdy tylko mogą, pozostali w domach. To jedyne co w obecnej sytuacji możemy zrobić. Jeśli nie mamy możliwości pomocy innym, pozostańmy w domach i dostosujmy się do wytycznych. Musimy w jak największym stopniu ułatwić zadanie Narodowej Służbie Zdrowia i dać szansę osobom starszym, które potrzebują tego bardziej niż ktokolwiek inny. Musimy spowolnić proces, dlatego nie ruszajcie się z domów.

Wiemy, że odczuwałeś skutki zarażenia. Jak się teraz czujesz?
Czuję się całkowicie wyleczony. To prawda, że miałem pewne objawy, kiedy otrzymaliśmy informację, że możemy być narażeni na wirusa z powodu zachorowania właściciela Olympiakosu... Nie wiem, po prostu czułem w sobie, że to "złapałem". Następnego dnia mieliśmy grać z Manchesterem City, więc podjąłem decyzję i natychmiast zadzwoniłem do lekarza. Ustawiłem spotkanie z Raulem, Edu, Vinaiem, Hussem i powiedziałem: "Słuchajcie, mamy kilku piłkarzy, którzy byli narażeni, co wiąże się z ogromnym ryzykiem. Ja też jako pierwszym odczuwam objawy i osoby w klubie, które miały ze mną kontakt na co dzień, mogły się zarazić. Sami nie możemy podejmować takiej decyzji, dlatego musimy porozmawiać z Premier League, z Manchesterem City i podjąć szybką decyzję".

To niesamowite, jak szybko wszystko się działo. Jeśli spojrzysz wstecz, wydaje się, że minęły więcej niż dwa tygodnie od czasu zdiagnozowania wirusa u ciebie. Tydzień zaczął się od przygotowań do meczu z City i konferencji prasowej, a później wszystko diametralnie się zmieniło...
Zgadza się. Oczywiście już wtedy dysponowaliśmy informacjami z Chin, później Włoch i Hiszpanii. Kiedy siedziałem sam w domu, w pewnym momencie zdałem sobie sprawę: "Wow, wszyscy mogą być narażeni, to naprawdę poważna sprawa". Wtedy zaczynasz myśleć o ludziach, z którymi miałeś kontakt oraz z tymi, którzy są z tobą spokrewnieni. Pojawia się wówczas odrobina strachu. Pod względem objawów, to był normalny wirus. Trzy czy cztery dni były nieco trudniejsze, kiedy miałem temperaturę, suchy kaszel i odczuwałem pewien dyskomfort w klatce piersiowej. To było to. Cała trudność polegała na tym, że w domu otaczają mnie bliscy, mam trójkę dzieci i martwiłem się o nich. Moja żona i niania przez to przeszły. Na szczęście ominęło to dzieci. Wszyscy mamy się teraz dobrze.

Jak radziłeś sobie z izolacją. Jakie środki ostrożności musiałem podjąć w domu?
Wszystkie, które mogłem. Wydzieliłem pokój wraz z łazienką i przebywałem tam sam przez dwa lub trzy dni. Jednak po drugim dniu moja żona również zaczęła odczuwać pewne objawy. Prawdopodobnie było już za późno, ponieważ do czasu pojawienia się symptomów, wirus już grasował i był zaraźliwy dla innych. Nie mogliśmy temu zapobiec w naszym domu. Kiedy wynik wyszedł pozytywny, było po sprawie. Zareagowaliśmy, dlatego jeśli masz możliwość, pozostań w domu, by zapobiec takim sytuacjom. Musimy to zrobić.

Skoro wszyscy są w domach i przestrzegają rządowych restrykcji, w jaki sposób działa obecnie klub?
Jestem pod wielkim wrażeniem i czuję się dumny z tego, gdzie obecnie jestem. W trudnych momentach naprawdę widzisz, jak reagują ludzie, jak myślą i jakie są ich priorytety. Wszystkie rozmowy telefoniczne, które odbyłem ze wszystkimi członkami zarządu i całym personelem technicznym, sztabem trenerskim, wszystkimi piłkarzami, ich świadomość i chęć pomocy oraz ułatwienia całej sytuacji, były naprawdę niesamowite. Mówiąc szczerze, mam wielki przywilej pracy z tymi ludźmi.

Komunikacja jest bardzo ważną częścią twojej pracy. Mam na myśli kontakt między innymi z piłkarzami i trenerami. Jak oni sobie teraz radzą?
Istnieją przeróżne aspekty, których staramy się trzymać. Jednym z nich, na pewno najważniejszym, jest zdrowie. Zaspokajamy wszystkie potrzeby piłkarzy, sztabu i pracowników, które są niezbędne do utrzymania dobrego samopoczucia. Drugi jest aspekt fizyczny. Wszyscy otrzymali programy i mają do wykonania indywidualną pracę, której się trzymają. Naprawdę się starają, by być gotowym, kiedy wrócimy do gry. Trzeci aspekt to umysł. Zawodnicy potrzebują wsparcia psychologicznego, którego im udzielamy. Dostają też sporo zadań domowych. Kontroluję ich, odkąd wróciłem. Są rzeczy, które musimy doskonalić i rozwijać i cieszy mnie to wyzwanie. Po tym wszystkim, przynajmniej kilku trenerów i piłkarzy będzie chciało czerpać z tego procesu. Myślę, że może im się to podobać.

Wydaje się, że minęły sporo ponad cztery miesiące, odkąd objąłeś stanowisko trenera. Tak wiele się wydarzyło. Dysponujesz zebranymi danymi i analizami, którymi możesz dzielić się w pracach domowych z piłkarzami. Nad czym jeszcze mogłeś pracować?
Przede wszystkim to świetna okazja do poznania ludzi. Mówię o starszych osobach w klubie, ale także moim własnym sztabie, ludziach, których widuję na co dzień. Dotyczy to także komunikacji z piłkarzami. Kiedy jestem w domu, a oni nie siedzą obok mnie, możemy rozmawiać w inny sposób i myślę, że przez to bardziej się uzewnętrzniają. Mogą czuć się swobodnie, rozmawiając o wszystkim, co musimy zrobić. Korzystam więc z tego i dzielę się z nimi rożnymi spostrzeżeniami, które moim zdaniem są bardzo przydatne.

Pomówmy o dość powszechnym problemie, niezależnie czy jesteś kibicem, trenerem czy piłkarzem. Jak wypełniasz swój czas, kiedy nie pracujesz i zostajesz w domu? Co wtedy robisz?
Mam troje dzieci, które posiadają niespożyte pokłady energii! Mają kolejno 10, 7 i 4 lata, więc możesz to sobie wyobrazić. Jestem bardzo pozytywną osobą i staram się wykorzystać ten moment i pomyśleć: "Ok, co możemy z tego wynieść? Czego możemy się nauczyć i jakie drzwi to przed nami otwiera?" Przez 17 lat nie miałem okazji budzić się z moimi dziećmi i spędzać z nimi tyle czasu, słuchać ich. Wiesz, odrabianie pracy domowej i tym podobne. To samo tyczy się mojej małżonki. To doskonała okazja. Nie ma żadnych wymówek. Jesteśmy razem w domu i cieszymy się tymi chwilami. Czy moje dzieci tęsknią za rówieśnikami? Tak. Ale jednocześnie, kiedy ich o to spytasz, mają wyjątkową okazję, by pobyć z rodzicami i skupić na sobie całą uwagę, której potrzebują. W tym sensie emocjonalnie czuję się spełniony, ponieważ daję im wszystko, a nie przywykłem do tego. Wcześniej nie byłem w stanie tego robić.

Pewnie podobnie czują się piłkarze. Kiedy jesteś w ciągłej podróży, poświęcasz się i nie masz tyle czasu, więc może nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło?
Oczywiście i myślę, że wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak bardzo potrzebujemy siebie nawzajem. Żyjemy w świecie, w którym wszystko znajdziesz w mediach społecznościowych, rozmowy są prowadzone na WhatsAppie. Ale jak ważne są wzajemny dotyk, uczucia drugiej osoby i przytulanie? Bardzo tęsknię za wieloma tymi, których kocham. Teraz nie mogę się z nimi widzieć i jestem pewien, że ta sytuacja zmieni nieco sposób, w jaki ludzie zachowują się wobec swoich bliskich, których darzą uczuciem i na którym im zależy. Musimy mówić sobie, co czujemy. Ten wirus zmienia nasze postrzeganie i priorytety. Należy wynieść coś z tej lekcji. Jeśli będziemy w stanie poradzić sobie z nim, nie możemy o tym zapomnieć za dwa czy trzy miesiące.

Mikel, nie skończymy, nie wspominając o tym, że dziś są twoje urodziny [wywiad był przeprowadzany wczoraj - przyp. red.]. Wszystkiego najlepszego! Z pewnością zapamiętasz je z wielu różnych powodów...
Na pewno! Ale tak jak mówiłem, mam kontakt ze wszystkimi, których kocham. Dziękuję Bogu, że technologia jest rozwinięta do tego stopnia, że mogę z nimi rozmawiać. Mam dzieci i żonę, którzy są przy mnie i się o mnie troszczą. Jestem szczęściarzem, patrząc na to, co otrzymałem od życia. Jednocześnie bardzo mi przykro, bo chciałbym móc zrobić więcej dla tych, którzy obecnie cierpią.

Mikel Arteta autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Patriko komentarzy: 495601.04.2020, 23:42

@Womanizer: Ale to Adamek pierwszy do niego wyskoczył, sam też kończył kilkukrotnie karierę a potem wracał odcinać kupony, czepia się Najmana żeby darował sobie sport gdy nie jest sportowcem a sam brał się za politykę nie mając o niej pojęcia, nie żebym bronił Najmana, ale dla niego to woda na młyn xD

DzejCoop komentarzy: 322801.04.2020, 23:39

@ChatCrapGetBanged:
Do Aviego się czepiasz o pozerstwo? Widać, że pijany już jesteś mordo. A co w takim razie powiesz o Tuzzie, Bałaganie? Bo ciekawy jestem, nie nawiązuję pytając o nich do Aviego.

Womanizer komentarzy: 902801.04.2020, 23:34

Najmana to Szpilka kładzie na dechy w 1 rundzie a ten do Adamka startuje. Bonusów czy innych Trybsonów to niech sobie wyzywa, ale za ubliżanie poważnym sportowcom powinni mu morde skuć, tylko pasuje żeby sędzia nie przerywał po 30 sekundach.

Catalonczyk komentarzy: 510701.04.2020, 23:31

CCGB

Za słaby B8, nie dasz rady mnie sprowokować.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492501.04.2020, 23:25

@Catalonczyk

Ty Aviego masz na avku? Tego pozera, który kreuje się na wielkiego intelektualistę obeznanego z kulturą, a klepie jakieś banalne teksty w ogóle nie nawiązujące do tego z czym chce być utożsamiany? W każdym numerze pieprzenie o tym jakim jest artystą, ale nic artystycznego w tych tekstach nie ma, sama nędzna bragga. Żenują mnie komentarze na YT o tym, jakiej to chłop sztuki nie robi, bo gówno robi tak naprawdę, bardzo prymitywne te teksty są. Ma imidż i ciekawy głos, ale tekstami się za cholerę nie broni, a jakimś cudem nabrał setki tysięcy osób, nie rozumiem.

Catalonczyk komentarzy: 510701.04.2020, 23:12

@ChatCrapGetBanged napisał: "Weź mnie już zbanuj mordo"

No to ja jako drugi ide na ogień

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492501.04.2020, 23:10

@RahU

Weź mnie już zbanuj mordo

kamilo_oo komentarzy: 2355701.04.2020, 23:09

Najman jeszcze nie zdążył wje... Stanowskiemu, a już się za Adamka bierze.

To jest fighter dopiero

RahU (administrator) komentarzy: 4998 newsów: 214101.04.2020, 23:06

@ChatCrapGetBanged: no nie jest pan normalnym człowiekiem.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492501.04.2020, 23:03

@RahU

https://genius.com/Janusz-korwin-mikke-masakracja-modego-lewaka-annotated

No według skryptu miałeś lecieć, sorry, w cugu jestem, uznałem to za zabawne.

Patriko komentarzy: 495601.04.2020, 23:00

xD

RahU (administrator) komentarzy: 4998 newsów: 214101.04.2020, 22:59

@ChatCrapGetBanged: co

Patriko komentarzy: 495601.04.2020, 22:58

Odwieczna wojna Discord czy K.com jak wojna Ballasów z Grove Street.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492501.04.2020, 22:56

@RahU

Panie adminie, bo tu pada takie pytanie, ponieważ mocno krytykuje pan rozwiązania społeczne discorda. Tej zimy było takie badanie: Na jakiej platformie kibice Arsenalu najmniej boją się o wykluczenie? Pierwsze miejsce - Twitter, drugie miejsce - konfa na messengerze, trzecie - komentarze fejsbukowe...

Catalonczyk komentarzy: 510701.04.2020, 22:52

@RahU:

akysz

RahU (administrator) komentarzy: 4998 newsów: 214101.04.2020, 22:50

@Catalonczyk: a to Ty chcesz kupić Paserati z V6?

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492501.04.2020, 22:49

Ja to ostatnio jestem fanatykiem Kanału Sportowego i oglądam wszystko co puszczają. Nie, żeby mnie to ciekawiło, ale mnie wysłali na przymusowy urlop i tak siedzę sam w pokoju drugi tydzień i wariuję ogólnie, więc formaty takich rozmów mnie mocno ratują i się czuję jakbym jednak był w jakimś towarzystwie. Teraz znowu temat Zarzecznego i to, jakim był cudownym człowiekiem. Jest dużo hejtu w internecie na jego temat, ale jakoś się żaden nie dodzwonił, żeby powiedzieć to głośno. Gość był zwyczajnym aroganckim chamem, narcystycznym człowiekiem który nie budził sympatii. I "zyskał" na swojej śmierci jeśli chodzi o LEGACY, nagle się okazuje, że te paskudne cechy czyniły go w jakiś sposób lepszym od innych. Ohh jaki ten Pawcio był cudowny, że nie liczył się z nikim innym. No super. A na telefonkach oczywiście tylko słodzenie. No słabe to, słabe. Gdyby Zarzeczny żył, to by go cisnęli jak Hajtę, takie są fakty.

Patriko komentarzy: 495601.04.2020, 22:47

@ChatCrapGetBanged: On już takie pytania dostawał chociażby od Trybsona i jego żony, od Sosnowskiego bodajże prosto w oczy też, wszędzie się wymigiwał powołując na karierę amatorska którą naprawdę miał niezłą albo ten tytuł mistrza europy jakiejś śmiesznej federacji gdzie o pas walczył z typem który swoją poprzednią walkę wcześniej przegrał xD zawsze dodając, że jest zniszczonym sportowcem z kontuzjami itd. A i tak podejmuję rękawicę, więc chyba nie jest mu wstyd albo dalej zakłada maskę. Tak czy siak nie byłaby to dla niego nowość.

Catalonczyk komentarzy: 510701.04.2020, 22:47

@RahU napisał: "kolega tak napalony na te V6, że nawet Dacię Logan by chyba rozważał, gdyby wyposażali je w takie silniki"

To nawiązanie do mnie?

Patriko komentarzy: 495601.04.2020, 22:46

@Yahoooo napisał: "Panowie warto kupić fifę 20 na wiosennej przecenie na PSN za 120zł dla trybu kariery?"
Nie gram w Fifę tylko PES'a ale wydaję mi się, ze dla trybu kariery to już lepiej ci spiracić 19tkę i pobrać patch ze strojami i składami na ten sezon. Bo na pewno takie są.

RahU (administrator) komentarzy: 4998 newsów: 214101.04.2020, 22:45

@thide: kolega tak napalony na te V6, że nawet Dacię Logan by chyba rozważał, gdyby wyposażali je w takie silniki :)

Yahoooo komentarzy: 103901.04.2020, 22:45

Panowie warto kupić fifę 20 na wiosennej przecenie na PSN za 120zł dla trybu kariery?

Catalonczyk komentarzy: 510701.04.2020, 22:44

@TomekO napisał: "suvy są dużo fajniejsze większe bezpieczniejsze."

Kwestia co masz do porównania :)

TomekO komentarzy: 269601.04.2020, 22:38

@thide: suvy są dużo fajniejsze większe bezpieczniejsze. Tylko to infinity może Cię zjeśćfinansowo tak jak Catalonczyk pisał. A suvow jest masę do wyboru na rynku.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492501.04.2020, 22:37

@Patriko

No ja bym go zapytał, czy mu po ludzku nie wstyd. Bo ja rozumiem profity finansowe wynikające z jego internetowej osobowości, ale czy pozwolenie całej Polsce pluć na siebie jest tego warte? Bo IMO nie jest. Za żadne pieniądze bym się nie zgodził na pełnienie roli Najmana na tym świecie. Jestem pewny, że Marcin jakoś by się sprytnie z tego wykręcił, to raczej takie prywatne pytanko na prywatną rozmowę, ale w tym kierunku mogliby pójść słuchacze. Ale nikt tego nie zrobi pewnie.

TomekO komentarzy: 269601.04.2020, 22:31

@thide: wnętrze ma straszne ten pasek. Z zewnątrz spoko ale w aucie to chyba potrzeba czuć.sie komfortowo siedząc w środku

Jak z serwisowaniem tego infinity ?

Catalonczyk komentarzy: 510701.04.2020, 22:30

@thide:

Do Infiniti w gorszych czasach założysz instalacje. Do Passata juz średnio. No i spójrz na to jak wygląda... Infiniti ma wiele fajnych smaczków jak np wyszywane logo na fotelach. Wykończenie to premium. Dźwięk jest nieporównywalny do tego z VW. Różnicę są w kosztach utrzymania i to musisz brać pod uwagę.. Jeżeli już inne nie wchodzą w grę to żaden VW nie ma tego co ma Infiniti :))

thide komentarzy: 32346 newsów: 185201.04.2020, 22:25

@Catalonczyk:

https://www.otomoto.pl/oferta/infiniti-fx-infiniti-fx35-wersja-sport-ID6CVnjU.html#62a86fd78a

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-cc-3-6-v6-r36-300-ps-dsg-navi-dyna-audio-xenon-szwajcar-ID6CV1ll.html#d6ea45c16e

ten Passat bardzo mi się podoba. wnętrze takie se, ale silnikowo i na zewnątrz prezentuje się bardzo ciekawie

Catalonczyk komentarzy: 510701.04.2020, 22:17

@thide napisał: "wezmę Passata CC R36. zastanawiam się też nad Infinity FX35"

Żadnego Passata :D Infiniti Fx35? jaki rocznik?

thide komentarzy: 32346 newsów: 185201.04.2020, 22:15

@Catalonczyk: aaa, nic jeszcze nie zakupiłem. odkładam na razie pieniądze i prawdopodobnie wezmę Passata CC R36. zastanawiam się też nad Infinity FX35

BMM E92 już odrzuciłem i parę innych też :D

Patriko komentarzy: 495601.04.2020, 22:15

@ChatCrapGetBanged: No ale co mogą mu powiedzieć, czego on już nie przeczytał w internecie? stary dowcip o tym, ze klepie w matę, abo że wszyscy go bija i nie nadaję się do sportów walki? w ogóle w tym hejt parku połowa osób to nieogary które nie wiedzą żeby słuchać tego co w telefonie a nie z ekranu. Najman sam w sobie to nie jest głupi facet który ładnie się zakręcił na swoim wizerunku, obrał sobie ten sam schemat w wywiadach i mimo porażek klepie na tym wszystkim ładna kasę.

Catalonczyk komentarzy: 510701.04.2020, 22:11

@thide:

Auto. Coś tam gadaliśmy

thide komentarzy: 32346 newsów: 185201.04.2020, 22:08

@Catalonczyk: w sensie?

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492501.04.2020, 22:01

Odcinek z Najmanem nie spełni oczekiwań. Jak można się było domyślać - a po kilku strimkach mamy już dowód - hejterzy są mocni na czatach, ale nie mają raczej jaj żeby zadzwonić i faktycznie coś POWIEDZIEĆ. Zadzwonią znowu 30-latkowie i powiedzą, że szanują plan na siebie.

Sam El Testo też szczególnie ciekawy nie jest, każdy wywiad taki sam. Chłop ma ten "mądry ton" na który nabiera ludzi oraz schemat rozmowy : przyznam się do 10% win żeby ludzie mnie polubili, a później odbiję resztę 90% zarzutów, żeby mnie jeszcze troszkę szanowali. No i co powie, że już stary jest i żaden sportowiec tylko się bawi w te waleczki, że Bestia go zaskoczył tym cepem bo się szykował na parter, ale w następnej walce już będzie gotowy i tam się przygotuje. Meh.

kwiatinho komentarzy: 1237201.04.2020, 21:55

@DanielDaniel:
To nie jest Top talentów tylko lista NextGen czyli następna generacja dosłownie przyszłe gwiazdy. Warto dodać że na 12 miejscu znalazł się Saliba a na 15 Saka

Talentów na świecie jest o wiele wiele więcej ale według tej listy 50 tych będą w niedalekiej przyszłości błyszczeć.

polandblood komentarzy: 11979 newsów: 101.04.2020, 21:54

@thide: nawet dobrego trolla nie uświadczysz. :)

Catalonczyk komentarzy: 510701.04.2020, 21:54

@thide:

No i co tam zakupiłeś? :P

Spejsik komentarzy: 286801.04.2020, 21:54

@Womanizer: I sparing ze Stanowiskim :D

arsenallord komentarzy: 28640 newsów: 11701.04.2020, 21:51

Co wy to za dziadostwa ogladacie

thide komentarzy: 32346 newsów: 185201.04.2020, 21:48

@Marcinafc93: bo nic się nie dzieje, norma w ostatnich latach. 7/8 byłby tu spam, że hej

Womanizer komentarzy: 902801.04.2020, 21:42

Jutro Marcin El Testosteron w hejt parku. Ten odcinek do historii przejdzie, chłop ma mocną psychikę, bo na czacie i telefonach przecież apokalipsa się rozpęta :D

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492501.04.2020, 21:34

Fabijański w hejt parku ładnie się odgryzł tą parodią Quebo. Ogólnie po usłyszeniu wersu "raperzy rozumiem, ale k***a Fabijański?" stwierdziłem, że Kubuś go zmasakrował i nie zostawił pola na jakieś recovery. Bo rozumiecie, tymi słowami "podniósł" trochę innych raperków i wszyscy staną po jego stronie. Że wiecie, jesteście jacy jesteście, ale nie jesteście Fabijańskim xdd

No ładne to było ogólnie, później fajnie rozwinął z tym aktorstwem, że jakby był tak paskudny to też by był aktorem, żeby jak najmniej być sobą. Szpileczka idealna. Ale Sebuś zamiast się schować w piwnicy to wkręcił się do hejt parku i odegrał fajną pizdowatą rolę. Gimbofani Que na czacie oczywiście wzburzeni, ale bardzo fajna odpowiedź IMO. IMO, bo ja Quebo nawet lubię, Fabijańskiego nie znam, sprawdziłem jakiś numer i był dość marny, ale aferki to ja lubię i chłop się odnalazł jednak. Taką myśl mam dla was.

Catalonczyk komentarzy: 510701.04.2020, 21:30

@DanielDaniel napisał: "Zawsze jestem ciekawy takich rankingów: po co i na jakiej podstawie?"

Karty tarota. Pewne info

Catalonczyk komentarzy: 510701.04.2020, 21:29

@Marcinafc93 napisał: "Stypa na tej stronie niezła, jak na dole komentarze z wczoraj jeszcze są xd"

Spamerzy pochowani w piwnicach z papierem toaletowym

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492501.04.2020, 21:19

@Marcinafc93 napisał: "Stypa na tej stronie niezła, jak na dole komentarze z wczoraj jeszcze są xd"

Niekomfortowe to dla mnie BARDZO, lećmy z tematem dalej

Marcinafc93 komentarzy: 32492 newsów: 101.04.2020, 21:17

Stypa na tej stronie niezła, jak na dole komentarze z wczoraj jeszcze są xd

DanielDaniel komentarzy: 45901.04.2020, 21:10

@mallen napisał: "10 największych talentów świata według Goal.com:

1. Rodrygo | Real Madryt;
2. Ansu Fati | Barcelona;
3. Mason Greenwood | Manchester United;
4. Reinier | Real Madryt;
5. Eduardo Camavinga | Rennes;
6. Gabriel Martinelli | Arsenal;
7. Lee Kang-in | Valencia;
8. Mohamed Ihattaren | PSV;
9. Takefusa Kubo | Real Madryt (wypożyczony do Mallorki);
10. Ryan Gravenberch | Ajax"

Zawsze jestem ciekawy takich rankingów: po co i na jakiej podstawie?

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 52690 newsów: 52001.04.2020, 20:46

@pelek
Już spieszę z poprawą - zakażonych.

pelek komentarzy: 214201.04.2020, 20:32

@Simpllemann napisał: "Liczba chorych na koronawirusa"
Jak można być chorym na wirusa?

Remek komentarzy: 101001.04.2020, 20:22

@FabsFAN: o fak, ale nostalgia. Dzięki :)

I ten Gallas z 10 na plecach haha

Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Wolves 28.05.2023 - godzina 17:30
5 : 0
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City38285589
2. Arsenal38266684
3. Manchester United38236975
4. Newcastle381914571
5. Liverpool381910967
6. Brighton381881262
7. Aston Villa381871361
8. Tottenham381861460
9. Brentford381514959
10. Fulham381571652
11. Crystal Palace3811121545
12. Chelsea3811111644
13. Wolves381181941
14. West Ham381172040
15. Bournemouth381162139
16. Nottingham Forest389111838
17. Everton388121836
18. Leicester38972234
19. Leeds387102131
20. Southampton38672525
ZawodnikBramkiAsysty
E. Haaland367
H. Kane283
I. Toney204
Mohamed Salah1911
C. Wilson185
M. Rashford165
M. Ødegaard157
Gabriel Martinelli155
O. Watkins146
A. Mitrović141
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz kwietnia wybór redaktorów
8
Gracz kwietnia wybór użytkowników Granit Xhaka
Granit Xhaka
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl
Probukmacher.pl
UdanaRandka.com