Oceny Kanonierzy.com: BVB vs Arsenal

Oceny Kanonierzy.com: BVB vs Arsenal 07.11.2013, 00:17, Marcin Stefaniak 39 komentarzy

Poniżej prezentujemy oceny spotkania przygotowane przez naszych redaktorów: Sebastiana Czarneckiego i Marcina Stefaniaka. Tym razem ocenione zostało rewanżowy pojedynek Arsenalu z Borussią Dortmund. Przypomnijmy, że Kanonierzy zwyciężyli 1-0.

Wojciech Szczęsny: 7.5

O dziwo, mimo wielu ataków Borussii, polski bramkarz wcale nie miał tak dużo pracy. Gospodarze oddali cztery strzały na jego bramkę, jednak za każdym razem spisywał się bez zarzutu. Dwie z jego interwencji były klasy światowej i pomogły Arsenalowi zachować czyste konto.

Bacary Sagna: 6.5

Przez większość meczu spisywał się bez zarzutu, jednak Marco Reus momentami za często przechodził pilnowaną przez niego stroną. Francuz zaliczył więc mieszane spotkanie, bo udane interwencje przeplatał złym ustawianiem się na boisku. W ofensywie nie wniósł tyle, ile się od niego oczekiwało.

Per Mertesacker: 9.0

To był wielki mecz w jego wykonaniu. We wspaniałym stylu zatrzymał Mchitariana i Lewandowskiego, nie dając im w ogóle dojść do głosu. Popisał się wieloma kluczowymi przechwytami, wielokrotnie oddalał zagrożenie w groźnych akcjach Borussii i był nieoceniony w grze w powietrzu. Był również aktywny przy ofensywnych stałych fragmentach, a sam mógł się wpisać na listę strzelców w drugiej połowie. Był nieco lepszy od swojego partnera w defensywie, głównie dlatego, że to on sprawował funkcję lidera i dyrygował formacją.

Laurent Koscielny: 8.5

Francuz zaliczył fenomenalne spotkanie i kapitalnie uzupełniał się z Mertesackerem. Pomógł Niemcowi w wyłączeniu z gry najgroźniejszych atutów Borussii, czyli Lewandowskiego i Mchitariana. Świetnie trzymał się pozycji, odbierał piłkę, przechwytywał ją i oddalał zagrożenie i ani przez chwilę się nie zawahał. Został oceniony o pół oczka niżej od swojego partnera tylko dlatego, że to właśnie Niemiec sprawował funkcję lidera.

Kieran Gibbs: 7.0

Anglik słabiutko wszedł mecz, lecz z minuty na minutę spisywał się coraz lepiej. W ofensywie nie wniósł zbyt wiele, jednak przez całe spotkanie uprzykrzał życie Błaszczykowskiemu i Großkreutzowi, nie dając im za bardzo dojść do głosu. Zaliczył kilka wpadek, jednak bardziej pamiętne będą te kluczowe momenty, jak chociażby zatrzymanie Suboticia w pierwszej połowie.

Mikel Arteta: 6.5

Hiszpan rozegrał koszmarną pierwszą połowę, kiedy to balansował na pograniczu czerwonej kartki. Co prawda celnie podawał, ale już nie tak dużo jak chociażby z Liverpoolem, a w defensywie zdarzyło mu się kilka wpadek, po których Mertesacker i Koscielny musieli ratować sytuację. Po bramce dla Arsenalu, ożywił się wraz z resztą drużyny. W końcu zaczął przypominać lidera środka pola, który w szybkim czasie opanował, wprowadzając spokój w poczynaniach Kanonierów.

Aaron Ramsey 7.0

Walijczyk zaprezentował się dzisiaj z solidnej strony i standardowo już odpalił w najważniejszym dla Kanonierów momencie. Ramsey zostawił na boisku serce i właśnie dzięki temu pomógł podopiecznym Wengera w sięgnięciu po 3 punkty. Zaraz po trafieniu na 1-0 22-latek miał jeszcze szansę na drugiego gola, jednak dobrze interweniował Roman Weidenfeller.

Mesut Özil 6.5

Dzisiejszy występ Niemca był uwarunkowany grą całej drużyny. W pierwszej połowie 25-latek był równie bezbarwny jak jego koledzy, jednak z czasem grał coraz lepiej. Rozpoczął od świetnego dośrodkowania, po którym asystę zaliczył Olivier Giroud. W następnych minutach było tylko lepiej i Özil zaliczył dobrą drugą część spotkania.

Santi Cazorla 6.0

Hiszpan nadal ma spore problemy z powróceniem do najwyższej formy. Dzisiaj po raz kolejny rozegrał po prostu przeciętne zawody. Nie popełnił poważnych błędów, ale też nie wyróżnił się niczym specjalnym w ofensywie, a chyba tego oczekujemy od zawodnika o tak wielkim potencjale.

Tomas Rosicky. 7.0

Mimo 33 lat na karku ostatnimi czasy Rosicky prezentuje się na boisku jak młody Bóg. Czech daje z siebie absolutne 100% i walczy o każdą piłkę. Podobnie było dzisiaj. Oczywiście poza niesamowitą walecznością były zawodnik Borussii jest kreatywny w ofensywie i często napędza ataki Kanonierów.

Olivier Giroud 6.5

Pierwsza połowa była dla Francuza nie lada wyzwaniem. Kanonierzy przez długi czas byli zamknięci na swojej połowie przez co Giroud nie miał zbyt wiele pola do popisu. Dużo lepiej wyglądało to po przerwie. Najpierw napastnik Arsenalu zaliczył asystę przy trafieniu Ramseya, a chwilę później popisał się fenomenalnym podaniem również do Walijczyka, po którym mógł paść gol na 2-0.

Oceny autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125107.11.2013, 22:29

Per z Kosą mimo wszystko powinni dostać równą ocenę :) Zagrali fantastycznie :).

Damian20 komentarzy: 127507.11.2013, 18:53

Jak to mozliwe ze Per wyrzej od Kosy??

Maniu komentarzy: 442 newsów: 107.11.2013, 16:28

Jak dla mnie Giroud na 7,5-8. Zagrał świetne zawody, biegał i skakał do każdej piłki, nieźle nad nią panował i zaliczył niesamowitą asystę główką.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12607.11.2013, 15:26

Per bardzo dobre zawody, nawet sędzia mu nie przeszkodził (mimo że momentami gwizdał czyściutkie wejścia). Ogólnie blok obronny funkcjonował bardzo dobrze, Sagna również się wyróżniał, więc dałbym mu trochę wyżej.

Wyżej najbardziej podobał mi się Rosicky. Uwielbiam jego styl, a z aktualną formą to przyjemność patrzeć na jego poczynania.

vP7 komentarzy: 232007.11.2013, 15:08

Najbadziej podobał mi sie Rosicky, moze nie był najlepszym zawodnikiem na boisku ale walczył za 3, biegał od jednego konca boiska do drugiego, często także wykonywał wślizgi które naprawde mu wychodzą

Marcin93 komentarzy: 407.11.2013, 13:35

A ja uważam, że Gibbs otrzymał dobrą notę. Fakt nie grał najlepiej ale kilka dobrych wślizgów zrobił i kilka razy powstrzymywał groźne ataki. Z drugiej strony Sagna nie powinien mieć gorszej oceny od niego.

zgubilemlodowke komentarzy: 70307.11.2013, 11:51

@Necro, dokładnie, na tym polega praca DP - faulowaniu. A że reszta pomocników nie grała wcale lepiej od Artety w pierwszej połowie, był on zmuszony do większej liczby interwencji.

I z tego co widzę dużo tu hipokrytów, bo Ci co wypominają Artecie bliskość kartki, pamiętam że w innych meczach chwalili Flaminiego, który gra znacznie ostrzej niż Hiszpan. To ma sens...

sobpiotr komentarzy: 123707.11.2013, 11:40

Ja uważam że Olivierowi należy się wyższa ocena fajna asysta przy golu i odegrał później na setkę do Ramseya, mogło być 2:0, więc moim zdaniem minimum 7.0.

Kurczak007 komentarzy: 76307.11.2013, 11:34

Kolejne oceny kanonierzy.com z tyłka wzięte

danai komentarzy: 19307.11.2013, 10:55

Jak zwykle Szczęsny za dużo.. nie zrobił prawie nic w tym spotkaniu. Nie wyobrażam sobie żeby ktokolwiek puścił ten nie najmocniejszy strzał głową z prawie 16 metrów. To gracze z pola wygrali nam ten mecz.

Jogurt komentarzy: 167107.11.2013, 10:26

"na boisku jak młody Bóg"
chyba powinno byc z malej litery, bo mowimy o zwyklym, jakimkolwiek bogu, a z duzej litery to chyba chodzi o tego katolickiego ;p

Koen komentarzy: 86107.11.2013, 10:23

@marcin04c
Też mnie bije po oczach ta sama nota dla Aarona, co dla Kierana. Obok Santiego był to chyba najsłabszy nasz zawodnik na boisku, a Aaron pracował od początku, a dodatkowo przecież dał nam 3 pkt.

Natomiast Per mógł imponować już od pierwszych minut, więc jak dla mnie 9.0 całkowicie zasłużone, bezapelacyjnie MotM.

marcin04c komentarzy: 302907.11.2013, 10:19

Ramsey taka sama ocena co Gibbs? Myślę że strzelec jedynego gola powinien dostać większą notę.

asnl14fan komentarzy: 32507.11.2013, 09:56

per aż 9, przesada.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 107.11.2013, 08:43

Oceny redakcji ostatnimi czasy z tyłka wzięte.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 207.11.2013, 08:36

moim zdaniem gibbs gorzej do Sagny. Lewą stroną błaszczykowski wchodził przez większą część meczu jak w masło. Rosa dla mnie dużo szumu ale bardzo dużo niedokładnych ważnych podań.
Per i Kosa super mecz !! brawo !! Arteteta przez żółtą kartkę zagrał słabsze spotkanie. Powrót Flama na United będzie super ważny

Necro komentarzy: 243407.11.2013, 08:16

Pauleta19 - ta druga interwencja wręcz wyborna.

Co do Artety - myślę, że trochę za ostro oceniacie. Może kiepsko to wyglądało, ale jaki efekt! Przecież tak często faulował Lewego czy innych graczy, że nie dał im pograć. Jakby nie patrzeć, to musiał sobie w pojedynkę radzić przeciwko klasowym zawodnikom (w zasadzie to Borussii brakuje tylko Messiego).

dudekns komentarzy: 605007.11.2013, 08:16

Per i kosa zagrali świetnie. Vermie będzie ciężko wrócić do pierwszej jedenastki. Arteta grał twardo, na granicy czerwonej kartki - także o niego drżałem przez cały mecz...

kowalski komentarzy: 269707.11.2013, 07:16

Arteta za wysoko. Sami oceniający napisali, że w pierwszej połowie zagrał koszmarnie. Spóźniał sie i grał za ostro.To cud, że dotrwał do końca meczu.
Pozostali ok.

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 207.11.2013, 07:09

Ramsey + 0.5, Özil + 0.5

Atos123 komentarzy: 41407.11.2013, 06:21

Remsey o 0.5 punkta wyzej, reszta wporzadku

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.11.2013, 01:48

Cieszy na pewno, że wszyscy doceniają wczorajszą pracę Pera i Kosy.

Tu świetne interwencje Pera:
arsenalist.com/f/borussia-dortmund-vs-arsenal/gif-mertesacker-he-s-everywhere.html

arsenalist.com/f/borussia-dortmund-vs-arsenal/gif-mertesacker-says-my-ball.html

a było tego jeszcze trochę ;-)

zgubilemlodowke komentarzy: 70307.11.2013, 01:27

Jak dla mnie:
Sagna 7.5 - czyścił prawie wszystko, w przeciwieństwie do Gibbsa.
Arteta 7 - może i był blisko czerwonej kartki, ale miał też bardzo dużo roboty. Z przodu zaliczaliśmy same straty i szły szybkie ataki Borussii. Trudno w takich sytuacjach nie faulować i jednocześnie odciąć rywala od pola karnego, co wychodziło nam w pierwszej połowie znakomicie. Tak więc grał wprawdzie dosyć nerwowo, ale odwalił kawał dobrej roboty.

uzasadnienie:
Gibbs vs Sagna. Zacząłbym od tego, że Reus zagrał jak na swój talent naprawdę mizernie (chyba najsłabszy mecz Resua jaki widziałem), natomiast po drugiej stronie Kubie zdarzało się zahulać. I na tym bym skończył, bo w ofensywie obaj wiele nie wnieśli. Sagna win.

Rosicky najrówniej grający piłkarz ofensywny Arsenalu. Jeździł na tyłku jak szalony. Dużo mu wychodziło i nie tracił piłki tak często jak jego koledzy. Gra "jak młody Bóg" 7.5 się należy.

Ozil - tak jak napisaliście w I połowie bezbarwny (tj. prawie cały zespół). II połowa to był jednak koncert gry Mesuta. Oglądać takie popisy techniczne to wielka przyjemność. Aż się oczy się cieszą. W II połowie imo najlepszy ofensywny piłkarz AFC. Siał popłoch i plątał nogi piłkarzom BVB. Za utrzymywanie piłki w doliczonym czasie gry też +

Giroud - pomimo asysty najsłabszy mecz w sezonie. 10(!) strat dziękuję dobranoc,

minio7 komentarzy: 271907.11.2013, 01:11

Ocena Rosy moim skromnym zdaniem za niska, 7,5 albo 8 byłoby wporzo, zresztą sam opis jego gry o tym świadczy

mar12301 komentarzy: 2313707.11.2013, 00:52

IMO Ozil powinien dostać 7.0

Nie zagrał może jakoś super, ale miał całkiem dobry mecz. No i dzięki niemu też padł gol Aarona.

Mikel dziś słabo, jakiś zbyt nerwowy. Bardzo nieostrożny po tej żółtej kartce.

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 307.11.2013, 00:48

Arteta gral nerwowo bo nie mial partnera w DP ktory go uzupelnial.Ramsey nie jest typowym def pomocnikiem wiec Arteta musial dbac o calosc destrukcji w tej strefie boiska.Poza tym pokazal niesamowita walke choc nie ustrzegl sie bledu. Dla mnie poprawny wystep.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078407.11.2013, 00:45

drżałem o Artetę, bo pachniało to czerwoną, ciekawe, że w Canal Plus zrobili z Wojtka MOTM

Necro komentarzy: 243407.11.2013, 00:44

Czy nikt nie zwrócił uwagi na to, że Sagna miał dzisiaj kompletnie inne zadania taktyczne? Wiele wysokich piłek było granych na 50-60m właśnie na niego i często je wygrywał, a w tym czasie Mertesacker grał na prawej obronie! Jak dla mnie to Bac był kluczową postacią w dzisiejszym meczu. Ewidentnie miał za zadanie wygrywać główki po wykopach Szczęsnego i tym samym przenosić ciężar gry na połowę Borussii.

KanonierTH1411 komentarzy: 482807.11.2013, 00:44

Choć Sagna w defensywie nie dał się tak ogrywać jak Gibbs więc nalezy mu się nieco wyższa ocena, zaś w ofensywie nasi boczni defensorzy nie mogli dzisiaj istnieć. Trochę namieszam ale zmienię moje oceny: Bac 7.5, Gibbo 6.5 ;)

KanonierTH1411 komentarzy: 482807.11.2013, 00:42

Oceny ok, jedynie Arteta na 6 bo grał przez sporą częśc meczu nerwowo i czerwna kartka wisiała w powietrzu, trochę go sędzia oszczędził w dwóch sytuacjach. Gibbs na 6,5 dał się parę razy objechać Błaszczykowskiemu, w dość łatwy sposób. Zagrał dobrze, ale na poziomie Sagny.

MrLukasz komentarzy: 11607.11.2013, 00:35

Dziwi niska ocena dla Baca, wg mnie był dzisiaj świetny w destrukcji. Poczytajcie opinie kibiców BvB, wg nich Reus dzisiaj nie istniał, w głównej mierze dzięki Bacaremu

Ups147 komentarzy: 347307.11.2013, 00:34

Ja bym dał 8 dla Wojtka, a Giroud 7, może nie był jakoś mega widoczny ale pracował dużo.

praptak komentarzy: 882107.11.2013, 00:32

Co do Giroud ni moge sie zgodzić. Asysta - ok, ale poza tym prawie każdy jego kontakt z piłką kończył sie stratą. Podanie - strata - drybling - strata i tak przy niemal każdym kontakcie. Właściwie to powinien czesciej podawac a nie wdawac sie w pojedynki 1 na 1 bo po prostu jest w tym mizerny. Chyba tylko 2 podania w tym meczu mu wyszly (poza walka w powietrzu, tam troche czesciej wychodzil z opresji). Brawo za asyste, ale zimą potrzebny jest ktoś o profilu Aguero/Suarez by urozmaicić atak.

Agent komentarzy: 51407.11.2013, 00:27