Od 0-2 do 2-2. Remis Standardem

Od 0-2 do 2-2. Remis Standardem 12.12.2019, 20:50, Kamil Garczorz 473 komentarzy

Arsenal zdołał ugrać jeden punkt w Belgii, dzięki czemu wygrał swoją grupę w Lidze Europy. Bohaterem Kanonierów okazał się Saka, który najpierw asystował, a później sam doprowadził do remisu.

Freddie Ljungberg nieco zaskoczył wyjściową jedenastką, a największą niespodzianką było ustawienie Bukayo Saki na wahadle w ustawieniu z trzema środkowymi obrońcami. Tak prezentowały się składy obu drużyn:

Standard Liege: Bodart - Fai, Vanheusden, Laifis, Gavory - Carcela-Gonzalez, Bastien, Amallah, Cimirot, M'Poku Ebunge - Emond.

Arsenal: Martinez - Sokratis, Luiz, Mawropanos - Maitland-Niles, Willock, Guendouzi, Saka - Nelson, Lacazette, Smith Rowe.

Pierwsza godna odnotowania sytuacja miała miejsce już w pierwszej minucie. Guendouzi padł na murawę po uderzeniu łokciem, ale jego reakcja wyglądała nie nieco przesadzoną. Po około 30 minutach gry byliśmy świadkami dość rzadkiej sytuacji, kiedy to arbiter, Ekberg, podyktował rzut wolny dla Standardu za to, że on sam zmienił bieg piłki po podaniu Carcela-Gonzaleza. Pierwsze 45 minut nie były najlepsze dla Mawropanosa lub Mawropulosa jak nazwał Greka jeden z komentatorów stacji, która transmitowała to spotkanie. Po kilkunastu minutach wybijając piłkę z pola karnego, podał do Carcela-Gonzaleza, ale na szczęście jego uderzenie nie sprawiło problemów Martinezowi. Później Grek po stracie piłki próbował naprawić swój błąd faulem. Bodart, bramkarz Standardu miał zdecydowanie więcej pracy niż Emi Martinez, czterokrotnie dobrymi interwencjami ratował swój zespół przed utratą bramki. Najpierw na rzut rożny sparował strzał Smitha Rowe'a, później z bliskiej odległości próbował go pokonać Saka, ale trzeba przyznać, że przy tej próbie kąt był bardzo ostry. Tuż przed końcem znów obronił uderzenie Saki oraz poprawkę Nelsona.

Od mocnego uderzenia drugą część meczu rozpoczęli gospodarze. Dwie minuty po rozpoczęciu piłkę w bramce Martineza umieścił Bastien. Piłka po jego strzale odbiła się ręki Sokratisa i zmyliła golkipera Arsenalu. To piłkarzom Standardu dodało animuszu i próbowali podwyższyć wynik. Ta sztuka udała im się w 69 minucie. Amallah zwodem w polu karnym uwolnił się spod opieki obrońców i oddał strzał, a piłka po drodze do bramki odbiła się ręki Mawropanosa. Po greckich rykoszetach zdobywali bramki gospodarze. Widząc co dzieje się na boisku, Ljungberg postanowił wezwać posiłki. Na boisku pojawili się Chambers i Martinelli, a kilka minut przed końcowym gwizdkiem Aubameyang. To trochę pobudziło londyńczyków i po niespełna dziesięciu minutach było 2-1. Po dośrodkowaniu Saki piłkę głową do bramki skierował Lacazette. Po trzech minutach na tablicy wyników widniał wynik 2-2. Po ładnie rozegranej akcji z Martinellim, Saka uderzeniem zza "szesnastki" skierował piłkę do bramki.

Trudno się nad tym meczem rozwodzić, a kibice powinni o nim jak najszybciej zapomnieć i spróbować się nastawić pozytywnie przed kolejnym starciem. Arsenal wygrał swoją grupę, ale wygrał zaledwie trzy spotkania, ostatnie wyniki to dwa remisy i porażka.

Liga EuropyRaport pomeczowyStandard de Liege autor: Kamil Garczorz źrodło: własne

paw3u komentarzy: 562814.12.2019, 15:16

@sWinny napisał: "Jak w ogóle oceniacie transfer Tierneya? Bo moim zdaniem to taki sredniak, całkiem mocny, ale jednak sredniak. Na razie wiele dobrego nie można o nim powiedzieć."

Ma świetne dośrodkowania, ale dość "surowy" technicznie, mam na myśli m.in. przyjęcie piłki. Póki co ciężko cokolwiek więcej o nim powiedzieć bo w sumie mało co grał, najpierw przepuklina, teraz kolejna pechowa kontuzja. Mimo wszystko uważam, że Arsenal będzie miał z niego sporo pociechy w przyszłości.

Spejsik komentarzy: 341714.12.2019, 15:01

Ale w tej piłce wszystko szybko się zmienia. Jeszcze miesiąc temu Pepe był wyrzucany z klubu i ogłoszany największym błędem transferowym, a teraz jest naszą nadzieją na dobry rezultat :D

miki9971 komentarzy: 6434 newsów: 214.12.2019, 14:58

Pepe brany pod uwagę, Xhaka nie zagra.

Mame. Nie tera. Maszyna ruszyła.

Freo98 komentarzy: 639814.12.2019, 14:54

O wow jak to zrobil Doucoure

Elastico07 komentarzy: 1252514.12.2019, 14:53

Pepuś jutro będzie brany pod uwagę w wyjściowej 11,całe szczęście bo w nim trzeba upatrywać największe nadzieje na pozytywny wynik.

Tevez komentarzy: 408714.12.2019, 14:53

I niech ktoś teraz powie że Milner z Hendersonem nie potrafią podać.

Spejsik komentarzy: 341714.12.2019, 14:52

Nie krytykujecie VAR tylko przepisy. VAR akurat działa bardzo dobrze jeżeli wychwytuje takie spalone. Jak już to problem jest w przepisach.

Simao12 komentarzy: 775214.12.2019, 14:46

City do grudnia też szło po Invincibles. Przegrali w styczniu, ale już przyznajmy tytuł LFC

gnabry_ komentarzy: 5708 newsów: 114.12.2019, 14:46

Ciekawe co będzie gdy atakujący będzie mieć na twarzy maskę ochronną. Spalony będzie mierzony od zakończenia twarzy czy maski? Takie właśnie milimetrowe kuriozalne spalone są zatwierdzane przez varowców.

sWinny komentarzy: 782514.12.2019, 14:41

Watford jakieś 4-5 bramek powinien już mieć strzelonych. Genialne sytuacje mieli.

gnabry_ komentarzy: 5708 newsów: 114.12.2019, 14:39

Żałosny VAR!!! Żałosny!!!!!!!!!!

DyktatorArsene komentarzy: 220314.12.2019, 14:39

Ale ten Var jest do dupy... takie cos to powinien byc gol.

kamilo_oo komentarzy: 2356714.12.2019, 14:38

Z nami taki Watford już by ze 2 strzelił spokojnie, a Liverpool dalej z czystym kontem

Tevez komentarzy: 408714.12.2019, 14:30

Watford to drużyna z potencjałem na miejsce w TOP10 ale mają w tym sezonie jakiegoś niewyobrażalnego pecha.

zdyp komentarzy: 455214.12.2019, 14:29

@Marcinafc93:

spokojnie, ja bym sie tam nie rozpedzial z tym ''invicibles '' dla live
sezon jest dlugi // teraz maratony, polowa lutego powazne granie w pucharach + trzeba doliczyc jakies kontuzje etc etc -- jest jeszcze cale mnostwo okazji zeby ten live uwalic
na ta chwile watpie ze liverpool tak po prostu przejdzie sobie sezon sucha stopa ...ale zobaczymy

Biliii komentarzy: 23614.12.2019, 14:24

Przed sezonem Liverpool chyba podpisał jakiś pakt z diabłem jak można było tego nie strzelić co miał Sarr i Doucoure

zdyp komentarzy: 455214.12.2019, 14:23

@Jogurt:

cebula -- sciegno udowe, ponoc teraz na dniach do trreningow pod peln.obciazeniem ma wrocic

gdzies w necie widzialem ze ma byc gotowy do gry na 26.12

Arsenal96l komentarzy: 501714.12.2019, 14:23

@Xanthi: To ja widzę u ciebie ból dupy o to że ktoś ma inne zdanie niż ty i nie darzy kogoś sympatią z oczywistych przyczyn .

Xanthi komentarzy: 98414.12.2019, 14:16

@Arsenal96l: @Sandbead: ja widze jakis ból dupy z waszej strony
Od 10 lat arsenal gra średnio (kompromitacje w LM) mowia same za siebie
A od 3 lat gra tragicznie to czego sie spodziewacie ze beda komentatorzy mowic na zespol ktory w swojej krwi powinien miec zapisane gre o Mistrza a konczy walke o mistrzostwo we wrzesniu
Ale spoko ze pamietasz co rudzki mowil 15 lat temu jak arsenal gral wtedy fantastycznie i tak wtedy ty wlasnie zapamietales ze juz arsenalowi wbijał szpilke
No padne zaraz ze smiechu

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 114.12.2019, 14:16

Liverpool idzie na miano the invicibles niestety, mistrz się im należy, ale bez porażki nie muszą tego robić xd

kamilo_oo komentarzy: 2356714.12.2019, 14:12

hahahah co ten Sarr xdd

sWinny komentarzy: 782514.12.2019, 14:12

Salah to jest kocur, a watford powinien 3-1 wgrywac

zdyp komentarzy: 455214.12.2019, 14:09

@kamilo_oo:

taak.... ale trzeba im oddac ze elegacko to zagrali..

ArsenalChampion komentarzy: 803414.12.2019, 14:00

sttutgart ma zdecydowanie przewyższający budżet od innych zespołów w 2 Bundeslidze a nie potrafi jej zdominować, to niezły Sven

Naburator komentarzy: 278414.12.2019, 13:38

Panowie, wyjaśni mi ktoś dlaczego Stuttgart nie dominuje 2 bundesligi? Sami wiecie kto tam pracuje i do czego miał doprowadzić

kamilo_oo komentarzy: 2356714.12.2019, 13:35

Gdzie zawsze Rudzki jechał po Arsenalu?

Przecież w poprzednim sezonie chyba w Misja futbol powiedział, że możemy się na poważnie włączyć w walkę o mistrzostwo

KapitanJack10 komentarzy: 5387 newsów: 414.12.2019, 13:33

Ma ktoś jakiś strumyk hd do Live i byłby skłonny się podzielić?

Sandbead komentarzy: 341914.12.2019, 13:27

@Xanthi: Przecież Rudzki zawsze jechał po Arsenalu czy graliśmy ładną czy brzydką piłkę to zawsze znalazł okazje żeby wbić nam szpilkę, no ale co się dziwić jak to jest typowy kibic sukcesu i zawsze liże tyły tym, którzy akurat w piłce coś znaczą.

Arsenal96l komentarzy: 501714.12.2019, 13:19

@Xanthi: Jak nie widzisz nic dziwnego w zachowaniu Nudzkiego to z tobą jest coś nie tak .

Xanthi komentarzy: 98414.12.2019, 13:10

@mitmichael: nie kumam co macie do rudzkiego??
No gramy taką kupe od lat to co ma mówić ze to jest piekna gra??
Skoro my jako fani mowimy ze gramy beznadziejnie to jak pan rudzki to powie to od razu jest be?