Od 0-2 do 2-2. Remis Standardem

Od 0-2 do 2-2. Remis Standardem 12.12.2019, 20:50, Kamil Garczorz 473 komentarzy

Arsenal zdołał ugrać jeden punkt w Belgii, dzięki czemu wygrał swoją grupę w Lidze Europy. Bohaterem Kanonierów okazał się Saka, który najpierw asystował, a później sam doprowadził do remisu.

Freddie Ljungberg nieco zaskoczył wyjściową jedenastką, a największą niespodzianką było ustawienie Bukayo Saki na wahadle w ustawieniu z trzema środkowymi obrońcami. Tak prezentowały się składy obu drużyn:

Standard Liege: Bodart - Fai, Vanheusden, Laifis, Gavory - Carcela-Gonzalez, Bastien, Amallah, Cimirot, M'Poku Ebunge - Emond.

Arsenal: Martinez - Sokratis, Luiz, Mawropanos - Maitland-Niles, Willock, Guendouzi, Saka - Nelson, Lacazette, Smith Rowe.

Pierwsza godna odnotowania sytuacja miała miejsce już w pierwszej minucie. Guendouzi padł na murawę po uderzeniu łokciem, ale jego reakcja wyglądała nie nieco przesadzoną. Po około 30 minutach gry byliśmy świadkami dość rzadkiej sytuacji, kiedy to arbiter, Ekberg, podyktował rzut wolny dla Standardu za to, że on sam zmienił bieg piłki po podaniu Carcela-Gonzaleza. Pierwsze 45 minut nie były najlepsze dla Mawropanosa lub Mawropulosa jak nazwał Greka jeden z komentatorów stacji, która transmitowała to spotkanie. Po kilkunastu minutach wybijając piłkę z pola karnego, podał do Carcela-Gonzaleza, ale na szczęście jego uderzenie nie sprawiło problemów Martinezowi. Później Grek po stracie piłki próbował naprawić swój błąd faulem. Bodart, bramkarz Standardu miał zdecydowanie więcej pracy niż Emi Martinez, czterokrotnie dobrymi interwencjami ratował swój zespół przed utratą bramki. Najpierw na rzut rożny sparował strzał Smitha Rowe'a, później z bliskiej odległości próbował go pokonać Saka, ale trzeba przyznać, że przy tej próbie kąt był bardzo ostry. Tuż przed końcem znów obronił uderzenie Saki oraz poprawkę Nelsona.

Od mocnego uderzenia drugą część meczu rozpoczęli gospodarze. Dwie minuty po rozpoczęciu piłkę w bramce Martineza umieścił Bastien. Piłka po jego strzale odbiła się ręki Sokratisa i zmyliła golkipera Arsenalu. To piłkarzom Standardu dodało animuszu i próbowali podwyższyć wynik. Ta sztuka udała im się w 69 minucie. Amallah zwodem w polu karnym uwolnił się spod opieki obrońców i oddał strzał, a piłka po drodze do bramki odbiła się ręki Mawropanosa. Po greckich rykoszetach zdobywali bramki gospodarze. Widząc co dzieje się na boisku, Ljungberg postanowił wezwać posiłki. Na boisku pojawili się Chambers i Martinelli, a kilka minut przed końcowym gwizdkiem Aubameyang. To trochę pobudziło londyńczyków i po niespełna dziesięciu minutach było 2-1. Po dośrodkowaniu Saki piłkę głową do bramki skierował Lacazette. Po trzech minutach na tablicy wyników widniał wynik 2-2. Po ładnie rozegranej akcji z Martinellim, Saka uderzeniem zza "szesnastki" skierował piłkę do bramki.

Trudno się nad tym meczem rozwodzić, a kibice powinni o nim jak najszybciej zapomnieć i spróbować się nastawić pozytywnie przed kolejnym starciem. Arsenal wygrał swoją grupę, ale wygrał zaledwie trzy spotkania, ostatnie wyniki to dwa remisy i porażka.

Liga EuropyRaport pomeczowyStandard de Liege autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
thide komentarzy: 32389 newsów: 185214.12.2019, 09:15

Jobla idzie dostać z nowym trenerem!!!! Trzymajcie się tam w Londynie!!!!

Alonso komentarzy: 1282414.12.2019, 09:13

@coooyg11: bo w niego nie wierze, niech idzie się sprawdzić na niskim szczeblu jak każdy były piłkarz zaczynający trenerke

Taki komentarzy: 204614.12.2019, 09:01

Średni skład, średni budżet transferowy i do tego średni trener, to nie brzmi jak plan budowy drużyny wracającej do top 4.

Jacek1s komentarzy: 764614.12.2019, 08:47

A ja nadal liczę na Brzęczka

coooyg11 komentarzy: 318114.12.2019, 08:42

@Alonso: a czemu Artecie nie będziesz kibicował ?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189314.12.2019, 08:30

@Simpllemann:

No i co w tym dziwnego? Przygoda z Unaiem nauczyła, że w Arsenalu średniak sobie nie poradzi, moim zdaniem warto poczekać na kogoś specjalnego, ale z menadżerami to jest różnie, w jednym klubie im wychodzi, w następnym nie.
W Arsenalu zarząd wolno podejmuje decyzję o zwolnieniu trenera, więc też nie chciałbym użerać się z jakimś leszczem przez pół roku.

Alonso komentarzy: 1282414.12.2019, 08:12

@Simpllemann: Ja w sumie nie chciałbym tylko Artety z tych wymienianych. Reszcie będę kibicował.

pLYTEK komentarzy: 411814.12.2019, 07:59

@Patriko:

A co Ci jeszcze Poch zdementował jak rozmawialiscie przez skajpaja ?

sWinny komentarzy: 781814.12.2019, 07:43

Anczelotti to stara pryta. Dawać Artete jak już.

El_Artillero komentarzy: 108314.12.2019, 07:28

@arsenal159:
To, że ktoś ma na koncie wiele sukcesów, nie znaczy, że cały czas będzie świetnym trenerem z najlepszym aktualnie spojrzeniem i pomysłem. Ostatnie jego trofea to sezon 2016/17, dokładniej mistrzostwo i Puchar Niemiec z Bayernem, który nie oszukujmy się, musiał wygrać te rozgrywki. Ostatni puchar, który wygrał i można mu przypisać zasługi za zwycięstwo to zdobyta LM z Realem w sezonie 2012/13, a i tak pojawiały się głosy, że to Ronaldo ją zdobył, a nie Ancelotti. Trochę czasu minęło.
Z tak świetnym Milanem na początku XX wieku, wygrał zaledwie jedno scudetto przez kilka sezonów pracy. Poza tym znam fanów Milanu, którzy twierdzą, że był jednym z głównych winowajców stoczenia się Milanu.
Z Napoli nie zrobił nic konkretnego, kadrę jakąś tam miał, ale nigdy poważnie nie zagroził Juventusowi, a w LE w zeszłym sezonie odpadł z beznadziejnie grającym w tamtym okresie... Arsenalem.
Zasług, trofeów i renomy, którą wyrobił sobie sam w piłkarskim świecie mu nie umniejszam, ale myślę, że powoli powinien myśleć o ciepłym stołku w Fifie, podobnie jak Arsene.

Patriko komentarzy: 528114.12.2019, 02:10

A tu dalej mośki wierzą, że Pochettino obejmie Arsenal xDDD

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.12.2019, 01:27

@ArsenalChampion napisał: "Ancelotti to nie jest trener z którym można budować długokresowy projekt, dzisiaj bardzo brany pod uwagę jest wiek trenera, bo potrzeba młodych z nową wizja futbolu, a nie wypalonych dziadów"

Zastanów się gościu co piszesz. Możesz sobie być za innymi kandydatami, ale takiego utytułowanego trenera nie nazywaj wypalonym dziadem.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 114.12.2019, 01:26

@lays: Czemu miałoby na Nuno trafić? Pochettino też by się dostosował do polityki Arsenalu, On lubi tworzyć zawodników, a nie kupować gwiazdy po 80 mln.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.12.2019, 01:24

@ArsenalChampion: Takich ekspertów jak Unai Emery?

ArsenalChampion komentarzy: 802814.12.2019, 01:16

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.12.2019, 00:54

Mieć możliwość zatrudnić na przykład Ancelottiego i wziąć Nuno XD To byłby hit i totalna żenada.

lays komentarzy: 3987114.12.2019, 00:37

Arsenal want to interview Nuno and will ask Wolves for permission. Club will also speak with Arteta and Pochettino and propose a 3 man shortlist to KSE

XDDD Lista pojdzie do KSE, a Kroenke family tak na nią spojrzy i sobie pomysli, a kim Ci faceci są? Robimy wyliczanke! Trafi na Nuno xDDDD

Naburator komentarzy: 278414.12.2019, 00:09

@thide: Kto co lubi. Jak dla mnie to tekst fatalny a co do nawijania to on swoje a bit swoje xd

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.12.2019, 00:03

@lays: Niech oni biorą Carlo póki jest wolny.

mruw komentarzy: 413413.12.2019, 22:39

Ma ktoś link do źródła informacji że Pepe dłuższa kontuzja?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 113.12.2019, 22:24

Wisła Kraków po 10 porażkach wreszcie wygrała ... i to z liderem Ekstraklasy.

lordoftheboard komentarzy: 822613.12.2019, 22:20

@gabilondo: Martinelli dać na lewą

Jacek1s komentarzy: 764613.12.2019, 22:19

@gabilondo napisał: "Wiadomo co z Pepe? Lewa obrona City to ich najsłabszy punkt, bardzo liczę na niego."

Nicolas Pepe will be assessed ahead of the Man City clash after suffering a bruised knee against the Hammers.